PDA

Pogledaj cijelu verziju : CALIBRA ???? TRAGEDIJA



honda civic
14-10-2002, 20:39
TRAGEDIJA
Poput katapulta u stabla pa na parking u donjoj ulici

RIJEKA – Samo pukom srećom jučer je oko 15.30 sati na Krnjevu, Ulica Giuseppea Carabina, izbjegnuta prometna nesreća većih razmjera. Naime, vozač Vlatko V. (19) iz Rijeke upravljajući »opel calibrom« ......

vectra možda

http://www.novilist.hr/Default.asp?WCI=Rubrike&WCU=2859285C2863285928582863285A28582858285A286328 8B289328632863285B285A28592858285F286328632863285B 2863R

Ako sam slučajno fali adresu http://www.novilist.hr/
- crna kronika

honda civic
14-10-2002, 20:50
sliku nisam stavio tehnički problemi ali se isplati vidjeti uzivajte

LEPI
14-10-2002, 21:43
JA ISTO NE KUZIM DALI JE VECTRA ILI CALIBRA,CINI MI SE CALIBRA???!!!

http://www.novilist.hr/images/clanci/2002/10/32107.JPG

RIJEKA – Samo pukom srećom jučer je oko 15.30 sati na Krnjevu, Ulica Giuseppea Carabina, izbjegnuta prometna nesreća većih razmjera. Naime, vozač Vlatko V. (19) iz Rijeke upravljajući »opel calibrom« RI 689-IC kretao se Ulicom Giuseppea Carabina prema Zametu te kod ugibališta za autobus »šestice«, namjeravajući preteći autobus, u jednom trenutku je izgubio nadzor i kontrolu nad upravljačem. Vozilo je s desnog prometnog traka prešlo na suprotni kolnički trak, nastavljajući nekontrolirano se kretati, preletjelo je i na svom rušilačkom putu potpuno uništilo dva stabla, da bi se potom nastavilo kretati kao da je katapultirano prešavši zemljani nagib, konačno se zaustavivši na donjoj ulici, Kršinićevoj, ispred kućnog broja 4, na uređenom parking prostoru. U svom preletu vozilo se, potpuno uništeno, zaustavilo prepriječivši se preko tri automobila!
Po izgledu automobila čovjek bi mogao pomisliti najgore o ozljedama vozača i putnika, ali prema svemu sudeći, vozač i suvozač prošli su s lakšim ozljedama, a treća putnica bez ozljeda. Ozlijeđeni su kolima Hitne pomoći, koju je nazvao vozač »šestice«, odvezeni na Hitni sušački trakt. Vozač Vlatko V. tijekom jučerašnjeg poslijepodneva zadržan je na snimanju s obzirom na to da je zadobio nagnječenja po cijelom tijelu, dok je suvozač Marin Đ.(19) , osim duboke porezotine na bradi, najvjerojatnije zadobio i prijelom podlaktice.
Djevojka Gorana J. (17) koja se nalazila iza suvozača prošla je bez ogrebotina! Nakon što je policijskim djelatnicima, koji su vrlo brzo stigli na mjesto nesreće dala izjavu o samom događaju, razgovarali smo s njom te nam je uspjela reći da se »sjeća kako je letjela i da se u jednom trenutku našla ispod sjedala suvozača te da se ničeg drugog ne sjeća«.
– Selili smo neke stvari na Srdoče, sjedila sam iza suvozača s »banjicom« punom robe. Odjednom sam osjetila da letimo i ničeg se više ne sjećam..., rekla je te nakon tih riječi briznula u grčevit plač, vjerojatno tek osvijestivši da je živa i da je sve skupa moglo daleko ružnije završiti.
– Nalazio sam se na autobusnoj stanici i sve sam vidio. Vozač »opela« je pokušao zaobići autobus, ali kako je stvarno jurio brzo, najvjerojatnije je izgubio kontrolu i umjesto da ispravi volan, njega je jednostavno odnijelo! Za nepovjerovati, kad sam ugledao kako auto jednostavno klizi, a potom pred sobom ruši drvored, pa nakon toga i čeličnu ogradu na donjem parkingu prevrnuvši se u zraku, mislio sam da nitko živ neće izaći iz toga automobila!, potreseno nam priča očevidac.
U kratkom vremenu ispred parkinga u Kršinićevoj ulici okupilo se mnogo ljudi, susjeda koji su komentirali prometnu nesreću, jedinstveni u tvrdnji da je sve moglo proći daleko gore.
U neposrednoj blizini mjesta gdje se survao automobil, samo petnaestak metara udaljeno je dječje igralište s ljuljačkama pa ne treba puno mašte da bi se pretpostavilo što se moglo dogoditi! Da ne govorimo kako pukim slučajem na parkingu nije bilo djece koja se tu također znaju zateći, kao i vlasnici automobila koji uvijek nešto rade na svojim autima. Dakako, nije bilo svejedno ni vlasnicima uništenih automobila na koje je »opel« jednostavno nalegao, a to su »audi 1.6« RI 239-FR, »renault« RI 920-AC, »peugeot« GS 475-J, a oštećena je i »mazda« RI 510-HZ. Tijekom poslijepodneva očekivalo se i posebno vozilo HAK-a s dizalicom, jer se samo kranom može podići i ukloniti uništen »opel«.



--------------------------------------------------------------------------------

VR6
14-10-2002, 21:47
Calibra nije, ima 4 vrata.

Vectra, ili Kadet...

Club Italia
14-10-2002, 21:47
kladim se u 100 kn da je vectra!

_Stevo
14-10-2002, 22:55
opelin bin calibrin(ili vectrin? :smile10: :smile11: ?)

sdi biturbo
14-10-2002, 22:58
Koji god da je auto, je... drži zavoj!
Zar ne Calibra? Black?

INTCP
14-10-2002, 23:16
Dobro ljudi ste vi čoravi. To je VEctra A i vidi se iz aviona.

VR6
14-10-2002, 23:33
Nismo svi piloti ko ti!! :)

Girrari
14-10-2002, 23:52
Dobro da nitko nije poginul.

_Stevo
15-10-2002, 00:16
majmun za 15 metara fulo djecje igraliste. sad ce opet bit po novinama kak treba mladezi zabranit ovo-ono. i zbog takvog majmuna najebu oni normalni.

VR6
15-10-2002, 01:05
_Stevo suzdrzi se od takvih komentara, jos nemas ni vozacku.

Ako ti se ne desi nista slicno, bar 2 godine nakon polozenog vozackog i voznje, onda mozes pricati o tome...

_Stevo
15-10-2002, 01:08
vr6 to sto nemam vozacku me nimalo ne sprecava da ne komentiram ovo. za svoje godine imam dost iskustva ali i pameti i objektivnosti. tip ocito nije bio svjestan svojih mogucnosti i mogucnosti automobila. a ti si isto prico lovacke price a imas 19 i nes sitno godina.

Girrari
15-10-2002, 01:24
VR6 ne njajke; ti si kao velika iskusnjara? Pa znaš li ti što znaći "auto jednostavno klizi, a potom pred sobom ruši drvored, pa nakon toga i čeličnu ogradu na donjem parkingu prevrnuvši se u zraku".???
Jesi li ti svjestan koja je to brzina trebala biti?
To nema veze s godinama, tip je idiot i basta. Takvi manevri sa tom brzinom mi ne bi pali na pamet sa ne znam koliko godina i sa ne znam kakvim autom.

A ima Stevo_ pravo, zbog idiota najebu normalni. Onda bu opet pisalo mladi vozači ovo, mladi vozači ono; mjesto da umjesto vozači piše idioti

VR6
15-10-2002, 01:30
Ne mozes govoriti o tome.

Kako pjeva Kemal Montero: "da ti roknu samo dvije, sve bi ti se samo kazalo..."

Skontat ces nekada...

Girrari
15-10-2002, 01:33
Joooj kak si ti pametan...

sepra
15-10-2002, 02:27
Montero?

Black Knight_
15-10-2002, 08:07
Cuj, moja calibra fino drzi zavoj. A ovo na slici je Vectra A kao sto je ekipa vec rekla.

Tip je svjetski s××××, to treba znat. Uopce ne kuzim kako, clanak je u kurcu. Sta tip je krenuo prestizat i tolko se uzbudio da izgubio kontrolu(ovo mi je najsmjesniji izraz). Kaj to znaci? Sta je vozio auto i odjednom su mu kotaci poceli ic u kriz il sta?

Black Knight_
15-10-2002, 08:11
Ali mislim onaj detalj sa djecom i vrticem iza zavoja, pa di je tipu mozak? Pa di ce na djecu? Stvarno ima bezobzirnih ljudi.

Black Knight_
15-10-2002, 08:17
Ma gledajte, ja ne mogu reci da sam normalan sto se tice voznje. Ali na mjestima ima ljudi pored ceste, pogotovo mjesta gdje ima djece pored ceste, skole i slicno, pa tamo se vozim cak i sporije nego ostali. A problem je u tome sto ×××××× vole bas pred ljudima izvodit kretenarije i onda tako sjebu.

Uopce ne bi imo nista protiv da se policija stane oko skoli i jebu sve ljude sto se voze iznad 30 kad je skola(po danu).

seyzmo
15-10-2002, 08:19
Hm.. da, ima Black pravo. Takvi ne spadaju u promet.

I svidja mi se objasnjenje..."izgubio kontrolu"...pa vec je izletio pored busa da ce ga prestici koji mu se vrag dogodio ? to je objasnjenje za qrac. Pa ko da mu u trenutku puknu obije poluosovine ili takvo nesto. Sta ne kazu lijepo zanjelo ga jer kreten ne zna kontrirati.

ko ga ××××... ali blizu klinaca.To se ne radi.

Calibra Zender
15-10-2002, 10:52
Ako ovaj članak nije neka konstrukcija (napisan je apsolutno kretenski, a i slika je mutna pa pitaj Boga dal je stvarna) onda je tip stvarno ××××××. Nije mi jasno kako je uspio poletjeti! Pa to je preko tonu i sto težak auto. Kojom je onda brzinom vozio?

Black Knight_
15-10-2002, 12:23
Heh, konobar u garazi je naguzio bio jednu babu s negdje 180 na ljubljanskoj. on se vozio 180 a ona se prestrojila ispred njega ne gledajuci a vozila se valjda 60 i bam, tip ju zguzi. zena je vozila audi 80 s guzicom cini mi se, odletila je na rinzol i od rinzola se odbila u zrak u rasvjetni stup. udarila je s autom u stup na visini od 2 metra i lagano ga svinula i auto je samo pao dole onak ispred stupa ko gomila krsa. drugom autu nije bilo skoro nista, samo farovi naprijed, branik i to se malo zguzvalo, nije ni kiler puko.

Fresh
15-10-2002, 14:52
Oprosti samo jedna replika...
A kako to izgleda Audi 80 ''bez guzice''.

Black Knight_
15-10-2002, 15:39
Pa ima kratki i dugi audi 80.

_Stevo
15-10-2002, 18:41
valjda mislis na obicni i B4?? ne znam ni za jednog drugog. mozda coupe?

cuore sportivo
15-10-2002, 22:35
sve je moguce,ali ovu uspjet??inace prednju gumu je imao tanku rezervnu,mozda ga je to zajebalo,jer on je naglo iza busa cimnu da ga zaobiđe,a ocito nije isao ni sporo,a inace to vam je ceste i ispod nje je parking od susjednih zgrada,znaci negdje cca 2 metra je odletio dole,dva stabla iscupo(neka manje) i pao na te parkirane aute

Black Knight_
16-10-2002, 08:39
Da, u vecernjem se bolje vidi. To je zavoj koji ide iznad parkiralista, ona bijela sipka koja se vidi na slici je ograda tog zavoja koju je ovaj probio kad je izletio iz zavoja i pao na te aute. U vecernjem se isto tako puno bolje vide 4 vrata, jer su otvorena od udara ali opet je pametni novinar nasro calibra. Kako novinari vole radit spektakle od stvari, jer ta prica uopce ne bi imala tu tezinu da su napisali istinu da ja to vectra.

CRNI PESI
16-10-2002, 14:52
I moje kokoši ljepo nesu jaja u calibri to je auto za sve :)) :)) :smile06:

Dr. Strangelove
17-10-2002, 07:35
... ma nije to ništa... davno sam ja shvatio da su novinari najveća gamad i ološ koja postoji... (isprika izuzecima)... imo ja saobraćajku i novinar me pita šta je bilo... ja sav u kurcu velim da nemrem sad pričat s njim... i tip mi zaprijeti da će on onda napisat svoju verziju!!! ... JA se skuliram i ispričam mu sve fino kako je bilo i tip mi obeća da mi neće stavit ime i prezime u novine (novinar Večernjeg)... al ××××ga drugi dan i ime i prezime u novinama... dobio valjda od murjaka... :smile09: