PDA

Pogledaj cijelu verziju : kad zagasim auto zagase mi se svijetla



radoznala Martina
16-10-2002, 10:43
Na Puntu.Trošim li tako akumulator ako prije toga ne izključim svjetla nego samo zagasim auto.Kako nekim autima ostanu upaljena svjetla na autu kad ga zagase a meni se automatski zagase svjetla.http://www.vidiauto.com/forum/gfx/smile06.gif

mićo trovač
16-10-2002, 11:17
Tu tu nešto ozbiljno nije u redu. To se desilo i mojoj susjedi i popravak je stajao 800 dem. Ta talijanska elektrika nemožeš više ni akumulator ispraznit kao nekad.
:(

Black Knight_
16-10-2002, 11:39
radoznala martina, lol. kad cujem to sjetim se onoga "nije ti to usna harmonika"

mili
16-10-2002, 11:57
mićo mićo pa ti si neznalica kakve nema. Imaš osnovnu ? ne ? E ××××ga onda, ajde motika i na njivu i uzmi svoj bijeli golf II dizel zbog kojega si švabsko dupe prao i lizao 10 godina, pa kada se onako umoran sa polja vratiš i zaboraviš ugasiti svjetla i ostane ti ljeva pozicija i zadnje lampe, misliš da će upaliti ujutro ????
Talijani imaju tako riješeno, čim izvadiš ključ sve se gasi, bez problema ti svaki električar (samo ne bosanski) može prebrikati, pola sata 40 kn i kava.
Sitnica. Pazi ovog genijalca gore 800 dem, toliko ga je valjda koštala generalka a neće ni da upali. :))

Cannon
16-10-2002, 12:08
Zašto neki svoj kompić gase na power, a neki iz windowsa, hehe? Mora da je to greška iz manufakture. Izgleda je one druge puntiće slagala ekipa iz Kragujevca. :))

DKW
16-10-2002, 12:15
"Radoznala Martina"
;)
To me podsjeća na one naslove u Hrv. Playboyu:

Igre u pijesku
Adrijana - morska sirena
Nada u Hollywoodu
:))
(bez uvrede, šala....)

Black Knight_
16-10-2002, 12:26
DKW tocno to :)

mićo trovač
16-10-2002, 13:03
E moj mili samo ti pili. Očito ne kužiš moj sarkazam. Pa to je tako na svakom autu već 10 godina, a radoznala nas sve zajebava sa ovakvim pitanjima. Debilu.

Girrari
16-10-2002, 14:25
Ovako, na Puntu se svijetla gase kada izvadiš ključ, odnosno makneš kontakt. To je kod Punta normalna stvar. Ako ti trebaju svjetla nakon što ugasiš motor (recimo, za osvjetliti prilaz kući) možeš povući ručicu svjetala prema sebi (kao kad ablendaš); svako povlačenje ručice produžuje interval gašenja svjetla za 2 ili 5 min. (nisam siguran).

Kada pališ motor, obavezno imaj isključena svjetla i tek kada okretaji dođu u normalu (750 ili ako nije duže radio 1000 okr/min.) tada ih upali. Time štediš žaruljice koje niti su jeftine, niti ih je lako mjenjati (levi far).

Crni PES
16-10-2002, 14:45
Ajmo svi karat u šupak martinu di se nađemo mala. I tata bi sine. POZDRAV rječnom od Preludog :smile06: :smile06: :o :o

radoznala Martina
16-10-2002, 19:02
Zatucani jadniče,baš me zanima bi li mi to imao hrabrosti reči ulice?

Girrari thanks!http://www.vidiauto.com/forum/gfx/smile01.gif

Puntolino_
16-10-2002, 23:27
Girrari ovo za svjetla se zove follow me home i svako povlačenje rućice produžava za pola minute dužinu svjetla, ali to je samo na novom puntu, a kolko se sjećam, Martina ima staru liniju.
I ovo je bolje rješenje da se svjetla sama gase nego da ostanu upaljena. Ako trebaš poziciju, imaš na bravici za paljenje jedan gumbić, njega stisneš i okreneš kljuć još malo prema nazad. To je bolje nego da ti svjetla ostanu upaljena. Na opelima stalno gore svjetla bez obzira na kontakt ali ima alarm koji se aktivira kad otvoriš vrata...

mićo trovač
17-10-2002, 11:16
Radoznala ne ljuti se. Mi smo se samo malo našalili. Na tvoje pitanje si i sama mogla zaključiti pravi odgovor, toliko je logičan (taman i da si kuharica po struci) da ga smatramo zajebancijom. Da to nevalja rekao bi ti mehaničar u servisu, sigurno te nebi pustio da se voziš u neispravnom autu. Btw i ja vozim stari punto.

Girrari
17-10-2002, 11:52
Nemoj tako. Nikad nije problem napisati neki odgovor ako to osobi koja je postavila pitanje može pomoći. Ako pak netko tjera zajebanciju i ako mu je takav gušt da mi nasjednemo na "naivno" pitanje, neka mu.