PDA

Pogledaj cijelu verziju : Linux i Soft ili ti Winmodemi



Wizard
09-10-2002, 18:16
Dakle koristim Linux verziju Mandrake 8.2 s kernelom ver 2.4 ... itd... i nekim cudom uspio sam instalirati Motorolin driver za modem (koji je usput kako pise za RedHat ver 7.1) i sad kad idem na Connect onda napise "initializing modem" i tako cekajuci 3 sata on i dalje ostaje pri tome.... usput u windowsima mi je instaliran na com port 4 a u linuxu mi ga prepoznaje samo na com port 1 (ili ttys0) zasto je to tako i kako ga natjerati da proradi (usput proucavao sam sve moguce naredbe i nis jeb... ne kontam, ....) da li trebam upisati neku posebnu naredbu ili da kupim drugi modem ,? Što da radim? :(

Ulix
14-10-2002, 01:49
Win-modemi iliti SW modemi u pravilu ne rade pod Linuxom.
Eh da bar samo oni. Dosta opreme neće nikada proraditi pod Linuxom jer nema drivere. Proizvođač će napisati za sve moguće MSove OS, no Linux podržava ograničen broj proizvođača.

Ja sam morao, kod prelaska na Mandrake, kupiti pravi modem. A priče o tom kako win modemi jako malo opterećuju procesor su za malu djecu (i pod windozima treba samo surfati i pratiti opterećenje CPU.)
Mislim kako sam neki dan pročitao prlično decidirano da winmodemi nisu modemi.
Po mom skromnom mišljenju to je najobičniji interface za telefonsku paricu. :smile06:

bMachine
31-12-2002, 16:00
Ovo s paricama na telefonsku liniju je prilično dobar opis: Winmodemi su zapravo AD/DA konverteri dok se cijelo procesiranje odvija u CPU a ne pomoću čipa na modemu. Dakle, tu je driver vrlo bitan jer on kazuje OS-u kako da upravlja modemom.
Već je čudno da si instalirao drivere, a vjerojatno neće raditi... Žao mi je što ti ne mogu više pomoći, osim jednom rečenicom: "Moraš kupiti pravi modem".
Što se tiče vrle Open-Source scene, već su se mogli i napisati neki driveri... nisu samo proizvođači krivi - računaju isplati li im se plaćati programera drivera za 3% korisnika pa računaju da - ne. Toliko o tome.