PDA

Pogledaj cijelu verziju : Shell Helix



Puntolino_
15-10-2002, 23:00
Kupio sam ovo ulje koje ima oznaku 5W40 zato jer imam 90% gradske vožnje(hladni startovi, kreni-stani...) pa sam mislio da "bolje zaštitim" motor. A i bliži se zimsko doba kad se preporuća ovo ulje sa što manjim brojem (0W40 bi bilo još bolje, ali...).
Do sad sam imao castrol gtx3 magnatec i bio sam zadovoljan jer mi je auto manje trošio i bilo je ok na početku, ali je sad već bilo koma i auto mi je više trošio i nije bio miran... A napravio sam samo 7000km. Ćini mi se da je predug interval izmjene ulja svakih 10000km u uvjetima kakvi su moji. Druga prića bi bilo da je većina kilometraže na otvorenoj cesti.
Kaj vi mislite o tome?

Girrari
15-10-2002, 23:19
Mislim da je 10 000 na Puntu sasvim u redu interval. Obrati dobro pažnji na izgled ulja, pa ako ti se ćini da nije baš kak spada, mjenjaj.

Meni treba još 1000 km do promjene ulja, ali ulje još izgleda odlično, a nije baš da ga štedim; u pravilu preko 3000 okr 95% vremena (ovih 5% je dok se ne zagrije).

Puntolino_
15-10-2002, 23:28
Ma odma je ovaj castrol potamnio dok sam ga nalijao tak da sam bio sumnjićav. No onda je auto fakat manje trošio do sad dok nisam skužio da troši puno više nego obićno. Selenia ulje mi je bez problema izdržalo 10t i još nije niti bilo tak crno ko castrol ali je i auto bio noviji. Sad ću probati ovaj shell pa ak nebude dobro vraćam se na seleniu.
A i u knjižici piše da se ulje i filteri trebaju ćešće mijenjati ovisno o stilu vožnje i uvjetima.

Serbia GTi
16-10-2002, 01:36
Dosad sam sipao neki Valvoline Turbo 5, u ovlašćenom servisu SUZUKIja. To je jedino ulje koje sipaju. Tako da, što se tiče swifta ne znam ni za bolje ni za gore.
Sad sam mislio da probam Shell Helix Ultra. Sutra-prekosutra idem na zamenu ulja i all-filters-changing sparks-changing, pa ćemo videti šta će sve to novog doneti.
Inače, mislim da intervali zamene trebaju da zavise od tipa motora i stila vožnje. Ako se "gazi" - češće zamene. Ako je sportski motor - češće zamene. Ja swifta i forsiram, a i motor je sportski, tako da mu menjam ulje na 5-7.000 (zavisno od novčane situacije :)) ).

Girrari
16-10-2002, 15:25
Puntolino_, mislim da si trebao ostati na Seleniji. Ja koristim samo nju i zaista sam zadovoljan.

bullit
16-10-2002, 16:25
Isuse, ljudi, pa jer vi znate bar nesto o uljima ili onak, kaj mehanicar kaze,to je zakon?
Sad ce opet ispast da pametujem, ali dajte kvragu, razmisljajte svojom glavom.

Serbia, Turbo 5 kazes? Pa to je najlosiji Valvoline koji postoji (a i svi drugi su za drek uglavnom), a sad prelazis na Shell Helix Ultra "da vidis kak ce bit".
To je najbolji i najkvaliteniji full synthetic Shell(ide u Ferrarije kao standard) i usporedjujes ta dva ulja? Hmmmm...

Kolka je razlika u cijeni ta dva ulja? To ti nis ne pokazuje? E, znalci moji...

TOTAL
16-10-2002, 16:36
postoje čak četiri vrste motornih ulja...

Yokosuka/
16-10-2002, 18:26
..koristim Mobil 1 (100% sintetika), navodno najjače ulje...

Dom-Dom
16-10-2002, 19:49
Puntolino , Castrol je drek od ulja (izuzetak je RS).To ti je reciklirano ulje.Za talijane je najbolje Selenia (Selenia je isto Shell )ili Shell.Znam iz pouzdanih izvora da su Shell i BP najbolja ulja na svijetu.Shell ide u Ferrari , a BP u Rolls-Royce.Ja inače uz Alfu imam i Daewoo Tico i uvjetima totalne gradske vožnje mijenjam ulje svakih 5000 km.Ako se voziš samo po gradu 10000 km je previše.

Serbia GTi
16-10-2002, 20:06
bullit,
često sam menjao automobile i boleo me je q koje je i kakvo ulje (neke sam i ostavljao bez ulja i nisam menjao iako sam prešo 15-20k :)) ).
Mogao sam da kupujem i MOTUL esteri ulja, koja su 10 puta skuplja od tog turbo 5, ali, da li bi to bilo pametno.

Sad mislim da malo obratim pažnju, jer ću swifta malo duže držati.
Kad si već tu, šta kažeš za MOTULova polusintetička ulja?

Cannon
16-10-2002, 20:06
Pa čitali ste valjda kako tamo negdje, (ne mogu se sjetiti države), stavljaju u aute ulje iz McDonalds zalogajnica, pa su odmah oformili odred policije za takve.
Inače, čista sintetika ima uvijek prednost. :)

DKW
16-10-2002, 22:44
Kad smo već kod ulja, da li itko zna pravu istinu o odnosu novijih Alfi i Selenija ulja, a priče su uvijek dvije:

Prva priča:
Selenia je izmišljeno ulje za zahtjvne alfine motore i prva ugradnja. Tvornica preporučuje to ulje jer optimalno podmazuje te motore i njegova svojstva su baš za to... Alfe koje troše Seleniju zahtjevaju manje izmjena itd, ukratko, najpametnije je u Alfe stavljat Selenia ulje, prema uputstvima.


Druga priča:

Selenia je porez na ×××××× i jednostavno prepakirano neko drugo ulje na koje je naštancan Alfin logotip kako bi se jeleni napiknuli na to i platili 90 kuna litru Meeee, tak svejedno-treba uzet bilo kojiu sintetiku 0W 40 i bok...

Puntolino_
16-10-2002, 23:35
Cannon pa normalno da su koristili ulja iz McDonaldsa ali kao gorivo! Zar neznaš da dizelaši mogu bez problema voziti i na obično jestivo ulje? Golf II je u bosni ušo u legendu jer je u vrijeme nestašice nafte išo na transformatorsko ulje!!!
Neznam kolko je to pouzdano za moderne pumpe-dize dizelaše, ali stari kramp od dvojke je išo! ;)

king
17-10-2002, 07:56
DKW, selenia 20K KOŠTA 53 kn, izvrsno ulje, selenia gold je duplo skuplje.
BP je drek od ulja, ako je to ono sa zelenim znakom BP, british petrol, ××××te na autu sa 50.000 km sam dolijevao pola litre na 1000 km a ××××ni castrol deci. BP, Hahahaha

seyzmo
17-10-2002, 08:17
ulje ?
koji ce vam to ku*ac?


Kao sto kaze jedan moj 'lega iz firme... Kako mozes voziti auto bez ulja ??? Pa normalno da ce klipovi izaci van da vide koji ih to kreten gazi ....


:)) :)) :))

Anyway... u jednom autu Castrol RS u drugom Shell Helix Ultra

bullit
17-10-2002, 10:22
Serbia, ides iz krajnosti u krajnost. Motul su vrhunska ulja, ali uglavnom za trke.
Yokosuka, odlican izbor.
Seyzmo, ko zna, zna... ;)

AntiBuljit
17-10-2002, 18:10
..Aral Super Tronic 0 W40 čuvam u ormaru za neki dobar auto koji ću si kupit...pozdrav puntolinu, koji nema pametnijeg posla doma pa pa voli diskutirati na forumu..a pozdrav i tebi bulitte, it vaz long tajm

DKW
17-10-2002, 21:11
Dobro, znači da i dalje koristim Seleniu?

(Tako je stavio primarius Valenčić, a u obje moje 164-orke nije stavljao, znači da tu ima nekog vraga)

Puntolino_
18-10-2002, 22:31
Veli se ko maže taj i vozi.
Samo neznam kaj valjda ramu na kruh...
Daj antibuljit više baci to Aralovo ulje, pokvarilo ti se. Prodaj ga McDonaldsu

puntocorse
19-10-2002, 10:15
DKW u svoj punto točim seleniu racing i ulje je odlično! Nemojte se umarati sa nekakvim shellom ili valvolinom! Jedino kvalitetno ulje koje se može nositi sa seleniom za malo jače i bolje motore je castrol rs, a sve ostalo su priče za malu djecu! Govorim iz vlastitog iskustva.

bullit
28-10-2002, 17:35
Sorry Puntocorse, ne mogu a da ne odreagiram. Za Valvoline sam i ja rekao da je smece, ali niko mi ne moze reci da Shell Helix Ultra nije vrhunsko ulje i medju 3-4 najbolja koja se mogu nabaviti, bilo gdje u svijetu.