PDA

Pogledaj cijelu verziju : FIAT - KOMA



Interceptor
11-10-2002, 17:07
Fiat se i dalje hrva s nagomilanim problemima i dugovima, koje u skoroj budućnosti namjerava olakšati otpuštanjem 8100 djelatnika. Iako će mnogi od njih dobiti "privremene" otkaze, te bi se, u slučaju potrebe, trebali vratiti na svoja mjesta, sigurno je da će najmanje 3 tisuće radnika morati potražiti novi posao. Najviše otkaza bit će u Fiatovim pogonima pokraj Palerma, gdje su već počeli brojni protesti ljutih radnika. Uz to, otkaze će dobiti svih 1800 djelatnika Fiatovih sestrinskih tvrtki, Comau i Magneti Marelli.

U Fiatu se nadaju da bi se stanje moglo popraviti s početkom proizvodnje nove generacije popularnog Punta, koji je najavljen za sredinu sljedeće godine, kao i predstavljanjem nekih novih modela, među kojima će se naći i mali MPV. Dotad se u Fiatu uzdaju u pomoć vlade, koja će sigurno pokušati zadržati posrnulog diva pod "talijanskom zastavom", umjesto da ga proda koncernu General Motors, sadašnjem vlasniku 20-postotnog paketa Fiatovih dionica. Međutim, problem predstavljaju strogi zakoni Europske unije, koji nacionalnim vladama zabranjuju određene oblike pomoći. Berlusconiju i društvu ostaje, međutim, mogućnost oživljavanja tržišta kroz porezne olakšice kupcima novih (domaćih) automobila.
:(

VR6
11-10-2002, 17:53
Oni bi da prodaju automobile, a nemaju sta da prodaju...

INTCP
11-10-2002, 18:12
Al ako krene prodaja jeftinih alfi...

dragstar
11-10-2002, 19:43
Kakav im je kvalitet auta , nije ni cudo da su pred propascu!

mara
11-10-2002, 20:04
meni je bio frend iz milana i rekao je da u milanu nitko ne kupuje(NE DOSLOVNO) punto nego ga oni prodaju nama.I NASMIJAO SE!

me
11-10-2002, 21:29
ma ne seri, sad ce se javiti alfist zg koji je tamo zivio i reci ce ti da u italiji alfe i fiati idu k'o blesavi :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Girrari
11-10-2002, 23:34
Me, od×××× leggero.

GTI FOREVER
12-10-2002, 00:00
Ja u tome nevidim nista cudno,imao je fiat nekad modele koji su bili vrlo dobro prodavani i digli su tvrtku u velikog giganta ali zadnjih dvadestak godina izbacuju trzisno neuspjesne modele koji na sebe skupljaju epitete kvarljivih automobila i polako gube povjerenje kupaca.Sami radnici sad protestuju a kad su sklapali automobile pune nedostataka onda je sve to bilo o.k....Podsjecaju me na balkan...
Ista je stvar i sa opelom...Nepovjerenje kupaca.vw mozda je nekima ruzan ali ljudi u njega vjeruju i postize najbolju cijenu kao polovan.A Fiat??Ma ima tu svega.

VR6
12-10-2002, 00:15
VW-a vadi ljepota, a i kvaliteta se podrazumjeva...

DKW
12-10-2002, 00:33
Problem je u menedžmentu.
Naime, Aignellijeva je uprava kriva za:

1. Loš razvoj modela u Fiatu: Multipla, Brava, djelomičnno Marea, Scudo, itd. Ti Fiati su jednostavno promašeni.

2. Loša kontrola kvalitete. Fiati, a bogami i kod Alfi se to zna vidjeti, su jednostavno ŠLAMPAVO sastavljeni. I neka pređu 400.000 km, oni su i dalje šlampavi. Ne moraju ni škripati, ali ti spojevi plastike i "dosjedi" materijala na materijal, to je ono što nervira ljude.

3. Lancia. Nitko se nije bavio Lanciom zadnjih 10 godina, a tko se bavio, loše se bavio.

4. glupo rastepavanje na "internacionalne" projekte kao što je Fiat Siena i ona druga, koja se sastavlja tko zna gdje...

DKW add
12-10-2002, 00:35
... I nemojte odmah, vlasnici Puntota skakati i dokazivati suprotno.

Dovoljno je otići u bilo koji salon Fiata i sjesti u Punto.

Puntola
12-10-2002, 00:39
Ako je punto loš zašto je 1997g bio najprodavaniji model u Europi?http://www.vidi.hr/perlforum/gfx/smile06.gif

alfist_zg
12-10-2002, 11:55
eto vidis, kad neko tako podjebava i sta sad reci?

uzivaj majstore.

doc
12-10-2002, 12:42
Nije problem Fiata u lošim i nekvalitetnim modelima. Problem je u lošoj strategiji tvrtke. Fiat je početkom 90-tih konstatno povečavao prodaju i proizovnju automoboila. U posljednjih par godina u Evropi je Fiat kao proizvođač narodnih automobila dobio veliku konkurenciju u obliku Japanskih, Korejskih automobila i Škode i Seata. Ko je recimo devedeesetdruge kod nas razmisljao o kupnji novog Japanca, ili kupnji novog Seata, a Korejanci jos nisu ni postojali. Slično je bilo u cijeloj Evropi. Fiat je imao konkurenciju samo u Opelu i VW-u. A i Francuzi su bili tu negdje. Danas je konkurencija daleko veca i kakve god da oni modele ponudili ne mogu vise prodavat automobile kao nekad. Fiat nije krenuo odmah s otpustanjem i smanjenjem proizvodnje sto je trebao. I sad mu je kao slag na trortu dosao pad prodaje svih automobila u cijeloj evropi, a u Italiji, kao glavnom Fiatovom trzistu, pad prodaje od cak 20 %. Jednostavno moraju smanjit proizovdnju jer vise nikad nece moci prodavat onoliko automobila kao nekad (to isto vrijedi i za Opel, a sve to čeka i Renault, vw...). Nije problem u cijelom Fiatu. Alfa Romeo, Ferrari i Maserati odlično posluju. A i Lancia bi se mogla oporaviti s pojavom novog Y ili novog kompakta.

Vidim da je netko napisao da u Milanu nitko ne kupuje Punto. Taj vjerojatno niti ne zna gdje je Milano. :smile11:

alfa099
12-10-2002, 13:05
Evo u čemu je problem: Fiat je PODIJELIO brdo autiju državnim firmama, od policije, pošte, vatrogasaca i tko zna kome, uz rok naplate od TRI godine. I tako je nastao manjak love a autiju nema. Čak imaju i dobre modele, ali nisu se naplatili. Radi se o tisućama auta, koje će naplatiti tek 2005. To je kao neki manevar u pregovorima s GM-om, da se izvuče lova Amerima, da onda odustanu od kupnje Fiata jer je "u komi", a onda 2005. legne masna lova.

cuore sportivo
12-10-2002, 13:17
a jeste culi onu da na treninge nogometasi,mislim juventusa mogu samo parkirati aute na parking od stadiona, ako voze taljanse aute,haha

vidim da svi znate neka riješenja za fiat,sta se ne javite,takve traže baš

alfa099
12-10-2002, 16:50
Nema tu pomoći, stari mafijaši kemijaju...još će im i MMF pomoć, to ti je pravda...
A to s nogometašima je istina, pitaj Krunu Jurčića. Čim je došao u Klub, dobio je 166 super, s navigacijom, da se ne izgubi, 3.0 V6 24V.
Taj stroj stvarno ide...

VR6
12-10-2002, 17:14
FIAT - KOMA, mozda kad neko vidi ovu temu pomisli da se tako zove novi fiatov model.

me
12-10-2002, 18:42
alfist zg: uopce ne podjebavam, to ti je za ono na alpina b8 4.6, kako si me ono nazvao "majmune" ili nesto slicno.

alfist_zg
12-10-2002, 19:25
gle stari,
nedami se s tobom prepucavati preko foruma, nemoj mi se vise obracati , i nemoj citati moje postove i ja necu tvoje, ucinimo uslugu i sebi i drugima.

HGT
13-10-2002, 10:19
Iz vlastitog iskustva definitivno znam da Fiati nemaju problema sa kvalitetom , dosada sam imao 5 Fiata. Njemački ADAC kaže da su Fiat iMazda najpouzdaniji auti , mali troškovi održavanja i sl. Problem je u globalnoj krizi koja će pogoditi sve a i u nedostatku novih modela zadnjih godina.

Feri
13-10-2002, 18:48
Tako je, HGT, konačno jedan pravi odgovor na ovo pitanje!

hakinen
14-10-2002, 20:00
Mislim kupiti Punto JTD. Čujem da im je taj dizelaš izvanredan.Vaša iskustva??

Zeljac
14-10-2002, 20:50
Čuj Punto je inace izvrstan auto, a JTD motor je najizvrsniji iz Fiatove ergele

HF INT
14-10-2002, 21:06
Pozdrav ljudi,vidim da se ništa nije promjenilo,i dalje se častite imenima.

Girrari
14-10-2002, 21:28
A di si ti bila do sad?

Čekaj malo s tim Puntom JTD; sada je 1.9, ali za pola godine dolazi 1.3 koji će biti puno štedljiviji iako je i ovaj odličan.

lista
14-10-2002, 22:00
http://moj.hinet.hr/auto_rang.asp

Puntolino_
15-10-2002, 00:26
Srušena je odavno fama o nekvalitetnim talijanskim dizelima započetu unom 1.3D.
Normalno da je odličan motor, rame uz rame s (moram priznati) VW dizelašima.
Uz to JTD uvjek ide uz malo bolji paket opreme. Možda bolje pričekati novu liniju, iako nije ljepša od sadašnje, ipak je nova. No možda je ipak bolje uzeti ovaj 1.9 nego 1.3 jer 1.9 ima 80 konja što nije tak puno za tolki obujam motora, pa garantira dugotrajnost, dok i ovaj novi 1.3 ima 70-ak konja iz manjeg obujma - komprendre?

INTCP
15-10-2002, 07:15
Kupiš novu liniju i zamjeniš farove, blatobrane, haubz i branik, možda i zadnji da budu u skladu. :))

doc
15-10-2002, 20:13
Pricekaj novu liniju. To ce biti bitno pobosljani auto i kao rabljeni ce imati vecu cijenu. A i kad se ljudi naviknu postat ce ljepsi od starog. S novim modelom ce vjerojatno i pojacat taj JTD s 80 ks na 100, tako da nije tako mali raspon snage.
Danas citam u Jutarnjem da Fiat najvjerojatnije nece biti prodan GM-u. Pise nesto o slaboj prodaji modela kompaktne klase (Tipo, Bravo), ali kao to se ispravilo dolaskom Stila koji je odlicno privacen u cijeloj evropi. Jel ima negdje podataka kako mu ide poradaja u evropi? kod nas bas ne cvate...

VR6
15-10-2002, 20:21
Stilo se odlicno prodaje!! - No Comments

DKW odl.
15-10-2002, 21:44
×××××rija i je većinom što se Stilo NE prodaje kako treba...

Onaj koji je to pisao u Jutarnjem nema pojma...

Calibra Zender
15-10-2002, 21:49
"Spajanje" je počelo. Fiat i Opel dijele taj mali dizel agregat. Pitanje je vremena kad će se se sve to skupa promiješati zbog smanjenja troškova. Alfa je na redu; stiže tehnika iz Opela! :))

GTI FOREVER
15-10-2002, 21:54
Joj fiat i opel,
majko moja pa to ce bit ludilo.
Losa limarija iz opela,traljavost iz fiata = propast.

Dr. Strangelove
16-10-2002, 07:32
svi pričate o redizajniranom Puntu... gdje se to može vidjet na netu??? ne kupujem više ove naše kvazi časopise... a na netu nemrem nać...

cannon
16-10-2002, 09:14
Probaj ovdje::URL=http://www.auto.ba/stari/ind-9-1999.html:web stranica:/URL:

cannon
16-10-2002, 09:19
Nemoj probati, to mi ostalo iz stare arhive, isprika

HF INT
18-10-2002, 20:18
Girari,u zg sam pa nisam baš blizu kompjutera,zato me nema.

Girrari
18-10-2002, 21:33
Onda se, ako stigneš, javi za kavu. A dužna si još i Žlahtinu.

alfist_zg
19-10-2002, 12:44
da da HFINT, i ja se sjecam neke zlahtine da se spominjala hm hm.

inace,
procitajte danas u jutarnjem na dvije stranice sve o Fiatu i krizi , povijest , uzroci i moguce posljedice, sve je to dosta dobro srocio Inoslav Besker, iako sam jedanput prije ljeta vidio jos bolji tekst o tome.

HAKKINEN
20-10-2002, 17:58
GDJE MOGU VIDJETI SLIKE NOVOG PUNTA?MOLIM ADRESU