PDA

Pogledaj cijelu verziju : Prodajem Alfu 145 1.4 2000 g.



Alfa 145
14-10-2002, 14:26
1.4 T Spark 103 KS - sport pack
10/2000, 25 000 km
Oprema: centralno, alarm, muzika, original Alu felge 15", metalik, maglenke

10500 Eura ×××/3462-356
http://www.vidiauto.com/misc_uploads/A_2.jpg

http://www.vidiauto.com/misc_uploads/A_1.jpg

Alfa 145
14-10-2002, 14:27
http://www.vidiauto.com/misc_uploads/A_1.jpg

Black Knight_
14-10-2002, 17:20
To je jedna od onih s veselim varijatorom faze? :)

Calibra Zender
14-10-2002, 17:52
Mentore, ovo nije mjesto za oglase! A već kad siješ oglase svuda, kak to da nije u svakoj temi po jedan?
I kaj je povoljno u cijeni tvoje Alfe?

mentor odlog.
14-10-2002, 18:41
Stavio sam tu oglas jer su na ovom forumu dečki koji su vidjeli auto u živo i znaju kakav je. Ako nisi zainteresiran nemoj zezati. Cijena naravno nije fixna.

alfist_zg
14-10-2002, 19:41
mentore , felge su pre××××ne...

a zasto je prodajes???

mentor odlog.
14-10-2002, 20:00
Auto sam mazio i pazio. Sve na njemu je onako kako sam si oduvijek želio. Nisam ju planirao prodavati, ali iznenada mi je nešto iskrsnulo i sad što je tu je. Sigurno nebi kupovao novu niti bi napucavao u nju svu tu opremu da sam ju imao u planu tako brzo prodavati. Servisirana je kod Valenčića, a kupljena u automehanici. Na proljeće ću kupiti neku novu pilu.

Girrari
14-10-2002, 21:35
Krasan auto. Ako je kod Valenčića održavan onda je to najbolja garancija. A ima i malo km. No mislim da preveč tražiš za nju. Moraš uzeti u obzir da to ipak nije aktualni model. Realno bi bilo oko 9000 E, možda nešto manje. Iako je u super stanju (razgledali smo je na Mićevcu) i ima super felge, ipak je najslabiji model.


Inaće nemam ništa protiv da postaš oglase je onu rubriku kupnja-prodaja ionako nitko ne gleda.

Girrari
14-10-2002, 21:36
:)

doc
14-10-2002, 22:02
A kakvu si to silnu opremu stavio u nju? vidima da niti klime nema? Previse je to para, pa za te novce jos malo i mozes kupit 156 1.6, mozda malo stariju, ali ipak nebo i zemlja u odnosu na ovu.

VR6
14-10-2002, 22:13
Pa za te pare mogu uzeti VR6 Syncro sa klimom i jos tonu opreme, a ti bi za ovo da ti neko 10500 E, bas bi toj budali koja kupi to, trebalo dati nagradu...

Zna se nagradu za sta...

_Stevo
14-10-2002, 22:42
vr6 kupis tog vr6 koji je zguzen(nemora bit) i star 10 godina, a ovak imas 2 god. star auto.makar onda imas pravu jurilicu. jedino je bed kaj nema klimu. a cijenu bi mogo malo spustit.

INTCP
14-10-2002, 23:12
Da vr6 ja nabavim i GTV turbo iz 95 na crno za tu lovu. Baš si bistar.

Crni šta sreše. Taj varijator dođe 50 eura. Nešto ×××ך o kvarovima, ai sam kažeš da calibra nije baš pozdana.

VR6
14-10-2002, 23:27
Kakvih 10 godina _Stevo, nabavi se 96 za te pare, i ne mora biti "zguzen".

Vidi ovog, cijena je 7700 E.
Sad reci da nije atraktivniji od ove Alfe, o performansama i da ne pricamo.

http://bilder.mobile.de/images/autos/0/11111111112843706-21969-1031398394.bild

http://bilder.mobile.de/images/autos/0/11111111112843706-21969-1031398394_3.bild

INTCP mislim da nisu ista klasa GTV i 145...

_Stevo
14-10-2002, 23:35
vr6 pa atraktivan je. s tim da ima dobre aluminijske, ona svetla odozada, par spojlera. al mi je alfa ipak ljepsa. jucer sam bio u krizu i pred jednom birtijom dvije 145-ice. jedna metalik tamnoplava sa 5o krakim aluminijskima, druga metalik srebrna il siva(uglvanom tak nekaj) sa originalnim felgama onima sa manjim rupama. jedna kraj druge su stajale. i mogu rec da su mi izgledale atraktivnije od ovog golfa.
ne kazem da se neda golf dobro sredit al ipak trebas par spojlera stavit.

_Stevo
14-10-2002, 23:40
pogreska, ovaj nema pragove al neznam za prednji spojler. izgleda ok, agresivno. al mi nikak ne pasu 5ora vrata.

Calibra Zender
14-10-2002, 23:44
VR6 ne kaki lagano govanca! Imaš u Srbiji, Crnoj Gori pa i kod nas 2, 3 godine starih S klasa za tu lovu. Bez papira naravno.

Golf trojka atraktivniji od 145-ice i to još s ovim prekrasnim felgicama...GLUPOSTI LI TOTALNE! To ti je sam vrh ×××××× koje si naklao na ovom forumu! Pa 145 je i bez kotača ljepši od usranog odvratnog Golfa!

Cijena je prevelika, ali auto je tvoj pa i ti diktiraš cijenu. Ali pitanje je kak dugo jer te tržište začas odbaci i doviđenja. Ako je prodaš nekom frendu ili poznaniku koji će dati nekaj više nego vrijedi jer će imat nekakvu sigurnost da nije mačak u vreći onda si napravio posao, ali na sajmu nema šanse niti da na probnu vožnju dobiš nekog u auto. Živo se fućka ljudim kaj si ti stavio na auto. Rađe sve skidaj pa prodaj odvojeno i onda možda kaj izvućeš. Inače...ne vjerujem.

VR6
14-10-2002, 23:51
_Stevo namjerno sam nasao s 5 vrata, onih s 3 su i jeftiniji, al ih ne volim...

Calibra Zender ne govorim o automobilima s kojim ne mozes preko granice, nego skroz OK papirima. A ti kupuj te S klase od 2-3 godine.

Koji je atrktivniji pokazalo je trziste, znamo koji se automobil vise prodavao, zato me tvoje misljenje o ljepoti automobila ne zanima... Nema potrebe spominjati po *** puta da je dizajn jedan od najbitnijih stvari za prodaju automobila, kome to do sada nije jasno...

Golf 3 je bio i automobil godine 1992.

Girrari
14-10-2002, 23:59
"Golf trojka atraktivniji od 145-ice i to još s ovim prekrasnim felgicama...GLUPOSTI LI TOTALNE! To ti je sam vrh ×××××× koje si naklao na ovom forumu! Pa 145 je i bez kotača ljepši od usranog odvratnog Golfa!"

Potpisujem!

Osim toga VR6, taj Golf je apsolutno zastarjela linija da ne govorim o totalnoj kretenariji VR6-5 vrata??? I naravno, auto je ipak 4 godine stariji.

I još nešto, Bravo/Brava je bio auto godine ('95. mislim); šta mi imaš reći o tome?

alfist_zg
15-10-2002, 00:04
e decki a zaboravili ste jos da taj golf ima bolji zvuk od Ferraria.

Calibra Zender
15-10-2002, 00:08
Idem naći onaj topic s popisom svih bisera pa da ga dignem iz mrtvih. Da se još jednom svi nasmijemo našem VR6!

Ma pustimo tu raspravu s VR6, nek čovjek u miru prodaje auto!

_Stevo
15-10-2002, 00:08
meni se inace ne svidjaju izvedbe sa 5-ora vrata, nit one limuzinske nit ove kompaktne il kakve vec. jedino bi 147 uzo jer se ne vidi da uopce ima jos dodatni par vratiju.

VR6
15-10-2002, 01:52
"VR6-5 vrata"

GTA SW?? Kako glupo razmisljanje...


"I još nešto, Bravo/Brava je bio auto godine ('95. mislim); šta mi imaš reci o tome?"

Ovo je Alfa 145, a ne Bravo/Brava...

1995 - Punto
1996 - Bravo/Brava


Calibra ti bi nesto da kazes, a??


Pozdrav nfs (5).

nfs
15-10-2002, 02:47
inace se ne javljam na forum ali ovaj vr6 je glupi zatucani bosancina kojemu samo VW vridi.Samo ti budalo vozi golfove sta su se izvozali po njemackoj te se prodaju pusionicarima koji misle kad sidnu u golfa da su uvatili boga za jaja.

_Stevo
15-10-2002, 08:05
vr6 ono sa gta sw je bilo namjenjeno meni??? pa sam reko da nevolim kompaktne automobile, a pod ono:"inace nevolim aute s petera vrata" sam mislil na male gradske automobile. karavani su nes sasvim drukcije.
da ti pojasnim. ne svidjaju mi se recimo clio, yaris, punto(jos moze proc isto ko i yaris), polo, golf, corrola, megane, itd sa petora vrata isto ko ni octavia i sl.
izuzetak bi bio 307 kojem zbilja ne stoje 3 vrata. bar po meni.
zisku????? :smile10:

e da vr6 a koji ××××× si moro isto usrat temu? pa covjek prodaje auto a ti nakeljio tu golfa i opet pocel nekaj muljat. daj pusti da oglasava na miru.

mentor odlog.
15-10-2002, 11:11
Kaj se glupirate. Napisao sam da cijena nije fixna, naravno da ću spustiti. Daj se malo raspitajte koliko košta jedna felga kao moja, alarm, muzika je kompletna rockford fosgate i moj auto za razliku od ostalih koje navodite ima puno manje kilometara a to je važnije od klime. Usporedite si održavanje 4 godine stare 156 sa velikom kilometražom o kojoj nemate pojma kako je servisirana i održavanje moje o kojoj je sve poznato.

Girrari hvala na podršci. Ako imaš nekog ko bi kupovao ovakav auto nazovite me jer ja želim znati da prodajem auto nekom poznatom jer je auto grom.
Što se tiče sljedećeg vozila, kupiti ću nešto novo ali samo kao prelaz. Kroz godinu dana vozit ću se u autu koji daleko premašuje aute koji se na forumu spominju i cijenom i performansama. :smile07:

Black Knight_
15-10-2002, 11:54
Ne vjerujem da cu jednom stati na stranu VR6 ali stvarno ne znam di je vama pamet.

Kolko ja znam zamjena varijatora faze nije bas 50dm.

Calibra je nepouzdana ali zasto? To je auto od 204 konja i to je auto koji vjeruj mi kad stisnes gas nije ti ga lako pustit, drugim rijecima, tesko ga je normalno vozit. Pa kako mozes uopce usporedit to dvoje? Auto sa 1.4 motorom koji se lagano vozi mora biti pouzdan, calibra turbo stara 10 godina koju ja derem do blokade(i ne salim se) prije svakog mijenjanja cim imam 50 metara slobodne ceste ispred sebe ne mora biti tako pouzdana.

Alfa 145 je nakarada i sparet jos veci od 147ice a taj motor je najgori motor koji je izaso iz alfe u zadnjih 10 godina. I ja moram rec da cak i jedan golf vr6 koliko god da mi je mrzak mi je bolji od te alfe. 10000 eura ne bi za to dao nikad.

Koliko god da je VR6 zaljubljen u VW toliko ste i vi u alfu.

I zasto ti prodajes tu alfu ako je tolko dobra i jos ces popusit tolko para na te "skupocjene felge i alarm" ako smijemo znat?

Black Knight_
15-10-2002, 12:01
Koje spike, auto je grom. Ma daj... 1.4 145ica je grom.... sta sve ljudi nece rec da prodaju auto

Brrrr
15-10-2002, 12:14
Stara plinska peć dolje u podrumu izgleda bolje i od Vr 6 i od Honde Type R. Rugla na cesti. Dok ih vidim na cesti vidim i otužne ružne face u njima kojima ukus fali ili fa nikad nisu imali,
Kako pobogu Golf 3 je lijep auto.
IMa ružnijih znam, ali thalija je ljepša.

_Stevo
15-10-2002, 12:18
kaj se tice ljepote, khm...
usporedimo 145-icu i golfa 3-ojku. bez aluminijskih, bez spojlera u istim bojama... i, koji je odgovor????

ne znam za 1.4 motore u alfi, al znam da 1.8 90 ks kaj se ugradjivo u golfice 2 i 3 je nepoderiv. znam iz prve ruke, naravno postoje iznimke.

mentor odlog.
15-10-2002, 13:04
Auto je grom. Usporedi ga sa bilo kojum opelom 115ks. Manje troši, bolje ide, bolje izgleda, bolje drži cestu......
O VW neću ništa pisati jer je to još manje vrijedno spomena.
BK ti si pastir, ostavi se auta i naganjaj ovčice.

Calibra Zender
15-10-2002, 13:22
Kakvom to opakom pilom "prijetiš" nama tu na forumu? Zec je još u šumi, ali me zanima kaj bude to došlo na ražanj?

A motor možeš uspoređivati s bilo kojim, ali i dalje ostaje činjenica da je to samo dno koje možeš dobiti u 145-ici i svatko tko brije na sportivu sigurno neće kupiti taj auto. U svakom slučaju, sretno s prodajom! Trebat će ti.

p.s. vadi mjuzu, skidaj felge i prodaj odvojeno. To je jedini način da izvučeš lovu. Barem dio koji si uložio. Obavijesti nas kad prodaš i reci nam cijenu koju si postigao.

?
15-10-2002, 13:54
Pila? Grom? Fantastičan izgled? Pa vi alfisti ste fakat skroz puknuti u glavu. Čoravi i zadojeni stupidnom sportivo spikom. 145 je jedno od največih rugla koje se cestom voze. Odmah se svi naručit okulisti za pregled!

Black Knight_
15-10-2002, 14:12
Ma daj kaj valjas sad tu gluposti? Calibra 2.0i je i ljepsa i brza a stara je 10 godina.

Alfa 145 je sparet a 1.4 ts trosi 11 litara samo tako.

Black Knight_
15-10-2002, 14:16
Ja sam pastir? Ti si upravo izjavio da je dno dna alfine ponude "grom". Ja ne znam po cemu je taj auto grom. Pogotovo za 10000 eura. Pa za to kupis novi auto s kojim ces imati daleko manje problema nego s tim usranim sparetom.

mentor odlog.
15-10-2002, 15:04
Ha ha ha. BK pa ti si napisao da ti se calibra pokvarila. Pa ko onda ima problema.

Black Knight_
15-10-2002, 15:17
Nije se pokvarila nego sam podero lamelu. ulje pusta na sve strane ali to ne mislim popravljat jos neko vrijeme, nije bas tak strasno a ne da mi se bit bez auta tolko dugo niti imam novaca da se sad zajebavam s tim.

To sto sam ja radio toj calibri je ravno stresu na utrkama. Taj auto je prije svakog drugog saltanja doso do blokade i nemoj me sad tu jebat, da sam tako vozio tvoju alfu davnih dana bi se raspala.

A reko sam da je calibra TURBO nepouzdana a ne calibra 2.0i. calibra 2.0i nema NIKAKVIH problema osim standardne opel spike sa rdjom. calibra turbo je skroz druga koncepcija.

Girrari
15-10-2002, 16:08
Alfa 145 je jedan od najljepših autiju svoje generacije, ako ne i najljepši, a i danas super zgleda.
Črni, dobro se zagledaj u svoju njakaru prije nego što pričaš bedastoće.

mentor odlog.
15-10-2002, 16:37
Svršavali ste na onu astru 1.8 a auto nije mojoj 145-ici ni do koljena. Ista cijena, 4 puta više kilometara i 3 godine starija - apsurd. Jedna moja felga vrijedi više od pola tog auta.

Black Knight_
15-10-2002, 16:45
Bah, ukusi su razliciti, ali 145ica ima dosta zastarjelu i kockastu liniju.

Black Knight_
15-10-2002, 16:47
dzirari, gledam ja svoju njakaru itekako, i nakon vec 4 mjeseca ju zaljubljeno gledam.

Ne treba mi neki alfist da mi kaze sta je lijepo. Pa vi ljudi imate ogromne trokute na prednjim maskama tako da ni regu ne mozete ko ljudi stavit.

mentor odlog.
15-10-2002, 17:09
Da tebi trebaju napred rege da se vide, a normalnim sportskim autima ne jer ih se gleda odozada za razliku od opela. :smile10:

Black Knight_
15-10-2002, 17:25
Ne znam sta da kazem na ovako brilijantne komentare osim da mi te je zao.

VR6
15-10-2002, 19:03
Najbolje nista...

_Stevo to nije bilo tebi upuceno...

Girrari
15-10-2002, 22:17
Črni, sve je u redu dok si zaljubljen, ali znaš kak se veli nakon 6 mj. ode zaljubljenost, a tebi ostaje njakara.

Bogme te mentor lijepo poprao s ovim komentarom o tablicama, a ti umjesto da bar ubaciš smajlića za dobru foru, odjednom gubiš smisao za humor.
Daj se napljugaj, pa pročitaj ponovo, možda ti bude smješno.

GTI FOREVER
15-10-2002, 23:20
Ja stvarno nerazumijem kako neko moze reci da je 145 1.4 bolji auto od golfa vr6 da ste poredili 1.4 sa 1.4 ajde nekako moze ali top (vw) i dno (alfa) i jos alfa bolja pa stvarno pretjerujete.
Ko da je alfa od zlata.
Black upravu si 145 je ruzan auto.

GTI FOREVER
16-10-2002, 05:26
"Alfa 145 je jedan od najljepših autiju svoje generacije, ako ne i najljepši, a i danas super zgleda."
Girari,ti si toliko zadojen i zatucan da je to nevjerovatno.
Svaka cast volis talijane ali mozes li u tome biti imalo objektivan ××××× mu materina da nekazes da je taj poluproizvod marke Fiat sa Alfnim znakom uopste nije ljep da nikad nije ni bio.
Ide mi na zivce kad neko ko konj na trkama gleda stvari i nevdi nista nego ono ispred njega.
Free your mind the rest will follow!!!!!!!!!

GTI FOREVER
16-10-2002, 05:30
http://bilder.mobile.de/images/autos/0/11111111112892604-20331-1031600634_1.bild


EUR 8.500
Verhandlungsbasis

Daten:
51.000 km, 76 kW (103 PS), EZ: 10/00, TÜV: 10/03, rot

Besonderheiten:
Klimaanlage,

Beschreibung:
Fahrer- , Beifahrer- , Seitenairbag, Funk- Fernbed. f. Zentralverriegelung, 2 el. verstellbare Aussenspiegel, el. Fensterheber, Blaupunkt CD- Radio, Klimaautomatik mit Pollenfilter, Sportpaket, 8- fach bereift, Alfa- Alufelgen, 1 Jahr Gebrauchtwagengarantie.

Black Knight_
16-10-2002, 08:33
Uopce mi nije fora na mjestu jer moj opel ide brze od svih tih "sportskih" alfi a pogotovo njegove dotako-sam-dno-zivota alfe.

A tipicno od alfista je da izjavi da je njegov auto sportski zbog neceg tako retardiranog i jeftilen kao pozicija tablice.

mentor odlog.
16-10-2002, 11:08
Ova crvena ima duplo više kilometara i ako ju uvoziš plaćaš još carinu i porez. Felge na crvenoj su jeftinije od mojih. Mislim da je moja bolji izbor. Auto sam kupio za sebe, sad moram rješavati stambeno pitanje i uložiti u obrazovanje.
Ja ju nisam uspoređivao sa golfom vr6 ali gti sa 115ks oderem kd god hoću.

BK nemam pojma kaj da ti više napišem. Bio sam pristojan i nazvao te pastirom ali uzalud. Ti si čoban.

Black Knight_
16-10-2002, 11:26
To je ok, ne moras ti meni nista rec, mozes i to sto si mi reko zadrzat za sebe.

ivana2
17-10-2002, 14:03
alfa 145 mi izgleda super :)

mentor odlog.
17-10-2002, 17:19
Ako si zainteresirana slobodno se javi. Auto se može pogledati svaki dan. Na gore navedenu cijenu se nemoj obazirati to je samo zeka.

Girrari
17-10-2002, 21:32
GTI forever, ti si idiot!

Zakaj bi trebo biti objektivan??? Jesam li ja neki ××××ni novinar ili samo ljubitelj tal. automobila? Ne treba mi objektivnost jer onime što pišem na ovom forumu izražavam isključivo svoje mišljenje. To što je ono malo imperativno složeno, to je problem formulacije rečenice koja mi je u tom odgovarala.

A da se puno ljudi slaže kako taj auto odlično izgleda i dan danas, nakon puno godina, to stoji. Pogledaj samo kištre od VW-a tog godišta i pokri se po ušima. Pa taj auto izgleda bolje od Golfa IV, a trojku da na spominjem.

GTI FOREVER
18-10-2002, 06:33
Pa izrazavaj i vozi to govno od punta niko ti nebrani ali onda neporedi svabe sa tal. jer im nikad nece biti ni do koljena...

Girrari
18-10-2002, 11:26
Ma imaš pravo.

BTW na ovom forumu se uspoređuje, a ne poređuje. Ni ja na engleskim forumima ne pišem na talijanskom.

zdenko
21-10-2002, 15:17
auto vrijedi 9.000 eura

Black Knight_
21-10-2002, 15:59
Uopce mi nije jasan taj stav "ja sam ljubitelj talijanskih automobila i to je jednostavno to". Sta si kolekcionar ili sta? Pa i kolekcionari mi nikad nisu bili jasni, ko mala djeca skupljaju gluposti.

I na kraju cak i da jesi "ljubitelj talijanskih automobila" zar ne mozes natjerat svoj mozak da iskaze neki objektivan sud?

INTCP
21-10-2002, 16:43
Jao bleki koja si ti uštogljena konzerva. :))

mentor odlog.
21-10-2002, 16:53
Izgleda da će i otići za 9000 sa felgama. Čupam van samo muziku. Tip mi govori da sad nema toliko love ali ja ga neću baš čekati.

Girrari
21-10-2002, 16:53
Nisam kolekcionar jer nemam toliko para, a i da imam to nije moja koncepcija jer je po mom mišljenju auto u prvom redu namjenjen i napravljen za vožnju. Grehota mi je držati auto poput Ferrarija F50 u garaži umjesto da se iskoristi ono što taj automobil pruža, ako ne na cesti, tada na pisti.

A svoj mozak mogu natjerati na mnoge stvari. Vidiš da sam ga čak uspio natjerati da tebe koliko-toliko ozbiljno shvaća. Ako nisi primjetio kada me ljudi pitaju za savjet uvijek im odgovorim najobjektivinije moguće bez obzira na moje osobne preferencije. A u ovakvim raspravama sa ljudima koji voze nakazne aute poput tvoga ili pak totalne masakre u stilu VR6-icinog Golfa sa 50 i kusur konja i 205 gumama i onda mi daju lekcije o tome što je lijepo, korisno... zaista nema smisla biti objektivan.
Ako ćemo već o objektivnosti tada ti to svakako nisi jer mrziš Alfe i Alfiste, a do sada si vozio možda jednu ili dvije Alfe. Zapravo, ti generalno mrziš sve tal. aute. Nije li to neobjektivnost?

Zašto volim tal. aute mi se ne da po 10000.X objašnjavati i uostalom šta te boli kita zakaj ih volim.

alfist_zg
21-10-2002, 17:27
haha, bravo Girrari, bravo...
a pogotovo bravo za ovo:
"...A svoj mozak mogu natjerati na mnoge stvari. Vidiš da sam ga čak uspio natjerati da tebe koliko-toliko ozbiljno shvaća."
:))

Black Knight_
21-10-2002, 17:33
Ja sam kao prvo izjavio da mi je 156 najljepsi auto te klase u zadnje vrijeme, zapravo od vremena calibre i e36. Isto tako sam reko da stare alfe smrde i kvare se, za nove nisam puno govorio osim da se buraz nije usrecio sa 146 1.4 ali kao sto ste rekli i vi i ja, to je dno dna alfe skupa sa ovom 145 1.4. Za GTA sam stosta rekao ali sto je je, ovjes je dobar i to sam rekao, a ostalo je za ×××××. Alfiste ne volim jer su ocito neobjektivni, pa pogledaj samo INTCPa.

I kako sam sad ja neobjektivan? Sta sam ja to tolko neistinito i neobjektivno reko?

I ne mrzim ja ferrari nego ferrariste, ferrari je super sportski auto i nitko to ne porice. Moja izjava je bila da postoje auti koji imaju puno vise od "sportivo duha" i jakog motora i da ferrari kao takav nikako ne moze biti kralj nicega osim "glamura" tj. iz××××vanja sto i je. Mozda je nekad bio kralj sportiva, al ne zivi se na staroj slavi.
A nadalje sam izjavio da mi je recimo kad smo vec kod "glamura" i talijana lamborghini diablo, pa cak i countach drazi od svakog ferrarija. A murcielago da ne govorim.
Murcielago je vec super slozen, al tu nisu samo talijani imali svoje prste. Napokon su ugradili 4x4 u lambo. Ostaje nam samo cekat kad ce ferrari naucit lekciju iz toga. Eto tolko o tome.

Zato si ti 0 dobrih rijeci reko za opel.

A sad kad sam ti vidio sliku sve mi je jasno :P

alfist_zg
21-10-2002, 17:37
hehe, ali bleki, ne zaboravi da i mi kad smo vidili tvoju sliku da nam je isto bilo sve jasno hehe,znas vec i sam. :smile06:

Black Knight_
21-10-2002, 17:49
hehe :)

ha cuj, uploado sam tu sliku da ju pokazem frendovima. al kad sam eto davo link da ekipa vidi auto ta je slika ostala tamo, sta ces. a ××××no je ispala slika i to sasvim slucajno, usput, zato mi je zao skinut.

i nemam se ja tu sta sramit, to je normalna stvar :)

mentor odlog.
21-10-2002, 18:37
BK jasno je da nisi neki pokvarenjak ali da se zaljučiti da nisi baš iskusan. Tvoja ograničenost je vjerojatvo rezultat toga što nisi isprobao voziti puno različitih vozila. Ja jesam alfist ali nemam ništa protiv điranja u drugim autima(uvijek ću kupovati alfe).
Molim te nemoj uspoređivati moj auto sa svojim. Usporedi npr astru 1.4, golfa 1.4 bilo šta drugo sa sličnim motorom koje si vozio jer ako nisi vozio nemaš pravo glasa. Isto tako provozaj GTV 24v pa usporedi sa svojom calibrom. Zagarantiran je veći gušt u alfama.

Girrari
21-10-2002, 20:02
Kažeš da je Ferrari možda nekada i bio kralj sportive, ali da se ne živi na staroj slavi. Pa jesi li ti munjen ili kaj??? Pa tko je ove godine do koljena potukao i do boli ponizio svoju konkurenciju nego Ferrari u, po nekima kraljici automobilističkih sportova, Formuli 1? Kaj ti nije dosta da su već od dosade počeli režirati utrke, pa su valjda već i počeli bacati novčić dal bu pobjedio Schumi ili Barrichelo. Ovo ti je dokaz tvoje neobjektivnosti; ×××ך po Ferrariju samo da bi srao, a ne zato što imaš argumenata i razloga za to.

Što se Opela tiće mislim da sam prije cca. mjesec dana otvorio temu o tome kako me ugodno iznenadila nova Vectra kada sam je vidio u živo (malo potraži prije nego što ×××ך gluposti).


Sliku neću komentirati jer eto, barem si imao muda staviti svoju na forum. Ja na ovoj nisam ispao ništa gluplje nego što izgledam u 3D, ali ×××× ga kad me nije Pininfarina dizajnirao. :)

Black Knight_
22-10-2002, 09:46
Ja sam mislio na cestovni sportivo a ne F1

Black Knight_
22-10-2002, 09:50
mentor pa ja nikad nisam ni reko da u alfama nema tog "filinga"... ja sam samo brojke usporedjivo, i alfu 145 nisam usporedjivo sa svojim autom nego sam GTA usporedjivo sa svojim autom

Black Knight_
22-10-2002, 09:52
I na kraju, provozaj ti calibru turbo... sta da ti kazem. Posto ni jedan ni drugi nismo vozili sve te aute mozemo samo brojke usporedjivat.

mentor odlog.
22-10-2002, 14:06
BK nemoj govoriti u moje ime. Nisam vozio GTA(samo običnu 2.5 V6), ali vozio sam calibru turbo. Nebih imao obraza pisati da nisam probao.

Girrari
22-10-2002, 16:34
Ako netko prenosi znanja stečena u F1 na cestovne aute onda je to sigurno Ferrari.

GTI FOREVER
22-10-2002, 16:42
Girari sjedi u digicko nauljeno i nasminkano govno i ne seri vise jer si kao djete na tresnji i da vozis bilo sta drugo hvalio bi to a ne neko auto najnize klase tipa Fiat punto,koliko tal. auta vrijede pogotovo fiat vidi se po stanju u tvrtci i ××××ga a to je dokaz necega,vw kupuje i siri se,bmw takodje,a i ostali su na najboljem putu a gdje ta famozna tal. auto industrija koja pravi te "dobre" aute??
Zato prestani da ××××s i jedes govna ako volis voli ali ne kudi druge u stvarima u kojima nemozes.
Ma imam nekad osjecaj da ih hvalite samo zato da bi na osnovu vase spike jos neko ispao ×××××n i bacio pare na Fiat.

Girrari
22-10-2002, 17:00
Ne da si glup, ti si biturbo glup.

hgt
22-10-2002, 18:18
GTI FOREVER,promijeni ime u GLUP FOREVER !!

doc
22-10-2002, 19:41
GTi-forever, pokazujes tipicnu zadrtost, ono bitno da je made in germany...

600
22-10-2002, 22:45
GTI FOREVER

Stvarno si jadan sa svojim komentarima radije šuti! :smile09:

Calibra Zender
23-10-2002, 10:28
Mentore, kaj ti radiš na HRT-u? Mislim, koji posao obavljaš?

mentor odlog.
23-10-2002, 13:06
Wrong !!!
Radim u zastupništvu za NOKIA mobaće.

Calibra Zender
23-10-2002, 13:52
S nekim sam te zamijenio onda. Nekaj sam očito krivo skužio. :(

Black Knight_
23-10-2002, 13:52
A sta tolko ××××te po GTiu, pa nije daleko od istine.

Ako se sjecam dobro Girarri je odma popljuvo moj auto ko da je zadnje govno kad sam slike stavio. On si lijepo svog punteka opere i onda ga gleda kak je lijepi. A lijep je ko i svaki drugi a hvala bogu ih ima ko u prici.

GTI FOREVER
23-10-2002, 21:09
Ma pricajte sta hocete,glupi ste da ne mozete da shvatite neke osnovne stvari i toliko neobjektivni da je to smijesno jer kao alfa 1.4 (isprani reklamni slogan)ima nesto sportivo i onda je bolja od vr6.A ja te vidim svako jutro u dnu auto industrije kako mrzis citav svijet zato sto nemas za bolje i onda dodjes na forum i iskaljujes svoj bijes na svemu ostalom jer stanes na semafor i osjaces se inferiorno pored te ispljuvane golf cetvorke jer kakva je da je duplo je skuplja od tvog kvarljivog navrat-nanos sklepanog talijanskog govneta koje tebi lijepo izgleda.Stvarno jadno.I bijedno i poklopi se usima jer domet i san u zivotu ti je sporting od 80 konja koji bi imao kad bi samo bio tvoj bolji osjecaj u voznji od bilo kojeg njemackog auta sa 100 konja vise.

Girrari
23-10-2002, 22:20
E sad da te s××××× ×××××u glupi. Imam tamnoplavog Golfa IV s 1.6 motorom koji glasi na firmu. I zato znam što govorim kada velim da je Govno Omotano Limenom Folijom!!! Budalo!
Fakat si jadan ako misliš da mene proždire neki jal. Pa kaj me boli dupe kaj netko vozi. Ja vozim svoje i meni je to dobro. Luzeru i jadniče! Stvarno si tako tužan i zatucani tip da mi je tužno čitati tvoje postove opsjednute time šta tko ima i tko vozi koji auto. A u nekretninama imam više nego što ćeš ti zaraditi u svom jadnom seljačkom i zatucanom životu. Pa kupi Golfa i jedi doma paštetu svaki dan kako bi se mogao osjećati ko baja kad sjedneš u svog dizla. Ubuduće ne kanim ulaziti s tobom u nikakvu diskusiju dok se na naučiš značenje riječi gramatika i pravopis, ti tužna karikaturo od majmuna.

Črni, napao sam ti auto jer mislim da si ga dizajnerski izmasakrirao, Calibrina Calibra mi je odlično izgledala. To što ima puno Punteka ne umanjuje činjenicu da je to još uvijek jedan od najbolje i najoriginalnije dizajniran auto u klasi.

GTI FOREVER
23-10-2002, 22:42
Digicka pickice,
samo mozgu kao sto je tvoj moze pasti na pamet "klub ljubitelja punta".

Golf 3 je bio (1992) auto godine a AR 145?

Koliko ja znam Golf je klasa vise nego punto,a punto i 10 puta nekvalitetniji i losiji od vw pola tako da je tu svaka prica suvisna...

Ma ti si ogranicen i tu je kraj...

Girrari
23-10-2002, 22:50
Rekoh ti da uzmeš početnicu i vježbaš gramatiku, jadniče glupi.

Girrari
23-10-2002, 22:53
I tko uspoređuje Punto i Golf???

Postoji i klub ljubitelja Spačeka, pa što ne bi i Punta.

Nepismeni, glupi zatucani švabofilski konju.

GTI FOREVER
23-10-2002, 23:01
Spacek je legenda !
Punto je ××××× !
Do gornjeg te posta nisam vrijedao sto sa tobom nije slucaj ali to je samo dokaz koji si bijednik.
Digicka metar i plivadon pickice.

Black Knight_
24-10-2002, 00:24
Girrari vec sam jednom nekom rekao, zasto ti mislis da ti imas vise dizajnerskog smisla od dizajnera koji rade u Riegeru?

Ti si jedan od onih koji vole "decentno sredjen auto", drugim rijecima felgica i branici i zmigavci u boji jel tako?

Calibra Zender
24-10-2002, 00:28
"Calibrina Calibra mi je odlično izgledala."
Girrari, oduvijek sam znao da se u tebi krije istančan osjećaj za estetiku! ;)

GTI forever, smanji doživljaje i nemoj davati VR6 kao primjer apsolutno ničega. Osim kao primjer vrlo čestog i dobrog prijatelja Ine i školskog primjera podupravljivosti pri svakom malo bržem ulasku u zavoj. Tu kantu bi trebalo dobro izvagati i staviti utege na kritična mjesta da se donekle odnos težine po osovinama popravi. Probaj s vrećom cementa u gepeku. To mi je pomoglo u Sierri od sestre u zimskim uvjetima jerbo ima zadnji pogon. Nije da ti treba radi toga, ali bi ti barem poravnalo odnos težine. Ali ima i pluseva u tom autu. Jer kad staviš tu vreću iza koja bude ravnoteža onoj lijenog pijanduri pod prednjom haubom onda ti više ništa ne treba jer 99% ponosnih vlasnika popravlja odnos težine na lijevoj i desno strani pa ne sjedi na sicu nego onako visi prema sredini. Samo se vidi ćelava glava između siceva koja samo kaj se nije srušila na suvozačevo sjedalo. Lijeva ruka zabačena je preko volana. Onako da dlan visi preko volana, samo kaj po vjetrobranu ne struže. A s desnom rukom se drži za desni sic da se ne prevrne od naginjanja. Jer nije on bedak da sjedi ko svi ostali koji ne znaju tak izbalansirati auto. Vjeruj mi, odmah bolje leži na cesti! :))

GTI FOREVER
24-10-2002, 02:48
Calibra
o vr6 imam isto misljenje da ima pretezak nos i osobno ga nikad nebih kupio , ali sam samo zelio da istaknem da ipak se nemoze porediti sa ovom gore alfom cisto iz razloga jer je u svoje vrijeme bio top model a ova alfa je dno ponude 145 da se radi o modelu quadrifoglio sa 110 kw onda bi moglo poredjenje ali ovako nestoji.
Vr6 mozda trosi puno ali takav je kakav je i neka ga vozi ko hoce to ipak nije nas problem.
Ono sto se tice dlana i naginjanja na suvozacki sic to rade mali nadobudni klinci bez obzira na auto koji voze.

mentor odlog.
24-10-2002, 07:50
Ha ha ha ha !!! Girrari i CZ imate cugu od mene kad se nađemo.
Za vas ostale kenjatore: Kenjavite po mojoj 145-ici bez razloga. Nije QV ali još uvijek oderem GTI trojku bez nekog mučenja. Moj auto je ljepši od bilo kojeg golfa i u savršenom je stanju. Nema niti jedna takva Alfa kod nas osim moje. Dao sam oglas a vi ljubomorne ×××××čine kenjate jer vam je krivo što će si neko kupiti super auto. Možete stavljati na svoje kante plastike koliko hoćete i dalje ćete imati nakaradne aute. BK koliko je calibri bilo na cestama početkom devedesetih? Pun ×××××. Gdje su sada? U smeću kao što će i tvoja biti za kratko vrijeme. Maleni nemoj pisati gluposti jer dok sam ja bio balav moji prijatelji su kupovali calibre(nove) i znam što ih je sve mučilo. Ti si jedan od zadnjih vozača calibre a ne prvi pa nam nemoj pisati čuda o tom autu jer većini nas taj auto ne predstavlja ništa do prastare kanturine.

Black Knight_
24-10-2002, 08:20
rofl, daj sakrij se sa svoj dotako-sam-dno-zivota alfom, tek su dvije godine prosle a vec se raspada, uzas gnoj korito :P

Girrari
24-10-2002, 10:32
"Zato prestani da ××××s i jedes govna ako volis voli ali ne kudi druge u stvarima u kojima nemozes."

To kao nije vređanje??? Pa tko je onda prvi počeo srati i vređati; ti ili ja?

Fakat si jadan, a 145-icu i VR6-icu sam uspoređivao samo dizajnerski.


Črni, da ja sam od onih koji vole decentno složene aute. Ali to nema veze jer ni Zenderova Calibra nije bila baš decentna, a ipak je dobro izgledala.Moraš shvatiti da svaka firma radi dijapazon proizvoda koji zadovoljava sve. Tako firma koja inače radi lijepe stvari, može napraviti i nešto nakaradno jer zna da bu se prodalo. Abarth proizvodi par modela spojlera za PPunto koje ne bih kupoi ni u ludilu. Osim toga ti si na taj auto na××××o puno više od jednog spojlera.

Black Knight_
24-10-2002, 12:02
Kao prvo, rijetko sta sto je abarth napravio je bilo lijepo.

Kao drugo, svi spojleri na mom autu dio su riegerovog kita za calibru i to jedinog riegerovog kita za calibru cini mi se, sve osim krila na gepeku. Jedino sto je upitno na mom autu je to krilo, nekim je to previse, meni nije. Auto izgleda brutalno i to je ono sto se trazi, a i opravdanje za izgled ima ispod haube a i moj nacin voznje pase s izgledom.

Kao trece, tipovi koji briju na "decentno tunirane" aute mi strasno idu na zivce. Nemam se uopce sta raspravljat s tobom. Meni je recimo ona supra ili rx-7 sa F&Fa bog bogova a tebi vjerovatno dno zivota. Vi brijete na nekakva ×××××× tipa profinjenost, stil, ovo ono. Svi ste vi prikriveni homoseksualci i manite me se jer mi se cini da je to zarazno.

Girrari
24-10-2002, 12:30
Mislio sam svojedobno da nisi tako glup kao što se činiš na prvi pogled. Ovim si me postom definitivno razuvjerio.

Agresivnost i brutalnost DA, ali seljačko nakenjavanje raznoraznih "ukrasa" NE! BMW M3 je dokaz da auto može izgledati brutalno bez kojekakvih kerefeka poput obrva, spojlera veličine omanjeg šanka itd.

A moja eventualna latentna homoseksualnost nije tvoj posao, jasno!?
Oni koji su me s foruma upoznali jako dobro znaju moje seksualne preferencije, dok ti svoju malu kitu moraš nadoknađivati velikim spojlerom. :smile06:

samoborac
25-10-2002, 19:08
jal auto prodan? Oće bit na sajmu u nedjelju?

doc
25-10-2002, 21:19
GOLF IV SDI ima 17.2s do 100, naravno ako mu dušu izvadiš. Pa znate vi kakvo je to ×××××× od auta. Bez obzira sta je to najslabiji primjer Golfa IV, ali recimo pere ga doslovce svaki Fiat. Čak i Fiat Uno 1.0, a da ne govorim sta mu radi Punto sa 60 ks. To je raketa naspram njega. A takvih je golfova najvise. Najslabija 147 ima 11.3s do 100. A golfu je to sredina ponude. I to govno od Golfa 3 mozes jedino mjerit sa Alfom 33, iako su i 33 ove zadnje linije puno ljepse od golfa. A i cuo sam da 33 1.7 16V bez problema pere Golfa Vr6.

GTI FOREVER
26-10-2002, 12:33
Tvoja AR nikad za nikad nece biti brza od GTI-ja, to je samo san ,covjece PROOBUUDII SEEEEE!!!!!!!

GTI FOREVER
26-10-2002, 12:40
Girari,
prvi sam ja poceo i ispricavam se jer na ovaj forum dolazim da cujem tudja misljenja i nesto naucim.

Nadam se da prihvatas isprike!

Girrari
26-10-2002, 18:27
Prihvaćeno.

mentor odlog.
28-10-2002, 12:36
Nije auto još prodan trebam se naći ovaj tjedan sa nekom ženom koja se interesira. Samoborac ak se interesiraš neću ići na sajam. Ne isplati mi se, stavio sam ju u plavi oglasnik samo je drugi telefonski broj jer sam zatvorio gore navedeni.

mentor odlog.
28-10-2002, 12:40
Što se tiče golfa i alfe, GTI ti si u velikoj zabludi. Ja sam poflekao svaku trojku GTI(115ks) i svjedočio sam kako alfa 33 QV dere VR6. Postoje golfovi koji imaju snagu ali njihova snaga ne impresionira.

GTI FOREVER
28-10-2002, 13:02
Mentore katalog buraz pogledas i gotovo,tu se svaka prica prekida. :)) :))

mentor odlog.
28-10-2002, 13:44
Nikad vw neće imati pravi sportski auto.

Calibra Zender
28-10-2002, 15:04
mentore, tu nekaj smrdi. Tvoja Alfa ima 90 konja, a GTI 115 (da ne spominjemo GTI 16V koji ima 150KS) i to je prevelika razlika da bi ti sam tak prao tog Golfa. 25 konja na općenito tak niskom nivou snage je jaaako velika razlika. S težinom ste tu nedje(jedino ako je Golf 100, 150 kila teži), a tvoj ovjes teško može nadoknaditi 20% slabiji motor. To mi jednostavno nekak ne klapa. A da razliku elastičnosti ne spominjemo.
Svaka čast izgledu tvoje 145-ice, ali motor i performanse su fakat ono kaj je Black rekao: dotako-sam-dno-života Alfa. Bez uvrede; da ne popušim onu obećanu cugu! ;)

mentor odlog.
28-10-2002, 15:34
Nećeš popušiti cugu. Moja Alfa ima 103 ks i u praxi golf od 115 ks joj nemože ništa. Eventualno iznad 160km/h. Ono što pišem pišem iz iskustva. Između ostalog ja nisam imao prilike ići u duel sa GTI gdje je cesta duga i ravna. Po Zagrebu me niti jedan nije mogao pratiti. Jednostavno, postižem veće brzine u zavojima, a u prva tri stupnja prenosa Alfa ubrzava bolje i po ravnom. Popušio sam od GTI 16v ali mislim da bilo koji jači motor u 145 ga odere. Dno dna izjava je neutemeljena tvorevina uma jednog dječaka koji svoje znanje temelji na onome što mu kažu drugi ili mu se evidi nešto na forumu, a ne iz svog vlastitog iskustva. Tako i tebe CZ molim nemoj se zaletavati i citirati BK a auto čak nisi niti provozao. Dođite, provozajte pa onda kenjajte. Njemački auti iste klase sa 1.4 i 1.6 motorima nikako nisu za usporedbu sa mojim autom. Tehnički je superioran nad njima iako se više ne proizvodi.

GTI FOREVER
28-10-2002, 15:37
Naravno da ne.Jer Gti je 2.0 160nm na 3200 okr. tako da nema sanse.

mentor odlog.
28-10-2002, 15:43
Imam poznanstva u nekim našim auto revijama i u centru za vozila. Koji god auto da izađe u prodaji u hrvatskoj mogu ga isprobati ako želim. Od svih tih auta koje sam probao(civic 160ks, MX5, golf 180ks, volvo T4200ks itd...) odlučio sam voziti samo Alfe. Zato mi nije jasno što mi ima soliti pamet neki dječarac koji je u životu probao samo calibru TURBO 4x4.

Calibra Zender
28-10-2002, 15:46
Htio sam prije nego odgovoriš editirati post, ali je forum štekao pa nisam stigao. Sad si već uletio odgovorom. Izgleda da si brži od vlastitog auta! ;)
Jel nakon facelifta pojačan 1.4 ili si ti radio nešto na autu pa si povećao snagu? Ako jesi, gdje si poslije izmjerio snagu?
Kaj se tiče citiranja Blacka pa umjetničke slobode su dozvoljene kao i metafore. To nisu uvrede. Barem nisu tako plasirane od moje strane.

GTI FOREVER
28-10-2002, 15:49
Mentore,
da nema sanse i kraj.GTI je brzi pogledaj katalog.Elasticniji i startniji 100%.
Moze biti svabo 10 puta ali je brzi od AR sa 1.4 motorom.

Btw,
govorim iz prve ruke jer vozim GTI.

mentor odlog.
28-10-2002, 15:55
Iz prve ruke u prometnoj 75kw u prospektu 76kw. Tu snagu ima svaki redni 16v motor. Tebi GTI ću pogledat u prospekt za moment da me više ne ×××ך.

mentor odlog.
28-10-2002, 15:59
Btw čemu oni okretaji uz moment? Kad se nateravam ne padaju ispod 4500!?

GTI FOREVER
28-10-2002, 16:08
OK. Ali na startu puno znaci moment.
Kod tebe je 16v motor koji po koncepciji trazi visoke turea nemas ni blizu momenta.Prema tome nemozes biti brzi.Ima li sta u tome katalogu??

Black Knight_
28-10-2002, 16:15
Vec svi znaju na forumu da moj BURAZ ima 146 1.4ts.

I istina je, 1.4ts ide dobro za svoju konjazu, cini mi se da nisam rekao suprotno.

dosta !!!
28-10-2002, 16:53
Gti forever, DUGOOOOOO MI VEĆ IDEŠ NA ×××××.

GOLF IV KADA JE IZAŠAO 1.4 čak 16 v imao 75 ks, NEMOJ VIŠE NIKAD NI POMISLITI USPOREDITI BILO KAKAV VOLKSWAGEN SA ALFOM, mašine, brzina, strast.......alfa romeo. :)) :)) :))

GTI FOREVER
28-10-2002, 17:17
Meni idu na ××××× ×××××ni ko ti koji nisu svjesni da se nemoze porediti osnovni model AR i skoro top VW.
Golf 1.4 ma kakv bio ce nadzivit svaku alfu,jer mu je to prvobitna namjena,prema tome ne seri.

Black Knight_
28-10-2002, 17:25
Girrari, glavno da si ti javno priznao svoju seksualnu orijentaciju. :smile06:

mentor odlog.
28-10-2002, 17:32
Na poslu sam pa nisam u mogućnosti čeprkati po prospektu, ali sutra ću napisati sve podatke o mojoj alfi.

mentor odlog.
28-10-2002, 17:34
Da se nađem na cesti ravnoj i dugoj 1 km nemam pojma kakv bi bio ishod, ali u Zagrebu, znači zavoji, prestrojavanja, kočenja.... golf 115 ks puši. Jako mi je žao ali to je činjenica. Nije me u stanju pratiti.

GTI FOREVER
28-10-2002, 17:38
Mentore,
sutra to posalji.

Zao mi je sto nisam u zg, mogli smo probat. :)) :))

A onda ko izgubi placa pive. :) :)

Girrari
28-10-2002, 18:03
Nema problema Črni i drugi put. :smile06:

INTCP
28-10-2002, 18:09
Vidite, situacija je poprilično složena. Istina je, hm da GTI Forever koji je kreten forever ipak ima pravo. Golf GTI je brži od navedene alfe na ravnici, a vjerujem da i na zavojitoj cesti ukoliko ih voze jednaki vozači ipak je to 115 ks i 2.0 motor (hahaha očajno, jako očajno – takav motor ne bih ni u autu mog đeda). Ali ×××× ga snaga je snaga i mislim da je golf brži. Gledajući ovjes tu je alfa superiornija (makar je to ovjes fiat tipa, ali također jako dobar). Ali ipak nije toliko superiornija da nadoknadi višak snage koji ima golf. Osim toge te usporedbe su gluposti. Usporedite Golfa 1.4, astru 1.4 i co. pa da vidimo onda tko je kralj.

Ta alfa je dno alfe, ali alfa je mogla kao i konkurencija ubaciti i slabije motore, pa onda ne bi bio dno alfe. A tako i tako jedino golfovi od 100 i nešto ks, a to su 1.6 modeli mogu biti konkurenti toj alfi. A da ne spominjem kakva ×××××× izlaze iz vw i opela poput 1.2 u astri i sdi u golfu, a ni 1.4 sa 75 nije bajan. Čak i stari boxer 1.3 sa 90 ks je bio jak za konkurenciju i poprilično visoko dno alfe. Jer kad se kaže dno odmah je asocijacija na 70 ks.

Calibra ova alfa ima 103 ks jer ima redni Twin Spark 16V. To se dogodilo mislim 97. kad su boxeri zamijenjeni T. S. motorima. Boxer 1.3 ili 1.4 kako hoćeš je imao 90 ks, a 1.6 103 ks. Kasnije su došli 1.4 103, 1.6 120, 1.8 140, a 2.0 ostao jednak ali sa dodanih 5 ks (155 KS). Šteta što tako nije ostalo i za 147.

mentor odlog.
28-10-2002, 18:22
Ima nešto u snazi, ali sa dobrim gumama i kojim konjem manje moj auto ne proklizava, dapače bez razmišljanja mogu ludovati u zavojima. Da je jača i sa nekim drugim gumama, možda bi proklizavao i hvatao se po zavojima. Nebih znao. Možda vozači golfova s kojima sam se ganjao nemaju muda, možda golf ne ulijeva povjerenje. Siguran sam da ako postoje razlike u korist golfa da su minorne i da ih je teško iskoristiti.

atiF
28-10-2002, 18:53
Pred kojih 5 god. u jednom malom gradu postojao je crveni Golf GTI trojka sa 115 Ks i vlasnikom-vozačem koji je u njemu uživao kao malo dijete. Auto super sriktan (spušten, auspuh, felge, itd.), a gazda umišljen do bola jer njegov je Golf kao, naj u svemu. U isto vrijeme postojao je i Fiat Uno 75 i.e. (jedan od mnogih u gradu) koji se baš po ničemu nije isticao iz gomile i njegov vlasnik koji više nije mogao slušati ×××××× o Golfu, pa je jednom iskoristio priliku i na semaforu ostavio GTI-ja. Golfist se izvlačio da kao nije bio spreman ovo-ono, pa su dogovorili da ponove istu stvar bez faktora iznenađenja.
Rezultat je bio isti. Na razdaljini od oko 500 m Fiat Uno 75 i.e. sa uskim gumicama, plastičnim ratkapama i jeftinim nastavkom za auspuh po drugi puta je ostavio žarko crveni Golf GTI sa 115 ks i svom mogučom opremom.
Sve je živa istina jer sam oba puta bio prisutan (svi smo krug prijatelja).
Drugom zgodom vračamo se taj frend i ja sa istim GTI-om iz Austrije kad nas oko Graza na autoputu prestigne isti takav Uno, a za volanom dedek sa lovačkim šeširom s perom od fazana koji se je valjda vračao iz lova. Golf urla, brzinomjer pokazuje preko 200 km/h, a Unić polako odlazi. I nije bio nikakav Turbak, jer Turbaka sam u to vrijeme vozio ja i znam kako taj auto izgleda. Uglavnom, vjerojatno bi ga stigli nakon kojih 10 km, ali se je dedica prije toga skinuo sa auto-puta.

ŽIVJELA NJEMAČKA TEHNIKA!!!
:) :)) :) :))

znam
28-10-2002, 19:06
vidi sam taj uno 75, mater isusova, mi u bemburi 318 is ××××ni unić nas zgazio, ko dva bedaka ispali. stanemo na drugom semaforu, tip se smije ko kreten, a gumice, ××××te gumice debica 135/70/13. Majku ti ×××××, BMW 318 !!!
Kako onda neće i golf pasti....!!!

Calibra Zender
28-10-2002, 20:56
INTCP, ajde malo objetkivnosti i u tvome postu. Svaka čast! :)
p.s.jesi nedavno na glavu pao? :smile11: :))

doc
28-10-2002, 21:10
Jadno da se jedan slavni Golf GTI mora usporedjivat s Alfinim dnom. Jer ako bi uzeli samo Alfin 1.6, slavni GTI vec nema nikakve snase. Ali, ipak GTI FOREEVER, jer ipak je brži od najslabije Alfe!

GTI FOREVER
28-10-2002, 22:16
Ma meni je to jasno doc, nikad necu to shvatit da su napravili to i stavili tu oznaku.
Ali i to GTI je danas samo isprana fraza.

Sve je to samo reklama.

Dr. Strangelove
29-10-2002, 08:55
... ma da ga ×××ך morate svi priznat pa tako i golfisti... da VW nezna napravit poštenog benzinca... jedino onaj 1.8 T... ali turbo je druga priča...

mentor odlog.
29-10-2002, 16:06
GTi evo ti neki podaci:
1370ccm
kompresija 10.5 : 1
76 kw pri 6300 o/min
124 nm pri 4600 o/min

Odnosi u mjenjaču
1. 3.909
2. 2.238
3. 1.520
4. 1.156
5. 0.919
R 3.909

Krug okretanja 10.5 m

rale unlog
29-10-2002, 17:21
a jooooj,kolko put sam rekao
(a i napisao slican post u par navrata)

kaj mislite da neka firma ima neku snagu motora zato kaj nemre vise???!!!

elantra iz 92g je imala 1.6 i 116 ks
najaci normalni auto na trzistu sa 1.6 masinom je SUV,honda hrv....1.6 125ks
kaj je sad to najbolji auto onda?

vw ima masinu 1.6 sa 125 ks,al da ju stavi u golfa to niko ne bi kupio kad znaju da 50% kupaca golfa kupuje sdi

zato je ne stave,vec se prilagode profilu kupaca na koje ciljaju

opel je 70-ih imao masinu 1.2 u asconi sa 65ks,a do prije par godina u corsi je bio motor 1.2 45ks

pa kaj su zaboravili radit motore u meduvremenu?ne,neg se prilagodavaju trzistu

po mome su svi auti(izuzevsi lade,tavrije,kie,...)danas dobri,a izabere si svako kaj zeli i kaj odgovara njegovom stilu

GTI FOREVER
30-10-2002, 07:45
Mentore,
evo podataka za GTI, btw moj je 93g.

1984ccm
kompresija 10.4 : 1
85kw(115)/5400
166nm/3200
tezina 1035kg (2 vrata)

Krug okretanja 11 m.
Podatci su iz Uso e manutenzione.
Posto je moj uvezen iz Italije.
Eto sad tvoje misljenje.

mentor odlog.
30-10-2002, 12:50
Jači je golf to nije u pitanju. Mislim da bi trebao provozati alfu, tek onda bi te impresionirao 1.4 motor koji se na papiru čini oskudan. Ko nije probao ili se utrkivao sa alfom teško da si može predočiti, jer natpis 1.4 zbilja ne ulijeva strahopoštovanje. U praxi se to drastično mijenja.

Black Knight_
30-10-2002, 13:00
swift 1.3 gti

GTI FOREVER
30-10-2002, 13:19
Mentore,
ja niposto nisam rekao da je tvoj motor los.Cak ako gledas gdje je postavljen momenat i snaga odmah ti je jasno da je cak na tom polju sportskiji od mog.Moj radni kolega ima crvenu 145 isti je motor tako da sam vozio ne puno ali mi se nije cinolo nimalo lose.Ali moja i tvoja diskusija je bila sta je brze,tako sad kad se i to zna mozemo pricati o svemu ostalom.Koje su mane moga ili tvoga auta ili vrline.

mentor odlog.
30-10-2002, 16:19
Što je brže? Ja ostajem pri tvrdnji da me GTI nije u stanju pratiti u natjeravanju. Na autocesti si brži ali u gradu zaboravi.

Black Knight_
30-10-2002, 16:47
mentore ti si jedan od onih.

po gradu je u pravilu brzi onaj ko je ludji a ne ciji je auto bolji. nemoj tu prodavat burek ljudima.

GTI FOREVER
30-10-2002, 17:02
Mentore,
ja fakat nekontam.Ne mozes biti brzi...

Alfin motor nema niti jednu jacu stavku, tako da nema sanse sa GTI-om.

Alfa 147 1.6 ima slabije katalosko ubrzanje od GTI-ija za 0.5 sec tako da nema sanse da tvoja AR dofati 100km/h brze nego ja!!!!! :smile07:

Atif
30-10-2002, 17:07
A onaj Unić iz gornje priče?

mentor odlog.
30-10-2002, 17:32
Jesi li ikada čuo da Alfini konji vuku bolje od ostalih? Čovječe utrkivao sam se pa znam. Nema te trojke gti koja mi konkurira u zavojima. Trojka je konstrukcijski iza mog auta ima težak motor naprijed a odozada ima polukrutu osovinu. Od 0 do 100 moj auto ima po podacima slabije ubrzanje jer mu je druga toliko kratka da neide do 100(kadet 1.6 pokaže u drugoj 100) ali mjenjač je dobar tako da nije rijetkost da nadrapaju jači auti.
A ti BK ne kenjavi ti si rekao da se natjeravaš tako da u prvoj i drugoj ulaziš u blokadu, znači nemaš pojma o vožnji. Izvlači te tih 200 ks ali ti nisi nikakav drajver. I auto ti ne izgleda brutalno nego jeftino. Onaj stojkan što su ga prije neko vrijeme testirali u auto klubu izgleda brutalnije od tvoje njakare.

GTI FOREVER
30-10-2002, 17:51
Mentore,
vise kubika, vise konja, vise nm,bolje ubrzanje 0-100km/h, elasticniji motor, kad se sabere daje brzi auto. Molim te navedi mi po cemu je taj ovjes toliko superirniji u odnosu na ovjes GTI tako da moze ovo sve gore navedeno neutralizirati i jos na to sve nadmasiti????

Calibra Zender
30-10-2002, 18:28
mentore, kaj se ti buniš na kratku drugu? Pa ti kratki omjeri su ti i izvukli ubrzanje iz tog motora. Pa kaj misliš da je 166 s 2.0 motorom mogla s normalnim prijenosom izvući 9.5? Pa 147 je daleko lakša pa joj s istom konjicom treba samo 2 desetinke manje! I kak sad ti "poznati Alfini konji" u 166 povuku, a u 147 baš i ne?!
Ali zato ja u 166 već na 90 moram ubaciti u treću. A da ne moram onda bi imao i lošije ubrzanje. Pa baš radi tih kratkih omjera mi se Alfa u drugoj pri 90 km/h vrti na 7000 okretaja i lagano ga blokada baca u očaj!

BTW, ja sam s Calibrom oprao E36 M3! I znam da ide bolje i nitko mi ništa ne može! A to kaj se tip vozio niti s pola gasa, a ja sam ga mastio do kraja to budemo preskočili, ne?! Pusti te priče gdje si koga oprao. Ne znaš u kakvom je stanju uopće taj auto s kojim se ganjaš, kakav je vozač...a i dobro Black veli; kad naletiš na nekog luđeg više uopće nije bitna snaga auta i umijeće nego tko je luđi. Eto odmah i primjer:
Vozim po autoputu Zagreb-VAraždin cca 200 km/h i autoput je relativno prazan i dolazim do BMW-a 523 bordo boje i vidim u njemu lik s dvije koke i ne mrda s lijeve trake. Ja blendam i nakon nekog vremena tip se miče. Ja dižem na 220 i odlazim. Autoput završava i tip me stiže na lokalnoj cesti i počinje lagano ganjanje koliko cesta dozvoljava. Guzimo se jedan drugome u koloni i onda dolazi treći s probnim tablicama na Opel Agili (!!!) i opere nas obojicu preko pune u desnom zavoju. I nas i kolonu. I taj bude onda poslije kenjao kak sve pere. Pa normalno kad je lud.

mentor odlog.
30-10-2002, 18:45
CZ slažem se sa prvim djelom tvog zadnjeg posta. Sa drugim NE. Prijatelji, imaju love daleko više nego ja pa si biraju aute po cijeni. Sada ću ti navesti što sve oni voze i sa njima sam sve šeme isprobao nekoliko puta.
VW golf IV tdi(115 ks), clio 1.4 16v, BMW 320 E36, bravo 1.6, Peugeot 605 2.0, golf II GTI 16v, vectra 2.0i, golf III 1.8(90 ks) to su auti nekih mojih prijatelja i sa svima sam se nateravao i probao sam voziti njihove aute. Zato nemoj mi pisati da neznam ko vozi auto s kojim se nateravam. Koji će ××××× golfu podaci dsa ima više momenta ako mu je mašina troma i to su stari auti sa puno kilometara....... nema smisla više dajte si kupite alfe pa ćete biti u sportskim autima i znati o čemu pričam.

doc
30-10-2002, 20:35
prvi puta da se moram sloziti s blackyem
"po gradu je u pravilu brzi onaj ko je ludji a ne ciji je auto bolji" :) :) :)

Calibra Zender
30-10-2002, 23:38
Mentore, druga je stvar koju ti opisuješ. Jedno je ganjati se s nekim koga znaš i znaš kako vozi i da ga masti do kraja i da je auto u OK stanju, a drugo je neki lokalni trkač upitnog umijeća i auta. Samo sam pokazao na relativnost situacije.

Black Knight_
31-10-2002, 10:18
Uh... to sto idem do blokade znaci da nisam dobar drajver? Molim te mi to objasni.

Ti stvarno mislis da si nekakva vozacka sila? Vec mi te je fakat dosta, opro bi te ko svinju sa kadettom 1.6 koji sam prije imo.

mentor odlog.
31-10-2002, 12:24
BK daj si obriši nos. Moraš ti još puno žganci pojest da se mi možemo ravnopravno razgovarat. Smatram te živčanim derištem i što god da napišeš nećeš biti shvaćen ozbiljno. Posudi si pornić, iz××××j i piši kak si cijelu noć bio s vrhunskim picama koje su pale na calibru.
CZ ja samo iznosim svoja iskustva. Alfi kao moja nema puno pa kad me neki nabrijani vozač vidi odmah poželi utrku jer misli da ja vozim neznam što. Tako da sam se imao prilike natjeravati sa raznim vozačima i autima. Nije moj auto najbolja stvar koju ja mogu zamisliti, ali daleko je premašio moja očekivanja u pozitivnom smislu.

Black Knight_
31-10-2002, 14:36
Malo si pun sebe?

Mali psi puno laju.

mentor odlog.
31-10-2002, 14:46
Tješi ti sam sebe.
Dam oglas da prodajem auto a ti se prvi javiš i pljuješ po njemu. Što ti uopće želiš postići? Kakav si ti čovjek. Znao sam polemizirati na forumu sa više ljudi, ali niti jedan nije takav pokvarenjak kakav si se ti pokazao na ovom topicu. Ako te smeta moja prodaja auta onda si ljubomoran.

Girrari
31-10-2002, 16:59
Ljubomoran je zato kaj za svoju supersportsku njakaru ne bi mogao dobiti ni pola cijene tvoje "dno-dna-života" Alfe! :))

mentor odlog.
31-10-2002, 17:37
I ja sam kao mali mislio da je bolje kupiti neki auto kojeg je vrijeme zgazilo za malu lovu. Samo da je jak i brz, pa kad se počne raspadat frknem ga, malo nadodam i kupim opet nešto takvo. Ipak zdrav razum nalaže da je bolje kupovati novi auto. Imam sreće da si mogu priuštiti svake 2 - 3 godine novi auto. Ja budem si kupio novu Alfu, a onaj ko kupi 145 od mene dobit će super auto za dobru cijenu. Svi sretni i zadovoljni.

Black Knight_
31-10-2002, 22:42
Ja sam pokvaren? ajde dobro.

Uopce nije u tome bit, isprva sam se poceo svadjat s INTCPom koji je odma poceo srat kako je 145 JEEEEBEN auto bolji od svakog u svojoj klasi, a i sire(kao i svaka alfa). Ti si se onda stao na njegovu stranu, naravno zato jer prodajes 145 i eto diskusije.

Pa mislim dobro, prodajes auto, sve je to ok, al sam se nazivcirao kad si poceo prodavat bureke kako taj auto ide ko grom, nezaustavljiv je, lezi, ovo ono, sta ti mislis da mozes srat takva govna, a da ti nitko nista ne kaze? Pa ovo je javni forum :P

Inace se nazivciram kad neko ko prodaje auto pocne nesto srat o autu sto ne spada u tvornicke specifikacije i prodavat bureke i pricat lovacke koga je on sve napro i opro u tom autu. I tolko si toga nasro da se covjek zapita zasto ti to uopce prodajes? I onda obicno padne neka spika tipa 'nesto je iskrslo'. I sve sam to vec vidio i cuo hiljadu puta na jakusevcu od dilera automobila i alergican sam na to.

I varijator faze s ugradnjom u obadu dodje 2000kn a ne 50dm kako je INTCP nasro.

General Kong * * *
01-11-2002, 09:52
...sto nije nikakva garancija,da se isti varijator nece opet satrat u papar
u slijedecih 30-tak tkm.
Mozda stvarno vrijedi 50dm.
Neko voli mucit sam sebe,neko isto tako voli sam sebe maziti,ali zasto za boga miloga trose vrijeme i novce da druge uvjere da je to izraz nijhove jedinstvenosti/sportive/osobenosti blah blah blah... :smile06:
Bleki,rok on,i ne ostavljaj rizle na haubi ako boga znas :))

General Kong * * *
01-11-2002, 10:04
....ehem,da neko je rekao,mislim mentor,
da Alfini konji "vuku bolje od drugih konja" misleci pritom valjda na konje drugih proizvodjaca konfekcije jel da?
Jel ima neko mozda tablicu,po kojoj se moze za ozbiljno izracunat koliko drugi auti imaju konja kada se podijele sa Alfa koeficijentom za konjazu? ;)
Bullcrap

GTI FOREVER
01-11-2002, 13:01
Ma mentor se definitivno izgubio, nema vise pojma sta prica.Golfov motor trom to prvi put cujem.Ali nije ni vazno neka ti znas.Mentore kakav je bio ishod trke sa 16v??Da nije i tu alfa brza???
Vectra 2.0??Bravo 1.6??To je malo puno.Ako je tvoja AR brza od GTI-ja onda je brza i od calibre 2.0 i 90% auta sa 2.0 motorom.
Btw auto koji ima 166nm nikako nemoze biti trom,to bi trebao da znas.Imas li ti pojma uopce koliko je GTI elasticniji,koliko je potrebno manje gasa da bi dobio isto sto i ti???
Covjece tvoja alfa ispod 3000 je ko krepan konj, na 4000 se tek budi kako je konstrukciski taj motor u biti neelastican i potrebno ga je maltretirati non stop da bi se dobilo nesto snage iz njega.I sad kad sam te ubio brojevima onda dodjes i kazes alfini konji su jaci....e ××××ga pa nije valjda dotle doslo???

INTCP
01-11-2002, 18:31
Bleki variator faze dođe 100 dm. Ja sam rekao 50 eura.
Ugradnja je sad druga priča.
Za ugradju sigurno neću ići u ovlašten servis jer to nije nikakva ××××na garancija da su tamo neki bog i batina mehaničari. A u najviše slučaja su kljusine. Koje još k tome nabiju cijenu.

mentor odlog.
02-11-2002, 09:19
Razbucao sam vectru 2.0 i bravo. Popljugao sam od vectre 2.0 16v i Golfa 16v I ponavljam niti jedan golf 3 GTI 8v me nije uspio pratiti.
Varijator faze? Moj radi bez greške. Da mi auto i crkne popravio bi ga ili kupio novi. Alfe nisu za sirotinju. Na kraju ja kad prodam auto opet ću kupiti Alfu i to ljepšu i bržu.
A VW ima trome motore(opel pogotovo) i spore mjenjače, ne kužim zašto se gti smatra sportskim autom kad ima radni motor. Velik moment pri niskim okretajima - idealno za vući prikolicu. Objasnite mi kako je po svim podacima EVO VII sporiji i slabiji oderao M3. Takve situacije se događaju i u manjim kategorijama vozila.
Kong daj mi objasni zašto mi konkurencija iste snage nemože ništa (golf, astra)? Ako se dobro sjećam ti briješ na japance. Dosta sam ih se navozio a u sjećanje mi se urezala civic 1.6 VTi koja kao nije mrtav konj ispod 5000 okr/min. Ja ću i dalje tvrditi da se iz alfe sa malim motorom može izvući puno više nego iz švapskih kanti sa većim motorom iste snage(isto vrijedi i za honde samo su previše gadne da bi ih kupovao). Žao mi je ako se GTI osijeća uvrijeđenim ali zbilja je nerealno očekivati da će njegov auto nakon 9 godina exploatacije raditi kao nov.

rale unlog
02-11-2002, 09:47
joooooj,ljudi pa kak vam se da vodit tu spiku ko je koga oderao na semaforu


pa to smo vec rijesili,kolko ciji auto ide i ko je kog oderao


imaju tvornicki podaci i to je to

ovo ostalo je tak bespredmetno raspravljat


pa kolko faktora moze utjecat na to

mozda je tip stedio na servisima i nije mjenjao svjecice 60000km.....skup sa prljavim filterom za zrak?!

...ili mozda..........ma ne moram ni nabrajat valjda vec svi znate

mentor odlog.
02-11-2002, 10:49
Rale dobro zboriš.

Calibra Zender
02-11-2002, 11:43
Ajde Mentore dosta smo ti izreklamirali auto! Pa tema ti je non stop na vrhu foruma. Kad prodaš ima da nam udijeliš postotak od prodaje! ;)

mentor odlog.
02-11-2002, 13:38
Skužio si, svaka čast. Kad se dokopam novog auta nalazimo se na cugi.

Black Knight_
04-11-2002, 10:05
joj mentore!

evo 7 ima 330ak konja, u tvornickim specifikacijama ima 280 jer je konjaza zakonom ogranicena u japanu. evo 7 ima i vise od 330 konja vjerovatno jer ima turbinu pa sigurno ima i overboost do 350ak konja otprilike. vjerovatno je i laksi, ne da mi se ic gledat specifikacije al znam da BMW odavno ne zna nista lagano napravit. i na kraju, tip u bmw je imao malo problema sa startanjem dok je evo 7 sa pogonom na sva cetiri odmaglio odmah u prvih 50 metara.

oces jos jednu glupu usporedbu? suzuki swift 1.3 gti dobrano opere tvoju alfu s isto konja i manje kubika.

mentor odlog.
04-11-2002, 13:06
Swift teži vjerojatno 800 kg. I da, oderao me je. Swift po prospektu ima 9,6 do 100 a našao sam test u kojem su izmjerili 10.4 što je još uvijek bolje.

Black Knight_
04-11-2002, 16:23
eto, takva je razlika izmedju Evoa i m3a.

!metro!
04-11-2002, 16:26
clio 1.4 16v brzi je od te alfe...ima nec manje konja (98), ali je i manji(odnosno laksi ja mislim) tako da boje ide...
a to sta kazes da si neke jace aute opro u gradskoj voznji-to ovisi najvise o vozacu...mi smo znali u ××××nom stoletu isto tako oprat po gradu nekakve punte, clijice i sl. koji su imali vise konja..mladost=ludost

mentor odlog.
05-11-2002, 08:13
Mislim da je stvar u godinama. Teško da neki GTI star 8 ili 9 godina sa puno kilometara može postići tvornički deklarirane performanse. A i ljudi se neznaju vozit(obično su vlasnici jurilica neiskusni dječarci). Neki šaltaju predugo, neki troše vrijeme dok su okretaji u blokadi, neki nemaju pojma kako ući u zavoj a da ne smanjuju jako brzinu ...
BK sigurno je mašina 2.0 od GTI-a teža od alfine 1.4!

Black Knight_
05-11-2002, 09:50
Stvar je u tome sto ti i mene mozes oprat po gradu jer ja ako vidim da previse riskiras cu jednostavno odustat i odmaknut se od tebe. Vec je bilo svakakvih veseljaka koje bi ja prao po gradu par kilometara i onda bi oni skroz isfrustrirani poceli stvarno riskirat na sve strane sve da bi na kraju mogli rec "koja ×××××, ima auto s 205 konja a ja ga opro u duplo slabijem autu, neakav tatin sincic ne zna vozit ovo ono".

Kao sto vec rekoh tu na forumu, dvije ×××××× sto se ganjaju skupa po gradu su jedna ×××××× previse i obicno pobijedi onaj ko je ludji a ne ko bolje vozi ili ima bolji auto.

mentor odlog.
05-11-2002, 10:05
U svakom slučaju su ×××××× ako se natjeravaju radnim danom u 16 sati po centru grada. Ja nisam mislio na takve situacije. Kad tvrdim da sam pofleko GTI-a 115ks to je bila čista situacija. Ponovio bih to bilo kada 100% siguran u ishod.

mentor odlog.
05-11-2002, 10:15
Što se tiče frustracija zaboravi. Dobar race je užitak i nema veze sa hazardom. Kad pred jutro idem doma srećem razne likove nabrijane za utrku. Broj sudionika u prometu je tada minimalan. Tko će brže proći kroz rotor je daleko od situacije u kojoj se može reći "gle tatinog sina ima jak auto a nezna vozit" ili "ovaj je lud neću se s njim natjeravat".
Na takve stvari sam mislio kad sam napisao da me GTI nije mogao pratiti.

Dr. Strangelove
05-11-2002, 12:04
Bleki jel to tvoja Calibra bila sparkana u Savskoj u subotu navečer... tam negdje blizu Vukovarske (ne sjećam se točno bio sam zdrobljen)...

Black Knight_
05-11-2002, 13:05
Nisam bio u zagrebu preko vikenda. Vjerovatno je bio moj duplic s AF regom.

mentore znaci ono sto ti tvrdis jest da alfa 145 moze ici brze oko rotora s istim gumama nego GTI?

moze bit.

mentor odlog.
05-11-2002, 16:08
Isprobano. :smile07:

Black Knight_
05-11-2002, 16:17
Znas da je covjek imao iste gume ko i ti? Iste sirine? Svasta.. I koji gti? cini mi se da su jedinica i dvojka dosta lakse od 145ice.

I kolko ste vi to brzo isli po rotoru? Pa sigurno se da ici barem 100 :)

INTCP
05-11-2002, 20:13
1. Ne mora značiti da netko tko ima 20 g. ne zna šaltat i ne zna vozit brzo i uspješno općenito.

2. Nagledano oko odmah će znat o kojoj se dimenziji guma radi, model možda ne. Uzimajući i u obzir koje su se gume i stavljale na taj auto. Recimo ja znam da je gti imao najčešće 195 i 15 cola.

Ovo drugo je nevažno. Pisao sam ovo u vezi onog prvog. :))

mentor odlog.
06-11-2002, 11:48
Ja cijelo vrijeme mislim na trojku GTI 115 ks. Moje gume su TOYO proxes T1S 195/50/15. Kaj je na golfu nemam pojma. Treća brzina gas do jaja koliko ide(nije baš da sam gledao brzinomjer).

SWIFT
07-11-2002, 00:06
swift gti ima 780 kila to si dobro reko, ali to možda noviji swiftovi imaju 9,6 oni stari kojih je najviše po našim cestama imaju 8,6 do 100

Calibra Zender
07-11-2002, 00:27
Mentor, jesi konačno prodao "jurilicu"? ;)

GTI FOREVER
07-11-2002, 08:18
Mentore,
××××te pa sta je sa tobom???Napisi katalosko ubrzanje tvoje AR.To sto je GTI star 8 god. ne moze utijecati na pref. u tolikoj mjeri ako auto jos uvijek ima kompresiju koja je ista kao tvornicka.Gti 3 ne moze imati manje tockove od 15" colnih jer ne mogu stati naprijed zbog diskova.Pojasni mi ovjes svoje AR???
Ne seri bezveze nego pisi podatke, jer su ti ljudi na ovome forumu vec objasnili da po gradu je bitno ko je veca ×××××× a ne cije je auto brze.Isto kao sto BK kaze necu da se trkam sa kamikazama koje nose glavu u torbi da bi se nesto pokazali.
Gti je mozda vise isprana fraza to sam vec rekao ali da je brzi od tvoje AR to je rekao i INTCP za kojega je AR svetinja i svi koji se ne saginju da vide superiorni AR ovjes su debili.A ti svoje pa svoje i onda kad sam ti naveo podatke da je brzi po katalogu onda kazes "alfini konji bolje vuku" kad ti kazem da je brzi kataloski od AR 147 1.6 onda kazes "to je star auto, ne ide ko nekad".
Sta je iduce?? :smile08:

mentor odlog.
07-11-2002, 08:32
GTI daj se ne pjeni. Kad sam objasnio gdje sam oderao golfa dečki iz ZG shvatili su. Moja alfa ubrzava bolje od 147 1.6 105 ks. 11 sekundi joj treba do 100. Dođi u ZG pa možemo pred jutro na rotor a kad ispušiš plaćaš kavu i burek.

Interceptor
07-11-2002, 12:31
Ovo je postalo retardirano. Vama izgleda treba objasniti nejke pojmove vezane uz usporedbu dva auta.
Kao prvo trebate da znate da je sam ovjes i mjenjač u praksi važniji od motora. Naravno to se odnosi kad je snaga približna - u ovom slučaju to jest. Oko 10 ks. Međutim, cesta mora biti ravna i sa puno zavoja - srednjih, da bi alfa odmakla golfu. Ukoliko je uzbrdica alfi je već teže jer treba držati motor iznad 5000 okretaja. To je teško ukoliko ima puno oštrih zavoja. Golf im 2000ccm i stoga je puno elastičniji, ali ima puno usraniji ovjes. Čak i 4 ima usraniji ovjes o 145.
No ipak kad malo razmislim moguće je ostaviti GTI-a. Za uzbrdicu su alfi jaaako male šanse, ali na ravnoj i zavojitoj cesti gdje nema vremena razviti maximum iz motora moguće je i te kako.

Kad uspoređujete dva auta uzmite u obzir i težinu.

GTI FOREVER
07-11-2002, 13:21
Ma nije brza po katalogu a to je jedino pravo mjerenje!!!
Sve ostalo se moze uzeti u obzir i stanje auta i vozac i tako to!!!

Kakav je to ovjes oce li mi neko pojasniti po cemu je bolji od Golfovog???

Ovo fakat nema smisla.Mentore dokazao sam da je moj auto brzi brojevima i to je mjerodavno a sve te tvoje price padaju u vodu kad se vide brojevi.

INTCP
07-11-2002, 13:27
Kao prvo stražnji je nezavisan. a golf čini mi se ima zavisan ili polukrutu osovinu. 4 ima zavisan. To i ne bi bilo tako loše kad bi to bio neki jebački zavisan. Ali to je jedna obična tuba sa dve opruge i 2 amortizera.

INTCP
07-11-2002, 13:28
Da nse razumijemo drži on, ali alfa je bolja

mentor odlog.
07-11-2002, 13:32
Ha ha ha! GTI da ne stojim iza tog što pišem nebih zvao tebe ili bilo koga drugog. Samo da iz bliza pogledaš kotači na mojoj Alfi stoje tako da su gornji rubovi prema unutra, niža je od obične(nemam pojma koliko) i mjenjač je toliko dobar da se rijetko kada možeš zajebat. Ponavljam ti da se utrkivamo po ravnom vjerojatno bi ti dobio, ali toga u praxi nema !!!

mentor odlog.
07-11-2002, 13:35
Mali dodatak.
Polukruta osovina je lakša, a naprijed ima veći(teži) motor. To ti govori nešto o balansu.

GTI FOREVER
07-11-2002, 13:52
Ne znam sta vise da kazem.

mentor odlog.
07-11-2002, 15:49
Bolje ništa. Kupi alfu i preporodit ćeš se. :))

GTI FOREVER
07-11-2002, 16:16
Mentore,
ja cu mozda kupiti AR u dogledno vrijeme jer sam vec rekao da tri marke ulaze u obzir kad si budem uzimao novi autic a to su BMW, AR, i Honda.
Meni je drago da smo se ja i ti prepucavali preko foruma bez uvreda.
Ja tebi zelim da je sutra prodas,
a ako dofuram u zg lako cemo za pivu i cevape. :)) :))

mentor odlog.
08-11-2002, 08:26
Dobar izbor za slijedeći auto. Garantiram da nakon prvih kilometara u autu (bilo kojem od navedenih) nikada više nećeš razmišljati o povratku na VW.