PDA

Pogledaj cijelu verziju : Cannonball Rally



Calibra Zender
11-10-2002, 10:36
Ludnica; tko nije čitao nek pogleda :URL=http://www.vidiauto.com/01novosti/index.php?id=1880:ovdje:/URL: !
Eto kak se živi kad se nema briga, a ima se para. I ja bi da mogu i da imam s čim na te lude trke po Europi! Opasno je, ali je i fenomenalno dobro.

Black Knight_
11-10-2002, 11:02
*uzdah*

okac
11-10-2002, 11:54
šteta kaj nejdu kroz Hrvatsku :(

Dr. Strangelove
11-10-2002, 11:57
Bilo je na Ruby Wax showu o nekim Englezima koji rade slične ×××××rije po Europi.. uglavnom ekipa je potrošila nekolio desetaka tisuća funti samo na kazne...i baš za snimanja emisije dva lika u 355-ici kabrio izlete s ceste i spičkaju se totalno.. ali ×××××× bog čuva i jedan je bio samo malo jače porezan... i smiju se ko konji.. ono kupit će sutra drugi .. ×××× im se... :))

Fresh
11-10-2002, 12:27
Ništa drugo nam ne preostaje nego napravit trku kroz Hrvatsku.
Npr. od Osijeka do Dubrovnika sa kontrolnim točkama u Zagrebu, Rijeci i Zadru.
Vožnja na vlastitu odgovornost, pa biraj oćeš lijepo polako i sigurno po propisima (takvih bi bilo malo) ili koliko ide pa možda nasred relija ostaneš bez dozvole, nakupiš hrpu bodova, ili u najagorem slučaju negdje sletiš s ceste.

2.0i turbo
11-10-2002, 18:05
strangolove to sam videl bas je ludnica bio film,,a ovo da imam para bio bi i ja tamo

GTI FOREVER
11-10-2002, 18:57
E ovo je nesto, samo je mana sto neko nevin moze stradat ali mi se svidja!

SAAB
11-10-2002, 19:59
Svi su oni egoisticni idioti!!!
Ako hoce sami sebe ubiti ne moraju i neciju obitelj povuci za sobom.
:smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09:

mara
11-10-2002, 20:09
i ja sam to gledao sa englezima!dodje u estoniju i plati kaznu 700 funti a placa je tamo 20 funti :) a ona novinarka je otisla do policije i rekla da ih ima jos pa su svi platili kazne :))
cuo sam da i Damon hill ide na te utrke.i ja bi tamooooo :(
a u rusili su uzeli specijalce da ih cuvaju.jedan je tip bio razocaran i rekao je da on se vozi u autu od 300 000dm a tamo ljudi se umivaju u lavorima i da vise nikada nece ici na utrke

Calibra Zender
11-10-2002, 22:42
Ne bi bio gušt pičit kroz domovinu. Shebu te s bodovima već u Valpovu, ako kreneš iz Osijeka. Fora je pičit po drugim državama gdje ti ništa ne mogu. Oderu ti kaznu i doviđenja. A ako imam za Modenu onda valjda mogu i koju kaznu platiti! Gušti su gušti! :))
Samo je malo bed zbog ostatka prometa...ljudi...djece...da nekog ne kokneš. To bi bila tragedija!

DKW
12-10-2002, 01:13
Ma ja si skoro svaki dan priuštim kakav mali Kanobalčić...

:)) :)) :))

GTI FOREVER
12-10-2002, 01:31
I ja.

OS-300
12-10-2002, 09:17
Calibra,vidim mda si se već opekao u Valpovu.××××te,ta policija nije normalna.Jednom su me u unutar 30km tri puta zaustavljali.A i tata mi kaže da oni službenim autom prođu cijelu Hrvatsku bez problema i onda ih sjebu u Slavoniji (pazi izmedju d.miholjca i Osijeka ima motorista sa laserom na otvorenoj cesti,pripazi malo u tom području ili se iza nekog prikači) :smile06:

OS-300
12-10-2002, 09:21
Usput,zaboravio sam spomenuti da sam već godinu dana na 6 bodova i jedva čekam da mi se nešto obriše.Naravno,sve je zbog brzine. :smile09: :smile09: :smile09:

Calibra Zender
12-10-2002, 09:57
OS-300, nisu me za sada shebali u Valopovu. Zadnje sam popušio 200 KN i kazeni prije preko 2 godine u Podravskoj Moslavini. Gamad me dočekala na ulasku iz smjera Osijeka nakon prvg lijevog zavoja. Ali ti su bodovi već obrisani. Više nemam niti jedan kazneni, a imao sam ih 5 komada. Sreća me dobro služi zadnje vrijeme, a vjerojatno se i drugačije vozim.

Zna gamad stajati na ulazu u Miholjac iz smjera Slatine na onom skretanju za lijevo (ima dodatna traka na magistrali; znaš vjerojatno na kaj mislim). Tamo sam s Vectrom A (90 konja) prošišao s frendom po noći 190 km/h (po brzinomjeru naravno; stvarna je brzina normalno manja, ali opet debelo preko 80 dozvoljenih) pokraj patrole. Jedva sam krajičkom oka primjeto parkiran auto u mraku. Šutim ja jer nisam siguran, ali frend potvrdi da je bila policija. Valjda su spavali jer da su me vidjeli sigurno bi me ganjali. Srce mi je otišlo u petu. Samo sam čekao kad će rotirka za mnom. Ali nisu, imao sam sreće.

seyzmo
12-10-2002, 14:17
sva sreca da DSF snima cannonball pa ce (kao i svake godine) napraviti reportazu

OS-300
12-10-2002, 15:48
Ja sam isto promjenio način vožnje.Zadnja kazna mi je bila prije godinu dana kada sam se vraćao iz Zagreba sa utakmice HRV-BEL i puff odmah 3 boda.Sada vozim tako da sam sa 10 % tolerancije van kazne od 200 kn i bod (za sada to funkcionira).Prva tri boda mi se brišu tek u šestom mjesecu iduće godine pa moram biti strpljiv.Represivne mjere su uspjele,ha,ha :))

Yokosuka/
12-10-2002, 16:48
..seyzmo obavijesti nas obavezno kada će se na DSF-u prikazivati!!!...
(stavi to onak pod novu temu tak da se vidi)

Black Knight_
12-10-2002, 16:52
Ja se ganjam samo po ulicama gdje ne moze bit policija, centar grada manje vise. Cim odem na neku siru ravniju ulicu odma po zakonu ili se zabijem iza nekog ko brze vozi.

sdi biturbo
12-10-2002, 16:53
Da, da, Black, sve te čekam u centru, znaš postupak privođenja!

sdi biturbo
12-10-2002, 16:57
Pa jel vi stvarno mislite da su svi policajci neobrazovani bosanci koji pojma nemaju i koje ćete smuljat kad vas zaustave svojom "urbanom spikom" kako nekog poznate tko će nas jadne "murjake" premjestit negdje u "šetnju" Dubravom noću?
Nismo ni mi od jučer, a sportski auti (npr.Calibra) s puno spojlera, i vozačem mlađim od 30 godina, znak su nam za pojačan oprez i jaču provjeru.

OS-300
12-10-2002, 17:10
Izgleda da imamo istu taktiku vožnje,a ovo sa zabijanjem funkcionira jer nema šanse da te itko uslika kada voziš iza nekoga.A policiji bi poručio da love pijane starkelje koji nas mlade ugrožavaju!Zaustavljanje mladih sa dobrim autima je čista ljubomora pa nismo im mi krivi što više ne zarađuju...

Calibra Zender
12-10-2002, 17:31
OS300, debelo si u krivu! Sa laser multanovom (to je mislim pravo ime za onaj "pištolj) te gađa bilo gdje da jesi! On ima na nišanu crvenu točkicu koju usmjeri na auto koji poželi i mjeri njegovu brzinu. Bio ti drugi, treći ili stoti u koloni nema ti spasa! Mene su tak ulovili kad sam se ganjao s nekim s ZG tablicama. I skinuli me. A ja srao i pravio se pametan pa mi je policajac dao u ruke laser i neka pogledam i gađam koji auto hoću. I ××××ga, bio je u pravu!
Ali oprostili su mi tada jer mi je bio baš taj dan rođendan! Hvala im!

OS-300
12-10-2002, 18:21
Mislim da takvo mjerenje brzine lako pobiti na prekršajnome sudu.Dovoljna je samo spoznaja da si se vozio vrlo blizu drugom autu i da je možda izmjerena brzina od onog auta ispred tebe!Što se tiče multinove na stalku,to je provjereno da ima dovoljno brzu reakciju da te uslika i kada si vrlo blizu drugom autu(provjereno).Poslao sam ti E-mail od Alfe 147...

Fresh
12-10-2002, 19:09
Mene su čopili na izlasku iz Koprivnivce prema Križevcima, ograničenje 50, a ja sam vozio nešto manje od 70 (kazneni bod i 200 kn).

Nekakav mladac me zaustavio i kad mi je rekao posljedice ja mu odgovorim ''Dobro kriv sam dajte uplatnicu i idemo dalje''. Tip je doslovno ostao bez teksta, vidjelo mu se na faci - sigurno je očekivao da ću mu pokušati uvaliti neku lovu.

Bod je istekao i sad se u prosjeku vozim 10 - 15 km više od ograničenja, osim naravno u blizini škola ili u naseljima gdje znam da bi klinci mogli izletit na cestu. Na takvim mjestima često vozim i sporije od ograničenja.

cuore sportivo
12-10-2002, 21:22
daj nek mi neko kaze kako je to kod nas s tim bodovima,nakon koliko god se brišu,tj. koliko je za svaki bod potrebno vremena da ga izgubis,samo to me zanima

Calibra Zender
12-10-2002, 21:41
cuore, kazneni se brišu nakon dvije godine od kada su upisani. Imaš 060...broj na kojem možeš provjeriti stanje. Samo pročitaš službenici/ku broj vozačke (ponekad traži i broj osobne) i kaže ti koliko bodova imaš i kad ti istjeću. Ne znam broj točno. Nazovi informacije i pitaj ili nek ti netko drugi stavi broj ovdje na forum.

OS300, ne znam da li se može kasnije kaj iskemijati, ali on ti laserom izmjeri TVOJU brzinu. Nema šanse da skine onog prije tebe, ako si mu ti na nišanu. Nema teorije. Ali na sudu je druga priča. Postoje i tamo neke cake koje ne znam. Staru od frenda su slikali (fotografirali) kako ulazi u semafor na čisto crveno; naravno i kako izlazi. Ali je fotka zadnjeg dijela auta i ne vidi se faca. Na sudu ju je branio odvjetnik (prijatelj kojeg nije trebala platiti) tezom da svi u firmi voze njen auto,a ona ne zna tko je vozio. Za sebe tvrdi da ona nije. I pošto nisu mogli dokazati krivicu odustali su od gonjenja.
Ako postoji nekaj tome slično i u slučaju kad te love laserom onda tvoja priča prolazi.

Alfa 147 1.6 - 105KS
13-10-2002, 13:39
sdi biturbo - ta tvoja policajska spika je tako poznata; pa ××××te, vecina Vas kao da je lobotomirana. Cim drot vidi neki malo bolji autic na cesti i naravno, mladjeg frajera da vozi, odmah nastaju frustracije i zavist, slicno poput malog djeteta kad vidi da drugi ima kiflu a on ne, pa nastane plac, deranje i ljutnja. Mislis da si super kad kazes "Blekiju" da ga cekas i te slicne glupe spike.
Kao sto se i ti, i tebi slicni drotovi prijetiteti evo malo moje prijetnje; kad mi dodjes ( citaj nafurani murjak ) u ordinaciju ( citaj operaciona sala ) pod kirurski noz, vjerovatnu cu "malo" zaboraviti medicinu i uciniti "cudo" od tebe i jedini slogan koji ces poslije imati na umu je : Dobro dosli u svijet mutilacije !
P.S. ovo nije nista osobno vec opcenito ! :)

Black Knight_
13-10-2002, 15:19
sdi, imas slike mog auta, imas regu. what's stopping you? vozim se svaki dan od kvatrica do vrapca i natrag zelenim valovima.

vecina policajaca su isfrustrirani incestoidni potomci brata i sestre s neakvog otoka koji ima broj stanovnika manji od sobne temperature. cast iznimkama.

ajde sad bas mi je drago da sam naso jednog policajca pa da ga mogu pitat par pitanja i nadam se da cu dobit pristojne odgovore.

zasto se policajci uvijek stanu na prometnice na kojima je ogranicenje ocito prerigorozno i na kojima su zadovoljeni svi uvjeti za brzu voznju i na takvim, oprosti na izrazu, ×××××skim mjestima ljude snimaju i zaustavljaju?

zasto se ponasate ko da bas zelite napisat sto vise kazni, nije bitno za sta? zasto ja dobijem kaznu za brzu voznju na ljubljanskoj tamo prije jankomira u 3 ujutro? nijednog auta nije bilo u vidokrugu uopce, dvije trake u jednom smjeru, ××××no sredjena cesta, smjerovi fizicki odvojeni, nema semafora, nema zgrada, nema nikoga zivog i jos 3 ujutro? koga sam ja ugrozio? jel ta kazna zbilja potrebna? jel uopce ogranicenje brzine na toj prometnici adekvatno? zasto uopce ti policajci tamo trose vrijeme na tih par auta koji prodju? a ja moram cekat 2-3 sata policiju kad imam nesrecu u to doba.

zasto ne zaustavljate ljude koji prolaze na cista crvena, ljude koji ulaze u raskrizja a da ne mogu izac van po guzvi i zakrce raskrizje? ljude koji usporavaju promet i stvaraju guzve? stare dedeke i plavuse kaj zakoce promet na ljubljanskoj da se prestroje?ljude koji se parkiraju nasred ceste, ljude koji se voze u ocito neregistriranim i neosiguranim automobilima i tehnicki neispravnim vozilima, zasto ja moram cekat minimum sat i pol nasred ceste nakon sto se neko zabije u mene?

a najvise od svega me zanima zasto zaustavljate automobile koji nisu nista napravili? jel uopce imate to pravo? cim policija vidi moj auto odma se trgaju i trce preko ceste, skoro ih auti pogaze, da me zaustave. pa ×××××u mater ja sam posteno uzo taj auto na kredit, bavim se programiranjem a ne svercanjem odjece i ne zelim nikakvu diskriminaciju zato sto je moj auto na××××n i ne zanima me sto sam ja zbog toga sumnjiv, ako ne krivudam po cesti nemate me pravo maltretirat. svaki put kad me zaustave provjeraju jel ukraden auto i jesam ja kaznjavan ko da sam zadnji kriminalac. tip mi je jednom samo uletio i rekao "gdje drzite oruzje? brzo mi recite gdje drzite oruzje!".

i na kraju, zasto se vecina vas ponasa ko neakvi kauboji. ko stari SFRJ policajci koji su bili glavne face u selu jer su mogli sve maltretirat.

shvati moju ogorcenost jer sve kazne sto sam dobio nisam nikoga ugrozio i sve odreda su bile na nekim ×××××skim mjestima gdje je normalno da se vozi malo brze. a i epizoda kad sam pao na policiji s travom. pazi ti to, policajci idu gore dole po zelenoj magistrali(citaj fukodrom) i maltretiraju ljude, tako su i nas nasli i izjebali nas TROJICU za POLA jointa. odma su uletili u auto i poceli kopat. i skroz smo bili pristojni al nista od toga. pa zar nemate pametnijeg posla? frendu su mi ukrali auto ispred kuce, naravno - golfa. zasto nesto ne ucinite po tom pitanju. pa vrlo se lako sazna gdje svi ti auti idu na rastavljanje. i to traje otkad ja znam za sebe i golfovi se kradu zadnih 10 godina.

problem je u tome sto vecina policajaca vidi svoju funkciju u maltretiranju ljudi. super vam je ljudima pokazivat kak vi uvijek mozete za nesto napisati kaznu i kak ste vi uvijek u pravu. sjetite se one americke policijske spike "protect and serve". imamo zapadne zakone koje primjenjuju balkanski primic policajci. super nam je drzava.

zasto imamo bitno vise policajaca po glavi stanovnika od new yorka?

nemojte me jebat tu, mrzim policiju jer mi nikad nisu pomogli kad su trebali a sjebali su me sto puta.

i da mi uzmu vozacku a nikad nisam bio ni blizu da prouzrocim nesrecu pa ja ne znam sta bi napravio.

Black Knight_
13-10-2002, 15:30
I evo ti jos jedan hint, slobodno me zaustavi, moci ces mi sigurno napisat kaznu jer su mi nakon sto me zena udarila pocela svjetlit rikverc svjetla i kad nisam u rikvercu. super jelda? nemoj se cudit samo ako te budem trazio pistolj da se ubijem na licu mjesta

Black Knight_
13-10-2002, 15:33
I to sto ljudi sa brzim autima placaju veca davanja jos uz to imaju i policajce koji ih maltretiraju na svakom koraku. super... jednostavno super. nije ni cudo da je bijeli golf toliko popularan u nas.

Girrari
13-10-2002, 15:36
Ima svakavih murijaka. I glupih i normalnih.
Sjećam se jednom, išao sam na more s Alfom. Tip me haltao zbog preticanja preko pune crte bez žmigavca. Uglavnom, kako mi je to bio prvi put da me murija zaustavila zbog nekog prekršaja usro sam se ko grlica. I onda priče, pa znate inaće uvijek vozim po propisima, vidite da sam vezan, imam h-free, pa bio je spor... bla, bla. Kako bilo, tip je skužio da sam se usrao živ i lijepo je rekao: ajde, samo pazi ubuduće, nemoj se ganjat jer ti tih 15 min. što ćeš stići prije ništa ne bu značilo ako se negdje slupaš.

A prekjučer... vozim po Savskoj i frajer u policijskom SDI-ju uredno bez rotirke i sirene, po pruzi. Približavamo se križanju sa Prisavljem. Ja kočim jer je crveno, a on uredno leggero produži. Fakat sam popizdio, sjeo na trubu, no tip ništa kao da je prošao na čisto zeleno.


Ali nevjerojatno kako se u×××× kad me pitaju šta studiram, a ja velim pravo. Pa ko da sam rekao da mi je stari Lučin. Valjda ne kuže da sam samo ××××ni student, a ne fiškal.

KAM&
13-10-2002, 15:39
Čekamo odgovor od strane zakona

Calibra Zender
13-10-2002, 15:47
S većinom se slažem s Blackom. Stvaro ×××× drotovi do bola. ×××××i stoje na naplatnim kućicama i snimaju laserom brzinu onih koji iz smjera Zagreba dolaze na naplatne (autoput prema Varaždinu). I tu jebu ljude u zdrav mozak, ako su smanjili brzinu 50 metara kasnije nego je trebalo. Ja prolazim za Zagreb i blendam da barem netko ne popuši kaznu za ×××××.

I onda dođem u Zagreb i neka kretečina po Slavonskoj aveniji fura slalom kroz ××××nu gužvu u 3 poslijepodne s Vectrom A 1.7D. Gdje ste sad majku vam prokletu da takvu gamad kažnjavate? Ma ×××× se vama za sigurnost. Vama je samo da naplatite kazne i to onda čekate na nekim ××××nim mjestima gdje nije uopće bitno jel neki ozbiljniji prekršaj nego neka prokleta pripizdina s rigidnim ograničenjem koje uopće nije relevantno i odmjereno kak spada! I onda iskačete iz grmlja mada je to zakonom zabranjeno jer morate stajati na vidljivom mjestu.

Ma ogorčen sam na vas proklete ××××ne drotove do bola! U svakom žitu ima kukolja, ali za vas vrijedi da u pun ××××× kukolja ima vrlo malo žita. Malo je poštenih policajaca. Većina je arogantna i bahata, jalna na sve kaj ima nekakav bolji auto! To vaše usrano ponašanje samo doživio tisuću puta jer ××××ga nema se para za neki auto, a balavac sjedi u par godina starom autu srednje klase koji većina drotova može samo sanjati. A tek sad kad me počnu zaustavljati u Alfi...sva sreća da nemam više 18 godina pa me ipak više ne gledaju kroz prizmu totalnog balavca.

I Lučin je lijepo rekao da nema više zaustavljanja automobila osim ako nije u evidentnom prekršaju. Fino je pisalo u novinama, dao je i interview na telki. Ali vas to očito ne ××××. Zakon je i dalje vaš i boli vas ××××× za sve ostalo. I zasutave me krelci u Donjem Miholjcu. Tek sam krenuo na zeleno na semaforu. Nisam niti uspio nabrati preko 50 km/h. I sve je naravno u najboljem redu kaj se mene tiče. Fin sam prema njima, sve je u redu s autom, opremom, mojim stanjem. I pitam zašto me je zaustavio ako je ministar govorio na telki da me ne smije zaustaviti osim ako nisam u evidentnom prekršaju ili je unaprijed najavljena akcija prometne policije (tipa vikend bez alkohola i sl.)? I veli kretenčina da kako on vidi da sam ja vezan, ako me ne zaustavi? Ma majku mu ××××× mutavu!

Jel vam se ikada drot predstavio kad vas je zaustavio? To po zakonu mora osim u slučaju da pretpostavi da bi mu to moglo ugroziti njegovu osobnost. A nikad se ne predstavi!

Jedva čekam da diplomiram i zaposlim se i da kad me zaustavi radi nekog prekršaja da mu pljunem na par sto Kuna i naljepim na čelo! I nek se ×××× i on i ta lova koju je uzeo!

Black Knight_
13-10-2002, 15:52
Naravno da ima iznimaka. Mene je jednom tip ulovio za brzu voznju(na glupom mjestu naravno, neakve su privremene znakove stavili jer se kao gradi nes na zaobilaznici) i sam je ponudio da mi napise samo kaznu za pojas(a bio sam vezan :) ) na sto sam mu ja reko da cu mu ja odma dat sto kuna da ne mora pisat kaznu a on je reko da nece on tako da on vec xxx godina radi i da samo ceka penziju i ne zeli se zajebavat. Stvarno ok tip.

Ali mladi policajci su vecinom uzas zivi.


E da, jos jedan primjer primitivluka hrvatskih policajaca, dobro si napisao girrari za prometna pravila. skoro uvijek se voze po noci sa zgasenim svjetlima ili samo upaljenom jednom pozicijom il nesto slicno. Pa ×××××u ja cu se namjerno zabit u jednog od njih i rec da ih nisam vidio. A ovo o krsenju prometnih pravila je standardna policjska spika. al da bar upale svjetla po noci, ugrozavaju promet. a mene imaju obraza jebat sto mi fali zaruljica u setu zarulja makar imam jos jednu takvu.

Calibra Zender
13-10-2002, 15:54
Stojim u Osijeku na semaforu jer gori crveno. Drugi smjer počinje polako ulaziti u raskršće kad eto iz smjera gdje je crveno dolazi drot pod rotirkom i ulazi u semafor. Vozi ko zadnji kreten bez imalo razuma. Za desetak cm je izbjegao čovjeka koji je normalno ušao u raskršće na zeleno. A kreten drot kao ne zna da ne smije pod rotirkom kroz crveno? Ali ga ne ×××× uopće! Kaj da se zabio u nevinog čovjeka? Ja bi prvi ostao svjedočiti da je ušao kroz crveno pod rotirkom. Jedino tko može na crveno su vozila pod pratnjom. A to je jako rijetka situacija. I to nije jedan drot s rotirkom.

Par dana prije kreteni skreću policijskim Golfom lijevo u raskršće ispred kojeg je znak zabrane skretanja lijevo i na sredini DVIJE PUNE CRTE!

Ma imam primjera koliko hoćeš. Moram pod hitno kupiti kvalitetnog digitalca i sve to uredno slikati i slati u novine pa nek im revoltirana javnost ×××× majku!

Black Knight_
13-10-2002, 15:58
E da, prije kucica na autoputovima su najsmjesnija ogranicenja. Predlazem sdiu da se proba vozit po ogranicenju na autoputu prije naplatnih da vidi kako ce se smijesno osjecat. Auti ce ti iza trubit i blendat valjda. I sto je najbolje drotovi ce te tek onda zaustavit jer si ××××no sumnjiv cim se vozis tak sporo makar je to ogranicenje. Ovo mi se dogodilo kad sam se s braticem vozio. Bas smo slucajno isli vidjet kak ce smijesno izgledat ako budemo postivali ta ××××× ogranicenja i bas nas tad drotovi iz cista mira zaustave odma nakon naplatnih.

Black Knight_
13-10-2002, 16:01
Smije on pod rotirkom radit sto hoce ali samo ako je zakljucio da su okolna vozila primjetila njega i rotirku. Znaci mora polako uci u raskrizje, vidjet jesu li ga druga vozila kojima je zeleno skuzila i ako jesu proslijedit.

Calibra Zender
13-10-2002, 16:03
Ne sjećam se gdje sam naletio na polemiku glede drotova i prekršaja, ali čovjek je pitao koliko bodova imaju policajci i članovi njihovih obitelji?
Dajte taj podatak pa gle čuda kad ispadne da 99% murjaka nema niti jedan prokleti kazneni bod kao niti članovi njihove obitelji! :smile09:

Black, NITKO ne smije na crveno u semafor osim vozila pod pratnjom! Pa gdje si ti položio vozački? Niti hitna u kojoj čovjek umire, a kamoli neki na××××ni drot! Druga je stvar izniman slučaj kad nekog ganjaju.
S rotirkom ti smije oduzeti prednost u raskršću bez semafora, oduzeti prednost šinskom vozilu, preticati preko pune crte, prekoračit brzinu...

Black Knight_
13-10-2002, 16:21
Je, istina, po zakonu ne smiju, al ako vec misle onda trebaju to radit tako kao sto sam ja rekao.

Mislim da nikom nije problem pustit hitnu da prodje makar bilo 3 zelena, jel tako?

Alfa 147 1.6 - 105KS
13-10-2002, 18:41
Dvije slatke anegdote :
1. Auto mi ××××no nov, probe se vijore ko' zastava na kninskoj tvrdjavi, i vozim se ulicom, a cesta uska jer s obje strane parkirana vozila. Ja vozim ko' po jajima, gledam svaki ××××× da me ne udari, a ono "frajeri" u golfu 4 sdi, naravno police,suncike na okicama, gledaju ××××ce i "lete" s drzavnom "pilom". Ja mu blicam, tipa smiri gas maknut cu se,a oni bas za inat na mene, kao da ga ×××× sto je auto nov. Ja mu viknem: "di srljas, pa maknut cu se !". To je poslije trebalo snimit; ××××te, kojom su se brzinom okrenuli; rotirka i sirena. Ja ko najveci kriminalac. Tip je izletio is golfa i naravno trazio isprave, a kad sam ga pitao koji sam prekrsaj napravio kaze : " Redovna kontrola !". ××××te pa stvarno vole svoj posao - redovna kontrola s rotirkom i sirenom, Bravo !!!
2. Naravno, redovna kontrola, auto nov, murjak trazi isprave i pored alko-testa i ostalih ×××××× pita da li je auto ispravan. Ja ga gledam,ne vjerujem, mislim zajebava me. Doslo mi da mu kazem da me malo ×××× CD player pa ako moze da pogleda mozda moze popraviti.

:smile11: :smile11: :smile11:

Girrari
13-10-2002, 19:53
Evo još malo pro et contra situacija sa murijom.

Vraćam se jednom s mora sa starim. Tada još nisam imao vozačku, pa je naravno on vozio. I tako se mi lijepo vozimo kad u jednom trenutku pokraj nas proleti svjetloplavi stari BMW 5 vinkovačkih tablica. Neki mladi dečki unutra; i još jedan od kretena kroz otvoreni prozor pokazuje srednji prst :smile11: . Nije nužno spominjati da su nas prešli preko pune crte. Kad ono već iza slijedećeg zavoja zaustavila ih murija. Nisam mogao odoliti da im ne vratim istom mjerom :)) . Pouka: tu i tamo znaju biti na pravom mjestu.



A sada vrhunac policijskog debilizma; Početkom sedmog mjeseca spremao sam se na more. Navečer sam otišao po ženu da pokupim nju i kofer te otpelam doma kako bi mogli ujutro krenuti (to popodne sam se našao s alfistom, pa smo ostali sjediti do 21 i žena me poslije jebala u zdrav mozak; alfist još mi moraš platit kavu zbog toga). Uglavnom, idem ja tako doma Savskom ispred one banke vis a vis Opela. Ispred mene tip u bijeloj Tempri, a iza se guzi neki frajer na ležaljki. U jednom trenutku tip u Tempri zabremza i histerično skrene preko pune crte, lijevo prema toj banci. Ja kako bi izbjegao da mi se motorist zabije u dupe skrenem na prugu, kad ispred mene tip sa kuhaćom. Popnem se ja kod Opela, a on počne srat znam li što sam napravio, pa tramvajska pruga, pa tralala. I tada mi je pukao film. Rekoh, čovjeće pa koji ti je K. mene zaustavljaš, a tip ti je pred oćima skrenuo preko pune crte!!??? A odgovor: "da, ali njega više ne mogu zaustaviti" :smile11: !? Uglavnom onda me počeo jebati, te prometna te vozačka, punomoć, čiji je auto, a tko vam je ona, pa otvaraj gepek, pa jer inaće vozim kofer sa sobom... I pita on tako reda radi da li radim ili studiram. Velim ja da studiram, "pa kaj", kaže on. Pravo. "Ubuduće pazite", vraća dokumente brzinom munje, fala ljepa i doviđenja.
Kreten!

alfist_zg
13-10-2002, 20:00
hehe sjecam se Girrari, zapricali smo se a mobitel ti je stalno zvonio,i porukice, al ja te onda jos nisam dobro poznavao pa mi je bilo glupo pitati ko te to stalno ×××× na mobitel.
sad znam ko je bio. :))

a nije ni tesko za pogoditi. :)

cannon
13-10-2002, 20:30
Par obavijesti:
1. policajcima zakon dopušta da i u civilu (svojim autima dakle) na mjestima gdje je brzina ograničena voze više od ograničenja
2.Ukoliko je nečiji auto registriran na drugo ime, radi bivših povlastica, niti za živu glavu ne pokazujte nikakve punomoćima ovjerene kod javnog bilježnika, jer je takva punomoć opterećenje protiv Vas samih, tj. imate potvrdu kako ste uradili nešto što nije pametno prema našim postojećim zakonima.

Vjerujte mi na riječ, istina je, raspitajte se malo kvalitetnije.

(Naravno da Vam javni bilježnik neće ništa reći jer gubi mušteriju).
Usput, o policajcima svi znamo sve, ali što su javni bilježnici gamad to svijet nije vidio, a godišnji promet koji imaju da se normalan čovjek za×××× od brojke. Inače "intelektualniji" posao od policijskog, jer ga rade pravnici, i to na koncesiju koju mogu prenijeti i na nekog od članova obitelji što je ipak kod policije malo teže. :smile09:

Black Knight_
13-10-2002, 20:35
Sad znam sta odgovaram kad me pita sto studiram, hehe

alfist_zg
13-10-2002, 21:04
ja odgovaram da sam javni biljeznik. :))

Black Knight_
13-10-2002, 21:06
haha alfist, dajes neki popust prijateljima? da se sprijateljimo? :)

_Stevo
13-10-2002, 21:32
bleki, reci da studiras pravo drugi put pa ce te pustit :)

Girrari
13-10-2002, 21:52
Cannon, po zakonu moraš imati punomoć za upravljanje vozilom koje nije u tvom vlasništvu ili ako je riječ o službenom vozilu, putni nalog.
Vjeruj mi da ako nemaš punomoć, a auto ne glasi na tebe možeš imati itekakvih ×××××× bez obzira što kasnije vlasnik izjavi kako ti je dozvolio upravljanje vozilom, pa čak i ako ti je rod.

Fora je sljedeća, punomoć ne držati s ostalim dokumentima i pokazati je samo na izričit zahtjev policajca.

Black Knight_
13-10-2002, 21:55
Kolko ja znam vozit auto moze svako s prometnom

Girrari
13-10-2002, 21:58
Cannon, tek sam sad skužio da govoriš o "posuđenim" povlasticama, ali neka moj post ostane.

Črni, za upravaljanjem autom koji nije u tvom vlasništvu trebaš imati izjavu vlasnika koji prenosi to pravo na tebe ovjerenu kod JB. To kaže zakon.

Black Knight_
13-10-2002, 22:00
Ma daj? Pa ja bi se kladio na sve da nije tako

Black Knight_
13-10-2002, 22:01
Sta to znaci kad tatek da sinceku auto za van da sin krsi zakon?

DKW
13-10-2002, 22:11
Tek sam sada malo bolje prošao ovu temu.

Black Knight, ti si moj heroj!!!!

Mene isto ×××× ista vrsta stvari: vozim se po propisima, bez pune linije, stalno po pravilima, nikad ne parkiram krivo, nikad se ne prestrojavam krivo, itd...

Samo pićim brzo ali kad za to postoje uvjeti: ipak sam ja tatek s 2 djece i ne mahnitam tamo gdje se to ne radi....

Calibra Zender
13-10-2002, 22:18
Da Girrari, malo si profulao s onim postom. A i putni nalozi su nestali u ropotarnici povjesti. To više ne moraš pisati kad furaš službeni auto.

Ajmo ekipo, dajte malo primjera. Poserite do kraja ovu usranu gamad u plavom. Majku im ××××× lopovsku! :smile09:

Majko mila pun sam gnjeva prema drotovima, a zadnje dvije i pol godine niti lipe nisam platio, niti jedan bod ubrao. Pa kakav bi tek bio da su me koji puta kresnuli po novčaniku? Jer brzina je i dalje moj najveći (ne)prijatelj!

Girrari
13-10-2002, 22:19
Formalno da. Ne znam predviđa li zakon sankciju u slučaju kršenja, ali da ako otac da sineku auto bez punomoći, oboje krše zakon.

No kao što rekoh nisam siguran ima li kakve sankcije (ista je priča sa zatamnjenim staklima, svjetlima po danu i vezanjem pojaseva na stražnjim sicevima. Sve to je obavezno ili zabranjeno no nema sankcije u slučaju kršenja).

Black Knight_
13-10-2002, 22:40
haha zenderu, imam ja prica pun ×××××, lol.

jednom me marica ganjala jer sam proso na zuto a oni su bili u ulici u kojoj sam skrenuo i posto se njima upalilo zeleno brzo oni su zakljucili da sam ja proso kroz crveno(a to je semafor na malesnici, jako kratko traje pauza), nisam mogo vjerovat, tipovi su napravili 180 na raskrizju i za mnom, a skroz sam se normalno vozio, samo nisam htio stat na zuto jer je bilo mokro, 2 ujutro i bio sam preumoran da bi sad stao pa ponovo krenuo. i ja lijepo stanem kad sam vidio da me ganjaju i kad su me poceli maltretirat, uzas... i onda su samo rekli da cu dobit poziv od prekrsajnog sudca za prolazak kroz crveno, ja sam se kiselo osmjehnuo, zahvalio, laku noc i doma spavat... bas me zanima jesu srali il sta.. uopce nisu bili prometni murjaci nego su me isli maltretirati zbog auta...


sad sam se sjetio jos necega. koji ××××× je s maricama kaj se voze okolo po kvartovima i maltretiraju ljude? koji ××××× on mene ima legitimirat ispred moje zgrade i pitat me sta ja tu radim u 11 navece? neakve kao prijetnje ovo ono, utjerivanje straha, to je omiljeno nasoj policiji, samo se time bave. imam ××××no pravo stajat u svom kvartu u 11 navece zar nemam? jesam ja ××××ni gradjanin ovog grada, zasto ja moram trpit neakva maltretiranja i dizanja egoa neakvih polupismenih majmuna? zasto i posteni ljudi kad vide maricu im je bed i maknu se da ih ovi ne jebu? zasto se i posteni ljudi boje policije u ovoj drzavi?

Cannon
13-10-2002, 23:13
Calibra je u pravu što se tiče obaveznih putnih naloga za službenjake, jer je to ukinuto ima više od tri godine.

Inače što reći o profesiji u kojoj se uči da osmijeh nije poželjan on the face, jer ljudi odmah pomisle da si kreten. Kad mi priđe police faca trudeći se izgledati kao C. Eastwood, neprirodno ljubazan, dan mi je sjeban do kraja, pa makar mi samo i zaželio sretan put. Probao sam se onako, fore radi, staviti u njihovu ulogu i ubrzo sam došao do jednostavnog zaključka da mi je jedini izlaz u suicidu. Srećom je došla kćerkica i pitala me tata kako slon briše guzu kad se pokaka, a nema ruke.

Gledam večeras u dnevniku kako se spominju nekakvi lučin-bobbiji po lokalnim kvartovima, čiji će glavni zadatak biti, čini mi se, prisluškivanje pod prozorima. Zar to ne izgleda tako? Očito lučin hoće sjebati i ono malo ljudi što radi u ovoj državi, jer nam neće biti do posla ako ujutro moramo policajcu objašnjavati zašto sam ženi opsovao mamicu, a ona pak tak fino zgledi.

Izgleda je moto akcije: i vi trebate imati policajca za kućnog ljubimca!!

Pitam se pitam koliko će Mojsija prošetati kroz ovu državu? :smile06: :smile09:

F R I K
13-10-2002, 23:19
Samo da kažem da Zender skroz krivo brije na te zakone, dobro možda ne slroz,al ipak...
Najjača fora je ona: Policajci ne smiju zaustavljati vozila ako nisu u evidentnom prekršaju! - po toj logici čovjek može cijeli život voziti bez vozačke dozvole ako nikad ne napravi ni jedan prekršaj sa autom ili ako ga nitko ne vidi...
A ipak mislim da nije tako... :smile08:

Black Knight_
13-10-2002, 23:31
naravno da je tako. smiju zaustavljat bez razloga cini mi se samo kad je najavljena akcija(ono tipa vikend akcija i to). a i tad nisam siguran. a cuo sam da ti i smiju ponudit alkotest isto samo ako je najavljena akcija.

pa nemaju oni pravo maltretirat ljude, sta je tebi? pa ja negdje idem na vazan sastanak ili mozda ispit i sad on mene bezveze zaustavi i ide mi brojat rezervne zarulje i pribadace u prvoj pomoci jer mu se ne svidja moj auto ili ja. pa di to ima?

naravno da nemaju pravo zaustavljat iz cista mira.

F R I K
13-10-2002, 23:35
A boli policajca neka stvar, on samo kaže da si sumnjiv i to je dovoljan razlog da te zaustavi.
A ako ti se baš žuri na sastanak,BANANA, jer će ti poslat pisamce doma ili dojaviti drugima da te zaustave malo dalje, i tek si onda na golu...

_Stevo
13-10-2002, 23:42
malo ste u krivu s ovim bobbijima. meni je to cist ok stvar. pogotovo ono kaj su rekli da ce ih u skole stavit da paze. nit neznate kak se u skoli "trguje", a da o reketarenju ne govorimo, i to sve blagoreceno balavci. a najbolji je stos kaj su u sprezi s murjom pa to sve pada u vodu.... :( :smile09:

Black Knight_
13-10-2002, 23:45
To je mom burazu murjak napravio. Izmaltretiro ga je iz cista mira. I onda ga je buraz pito zasto ga je zaustavio. Ovaj je reko da mu je sumnjiv. Buraz ga pita "pa sta je sumnjivo?" On kaze "pa sumnjivo ste vozili". Buraz pita "pa kako to samja sumnjivo vozio". Murjak kaze, jednostavno ste sumnjivo vozili. Onda je burazu puko film, trazio je broj znacke, ime, prezime, sve, utjero mu strah u kosti, tip se usro. Onda ga je buraz trazio da se isprica i tip mu se fakat isprico ali buraz nije bio zadovoljan tonom kojim se isprico i trazio ga je ponovo da se isprica i ovaj se moro ponovo ispricat, hahaha.

Nemaju pravo bezveze zaustavljat ali vecina ljudi se ne buni nego samo oce bit pristojna da te sto prije pusti i ne zajebava jer vecina ljudi zivi u strahu od policije koji sam vec prije spomenuo i nevjerovatne sposobnosti hrvatskih policajaca da ti uvijek napisu kaznu za nesto tek toliko da ti pokazu da nema s njima zajebancije.

F R I K
13-10-2002, 23:53
A jurtos...
Vraćamo se frend i ja iz Jaske,on drven,preklopio se i spava a ja lganu mjuzu i vozim,kad mi vozači iz suprotnog smjera blendaju do bola, neposredno prije grada,na Ilovcu,na Staroj karlovačkoj.
Smanjujem brzinu,inače je to lijep potez na kojem se po noći vozim podosta, jer kao radar čeka.
Slika sljedeća:Crveni Golf 1 sa prednjim krajem u grabi a 150 m dalje srebrni Golf 2 u grabi s lijeve strane ceste, na krovu, sav sjeban.
Razlog: lik u dvojci se zajurio, zaspao i taman prije nego šta će udariti u jedinicu trgne volanom u lijevo,udari bočnom stanom ovoga ispred sebe.
To se dogodilo na mjestu na kojem se svi popeljaju ali eto među njima se našao i ovaj uspavani i skoro ubio petero ljudi u jedinici.
Poruka: brzina nije za svakoga, ali zakon ne zna za razliku između vozača koji dobro znaju svoje mogućnosti i mogućnosti svoga auta i onih suprotnih ovima, te sve jednako kažnjava(manje-više) sve!
Treba se snalazit, ništa drugo...

cannon
14-10-2002, 00:04
Savjet:
Predlažem Vam jednu malu investiciju koja nije skupa,a zove se mali magnetofon, kojim ćete snimati razgovor između Vas i policajca. Ukoliko Vas dotični bude vrijeđao imate sve "zapisano" i onda redom, žalba i primjerak kasete njihovoj internoj kontroli, pa privatna tužba radi vrijeđanja osobe itd. itd.
Prednost je fantastična jer tipovi ne znaju kojim oružjem raspolažete, a treba samo izdržati i biti pristojan.
Ma ima dosta načina da se s×××× tip kojeg imaš na ciljniku, samo ako ti se da s tim zajebavati, jer su oni nevjerovatno plitke pameti.

Black Knight_
14-10-2002, 00:05
Bah, ocito da je uzrok nesrece to sto je tip zaspo a brzina je samo povecala posljedice vjerovatno.

Ma ne znam, ja se vise ne ganjam po otvorenim prometnicama. Dosta se izivim vozeci slalom po zelenom valu na posao i natrag. Nek se jebu. Nek otvore negdje pistu da se mozemo proganjat i nek bude besplatno a ne da placam, dosta da placam cestarinu za ceste koje ni na sta ne lice. Ne mogu nabrojat kolko sam nosaca motora i felgi potrgo vec, ko ce meni to platit? I jos da ja placam cestarinu. Nesto konstruktivno a ne samo ×××××sko naplacivanje kazni na ×××××skim mjestima ko zadnje picke.

Ona neka treba ubije ljude na jarunu s bmwom i omda na×××× tamo onih lezecih kaj unistavaju aute, da bar stave samo ona brdasca al oni stave one bas kaj ti udare u auto kolko god da ti sporo ides. Ja jedva predjem preko njih(znam strugnut s prednjim spojelrom) a auto mi je nije spustan. I da napravis krug po jarunu ti treba pola tanka benzina i sat vremena voznje zbog tih glupih lezecih.

Bah ovaj post se pretvorio u jednu opcu ogorcenost policijom, vladom, drzavom, lol.

F R I K
14-10-2002, 00:06
Malo mi je čudan ovaj dio:"Onda ga je buraz tražio broj značke, ime i prezime, ovo,ono..." jer policajac ima svako pravo legitimirati osobu, pa čak i kda nije u službi a to je potrebno jer inače čini povrdu sl. dužnosti tj. službeni zajeb, a tvoj buraz u ovom slučaju i bilo kojem drugom to nema. Prema tome ne znam kakav je to policajac bio da ljudima na njihov upit daje svoje osobne podatke a da to uopće ne mora!?
Uostalom ako baš hoće broj značke, neka mu policajac napiše kakvu kaznicu, pa će mu na izvješću pisati br. značke!
Ne ide to baš tako...

Black Knight_
14-10-2002, 00:08
Je, to sam htio reci al sam zaboravio. Dosta ljudi ima mobitele koji mogu snimat par minuta razgovora. Iskoristite to. Ja sam snimio kuju koja me udarila jer sam vidio da misli nesto muljat u stilu da sam i ja kriv pa sam ju snimio prije neg kaj je policija dosla.

F R I K
14-10-2002, 00:10
Znate kako se kaže:"Nije lopov onaj koji krade nego onaj kojega ulove" a mislim da nešto slično vrijedi i za prometne prekršaje i tome srodne događaje.
Dosta je bilo, idem ubit oko...

Black Knight_
14-10-2002, 00:11
Mora ti dati broj znacke ako te zaustavio. Najbolje da ti dodje murjak, izmalretira te anonimno i ti mu ne mozes nista. Pa kakve ti ideje imas? Stvarno, ljudi su ocito neobrazovani o ovlastima policije zato se policajci i ponasaju tako

F R I K
14-10-2002, 00:17
Jesu neobrazovani,to stoji,ali najviše u smislu,ne smiju ovo, ne smiju ono, a stvarnost je da ako te hoće sjebat, sjebat će te...
Čemu uopće onda služi prometna policija ako neće nadzirati promet i vozače?
Možda da "bezrazložno" zaustavlja ljude i onda im se ispričava...- dobra vizija...

Black Knight_
14-10-2002, 00:22
Kolko smo nasrali govana sad ovdje, a ja najvise od svih, sad mi je lagano zao i bed zbog sdi biturba so mora to sve trpit, mozda je fakat ok covjek, al ×××× ga, ja imam skoro iskljucivo losa iskustva s policijom i ogorcen sam uzasno...

F R I K
14-10-2002, 00:24
Nije samo sdi ,i ja sam tu, al me to uopće ne vrijeđa previše, jer i među policajcima ima onih koji rade taj posao a to nisu! Kao i svagdje drugdje i tu ima "trulih jabuka"... :smile11:

cannon
14-10-2002, 00:42
×××× ga sad, i u meni si upalio žicu sažaljenja, stoga ukoliko se ovdje netko osjeća prozvan to ne treba jer se ne odnosi na njega, ali isto tako i u mojoj firmi idu mi na jetra ljudi koji svoj posao rade preko k.... i na××××ni su na cijeli svijet. Sreća u nesreći je to što sam ja njima šef, a ne oni meni.
No za kraj "Sheet of the year" :
Prije par mjeseci zaustavi me patrola u kojoj je bio i moj rođak (poznamo se dosta dobro iako se ne obilazimo). Priđe ti on meni i veli mi dobar dan gospodine, kontrola prometa, molim vas vozačku i prometnu i nema ga pet minuta dok to nisu provjerili. E sad, slučajno se našli poslije toga u gradu i počne mi objašnjavati kako je morao biti onako služben, jer kolegu koji je bio sa njim ne pozna dobro, a poznat mu je kao zajeban, pa tako radi njega morao je obavljato svoj posao kako treba i još me pita na kraju hoćemo li na piće.Da poludiš.

Calibra Zender
14-10-2002, 10:33
FRIK, ti si malo zalutao u raspravu kaj se tiče murije jer očito nisi baš upućen. Da krenem redom...

I dalje ti tvrdim da te policajac ne smije zaustaviti osim ako nisi u evidntnom prekršaju ili ako je u medijima najavljena akcija policijske uprave poput vikend bez alkohola.. Tu isključujem izvanredne situacije da si neki kriminalac pa te na prepad zaustave i slične bedastoće. To je sve ministar Lučin govorio, prošlo je sve žive medije, ali se gamad toga ne pridržava.
Nema više komunističkih fora tipa: "Druže, odakle i kuda?". Prošla su ta vremena!

Druga stvar, policajac je dužan predstaviti se prilikom traženja osobne karte ili kad te zaustavi negdje na cesti. Kod traženja osobne mora čak i navesti razlog. Jedino ako on procijeni da bi ga odavanje njegovog imena moglo ugroziti onda se u tom slučaju ne mora predstaviti. Ali na tvoje traženje MORA dati svoj broj značke.

Nadalje, ne smije ti bez tvoje dozvole kopati ništa po autu, gepeku, stanu. Za to mu treba opravdana sumnja (ako iskoristi tu frazu i ne nađe ništa jer nije opravdane sumnje niti bilo već on samo trenira strogoću onda ga slobodno možete prijaviti i tužiti zbog narušenih građanskih sloboda; ne znam kako bih to točno nazvao, mislim da je shvaćena poanta) ili mu je potreban sudski nalog. Tu je jedna jebada, a to je da ako on nema opravdanu sumnju, a ti si arogantan onda se može desiti da te baš s×××× jer može tražiti sudski nalog, a tebe zadrži na licu mjesta dok mu se taj nalog ne odobri. On vremena ima cijelu smjenu čekati, a ako je to tebi u interesu onda OK. Očito je bolje kretenu otvoriti haubu i otići za 5 minuta nego nakon 5 sati.

Kak samo ljudi puše kazne za remećenje javnog reda i mira kad recimo u gluho doba noći rade fešte pa se susjedi pobune i zovu muriju zbog galame. A onda murjaci dođu, pozvone i pitaju da li mogu ući u stan i ti ga kreten pustiš jer ne znaš da on bez tvog odobrenja ili sidksog naloga NE SMIJE ući u stan. A ako nije ušao u stan ne može ti niti napisati prijavu protiv remećenja javnog reda i mira.

Da skratim, treba znati sva svoja prava, a isto tako i sva prava i ovlasti policajca. I onda si u svakoj situaciji u prednosti jer se strah pred lokalnim šerifom gubi i razumno kontroliraš situaciju. Znaš da si ispravan i da ti može popušiti lagano i sve kaj treba je sačuvati mirnoću i kulturni nivo.

Ne ciljam tu na niti jednog policajca osobno i ne trebaju se naći pogođeni nego iznosim svoje stajalište i iskustava. Sve kaj sam pisao nije rekla-kazala ili čuo sam od frenda. Malo se informirajte.

OS-300
14-10-2002, 12:41
Vidite ljudi sta je naša policija,prvo se prijeti sačekivanjem,a sada kada se gnjev sručio na njih šute ko pizde.Kao i svaki ineligentni policajac,i ovaj naš je po starom dobrom običaju promašio je mjesto gdje će trenirati svoju strogoću i "važnost".Možda se sada boji da kada se god javi na forum,neće moći na miru srati jer ga čekamo,želimo da nam da razloge za svoje prijetnje.Srati na forumu gdje se druže ljudi koji prije svega vole brzinu i svoje aute je vrhunac neukusa i indolentnosti.Citiram:svaki auto koji vozi netko mlađi od 30 god. je razlog povećanom oprezu...SDI pa gdje ti je pamet,ako se ne varam i ti imaš 27-28 god. znači i sebi si posro u usta!Ili jednostavno se zakon na vas ne primjenjuje pa vi slobodno možete maltretirati druge mlade ljude,jer je vama vrhunac dana kada sjednete u svoj službeni VW i mislite da ste netko i nešta.Moš mislit. Svojevremeno mi se prijetila policija u tri općine u kojima često vozim da me čekaju i to saznam preko drugih osoba.Kao,znaju moju registraciju i sada sam najebao.A znate šta im je zasmetalo...Policajac u civilu je vozio iza mene,a ja kao i obično kada nikoga nema ispred mene guštam se na zavojima jer nikoga tamo ne ugrožavam a i nema kontrole brzine.To ga je toliko pogodilo da je proširio po ostalim policijskim postajama da sam opasan i da me treba sačekati te je proslijedio moj broj tablica (to mi je rekao i brat koji je tada radio u Hitnoj kao doktor i čuo je prijetnje iz prve ruke od policajaca,a i muž od sestrične koji radi kao policajac na granici).Znači,u okrugu od 100 km me je čakala policija,a ja ni kriv ni dužan!!!Sve je to zbog jednog ljubomornog majmuna koji je mislio da sam balavac kojeg će on preodgojiti.Kao što je Alfa 147 rekao,svi policajci koji mi dođu u ordinaciju i misle da će zbog uniforme ući preko reda, se varaju letit će van prije nego što uđu,a da ne kažem koliko će dugo vani čekati.Oni će morati graditi povjerenje prema meni jer sam ja svoje povjerenje u njih već odavno izgubio.Malo sam se ponadao,da će i policija biti da višoj razini otkad su otpustili debile sa osnovnom školom,ali sam se prevario.Izgleda da i srednja škola za njih nije dovoljna!Uostalom,tko zna kako su i nju završili.Sve u svemu,naša je policija hrpa isfrustriranih kretena,kojih i dalje ima previše i bave se totalno trivijalnim stvarima,glumeći neku visinu.Savjet,prihvatite se nekog korisnijeg posla,počnite bar jednom u životu nešto ozbiljno raditi,a nas poštedite svoje iritantne prisutnosti. :smile09:

2.0i turbo
14-10-2002, 13:35
OS-300 imamo isto bodova ,da kazem na pocetku.Glupi panduri najvise zaustavljaju izmedu ck i vz kod autobusne, ispred osijeka(tamo samo dobio 2 bodova samo zato sto sam iso preticati traktora sa prikolicom).Rijeka i Sibenik tamo se moze dobiti max.bodova kolko je dobio moj frenda,normalno se vozio kada mi ga je presao jedan iz RI ,,i onda on malo po gasu i evo nakon 2 kilometara njega panduri zaustave i lijepo si naplate.Calibra zender a za autocestu VZ - ZG tamo ce uvijek stajati i loviti nekoga.U ZG ces uvijek vidjeti da ce neko ici preko tramvajsek pruge i nece dobiti nista dok ce drugi normalni ljudi ( VZ,OS,RI,KA, i itd..) dobiti svaki puta kada ce prijeci kroz nju kazna je samo 200 kuna na lčicu mjesta,barem je kod mene bilo

Black Knight_
14-10-2002, 13:59
A tu se varas hehe, ja sam uredno bio kaznjen za voznju po zutoj traci. I kazna je 200 kuna i jedan kazneni bod. Uz sve kazne preko cini mi se 150 kuna dobijes i barem jedan kazneni bod. Ako si dobio onaj zuti papiric pise ti na poledjini.

Haha, tip me zaustavio a ja sam furo placu onak svjezu iz banke na suvozackom sicu, sve po 200 kuna nove novcanice onak razbacana hrpa, samo sam bacio bio snop na suvozacki pa se sve razbacalo. Kad mi je tip napiso kaznu ja sam samo uzo jednu novcanicu i dao je tipu hahahaha, to mi je bilo ××××no. Tip je onda iso gledat kao jel imam opremu a zapravo je trazio ispriku da mi pregleda gepek. Mislio je da sam neki kriminalac hahahaha, sav se bio uzbudio, ne znam sta je mislio da ce nac les u gepeku.

Al istina je da policajci, primici kakvi jesu, vole zajebavat ljude s drugim regama. Pogotovo na moru na primic mjestima tipa neakvi otoci sjebani. Frendu je tip stavio kaznu za parkiranje a oko njega je bilo jednako parkirano jos 100 auta samo su svi imali domace rege, a i parkiranje tamo je bilo legalno! Ovaj se otiso zalit i onda su tog tipa premjestili negdje u pizdu materinu jer je vec bio poznat odprije po takvim sranjima.

Calibra Zender
14-10-2002, 18:10
Isto i komunalni redar. Stoji nas 5, 6 sparkano jedan kraj drugog u Osijeku. Moj auto jedini si VŽ regama i u sredini i eto 500 Kuna piše redar jer sam parkirao na "zelenoj površini" (a kad sam bio izašao iz auta zagazio sam doslovno u blato do gležnja, ali šta ćeš nije tu označen parking). Ja baš dolazim i pitam ga kako to da je meni napisao, a ostalima ništa? Veli da ide redom i da će sad ostalima. Koji red? Pa moj je auto bio u sredini! I uzmem kaznu i polako odlazim, okrenem se i ode i on i niti jedna kaznu više nije napisao! Majku mu ××××× lopovsku. To je bilo još na prvoj godini faksa, tu su me dosta koštali.

Idem doma iz Osijeka prije oko 2 i pola godine i na ulasku u Podravsku Moslavinu je duuuga ravnica po kojoj svi piče preko 100, 120 km/h. Ali onda dolazi tabla s imenom sela, ali ravni dio još traje nekih 100, 150 metara (slobodna procjena) do prvog lijevog oštrijeg zavoja. I prije sela pustim gas i brzina pada, ali ne dovoljno jer od table je ograničenje 50, a drotovi stoje u selu iza zavoja i baš čekaju takve koji ne koče odmah na ograničenje nego puste auto da sam uspori. A to usporenje nije dovoljno i eto radara i eto 200 Kuna i kazneni. Naravno takve kazne ne plaćam nego se bodovi poduplaju (1 postane 2) i čekam da prođe 2 godine da se obriše.

Black, najmanja kazna uz koju idu bodovi je 100 Kuna i kazneni za vožnju bez vozačke. Ne bez položenog ispita nego bez isprave u autu.

KAM&
14-10-2002, 19:10
Lakše mi je kad vidim da i vas jebu ko i mene.Evo jedne moje.Parkiram ja tako svoj jugić na normalno zabranjeno ali mislim si bit ču samo pet minuta pa koga ××××.Vraćam se ma nije prošlo ni tih prokletih pet kad ono kolega piše kaznu.Ja popizdim pokušavam nešto iskemijat ali nejde ,onda se osvrnem oko sebe kad ono još par autiju u prekršaju,ali naravno to sve od reda bmw 7 i mece pa murjaka stislo da nenapiše kaznu krivom igraču.Kažem ja kolegi u plavom dobro piši al piši i ostalima.On će na to da da evo saču ćim tebe završim.Ništa dobio sam kaznu al sam osto da vidim oče pisat i drugima,kad odjednom prima se on motorole i kao ima dojavu i fiju nema ga više a moj jugo osto jedini sa kaznom. A ×××× ga ko ima para za plati kaznu ako ne vozač juga

KAM&
14-10-2002, 19:12
da č i ć su mi jaća strana

cannon
14-10-2002, 23:31
Calibra, ako nemaš vozačku pri sebi kazna je 50 kn, a kaznenih bodova nema (isto je i sa prometnom). Zadnju takvu kaznu platio sam prije šest mjeseci na izlazu sa autoputa u Karlovcu, jer sam bio u službenom Wrangleru (zato sam im i bio interesantan), a vozačka naravno ostala u drugom autu.U zadnje tri godine platio sam takvih kazni ravno pet puta i nikad nisam dobio kazneni bod.(stanje na računu za sada nula).

Calibra Zender
14-10-2002, 23:53
cannon, kazna koju ti naplati nije uvijek i ona koja bi trebala biti. Često kad su me ulovili u prekršaju za 200 i kazneni i kad sam rekao nek mi daju uplatnicu onda su mi odgovarali da ako platim odmah da će mi naplatiti samo 100 Kuna i bez kaznenog. I onda ti ispiše neku zelenu potvrdu (pitaj Boga da li je to uopće od MUP-a ili to negdje lagano naštampa ili neki stari razduženi blokići pa digne indirektno keš za sebe).
Ali možda si u pravu jer ovo je jedini podatak koji sam prenio iz novina (bio je popis pun kufer kazni) i taj mi se posebno urezao u sjećanje jer sam prvi puta vidio da ima i kazneni za ispod 200 Kuna. Ako je greška u tekstu onda si u pravu. Prvom prilikom kad me drotovi zaustave ću ih pitati pa javiti na forum da vidimo tko je bio u pravu! :)

Girrari
15-10-2002, 00:23
Cannon je u pravu. I ja sam trebao platiti 50 kn za to, ali eto, diplomacija proradila. Tek sam kasnije skužio gdje stari drži prometnu u autu, ali šta je bilo, bilo je.

2.0i turbo
15-10-2002, 16:17
Posto imam povlastica i auto koji je uzeti sa njom znam da pajkan ako zeli moze uzeti auto ali samo ako ima nalog;Primjer iso ja po frenda u Osijek da idemo na more skupa 2001,i tamo pe pajkan zaustavi naravno imao samo 120 a dozvoljeno je 80,i odma vozacka i premotna i bla bla,,i pita me ciji je to auto ja kazem od stare (njezina povlastica) i pocne kenjati da ce uzeti auto i tako dalje.Ja se zderem na njega e diti je nalog za to i kako cu ja na more ,a on meni koji nalog i to.Ja sam uzeo vozacku i papire od auta mu iz ruke i reko denja.NEMOZE TI UZETI AUTO AKO JE NAPOVLASTICU BEZ NALOGA,to ti pise u zakonu clanak blabla :)) :))

TRANS AM
16-10-2002, 08:58
Ne mogu, a da ne komentiram neke izjave u ovom topic-u.

Girrari,
smatram te vrlo pristojnim dečkom i svojim budućim kolegom. No, nemoj se zavaravati da prometnim policajcima utjeruješ strah u kosti svojim statusom studenta prava, da ti se nekom zgodom ne desi da naletiš na nekog elokventnog, educiranog i informiranog prometnika koji će ti zveknut intelektualnu pljusku. Budući da ti kao student nemožeš znati da nekoliko, a ne samo jedan zakon, uređuje pravno područje sigurnosti u prometu, te ovlasti, prava i obveze prometne policije, kao i još niz drugih podzakonskih akata kao što su naredbe i Uredbe Vlade RH, Pravilnici MUP-a, Odluke Sabora RH itd. Osnove hijerarhije pravnih akata, podučuje predmet Teorija države i prava (I. godine), te Ustavno pravo (II. godina).
Slijedeće, ni jedan pravni propis u RH ne regulira obvezatnost imanja punomoći u slučaju upravljanja vozilom koje je u vlasništvu druge osobe. To su fame zaostale iz nekih bivših vremena. Putni radni listovi, kao dokumenat koji je uz prometnu i vozačku dozvolu nužno imati u službenom vozilu prilikom korištenja istog u službene svrhe, ukinut je. Bez uvrede i ljutnje, ali još će godine morati proći od trenutka kad ćeš u rukama imati diplomu Pravnog fakulteta, da postaneš pravnik. Nakon diplome, tek si pravni šegrt. Skužiš kak' u stvari ništ' neznaš. Žalosno, ali istinito, jer faks je mastrodont, koji se nije mijenjao još od vremena kad su moji starci bili studenti istog. Nema mogućnosti profilacije i specijalizacije određenih pravnih područja. Konkretne pravne primjere može se vidjeti na kapaljku. Pravo je too much kompleksno i opširno područje da bi smo imali pravnike tzv. opće prakse.

2.0i,
zbog tebe i tvojih nebuloza skoro mi je pozlilo. Krenimo redom. Kupuješ kao astru coupe turbo, ali ne sad nego na proljeće, a u isto vrijeme se raspituješ za nabrijavanje astre 1.4 16V. Kažeš digitalac ti je ispao iz auta kad ste se trkali po Varaždinu. A s čime si se ti to trkao? Astrom 1.4 16V? Citirao si prometnom policajcu članke zakona? Koje članke i kojeg zakona? I kak' si postao tak' dobar stručnjak kad brkaš padeže u svojim postovima. Čitaš li ti ikad ono što napišeš? Pa ti si polupismen! Gramatika i padeži su ti u qurcu. Struktura rečenice isto. O nepostojanju razmaka nakon zareza ili točke da ne pričam. Složena rečenica za tebe je nepoznanica. Kakav to nalog moraju imati prometnici da ti oduzmu vozilo? Kojim to pravnim propisom su oni ovlašteni da oduzimaju vozila koja su u vlasništvu u ovome slučaju treće osobe? Majko mila, skoro sam dobio sračku! Nemam ništa protiv tebe, al' sused, daj malo razmisli o tome što pišeš i kako to radiš.

Svaka čast
16-10-2002, 10:00
bravo trans am, i mene je to pozvalo na sraćku, on njemu kaže da je student prava i odmah se drot rasplače, drugo, ovaj sa astrom je tipično dijete-debil

2.0i turbo
16-10-2002, 10:05
TRANam to kao prvo pitam za frenda(nema net) drugo pa nisu svi isli u Veliku Goricu sa autima sa kojih 3000000000000000 konja da se tako izrazim,pa ako tip ima 1.6 a ja 1.4 zasto nebi mogo malo ga stisnuti u crveno podrucje.A za zakon mi je objasnio javni biljeznik.A na proljece cemo vidjeti

Girrari
16-10-2002, 15:09
Ovako, to što sam pričao za faks je rezultat mog direktnog iskustva. Nisam govorio da to tako kod svih prolazi već sam samo iznio svoje iskustvo.

Što se punomoći tiće, koliko znam onaj tko nije vlasnik vozila mora imati istu dok upravlja tuđim vozilom. Ne traže je svi, ali ako te traže i nemaš je, možeš imati problema. Da ne govorim da bilo kakvu registreciju ili poslove vezane uz osiguranje NE možeš obaviti bez punomoći ako auto ne glasi na tebe (danas bio u Croatiji, pa znam što govorim).
Ne hvališem se svojim znanjem prava jer je ono ako ništa drugo, tada vrlo skromno. Odvjetnik zasigurno nije moja buduća profesija. No činjenica stoji kako se s pravom susrećem, osim u svojim knjigama, u vrlo konkretnom pogledu jer eto, imam sreće da su mi kućni prijatelji ljudi poput Dike, Parača, Nobila, Prodanovića, itd. pa mi nerjetko objašnjavaju stvari koje mi u pravu nisu jasne.

I na kraju, da se vratim na temu. To što je netko glup, pa misli da ja s time što idem na pravo predstavljam ne znam šta, to je njegov problem i problem njegove zatucanosti te primitivizma. Nikad nisam uletio policajcu sa spikom "Znate, ja studiram pravo"; to što je čovjek pitao i poslije se s oproštenjem usro, njegov je problem, a ne problem mojeg preseravanja. Za situaciju koja mi se dogodila, Bogu hvala, imam i svjedoka.

Black Knight_
16-10-2002, 15:16
Jesus.

Ne moras imat nista osim prometne i vozacke da bi vozio neciji auto. Mozes i preko granice tako ici i sve. Ti zakoni o kojima vi pricate su davno ukinuti u EU pa tako i tu.

Zato ti kasko ne isplacuje osiguranje u slucaju kradje ako si ostavio prometnu u autu.

Girrari
16-10-2002, 15:20
Još nešto. Kako bi u narodu rekli "do Bog fro" da naiđem na takvog jednog prometnika jer me tada taj u prvom redu zasigurno ne bi ni zaustavio u navedenoj situaciji. Takvih je na žalost malo, a s onima koji su takvi da se normalno i racionalno raspraviti i dogovoriti. To što je onaj bio primitivac, ponavljam, nije moj problem.

Dan kada mi neki prometnik opali intelektualnu ili bilo kakvu drugu pljusku, izuzev fizičke i financijske, proglasit ću danom kada je Hrv. konačno postala civilizirana država. Taj dan, bojim se, neću doživjeti niti ja niti bilo tko od nas.

Girrari
16-10-2002, 15:23
Črni, koliko ja znam, kasko ti ne isplačuje štetu samo ako si u autu ostavio knjižicu vozila koju ne moraš ni imati sa sobom.

Girrari
16-10-2002, 15:34
A evo praktične situacije.

Neka "600" odgovori. Da li je onaj dečko kojeg sam nedavno bubnuo morao murijaku pokazati i punomoć uz ostale dokumente ili se to samo meni pričinilo?

Dakle, očito je istina to što govorite da ako ja recimo vozim auto od stare ne moram imati punomoć (mene nije tražio), ali ako auto glasi na firmu tada valjda treba.
Poljuljali ste moje tvrdenje. Idem sada do Parača razriješiti dilemu, pa vam javim kak stvarno stoje stvari.

Cannon
16-10-2002, 19:53
1. To što je on pokazao punomoć nije nikakav pokazatelj pravne ispravnosti postupka. Što bi bilo da je nije imao ili pokazao, baš ništa.Murjak pozna zakone kao i vas dvojica.

2. "Punomoć treba ako je auto na firmu", opet netočno. Otkud ti takve dezinformacije, samo zbunjuješ ljude.

Calibra Zender
16-10-2002, 21:23
Girrari, pusti tu punomoć. Nema toga više. Kao i putnih naloga za službena vozila. Bilo pa prošlo.

Girrari
16-10-2002, 23:33
Evo, situacija je ovakva.

Ako upravljaš autom koji je u vlasništvu fizičke osobe, po zakonu ne moraš imati nikakvu punomoć i nikakav drugi papir osim prometne i police obvz. osiguranja. Mea culpa.

Ako upravljaš vozilom koje glasi na firmu, također ne moraš imati nikakvu punomoć niti putni radni nalog ako je rijeć o osobnom vozilu.

Naravno, sve to vrijedi ako je vozilo u vlasništvu firme reg. u Hrv (ili u vlasništvu hrv. državljanina) te je vozać državljanin RH.

Mea maxima culpa.


Eto danas sam malo nagnjavio ove svoje kako bi sve doznao. Sa osiguranjem pak postoji dosta zajebancija.

Isprika svima, nisam znao da se zakon mijenjao.

TRANS AM
17-10-2002, 06:56
Bravo Girrari,

još jednom si potvrdio elokvenciju koja se dala izčitati iz tvojih postova i gospodski način ophođenja koji će ti zasigurno biti dobrodošao u budućoj profesiji. Pozdravi Diku od bivšeg studenta, kojeg je svojevremeno poprilično izdavio. Ali me to natjeralo da dobro savladam pravno područje GPP-a, koje je jedno od temelja našeg pravnog sustava.

Ako ćeš imati priliku pokušaj ispipati što misle moje starije i poznatije kolege o problematici vezanoj na pravni studij o kojoj sam pričao u prethodnom postu. :)

Girrari
17-10-2002, 07:19
Hvala Trans am. Diku ću pozdraviti kada ga sretnem iako on baš nije u potpunosti svoj od dekanskog mandata, nekako imam dojam da se izgubio u svemu tome.

Svi profesori se slažu da je faks mastodontski i da daje samo okvirne temelje buduće profesije, no nažalost, takva je situacija sa većinom fakulteta u Hrvatskoj, pa čak i s jednim relativno novim poput dizajna.

Cannon
17-10-2002, 07:20
Naravoučenije: "Nije sramota ne znati, sramota je ne naučiti."
Bravo Girrari, polemika je riješena na zadovoljstvo svih nazočnih. :smile06:

2.0i turbo
17-10-2002, 07:46
Da se vratimo na bit teme cijeli cannonball rally se moze skinuti na winmx ili na kazi (naravno od prosle godine);ko ima dobru vezu sa netom neka skida ako zeli.Ja trenutacno imam samo oko 30 minuta a traje oko 2 sata,vozi se kroz USA.

_Stevo
17-10-2002, 08:23
2.0i turbo ja ti iam obicnu vezu al mi je besplatna. pa ak oces...
moj mail: klun@net.hr

????????????
17-10-2002, 08:27
2.0 turbina, o čem ti pričaš ??? win me ? objasni ne razumije, skidaš film sa neta ?

Girrari
17-10-2002, 09:15
Mislim da su se svojedobno neka dva naša tipa ganjala od Njemačke do Hrvatske sa Porscheom i BMW-om (ili Mercedesom) te da su ih čopili negdje u Austriji.
Ne znam da li se tko sjeća toga.

U svakom slučaju bilo bi fora imati neku zvjerku, pa peri deri, nešto u stilu NFS-a. I onda dođeš u Hrv. sa nekakvim bjesnim EVO-om, a ovi te naganjaju sa Golfovima SDI. :)) Joooj koji bi to bio gušt.

Spikestrip deployed near the Savska street... :)) :)) :))

2.0i turbo
18-10-2002, 06:49
?????? imas programe winmx ili kaza gje mozes skidati sa neta filmove koje ima; pa ssam htio raci ako se kome da skine to dolje ako ga zanima.Ja sam skino cijeli dolje

Dac
18-10-2002, 07:47
jel gledao tko Getaway in Stockholm?
;) :))

seyzmo
18-10-2002, 08:04
Girrari...


spikestrip deployed.... u Savskoj.

svaka cast. :))

Black Knight_
18-10-2002, 08:26
Gledo sam ja getawaye i nakon toga odlucio snimit svoj jer getawayi u stockholmu su ××××××.

Tip se vozi u recimo 911 (u drugom dijelu supra i sierra cosworth) po stockholmu u zoru, nijedan drugi auto cijeli film ne mozes vidjet na cesti. a getaway se zove zato kaj ih na pocetku policija zaustavi i kad policajci izadju van ovi pobegnu, zatim se ganjaju po cijelom gradu ali policija ih uopce ne lovi. kaj bu oni? tip ima 911 a policajci neko smece. bog te pita jel to uopce bila policija ili njihovi frendovi. i onda se tip ganja i ganja po APSOLUTNO praznom gradu, i to cak ne po bas gradu nego vecinom neakvim petljama okolo. uopce nema prometa, nema zive duse.

definitivno nije vrijedno skidat tih 200-300 megabajta.

Dac
18-10-2002, 08:36
ja nisam skidao,ali vrijede 2-3 kn da se presnime :-)
istina da ovaj sa 911 nije nešto,ali u drugom dijelu sa Suprom i Escortom je ludo... :)) voze se nenormalno brzo po gradu

2.0i turbo
18-10-2002, 08:57
Dac imam obadva ta gatewaya ali sad ti dolazi i gateway 3(neznam tono sto ce biti unutra ali cu si skinuti). :))

sepra
18-10-2002, 14:52
spikestrip deployed in Savska :)) :)) :))

Možda bi ih i bilo dovoljno navuć u Voltino.

Black Knight_
18-10-2002, 14:56
Voze se preko 300 na neakvoj zaobilaznici ili nesto, nije bas po gradu. Uglavnom ni u drugom djelu nema nikog zivog. Jedino je dobro na kraju kad se malo zajebavaju s autima na neakvoj pisti.

Istina, drugi dio je bolji dosta ali opet ispod ocekivanja.

Brock
18-10-2002, 15:10
Meni je ipak najbolji onaj filmić na kraju kad lik ispadne iz Mazde :)) :)) :)) .

Cannon
18-10-2002, 16:41
Sad smo na filmoteci, ajme disperzije u ovom foumu? :smile06:

alfist_zg
18-10-2002, 18:46
znam da ispadam kretencic, ali sta je to spikestrip deployed???

sram me :o , ali fakat neznam :o

F R I K
18-10-2002, 19:22
Calibra...

Kao što sam malo ranije pitao Čađu, što bi se dogodilo kad policija uopće nebi zaustavljala vozila koja nisu u evidentnom prekršaju? - po tvojoj politici bi se takvi mogli doživotno voziti bez vozačke!
A ovo da smiju zaustavljat vozila samo ako su najavili neku akciju, pa to je takva glupost da ne mogu vjetovat! Koji k.... bi oni morali najavljivat da će vršiti kontrolu prometa, odnosno da će RADITI SVOJ POSAO - POSAO PROMETNE POLICIJE, koji k.... imaju to najavljivat u medijima, najbolje još da kažeš da bi trebali akcije najavljivat u Narodnim novinama! Nevjerovatno...

A drugo...
U slučaju da te legitimira policajac u odori, nije ti se dužan predstaviti, osim na tvoje izričito traženje, a u tom slučaju ti je dužan pokazati služb. iskaznicu!
A što se tiče razloga, dovoljno je da ti kaže, citiram Zakon o pliciji:
" da svojim ponašanjem ili na bilo koji drugi način izazivaš sumnju da si počinitelj K.D. ili prekršaja ili da ga namjeravaš izvršiti ili po osobnom izgledu sličiš osobi za kojom se traga "
E sad Ti kaži da toga u zakonu nema, i da Ti ovaj gore navedeni razlog za provjeru istovjetnosti osobe ( legitimiranje ) možeš pobiti!
Ako ti policajcu sličiš na osobu za kojom se traga, onda Ti (tvojim riječima) možeš lagano popušit i dati mu osobnu!

U vezi pregleda i pretrage vozila si djelomično u pravu, policajac te može pitati da mu otvoriš prtljažnik i da on izvrši pregled, bez da išta on osobno dira! Ako ne želiš otvoriti prt. tad slijedi zadržavanje u max. trajanju od 6 sati, odnosno do dolaska istražnog suca sa nalogom za pretragu (ako policajac smatra da postoji opravdani razlog) vozila!

Nesporazumi se javljaju zbog toga sto zakonodavac nije točno definirao, odnosno koristio se pojmovima "opravdana sumnja" , "sliči osobi" , pojmovi koji točno ne određuju pojedini slučaj!
Na kraju krajeva svi mi možemo sličiti osobi za kojom se traga i eto razloga za zaustavljanje vozila bez Calibrine najave u medijima, 8 dana prije početka akcije (to sam samo tako rekao - kad je bal...) i ne znam kojeg još nebuloznog uvjeta!

Calibra Zender
18-10-2002, 20:10
FRIK, nemam riječi na to kaj muljaš i motaš. Pa skoro sve kaj sam rekao, sad si i sam potvrdio.

Daj probaj barem shvatiti da tvoje mišljenje nije ujedno i fakt koji stoji. Kaj ti trebam nacrtati da te drot ne smije zaustaviti osim ako nisi u evidentnom prekršaju? Kaj ti to ne možeš shvatiit? Kaj je tvoj argument neka šugava teza da bi tako mogao voziti i cijeli život bez položenog vozačkog? Pa daj nemoj biti tako neuk da to tvrdiš. To kaj si neinformiran i kaj očito ne pratiš medije samo dokazuješ takvim svojim stavovima. Daj se malo informiraj. Tu se furaš na neke teoretske mogućnosti koje apsolutno ništa ne dokazuju.
Imaš i članak u Auto blicu (pa nisu i to valjda izmislili) koji govori o Njemcu koji je punih 48 godina vozio bez vozačke. Pa kak je njemu to uspjelo? Teoretski je mogao tako i do kraja života, ali to nema veze s tim kaj ti tu piliš.

I naravno da policija najavljuje sve akcije koje poduzima. Svaki je vikend bez alkohola najavljen, svaka veća akcija prometne policije je unaprijed najavljena.
Jel ti uopće znaš da policija npr. u Osječko-baranjskoj županiji u toj mjeri surađuje s medijima da ti možeš za DOSLOVNO SVAKI dan pročitati u novinama i čuti na radiju apsolutno sve rute na kojima se voze s travimom i mjesta na kojem čekaju s radarima i multanovama?! Ili se i to kosi s tvojim poimanjem policijskog posla koji se bazira na iskakivanji iz grmlja (koje nažalost vrlo često takav i je) i elementu iznenađenja kao jedinom faktoru u poslu? I tu ne govorim o solidarnim vozačima koji odaju mjesta na kojima policija vreba nego o suradnji medija i policije.

Jedino kaj ostavljam otvorenim je to da se ne mora predstaviti kad traži osobnu (mislim da je tako, ali nisam siguran), ali u svakom slučaju mora navesti razlog zašto te traži osobnu. A kad te zaustavi u automobilu mora se predstaviti osim u slučaju kojeg sam već opisao pa si ti to opet pročitaj da ne moram opet pisati.

Prekoračenja ovlasti od strane policajaca i njegovo svojevoljno primjenjivanje raznih forumulacija me ne zanimaju. Ima previše toga nedefiniranog, slažem se s tim. Ali spike kaj bi bilo, kad bi bilo me ne interesiraju.

Calibra Zender
18-10-2002, 20:18
sdi biturbo, halo dežurni...gdje si? :)) Daj navrati malo i u ovaj dio i rasvjetli neke stvari.

Girrari
18-10-2002, 21:11
Ma nije bed Alfist, to govore murijaci u Need for speedu. Spikestrip ti je ona cijev sa šiljcima.

A Sepra ima pravo. Treba ih odvući u Voltino. Bivša mi je bila od tamo i ona prije nje. Tri godine ××××nog drndanja svaki dan! Što ljubav čini od čovjeka!?
Mada ni Jarun ne bi bio loša varijanta; uz one ležeće ne trebaju spikesovi.

Girrari
18-10-2002, 21:20
Što se tiće ovih zaustavljanja, Calibra, čitao sam za tog Njemca, ali vidiš da su ga zaustavili. Mislim da nije bilo navedeno kako je učinio bilo kakav prekršaj.
Ne znam da li te on smije zaustaviti čisto reda radi. Mislim da je naputak da to ne čine, ali da ih opet ništa ne prijeći u tome. Osobno me ne smeta ako me zaustave. No samo ako je razgovor tipa: "Dobar dan, vozačku i prometnu molim (provjeri ispravnost dokumenata i da li je vozilo ukradeno); hvala lijepa, doviđenja i sretan put." Ako je pak neko maltretiranje tipa gdje i kuda, onda popizdim.

Black Knight_
18-10-2002, 21:28
Frik ti si lud. Pa kakvo si ti zastraseno dijete komunizma? Ne mozes bit tretiran kao zlocinac ako nisi nista napravio.

Pa ja mozda trebam stic na avion a on mene zaustavi iz cista mira i broji mi zaruljice u setu i pribadace u prvoj pomoci sat vremena. Pa kaj si ti normalan? PA NEMA SANSE DA IMA PRAVO TO RADIT. DAJ SHVATI DA NEMA VISE KOMUNISTICKIH SPIKA SA ZASTRASIVANJEM.

I akcije su sve najavljene u medijima. Dobro ti je zender sve rekao, ne moram se ja trudit.

I naravno da se mozes vozit bez vozacke 50 godina. Pa vecina ljudi se i vozi kad izgubi vozacku samo oprezno. Prestani teoretizirat gluposti, kao gradjani ove drzave imamo prava a ta jedno od tih prava su da me policajac nema pravo maltretirat iz cista mira.

F R I K
20-10-2002, 18:36
A ×××× ga, ovako se možemo dovijeka vrtit u krug...
Postoji puno "caka" a teško ih je s nekim raspravit na ovaj način, zato neću više o tome!

sdi biturbo
20-10-2002, 19:58
Drago društvo, pročitao sam tek dvije stranice postova jer ne stignem više. Shvaćam vašu ogorčenost MUP-ovim osobljem, ali netko je dobro rekao da nisu svi jednaki i među policajcima ima svakakvih ljudi. Ne podržavam tezu da su "drotovi ljubomorni zbog dobrih auti kaj vozite". Pa da sam ljubomoran na Blacka za njegovu Calibru? Čuo sam da je neku večer bio napušen i vozio?
Ima nas i sa visokom stručnom spremom koji radimo u Odjelu Prometne policije i imamo osigurane dobre egzistencijalne uvjete, vozimo dobre aute. Golfove. ;)

sdi biturbo
20-10-2002, 20:20
Svašta ste tu "nagnojili". Pozitivno zbori TRAS AM, DKW, a ima još glasova razuma.
Moj životni izbor bio je "Zakon i Red", i samo pošteno radim svoj posao. Kupite si "Zakon o sigurnosti u prometu". Sve što je protivno tom zakonu, kažnjivo je. Pa vi vidite. I dopune Zakona.
A priče o tome "kak se drot usro jer sam ga tražio ime" priče su za malu djecu.
I svakoga u svako doba dana možemo zaustaviti i provjeriti sve što nam se učini sumnjivo.
Calibra, žao mi je, ali je tako. Možeš se žaliti Međunarodnom sudu za ljudska prava, Girrari neka ti bude odvjetnik.
A Black svjedok.
Sorry, al tako stoje stvari, sviđalo se to vama ili ne. :smile07:

Calibra Zender
20-10-2002, 20:45
"I svakoga u svako doba dana možemo zaustaviti i provjeriti sve što nam se učini sumnjivo."

Eto primjer tipičnog balkanskog šerifa i prekoračenja ovlasti! Probali ste to i s Nobilovom kćeri pa ste se malo opekli! :smile10:

rale
21-10-2002, 06:13
joj,ovo je tema gdje bi mogao pisati satima

uvijek pocetni sok kad dodem u hr,od aerodroma do doma naletim na 7 do 9 patrola........a nismo mi policijska drzava,jok


za ovaj zakon da te ne smije zaustavit ak nisi u prekrsaju,ne znam da li postoji ali ga se sigurno ne pridrzavaju

a stvarno je najgore kad te pitaju gdje si bio i kuda ides!!!

pa covjece,prikriveni sam ××××× i isao sam se puknut s tipom u novi marof.......


pa kaj se njega tice gdje sam isao!!!

to su osnovne gradanske slobode a mi se kao isfuravamo na neku demokraciju


drzava se raspada od kriminala,ali oni se usredotocili na glavne podrivace temelja ustava hr drzave:nevezace pojaseva

il kad pise u novinama,silovao djevojcicu ali zbog tehnikalija nije odluzio kaznu.....a onda ti murja zabrije u 6 ujutro i vodi na 2 dana u zatvor zbog krivog parkiranja


odavno je zakljuceno da slika nije dokaz prekrsaja,al oni uporno slikaju i naplacuju.......dokle?

problem je da je kod nas murja jos uvijek ono kaj smo navikli u komunizmu..........bog i batina

oni su samo izvrsna vlast,zakon donosi netko drugi(zakonodavna) a presudu donosi sudska vlast


ma ni sam ne znam kaj bi vise napisao jer tog ima prevec........ali me fakat nasi murjaci nerviraju

nisam za nered i anarhiju ,ali ni njihova ovlastenja nisu bezgranicna.....

sorry kaj sam vas malo udavio........

Black Knight_
21-10-2002, 08:39
Ma odite ××××× svi. Dici cu onu stanicu na crnomercu u zrak. Mamu im ××××× kolko su me lagali i maltretirali da priznam da je moja trava, jos su tamo sigurno nekakva ×××××× napisali u zapisnik i ja sam to potpisao. Stoka jedna pretrazivala mi je auto a nema to pravo.

Zasto ja moram procitat zakon i znat sva svoja prava i njegova prav da ih se policajac EVENTUALNO pridrzavao? Zasto ja moram reci policajcu "makni mi se iz auta ××××× ti materina" da se on makne? Zar on ne zna sam da ne smije ici u auto? ODITE U ××××× MATERINU ×××× VAM JA MATER CIGANSKU BAHATU STOKA JEDNA TU STE MENE NASLI JEBAT ZA JEDAN JOINT. ODI SA ZAKONOM I REDOM U ××××× MATERINU. PRVO SE VI PRIDRZAVAJTE ZAKONA PA CU ONDA JA, VI STE IPAK ZAKLETVU POLOZILI.

jebote
21-10-2002, 08:54
puka si jer si ×××××× i jer se inatiš, jel znaš da nesmiješ joint uzimat dok voziš? ZNAŠ! šta se onda praviš glup. Zabarakidiraj se u neki bunker, pusti pse i mogu te jebat. Baš si glup ××××te koji si faca joint i calibura. Najebačeš bleki, najebačeš vjeruj.

Black Knight_
21-10-2002, 09:40
Ma daj od×××× ti, mogu popusit joint i rjesavat diferencijalne jednadzbe, nista to ne znaci, ako si ti nesposoban vozit napusen ne znaci da su svi, ko te ××××. Vjerovatno ne znas vozit i inace.

I to uopce nije bit stvari. Ja sam u tom trenutku stajao pored auta i auto je bio parkiran. I nisam bio napusen nego sam tek trebo bit.

KAM&
21-10-2002, 13:50
E drugi put češ bit pametniji i odma popuši joju a ne čekat

Black Knight_
21-10-2002, 14:25
Bah.. pa treba prvo covjek smotat da se moze pusit... a oni bas uletili kad je tip smoto

seyzmo
21-10-2002, 16:30
diferencijalne jednadzbe pod jointom ?

Blackie, sto si ti to studirao, ako nije preindiskretno...

sdi biturbo
21-10-2002, 17:18
Ajoj Black. Jel to drugi put? Pa zar te nisu "sklepali" nedavno? Baš mi te je žao.
Calibra, ti si već nekoliko milijardi puta dokazao da si "arogantno seljačko isfrustrirano derište". Kako inače objasniti tvoj odnos prema "organima reda"?
Pitaj tatu što misli o policiji? Malo kućnog odgoja ne bi vam škodilo.
Svima ostalima isprika zbog natezanja putem foruma, ali bez straha, na godišnjem sam od danas.
He, he. ;) :smile07:

Black Knight_
21-10-2002, 17:37
Ne, to taj isti put... Samo sto sam sad prico s odvjetnikom i objasnio mi je o cemu se tu radi i da zbog lazljive stoke koja krsi zakon cim zine zvane Policija ja sad moram ici na nekakvu glupu grupnu terapiju.

Zakon i red? pih, pa policija ga se prva ne pridrzava, zasto bi ja?

Calibra Zender
21-10-2002, 20:04
seyzmo, daj mi molim te svoj mail.

sdi biturbo, ti si svoje rekao i pokazao svoj kulturni nivo. Mislio sam te lagano poslati u qurac, ali pošto već tamo jesi i ne spušta mi se na tvoj nivo, neću to učiniti. Čisto mi te je žao. Misliš da si Bog i batina jer imaš značku, ali te danas hebe to kaj sve više ljudi zna svoja prava pa više ne možeš srati i glumiti Clinta Eastwooda kak i kad ti se sprdne. Imaš na :URL=http://www.opel-calibra.tk:ovom linku:/URL: slike mog auta. Nadam se da ćeš me negdje zaustaviti i probati demostrirati svoju "sumnju" u praksi i probati vršiti kakvu represiju.

Kao što rekoh, probali ste s Nobilovom kćeri i Nobilo vas je posrao u svim medijima. A tak će vas i svatko drugi tko ima muda i pameti. Zanima me samo kako je završio taj slučaj? Da li je na burzi drot koji je kopao po torbi Nobilove kćeri i upustio se u tu kobnu avanturu?
Za one koji nisu pratili; dotični drot je iskoristio termin opravdane sumnje i išao iz čista mira prokopati po torbi Nobilove kćeri koja je išla na neki party. Pa je krelac pretpostavio da ženska fura neke tabletice ili nekaj slično i htio kopati po stvarima. Cura nije dozvolila jer zna svoja prava-tatica joj je sve objasnio. I došlo je do natezanja... i sve je završilo naravno u novinama. Nobilo je digao veliku frku oko toga i odmah naravno prijavio drota. Taj je "reš pečeni"! :))

sdi biturbo
21-10-2002, 20:25
Black, mislim da su te "sjebali" i tvoji prijatelji. Nemoj krivit policiju za svoje svjesno kršenje zakona. Ali drago mi je da shvaćaš težinu situacije.
Žao mi je, Calibra što si takav "kmet" da se stalno pravdaš. Zakon je na MOJOJ strani, i što ja tu mogu. A i ti si nekoliko puta otvoreno priznao da ga kršiš.
A to što ćeš me sterat u Q, stvarno mi je jako žao da si takav. Nepopravljiv.
...
...
Mislim da moj ton nije nikoga uvredio, ako je, žalim i ispričavam se.
See ya on the road, za tjedan dana!

Calibra Zender
21-10-2002, 20:32
http://www.tcf.ua.edu/classes/jbutler/t577/Students/MAGNUM.JPG
"Zakon je na MOJOJ strani" :))

sdi biturbo
21-10-2002, 20:34
Kako hoćeš, Calibra, ali znaj da na kraju uvijek pobjede "good guys"!
Idem sad malo van, ganjat se s dečkima, he, he.

DKW_
21-10-2002, 22:36
U, ××××te, koliko testosterona...

Lancer
22-10-2002, 00:00
..DKW..×××× se ...hehehehe

General Kong * * *
22-10-2002, 00:59
Vozis se u autu,koji normalno ne glasi na tebe jer ti se ne da financirat to kaj se sdi u suncanim cvokama ganja s deckima.
Zaustavi te patrola imperije.
Ogranicenje 60km/h.
Vozio si 60 km/h,vezan,sve radi,sav pribor imas-pravi odlikas,ko jabuka!
Imperijalni plavo-bijeli,nakon zurenja u dokumente odrijesitim glasom punim autoriteta pita i odma optuzuje
.."A cije je vozilo,(ha ha)!?"

Ehem, pa, pise u prometnoj,gospodine raketni naucnice...

A neki dan me imperijalac-ferijalac na granici(izlazim iz sdi-jeve
zakonima i redom pogonjene ideala od zemlje)pita,normalno nakon istog zurenja
u dokumente...."Ummm...rghh..rrr...e jel auto na rvacke table?"

Mislim ak te hicu uniforme i pomaganje ljudima,kaj fali vatrogascima?

Kome to treba,da to u cem se vozi,to u cem hoda,to sto koristi da radi placa populacija od nekoliko stotina tisuca zaposlenih u zemlji gdje je socijalna pomoc 390kn na mjesec-samo ako si samohrana majka.I to sve za njih 40-tak tisuca manekena reda&zakona,koji nikad nece moci stisnut gnjidu koja to zasluzuje nego ce se lijecit na ljudima koji im to dozvole zbog ovog ili onog razloga,kucni odgoj je samo jedan od njih.
Da postovani,to treba njemu,hrvatskom redarstveniku,jer on to hoce bit.Posten
Iskren Odan,pravi gospodin.

Postovanje svima koji ga zasluzuju.

seyzmo
22-10-2002, 07:36
Calibra.. mislim da sam ti vec mailao neke stvari...

anyway... seyzmo@yahoo.com

Calibra Zender
22-10-2002, 09:53
Seyzmo, da jesi, zaboravio sam totalno. Slao si filmiće. :(

Black Knight_
22-10-2002, 11:27
Ocemo u detalje. Policajci su bahato uletili, trazili nas osobne, dobro, mi vadimo osobne i dajemo jednom tipu dok drugi odma ulijece u auto s ultraljubicastom i kopa po autu i otvara pretince. Zatim nas je ovaj iz×××× da ispraznimo dzepove. Ovaj sto je kopao po autu nakon sto je otvorio pepeljaru i naso joint se poceo derat da zakaj mu nismo odma rekli di je, da zakaj je on morao trazit da sad idemo u stanicu ovo ono...

U stanici je tip napisao na iskaz da je PREGLEDOM automobila nasao joint sto sam ja i potpisao jer nisam znao o cemu se tu radi, nisam znao svoja prava.

Objasnjenje, kasnije mi je frend izdiktirao sta tip smije, a sta ne. Dakle, tip ni pod osnovanom sumnjom ne smije otvarati pretince u autu bez naloga, smije samo gledati(PREGLED). PRETRES smije raditi u hitnom slucaju bez naloga samo ako nas sumnjici za kazneno dijelo za koje se dobiva minimum 3 godine zatvora. Isto tako nas smije samo izvana prepipat, nikakvo kopanje po stvarima u dzepovima.

Dakle koliko su tu zakona policajci prekrsili? Napravili su ilegalni pretres auta, ilegalni pretres nas, nakon svega toga nas odfurali u stanicu i tamo izmaltretirali i zatim su se lijepo izlagali na izvjestaju i to potpisali skupa sa mnom(jer sam bio neinformiran). A na kraju da nisam potpisao to tamo bi sjedio i trpio maltretiranje cijelu noc jerbo oni imaju pravo nas tamo drzat cijelu noc pa cak i nakon ilegalnog pretresa i tolike blamaze.

I sad ja ne mogu nista na sudu jer sam potpisao taj papir i nijedan sudac nece popusit spiku da su me zastrasivanjem, laganjem i ilegalnim pretresima sjebali jer policajci imaju veci kredibilitet, pazi, ta stoka lazljiva ima veci kredibilitet. Mars u ××××× materinu i oni i njihov kredibilitet i metode hapsenja.

I pazi nas trojicu su s jednim jointom uhvatili! ××××NO, pravi podvig. Za to je trebalo prekrsit toliko zakona! I onda se cude kaj su sudovi pretrpani kad bahata stoka nema pametnijeg posla nego jebat ljude na zelenoj magistrali. Pa kakav ce se to veliki zlocin dogodit na zelenoj magistrali? OH NE, SEX U AUTOMOBILU NA JAVNOM MJESTU!!! Zbilja je bitno da oni patroliraju zelenom magistralom jer neko bi mozda pokusao ukrast drvo ili nesto, mozda komad ceste?

Kakav zakon i red sdi biturbo? Kakav ajde ti meni reci? Ti mislis da provodis zakon i red kad legitimiras neakvu ekipu kaj hoda po ulici? Pa to su ocite metode zastrasivanja i maltretiranja i odi u ××××× s tim kolko god da ti imo pravo to radit. Ma sad sam se tak nazivciro moram neku bombu nabavit. Ima ko sta iz rata?

Fresh
22-10-2002, 11:45
Black sve je točno što si napisao, da ti ne smiju pretresati auto ili tvoje đepove, ali ako si im imalo sumnjiv onda ćeš zajedno s njima čekat na cesti dok nalog za pretres ne stigne, a onda ti auto mogu rastaviti do zadnjeg šarafa.

Ja srećom nisam imao takvih neugodnosti, ali frendovi su mi jednom najebali na sljedeći način.

Vozili su se po Savskoj kad ih je odjednom prestigao murjak ispriječio se na cesti, iza njih se zaustavila marica, izletili murjaci s pištoljima uperenim u auto, izvukli ih van iz auta, u maricu, i u stanicu. Nisu stigli reći ni A, niti ih je tko šta pitao.

Tek su u stanici saznali da je u blizini bila pljačka i da je svjedok vidio sivi auto sa tri osobe kako se udaljava (Njih je bilo troje u sivom autu). Pitam se jesu li zaustavili sve sive aute sa po tri osobe i na takav ih način doveli u stanicu.

DKW :-)
22-10-2002, 14:30
"Ma sad sam se tak nazivciro moram neku bombu nabavit. Ima ko sta iz rata?"
:)) :)) :))

ULETIO OPELOM CALIBROM U POLICIJSKU STANICU

Sesvete, 22.10.2002

Jučer u 14 sati B.K (20) izazvao je opći metež kada je svojom Calibrom uletio svom brzinom u policijsku stanicu Sesvete. Na svu sreću, bombe koje je nosio u prtljažniku (oko 45 kilograma raznih eksplozivnih naprava) iz domovinskog rata nije eksplodiralo, jer da se to dogodilo, pola Sesveta bi odletjelo u zrak...

Knightu, care!!!

Cannon
23-10-2002, 21:45
> Ima li netko onaj popis policijskih auta sa kamerama?

Zagreb:
ZG-571 RG Ford Escort, plavi
ZG-572-RG Ford Escort, bijeli
ZG-573-RG Ford Escort, plavi
ZG-216-PV Ford Escort, bijeli
ZG-2124-J Audi A4 2.8 auattro, sivi

Rijeka:
RI-852-FZ Golf III, crni
RI-854-FZ Golf III, crni
RI-120-EG Ford Escort, bijeli

Karlovac:
KA-17*-BI Golf III, plavi

Cakovec:
CK-101-AP Ford Escort, bijeli
CK-686-AP Ford Escort, crveni

Split:
ST 647-FZ Split Golf 3
ST 649-FZ Split Golf 3
ST ???-HU Split Golf 4 bijeli
ST 490-CZ Makarska Golf 3
ST 937-DP Sinj Golf 3
ST 460-CZ Trogir Golf 3

Secret service, "road beer".

:smile07:

alfa099
27-10-2002, 15:15
...al ste se usrali sdi biturba... he, he!
Čitam i ne vjerujem!
Svatko od nas ima putra na glavi, brzinskoga...a jel bi se utrkivali Zagrebom od istoka na zapad, recimo iz Dubrave do Vrapča, u vrijeme najveće gužve, bez da se koristi obilaznica?
Pa da vidimo tko će prije...

J.LO
28-10-2002, 00:04
:))

Black Knight_
28-10-2002, 12:58
Ja bi, ali ne za vrijeme najvece guzve nego srednje, recimo nakon sto zavrsi skola popodne, oko 8, da se ipak moze vozit slalom, a ne kumit ljude da te puste. I pod uvjetom da krenemo sa razmakom. Dvije ×××××× koje se utrkuju skupa su jedna ×××××× previse :)

alfa099
28-10-2002, 20:50
Ja bih ovako postavio pravila: kreće se svakih 10 minuta, u vrijeme najveće gužve. Start i cilj su zadani i bar 3 kontrolne točke. Cilj je što prije doći na drugi kraj grada koristeći brzinu ali i SNALAŽLJIVOST! Tako da i Twingo može pobijediti Calibru Turbo, ako je za volanom snalažljiv vozač.
Mislim da bi bilo zainteresiranih na televiziji da nam objave to kao zanimljivost, ali moramo čuvati vrijeme i mjesto u tajnosti ko na pravom Cannonballu.
SDI, odebenzi... :smile06:

Calibra Zender
28-10-2002, 21:28
Ja tražim suvozača koji bude imao funkciju kao u WRC-u jer ne poznajem dovoljno Zagreb. :smile06:

?!?
29-10-2002, 11:10
Zender,tipican si Toplicki seronja...

Black Knight_
29-10-2002, 12:28
Twingo u guzvi je 10 puta bolji nego calibra turbo.

alfa099
29-10-2002, 15:22
Ja isto neću bit sa Twingom. Vozit ću GTV. Pa da vidimo ko i kak fura. Mogli bi Calibra i Bullit bit u ekipi da raspravljaju putem o chipu i K&N filtrima. Bili bi tak živčani da bi ziher pobjedili... ;)

rale unlog
29-10-2002, 17:26
ja cu skuterom 50ccm


definitivno najbrze prevozno sredstvo u zagrebu

Black Knight_
29-10-2002, 18:46
uh, bullit i ja smo se slozili oko vecine stvari kolko ja znam, osim vremena potrebnog za hladjenje turbine :)

Girrari
29-10-2002, 18:59
Črni, rekao je Calibra, a ne Khight!

alfa099 nelogiran
29-10-2002, 21:55
Imam još jednu ideju...
No, prvo, ja bi vozio s sdi-jem, da se u×××× putem na novu kožu u GTV-u, pa da pišemo kazne putem, za parking...
No ono važno! Ajmo napravit ilegalku na 200 i 400 metara...svak protiv svakog... u cugu, bez nekog preseravanja...
Treba nać ravnu šnitu, di nema puno prometa...ak u Rijeci mogu, kaj mi ne bi mogli...

Calibra Zender
29-10-2002, 22:52
Alfa×××, nakon kaj bi se Black dobro debelo nacugao besplatne cuge, možda bi ti i pustio da i ti nešto na njegov račun popiješ! Da ne dehidriraš čovječe. Ponesi dosta para! :))

Ja s karavanom unaprijed potpisujem kapitulaciju. :(

Girrari
29-10-2002, 23:02
Ma trebalo bi onda neke klase uspostavit. Di ću ja s Beštijom?

VR6 perem sigurno, a možda bi i dr. Strangea namučio.

DKW
29-10-2002, 23:41
Svaka čast, ×××, na prijedlogu.

Ja sam za. "One-on-one" naganjanje je preopasno - ovo je bolje - dođe ti ko neki brzinac, negdje oko 20.00 sati...

Ajmo...

alfist_zg
30-10-2002, 18:00
ja vas u guzvi po ZGB sve perem sa peiksicom, ukljucujuci i tebe rale, osim ako nisi tjunirao neos. :))

DKW odl
30-10-2002, 18:37
U tome i jest stvar da u takvoj trci KS ne igra ulogu...

alfa099
30-10-2002, 22:02
Moramo napravit radni sastanak...i onda postavit neka pravila i peri Mile...
Napravimo jednu trku kroz grad, ne preopasno i drugu na 200 i 400 m.
Svi bi se morali zaklet da u slučaju nevolja (čitaj sdi biturbo i ostala bratija) šutimo ko zaliveni...
To ti dođe ko neko tajno bratstvo...
A sve bi snimali digitalnom kamerom i dali poslije na telku nek se vidi koje smo face...

DKW
30-10-2002, 22:05
A kako ćemo imati tajno bratstvo kad... hm.... možda neki email....

alfa099
30-10-2002, 22:12
Good! Svi zainteresirani, ostavite e-mail...obavijesti slijede...i ponesite "fantomku"(kapu)...za zajedničko slikanje...
Postajemo ××××ne Ninje...

Calibra Zender
30-10-2002, 23:32
Lud si Alfa×××, LUUUD! :smile10: :) :smile10:

seyzmo
31-10-2002, 09:02
Trebate suca/suvozaca ?? :)

U Zg nemam nista vrijedno gazenja.

Black Knight_
31-10-2002, 10:33
adrijan@vipdata.hr

alfa099
31-10-2002, 19:18
...neka Dan osnutka naše bratije bude upamćen! 31.10.2002! Dan kada su luđaci skovali plan! Dan Reformacije. Haloween! Dan štednje!
Black, ti ćeš, zbog snage motora svojeg auta i proporcionalne ludosti u glavi, potpomognute narkoticima, vozit s utegom u Calibri...
...ak može Shumi, buš i ti... ;)

Girrari
31-10-2002, 20:55
Lepo sam ja rekao, ××××in' Slobodni zidari.
I'm in!

Girrari@hotmail.com

Calibra Zender
31-10-2002, 20:58
Kud svi tud i...nino_cro@yahoo.com. Pa ako termini budu uskladivi dolazim s karavanom po vaše skalpove. :))

alfa099
31-10-2002, 21:00
Prvo ćemo skidat skalpove jedan drugome, a poslije ćemo skalpirat dabrice i njihove mufove...
Girrari, jel bilo kaj sreće sinoć? Jeste kaj umočili?

DKW
31-10-2002, 22:32
×××, ja ću ti poslat sms-om - Zamislite, već postoji DKW na Yahoou i DKW na Hotmailu.
Ima li tko kakav prijedlog gdje da si puknem kakav free e mail na ime DKW

(Želim ostat incognito :smile07: , dok se ne vidimo...Bez brige, ne radim u MUPu, zna me ×××...)

Lancer
31-10-2002, 23:29
DKW može.... i ja ću sa vama....tajno ime će mi biti Brus li..može? Molim vas .....volim brzo voziti i preko crvenog i preko zelenog...ajmo se zvat Hi-menovi a alfa ×××? Ajmo se zaletit ko jače sa autom u betonski stup...ko izađe sa kroz prednju šajbu dobiva sličice Pokemona - Pikaču i onaj sa vatrom..ajdeee, pliiiz

Ili bi se mogli utrkivati sa biciklima u rikverc..frend mi pozna Silvestera stalona...on bi nam napravio stazu u americi...čujemo se sutra kad me mama okupa oko pola tri...zapravo ne onda je vrijeme za popodnevno spavanje...oko četiri...bok ninđe...×××× vas pas glupi zaostali djetinjasti....


ali nije da me nije zainteresiralo na trenutak....hahahahaa

Black Knight_
31-10-2002, 23:36
Moramo se dogovorit koja prometna pravila mislimo postivat.

Ja predlazem nesto ovog tipa: prolasci kroz crveno(pa cak i ako si lovio zuto), ilegalna skretanja i voznje po suprotnom smjeru u jednosmjernim ulicama se ne toleriraju. Dakle brza ali pravilna voznja. Mozda cak i da dogovorimo rutu?

Bez obzira na vozacko (ne)umijece tesko da se moze neka bitna prednost napravit, mozes stic neki semafor, ali vecinom ce nas semafori jebat i smanjivat razlike.

Calibra Zender
01-11-2002, 00:12
DKW, pa stavi dkw_neštopotvomizboru@yahoo.com i kraj priče. Malo je kompliciranije, ali kaj je tu je.

DKW
01-11-2002, 00:23
Evo, imam ga:

dkw@net.hr

Calibra Zender
01-11-2002, 01:03
Da vratim malo raspravu i prokomentiramo naše poštene dečke u plavom!

"ZAGREBAČKA POLICIJA OTKRILA IZNUĐIVAČA U SVOJIM REDOVIMA
Policajci reketarili prostitutku i svodnika
* Osumnjičeni su od oštećenih tražili 6400 kuna i mobitel, kako ih ne bi prijavili zbog bavljenja prostitucijom
ZAGREB - Aktivni 29-godišnji policajac s vršnjakom, bivšim kolegom osumnjičen je za iznudu nad T. V. koja se bavi prostitucijom, te njezinim svodnikom D. K., rečeno je jučer na redovitoj konferenciji za novinare PU zagrebačke. Kako smo neslužbeno doznali, osumnjičeni policajac radio je u zagrebačkoj policiji.
Kriminalističkom obradom policajaca Odjela organiziranog kriminaliteta PU zagrebačke ustanovljeno je da su tijekom listopada došli u stan F. Š., koja se također bavi prostitucijom, i ondje zatekli T. V. i D. K.
Prijeteći da će ih prijaviti zbog prostitucije, od prostitutke i svodnika zatražili su novac. Prije ucjene aktivni policajac identificirao se svojom službenom značkom i iskaznicom, a njegov bivši kolega lažno se predstavio kao policajac.
Od T. V. iznudili su 1500 kuna i njezin mobitel, a od D. K. pokušali iznuditi 5000 kuna, ali nisu uspjeli. Ukupna je šteta 4000 kuna.
Protiv osumnjičenih je podnijeta kaznena prijava zbog iznude i pokušaja iznude, a protiv policajca i kaznena prijava zbog zloporabe položaja i ovlasti. Protiv bivšeg policajca podnijeta je i kaznena prijava zbog lažnog predstavljanja. Osumnjičeni su privedeni u Istražni centar zagrebačkoga Županijskog suda.
Podnijete su i prijave protiv T. V. te D. K. zbog bavljenja prostitucijom. (dtv) "


To su ti naši protect&serve drotovi!
:smile09:

DKW_
01-11-2002, 01:12
Dobro, sad, ima i među drotovima i bad guys i good guys...

Ko ih ××××....

General Kong * * *
01-11-2002, 11:04
coolrunings_99@yahoo.com
suvozac dobrodosao,moze Lancer ili njegova baba-gadno je zabavna :))

rale
01-11-2002, 18:29
ma alfist_zg,di ce neos protiv legende

koja ono bjese px200,jel da?


mozda da stavim turbinu na 50ccm

bullit,ima kakvih turbina za skutere?

CLIO SPORT
01-11-2002, 19:04
moze prijedlog za dopunu zakona o hrvatskom cannonball rallyu???

prijedlog stranke Renaulta predlaze da se taj "festival" odrzi bez ijedne registracije na autu!!!!! i da nosimo neku masku ili one lopovske carape!!!!!

bullit.....ti otpadas jer se nemres kamuflirat u petardi!!!!! jedino da uzmes neku kantu u rent-a-caru!!!! :smile09: :smile09: :smile09:

Girrari
01-11-2002, 19:20
Prijedlog stranke ljubitalja malih talijana da nekon trke svi odemo negdje na čevape i pivicu. S x-tra luka, naravno! :)

Mrak Murijak
01-11-2002, 20:25
rale stavi si na skuter NOS (nitro-oksid-sistem)išlo bu ti 5x brže :smile11:

alfa099
02-11-2002, 13:38
Lancer, koji si ti iskopleksirani multinickstariimpotentnijadnik!
Nema tebi zajebancije u životu! Ti si jedan od onih jadnih autobrijača koji sve okreću protiv sebe jer te netko oprao na semaforu ili ima većeg pišu, pa ti je neugodno u javnom WC-u trest duže od 2 sekunde... ;)
Da, ja ću se vozit na svojim superbrzimnitroturbo rolama K2 s Brembo××××materkakosekoči kočnicama...
Rasturit ću vas sve, vjerujte!
Za rolanje nema prometnog zakona, bar za sada...
Odo ja preko Trga... :))

DKW_
03-11-2002, 21:15
:)) :)) :))

seyzmo
04-11-2002, 10:29
Prijedlog stranke ljubitelja malih talijana i uvazenog zastupnika Girrarija se prihvaca.

Predlazem amandman zakonu i upucujem na prvo citanje prijedlog za drugu pivu. I jos malo luka. Jer od luka se... ;)

sta ce
06-02-2003, 23:16
onda biti s tim amandmanom?gde je alfa ×××?