PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zvrnda mi instrument ploca-Novi VW Polo



Kruno
12-10-2002, 13:17
Bio sam danas u servisu i rekli su mi da se zna dogoditi tako nesto i drugim automobilima.Ma briga mene ako se to dogadja drugima u Opelima ili Renaultima,to nije rjesenje.Rekli su mi uglavnom da mi ne preporucuju da se rastavlja ploca u potrazi za cvrccima jer bi se onda kod ponovnog sklapanja mogli pojaviti novi.Pomalo me to razocaralo jer nisam to ocekivao od ovog auta.

Kruno.
12-10-2002, 13:19
E,da zaboravio sam pitati jel to istina da bi se mogli pojaviti novi cvrcci ili su se samo izmotali da mi to nemoraju raditi?

DKW
12-10-2002, 13:34
VW Polo se ne sastavlja u Njemačkoj. Poloi koji su kod nas sastavljaju se u Barceloni. (Ima još jedan pogon u Gdanjnsku)

Šta da ti kažem? Hiperprodukcija, globalizacija, poluproizvodnja.

Ostavi tak kak je, možda se smiri.

Ljeti će već biti lakše, kad se plastika zagrije.

Da si kupio C3, vidio bi šta je zvrndanje...

okac
12-10-2002, 13:49
ako je već sad počeo cvrčati kaj bu tek bilo za dvije godine? Ako još staviš felge i gume nižeg profila u kombinaciji na našim cestama??? Stari, gotov si. Uostalom, kaj fali cvrčcima? Tak ih je lijepo slušati....

.Kruno
12-10-2002, 13:55
Mozda se nisam dobro izrazio,nista se necuje kada auto miruje.To se cuje samo kada se prelazi preko nekih neravnina kao kada se stavi neki predmet u neku posudu koju se protrese.Tocno je takav zvuk,nesto nije dobro postavljeno pa lupka u nesto.Bio sam povadio sve sto se dalo izvaditi iz auta jer sam mislio da je nesto mozda u pretincu ispred suvozaca,ali svejedno se cuje i dalje.Moram to nekako rijesiti,a do tada cu slusati radio malo glasnije.

seyzmo
12-10-2002, 14:00
postoji pjena koju mozes uspricati unutra (medju spojeve), tako ces to TRAJNO rijesiti. Istina je da je malo skuplja, ali vrijedi.

I DKW... nisu svi polici koji nama dolaze iz Barcelone.

.Kruno.
12-10-2002, 15:09
Nije stvar u spojevima Seyzmo,sve je to kvalitetno izvedeno,a i plastika je dosta kvalitetna.Jednostavno nesto lupka unutra,a tu pjena nemoze pomoci.

sdi biturbo
12-10-2002, 16:41
Uzmi "brener" i zagrij malo tu cvrčavu ploču. Kad se malo ugrije i rastopi, to je bolje nego da stavljaš pjenu.

Calibra Zender
12-10-2002, 17:17
Mijenjaj to i kupi pravi auto!

doc
12-10-2002, 17:33
I stari Polo je imao kvalitetu plastike u kurcu. Vec nakon tri godine je upravili sva ispucala i cvrcala na sve strane. A novi Polo navodno ima kvalitetu Passata! A vidjeli smo svi kvalitetu Passata na testu rabljenog u autoblicu.

tovaris
12-10-2002, 18:25
j..i ga drug, kupio si smece od auta, pa sad trpi...

me
12-10-2002, 18:27
ma daj molim te, o cemu ti pricas? srali su po autu opcenito i to po starom passatu, a ne ovom sada, to je prva stvar.
drugo, rekli su da je ovaj sasvim nesto drugo i da nisu jos imali prituzbi na njega.
trece, ako je kvaliteta novog pola kao i kod novog passata, sto je tu onda lose.
cetvrto, ako su srali po starom passatu, sigurno nisu srali u vezi zavrsne obrade i kvalitete plastike, koja je kod na vrlo visokom nivou. usporedi plastiku u jednom golfu IV i jednom bravu koji ista generacija pa ces vidjeti koja je kvalitetnija.
peto, kad vec toliko ××××te po blicu da nemaju pojma i da lazu (naravno, kad testiraju talijane) zasto onda tim lazovima vjerovati kad su testirali passata??????

Calibra Zender
12-10-2002, 21:08
Golf III ---> Bravo
Golf IV ---> Stilo

>OSIJEK<
12-10-2002, 21:56
Calibra,nebi se bas tako moglo reci.
Golf III je dosao na trziste 91,a Bravo skoro 96.Ista je stvar i sa IV-kom koja je dosla 3 godine prije Stila,a mozda i vise.Golf III bi se onda isto mogao usporedjivati po toj logici sa Tipom koji je dosao 88.

594 krešo ah
13-10-2002, 08:59
kruno! možda nisi imao sreće ili si picajzla i pedantan kao i ja.neki kažu ovako.dosta toga zavisi kako će biti napravljeno od radnika na traci.događa se svašta.to je serijska proizvodnja i ako se tom radniku u trenutku sklapanja kokpikta nije baš radilo ili je rekao sebi ×××× mi se za ovaj polo, možda i s plaćom nije zadovoljan i onda se dogode cvrčci i slično. moje mišljenje je da si kupio najbolji auto u klasi.

q100
13-10-2002, 09:54
definitivno greška koju pravi servis otklanja badave pa potraži samo pravi servis

nikad više golfa
13-10-2002, 10:07
kruno, tek te čekaju noćne more. Ja sam se svojih riješio. :)

Puntolino_
13-10-2002, 12:22
Za fiata se kaže da ispušta neartikulirane zvukove. Opet napominjem da onda vw priča na švapskom: JA JA BITE NOH AJN MAL. ŠNEL ŠNEL...
To se može dogoditi kod svakog auta a ne samo na talijanu.
Tak vam je to dragi moji švabofili, do 90'ih je oko 90% dijelova za njemce bilo iz njemačke, a danas je samo oko 10%. I još kad se zna kolko turaka i ost. ima u švabiji...

punto s
13-10-2002, 12:32
××××ga nisi imao srece

Calibra Zender
13-10-2002, 13:06
punto s, kaj se ti javljaš? Budi sretan kaj si volan i papučice dobio s autom! Auto ti je gol do jaja! Nemaš čak niti pokazivač temperature rashladne tekućine na tabli. Da ostalu uobičajenu opremu niti ne spominjem! :))

Alfa 147 1.6 - 105KS
13-10-2002, 13:18
Sto se tice "skripuckanja" u kontrolnoj ploci, Kruno, nisi napisao da li je od tvrde plastike ili pjenastog materijala. Sve probaj napraviti, pa ako treba i skidaj kontrolnu plocu - boli te ×××××, auto ti je pod garancijom i nek izvole popravljati; to im je i posao !!

sdi biturbo - na sto se ti lozis kad covjeku govoris da zagrijava kontrolnu plocu brenerom, jesi ti neki milicajac ???

DKW
13-10-2002, 14:24
Ovo što Kruno ima sigurno se može ukloniti. Prešao sam u 7 dana koliko je Polo 75 Tdi 2002 bio kod mene oko 700 km (Zagreb-Crikva-Zagreb)i garantiram da nije bilo nikakvog pucketanja ni cvrčaka. Oduševio me taj auto, a sad vi recite što hoćete...

Odi Kruno kod kretena i nek uklone. Možda ti se zavukla kakva lasica....
:)) :)) :))

Girrari
13-10-2002, 15:15
Kaj ti Calbra ×××ך!? Čovjek je lijepo rekao "××××ga nisi imao srece" jer je opće poznato da "isti" auti nisu uvijek isti. Tako moj frend ima jednu od jeftinijih varijanti 206-ice i nikakvih problema, dok je Sepra imao pravu malu paradu dok nije doveo auto u red sa svim sitnim glupostima koje nisu radile.

A ti odmah kenjaš. Pa što ako čovjek i vozi Puntzo S, Bože moj, možda nema para za bolje ili mu je ovo tek drugi auto za po gradu, nema smisla startati onako kako si ti to učinio. Čak te ni smajlić ne izvlači. :smile09:

Calibra Zender
13-10-2002, 15:19
A zakaj ga ne bih mogao malo prcati? Kaj ga ti odmah braniš? Pa nisi još diplomirao! :)) Jesi osjetljiv na taj Punto. :smile06:

punto s
13-10-2002, 15:43
pa nije bas gol? ima zracni jastuk, klimu (dodatna oprema), naknadno ugrađena centr. brava alarm, cd-player sa 6 zvucnika i subw. kao i alu OZ
ti si u banani

alfist_zg
13-10-2002, 18:54
hehe ima vise nego zenderova vectra. :smile06:

Girrari
13-10-2002, 19:29
Ma sve OK Calibra, samo mi je bedasto da se odmah tako bezveze proziva ljude zbog toga kaj voze. Kao do zato što vozi Punta S nema pravo na komentar. A jasno da sam osjetljiv na Punteke, pa ne organiziram za badava klub ljubitelja istih.

Viva Punto! :)

Fresh
14-10-2002, 07:53
Ja imam Focusa dvije godine, svaka dva do tri mjeseca sam na servisu zbog gluposti, a onda mi serviser izjavi: ''pa gospon, to su sve sitnice'', a njegov šef, vlasnik servisa ''znate, to je visokoserijska proizvodnja''. Pa ×××× mi se nek je i hipervisokoserijska proizvodnja, zato postoji servis da to otkloni, i spriječi da se išta drugo na autu poremeti.

Malo mi fali da ne eksplodiram, da ne počnem pisati mailove i pisma našim novinama i časopisima.

SB
14-10-2002, 17:20
Aaaa,nije li Focus najpouzdaniji auto u klasi? ;)

SB
14-10-2002, 19:10
Radim u firmi koja ima na lizing oko 150 VW i SEAT-a, pa sam na pitanje o
kvaliteti i iskustvima cuo sve najgore.
Vozila su sva ispod 6 mjeseci, odnosno nova!!!

Npr. Bori voli elektronika podivljati, neki Golfovi struzu, pojedina vrata
se zatvaraju kao kod Zastave prije 20 godina (lupi svom snagom)...
Istovremeno sa starim Ventacima TDI nije bilo problema a imali su 150 - 250
kkm.

Kad covjek plati puno vise od nekog Hyundai-a ili KIA, onda ocekuje barem
manje problema.
Poznajem mnoge koji voze koreance, pa nemaju nekih problema, a ono sitno
spada pod 3 god. garanciju.
Ja sam kupio svabu (ali ne VW), pa mi mjenjac SUX.

Mario

OVO JE COPY/PASTE SA HR.REC AUTOMOBILI

SB
14-10-2002, 19:11
&gt; Blago tebi covjece! Imas srece! Ja imam isto novog pola, kupio sam ga u 7.
&gt; mjesecu, cim sam ga preuzeo, nisu radili ni kazetar ni zvucnici,
&gt; reklamacija uvazena i izmjenjeno nakon mjesec dana cekanja sto su
&gt; obrazlozili: "kazic i zvucnici moraju stici iz njemacke jer to nije
&gt; uobicajeni kvar!":)))) Nakon prvih cca1000 km se pali lampica za kolicinu
&gt; vode u hladnjaku motora, dolio ja vode, kad nakon jos 1000 km opet isto,
&gt; ja u servis - uvaze reklamaciju i izmjene neku cijev nakon 7 dana cekanja
&gt; cijevi. Nakon popravka mi kaze curilo vam i ulje, ali i to smo sredili!
&gt; Nedavno sam presao 7000 km i pocelo mi je uzasno skripati vozacevo sjedalo
&gt; - skripi kad prijedjem preko i najmanje rupe. Napominjem da na vozacevom
&gt; sjedalu nisam radio nikakve "bludne radnje" :))) a nemam niti 150 kg!
&gt; Inace autic je prva liga, samo mi je zao sto nisam uzeo dizelasa sa manje
&gt; opreme za iste novce!

Da, nakon ovih tvojih iskustava odmah se namece zakljucak da je autic prva
liga, ali zupanijska :)))


TAKODJER SA HR.REC.AUTOMOBILI

SB
14-10-2002, 19:12
&gt; Bok ;))
&gt;
&gt; ima jos jedan feler, na 1.2 12v mashinama pusta dihtung na semeringu!!
&gt; Tako da preporucam svim vlasnicima posjet servisu i promjenu istoga
&gt; (besplatnu naravno)!

Ma nije to nista strasno....

SB
14-10-2002, 19:14
nije VW kaj je nekad bil
recimo moj polo classic 96.g. 1.4
jos nije imal nikakvih problema, bash nikakvih
jedino smo isli na redoviti servis, ostalo bash nist nismo mjenjali niti
popravljali
jednostavno je super :)


ETO,IPAK NISU SVI NEZADOVOLJNI TIM POLOM. :))

prodavač
15-10-2002, 09:20
....dečki, svi na stranicu: http://www.vidiauto.com/forum/forum.cgi?f=53&t=22227&sid=458878163 pa da vidite šta je auto i po ... :)) :)) :))

Mistic
15-10-2002, 16:27
Gdje ti je to? :smile11:

gjuro2
16-10-2002, 10:21
kruno, nisi jedini!

nas polo kojeg imamo na hard testu nije nista bolji sto se tice tih malih sitnica koje covjeka uzasno zivciraju.
kad auto kosta 17.000 EUR onda ocekujes vrhunsku kvalitetu zavrsne obrade, jer za te novce mozes bez problema kupiti i jednako opremljen automobil za klasu veci.
na nasem polu od prvog dana nije radila brava prtljaznika pa si ga jedino mogao otvoriti kljucem. osim toga ispala je plastika sa rucne kocnike, plastika na volanu se klima (ona plastika koja prekriva krakove) a onaj iskakajuci drzac za bocicu ponekad bas i nece iskociti.
bas sada vozim polo 1.2 12V koji ispusta zbilja dosta glasne cvrcke iz armature koji me uzasno zivciraju, a da sam slucajno kupio auto ne bi odustao dok to ne bi bilo popravljeno.
stoga, ne predaj se i budi uporan i dosadan. ako su ti mogli prodat auto i uzeti toliko love onda su duzni i odgovarati za sve nedostatke, barem u garantnom roku

NIKAD VIŠE GOLF
16-10-2002, 11:57
GJuro svaka čast !!!!!!


ZABIJEN JE ZADNJI ČAVAO U LIJES NEKAD POUZDANOG VW, FAMA O KVALITETI I POUZDANOSTI JE PROŠLOST.
JEDINO ŽALIM OVE LJUDE KOJI ĆE MATER PRODATI, BABI PENZIJU UKRASTI, IZ SVIH ČARAPA I MADRACA ISKOPATI TIH 17.000 EUR I UPLATITI.......NOVI POLO.
A ××××GA KADA BI SVI IMALI MOZGA.
MOJE SAUČEŠĆE.

JELI TO TA NJEMAČKA KVALITETA O KOJOJ SE ZDUŠNO GOVORI, AJMO NJEMAČKI TESTOVI, AJMO TUV I ADAC DIŽI DO NEBA NEKA ŠKRIPI I CVILI ŠVABO JE ŠVABO.

Jad i bijeda.

mytbyte
16-10-2002, 13:53
Gjuro,

ak je Polo na hard testu, onda si mogu misliti kak s njim postupate...pa zato se iz zove "hard test"...hehehe...ma sigurno ga ne vozite ko normalni ljudi, normalnim brzinama po razrovanim cestama... :))

auuuuu
16-10-2002, 20:27
bogati, jeli se ti to bojiš za svoju korolu, pa već praviš obrambenu strategiju, pa ×××ך auto koji nesmije preko grabe da mu ne iskoči sva plastika. PLastika je ukurcu i to je činjenica. Žao mi je, polo hvala lijepa, japanci također. Uzimam maybach, orahovina ne škripi i ne puca. :))

doc
16-10-2002, 20:32
nadam se da ces Gjuro sve ovo za kvalitetu Pola napisat i u Auto klubu!

SB
16-10-2002, 22:11
Gjuro,hoce li ti cika Zubak dopustiti da pises istinu o Polu? :))

Puntolino_
16-10-2002, 23:43
E gjuro pa ti fakat nisi normalan!
Ta sva ×××××× se dešavaju u polu koji vrijedi 17000E!?!?
Moj auto košta na pola manje nago taj njemački izbljuvak a ima manje cvrćaka i ××××××.
Kad cvrći punto onda su to neartikulirani zvukovi i to je strašno. A kad zvrnda dvostruko skuplji auto u istoj klasi iz njemaćke onda je to ok!?
Tu ×××× malo lud zbunjenoga? U polu je to ok i niko niti da pisne u autoklubu o tome, a u puntu je to užas?
Samo potvrđuješ onu moju teoriju da ste potkupljeni!!!! Dao Pavo da se testira polo pa nema ko da zucne da nešto nevalja! - jel tako gjuro? Zamisli na puntu se izvadila guma koja dihta haubu, ja sam probal išćupati ju na mojem autu - nema šanse drži se ko luda!
Fakat ste podkupljeni!!!!!!

seyzmo
17-10-2002, 09:41
Ma koji Pavo.. otkud ste Pavu izvukli...

Djuric je Polica (hard test i 1.2) dobio od P.Z.-a a ne od Zubaka, koji vam je vrag. I on je valjda jedini novinar kojemu nije bed u lice reci sto valja, sto ne valja. Svi drugi sute, smjeskaju se i ×××× svoje. Od njega se moze ocekivati konstruktivno i objektivno razmatranje (iako smo svi bar malo pristrani i naklonjeni na jednu stranu). Postujem to sto s nekim mozes sjesti i popricati o necemu (nije potrebno da se u necemu slazemo, zar ne ?)

_Stevo
17-10-2002, 09:45
P.Z. = pavo zubak
A.C. ZUBAK = pavo zubak

uglavnom sve to od pave...

Girrari
17-10-2002, 10:43
Ja isto milsim da je Stevo u pravu. Kaj mnije P.Z. zapravo Pavo Zubak ili???
Mislim da je sve to ista kuhinja.

mytbyte
17-10-2002, 10:44
Auuuuu,

...bliski susret s hard-testnom Corollom AutoKluba (ne korolom) imao sam prekjučer, vozili smo se skupa od HRT-a do petlje i izgledala mi je sasvim u redu...sve u stilu SDP-a, crveni auto, tip u crvenom u njemu, šeretski nasmijan, sigurno je zadovoljan...heh...
još uvijek postoji mogućnost da kod Maybacha prokrcka barem lak na drvu...hehehe...

Dr. Strangelove
17-10-2002, 10:48
P.Z. Auto je kratica od Porsche Zubak... jer ta firma Porsche, ali nema veze sa the "Poscheom" ... je neka austrijska dealerska i financijska kuća koja je kupila sad već većinski dio Zubak auta.... ispravite me ako griješim...

mytbyte
17-10-2002, 13:47
Za utjehu, Polo cvrči i novinarima AutoBlica...

Kruno...
17-10-2002, 16:26
Bas sam procitao u Auto blicu da je njima na obadva Pola zvrndala instrument ploca.Mislio sam da je to slucaj samo sa mojim jer sam i inace pehist u zivotu.Nije mi jasno sta je VW sjebao u proizvodnji da se te stvari moraju dogadjati na tako skupom autu.Na svom sam Polu primjetio jos nesto neobicno,a to je da mi kada krecem pucketa nesto iz vrata na onom djelu gdje mehanizam brave se hvata na B nosacu.Pokusao sam to malo ustimati pa je sada prestalo.

seyzmo
17-10-2002, 16:53
hm...
Dr. Strange je blizu, ali ne bas potpuno.

Stevo...
P.Z. - Porsche Oesterreich - Zubak Holding (nije 50-50 odnos, Zubak ima manje od 20 %)

A.C. Zubak - vise ne postoji (bio je 100 % u Pavinom vlasnistvu)

Strange.. Zubak Auto i Auto kuca Zubak su SAMO i ISKLJUCIVO Zubakovi, njih niko ne posjeduje (niti dio), Porsche Oesterreich posjeduje dio PZ-a.


Eto toliko.

I ostat cu pri onome sto sam rekao za Djurica

Milagross
09-11-2002, 15:06
Kruno kupi Auto klub,mozda te utjesi da i njihovom testnom Polu klepece armaturna ploca. :(

Puntolino_
10-11-2002, 18:51
Priznali su da škripuca i ispušta neartikulirane zvukove!!

Ljudi moji je li to moguće?? Polo je progovorio!!!! Baš me zanima naglasak! :))

punto s
10-11-2002, 19:26
××××s polo ja volim punto

pozdrav punto funovima :)) :)) :))