PDA

Pogledaj cijelu verziju : Fiat u ozbiljnoj krizi-obavezno klikni



DKW
08-10-2002, 11:22
:URL=http://europe.autonews.com/article.cms?articleId=51778:Automotive News-Fiat:/URL:

Evo, ekipo, ovgje je na skoro tri stranice tužna priča o Fiatu danas.
Bit će otpušteno na tisuće ljudi, a s njima i trećina managera.

Žao mi je tih šljakera koji samo šarafe, a one kretene koji su izmislili razne Multiple, Scudo-e, pa i Mareu sa onom natečenom guzicom, pa kompletnu Lanciu od Kappe do danas, treba objesit za jaja. Zbog njih će samo u ovoj godini biti otpušteno 3000 radnika.

×××× ih frižider Stilo, ×××× ih Thesis sa onim fenjerima naprijed.

Još su dopustili da ode Walter deSilva i Zapatinas.

Baš sam ljut zbog svega toga.

Bolje da rade replike Fiata is 1969 nego ovo danas (svaka čast Puntu, ali ne može on izvući Fiat iz dreka)

:smile09: :smile09: :smile09:

Žensko stvorenje
08-10-2002, 12:45
Baš mi je žao za Fiat.Ja vozim Punto1 što misliš hoće li biti moguče nabaviti rezervne djelove ako firma ode u stečaj?http://www.vidiauto.com/forum/gfx/smile11.gif

zonta
08-10-2002, 12:56
neće otići u stečaj, ako nije Rover propao neće nitko

Calibra Zender
08-10-2002, 13:19
GM će preuzeti Fiat nakon kaj ovi prvo otpuste višak šljakera. A ako nije propala Kia, Daewoo i slična ×××××× onda neće niti Fiat.

mytbyte
08-10-2002, 17:33
Otkupit će ga GM do kr(ja)ja...pa zna se tko zapravo vlada svjetskom auto-industrijom...

me
08-10-2002, 17:47
da, pogledaj na sto auti lice kad ih vladari u autoindustriji kroje - nova vectra

mytbyte
08-10-2002, 18:32
je, to sam već negdje i ja pisao za Vectru, i 307 CC malo vuče...ma nemam nikaj protiv američkih auta, dapače, sam kaj ih prvo trebaju napraviti tak da se mogu u Zagrebu parkirat i da ne posaugaju cijelu INA-inu crpku odjednom...

Serbia GTi
08-10-2002, 21:40
Kad neka firma kupi neku drugu, ne mora da znači da će gurati nos u sve što ova druga radi (u smislu da se njeni menadžeri upliću u planiranje i da nameću svoja rešenja po pitanju razvoja branda, a pod to spada i sam dizajn).
To je sve, od slučaja - do slučaja.

Na kraju može ispasti da se FIAT oporavi, nađe neki super identitet i sve bude OK! :)
Ko zna...

SB
08-10-2002, 21:44
Serbia,iz tvojih usta u bozje usi. :)

Hondo
08-10-2002, 22:00
Pa kolko ja znam Fiat i Opel (GM) već opasno surađuju u izmjeni motora, pa ćemo uskoro voziti Fiate sa Opelovim motorima. Mislim da je i 1.4 litreni motor koji će se od sljedeće god. ugrađivati u redizajnirani Punto zapravo Opelov proizvod, jer Fiat trenutno nema takav motor.

Lancia Carcerano
09-10-2002, 00:03
Ovo je prikazano na Paris auto salonu...

http://www.outrefranc.com/salons/paris2002/igm/lanciacarcerano.jpg

Fresh
09-10-2002, 07:39
Samo nek oni briju na takvu eksluzivu koja će se prodati u 5 primjeraka godišnje pa će onda plakat kako im slabo ide.

Sjećam se kad su izašli Bravo/Brava, na svakom semaforu si mogao nać par primjeraka, a danas Stilo - ako vidim jednog ili dva na tjedan puno sam rekao.

Fiatista
09-10-2002, 08:15
Stilo je najbolji auto u klasi.

Fresh
09-10-2002, 08:41
Po kojim to kriterijima - po ljepoti sigurno nije. :smile11:

Black Knight_
09-10-2002, 13:01
Kaj ti brijes? Stilo s dvoja vrata je definitvno najljepsi auto ikad u toj klasi. Al je preskup.

A nova vectra izgleda ko govno na reklamama, al kad ju vidis uzivo ipak ona ima nesto

Fresh
09-10-2002, 13:31
Šta ja brijem je moja stvar.
Novi Stilo nije po mom ukusu - subjektivno mišljenje. Zašto ?
Zato jer je Bravo bio lijepo zaobljeni automobil sa blagim linijama a nasljedio ga je Stilo sa oštrim i po mom ukusu grubim linijama.
Tipo je bio živa kocka od auta pa je opet bio zaobljeniji od Stila.
Opet ponavljam to je moje mišljenje ne mora biti prihvaćeno.

Serbia GTi
09-10-2002, 20:16
Stilo 3v je sasvim OK auto, što se mene tiče. 5v bi već teško svario. O karavanu da i ne govorim.

zonta
09-10-2002, 20:34
Meni je nekako u zadnje vrijeme sve ljepši Stilo s 5v, onaj s tri je prenapuhan odostraga i ona svjetla nikako da mi “sjednu”
:( :smile08:

spenser
09-10-2002, 20:37
Fiat je u krizi većim dijelom zbog drugih djelatnosti kojima se bavi a u manjoj mjeri zbog svog auto dijela.Fiat su i hotelski lanci, robne kuće, cementare,proizvodnja aviona, poljoprivrednih strojeva(fiat-hitaci bager,idu ko ludi po prodaji), pa novinske kuće, Juventus,poznati Club Med..........itd.Teško da će takav koncern propasti.Ako se i spoji fiat-auto sa GM, to i ne mora biti loše. GM posjeduje osim lošeg Opela i SAAB-a,Cadillaca,Mitsubishija, Isuzu... I Mercedes se spojio sa Chryslerom,Ford ima Mazdu,Jaguara , Renault Nissana i sl.

VR6
09-10-2002, 20:39
1. Stilo 3V
2. Stilo MP
3. Stilo 5V

DKW
09-10-2002, 22:43
Drago mi je zbog ovako dobrog odaziva.....

Za dobro razumijevanje problematike BITNO JE pročitati cijeli članak, a eventualno rješenje se vidi negdje pri kraju članka: GM će kupit Fiat samo ako ovi fino riješe problem prezaposlenosti..

Moje je mišljenje da se korijeni te krize mogu naći u politici. Naime, može se nekako između redaka pročitati da je talijanska vlada forsirala zapošljavanje u Fiatu pa je sad, kad je došla globalizacija, tih šljakera previše. Naime, kod Fiata se događa najtragičniji oblik globalizacije (pri tom se ja osobno ne stajem ni na jednu stranu za/protiv): "Otpustite šljakere u Mirafioriu, Areseu i koznagdje, a pustite jeftine Poljake koje sastavljaju Uno"...

DKW add
09-10-2002, 22:44
... i uvijek na×××× mali šljaker... :(

Calibra Zender
09-10-2002, 22:51
DKW, copy mog posta s prošle strane:
"GM će preuzeti Fiat nakon kaj ovi prvo otpuste višak šljakera."

I još jedna stvar. Država više ne misli vaditi Fiat iz gabule jer je privatiziran, nije državna firma. Isto vrlo bitan podatak.

INTCP
09-10-2002, 22:55
Kad GM preuzme fiat i kad alfe počnu koristit opelove i gm v8 i opelove ovjese, platformu mogu progutat jer to je samo platforma - lim, ne i ovjes. To će za mene biti kraj alfe i nikad u životu neću kupiti takvu alfu. Makr imala i 350 ks. To više neće biti alfa. Sva sreća postoji puno starih alfi koje mi se svođaju, a kod auta mi nije važno da je novi, da je in i da je pomodan. Zaboli me za to dupe.

Girrari
09-10-2002, 23:31
U Italiji je sve politika, pa tako i ovo. No doći će sve na svoje, ne bojte se. Čak se izlaz ne vidi u kupnji proizvodnog djela FIAT-a od strane GM-a. Dapaće, ne znam zašto ste navrli s tim!? FIAT se odlučio za dizanje novih kredita koji su mu odobreni od strane banaka koje su u njegovom vlasništvu (koliko god bilo glupo, tako jest) te od strane durgih tal. jakih banaka. Nepotrebno je spominjati da je jedan od čelnih ljudi FIAT-a, ujedno i član uprave Unicredita. Zasad se izlaz ne traži kroz prodaju GM-u.

Nadalje, Calibra, mislim da FIAT nikada ni nije bio privatiziran već da je oduvijek bio privatan (obitelj Agneli).
A vjerujem da će ako sve ne uspije na kraju uskoćiti država. Firmu koja posredno i neposredno puni proračun skoro 10% treba restruktuirati čak i o državnom trošku.

Calibra Zender
09-10-2002, 23:46
Girrari, šlampavom rečenicom sam ostavio prostor zaključku da je Fiat nekad bio državna firma. Nije to bila poanta. Poanta je da sad nije državna firma i zato mu vlada ne misli pomoći.
Kao što rekoh, šlamperaj u pisanju rečenice navodi nakrivi zaključak.

DKW
09-10-2002, 23:53
O,INTCP, nemoj bit naivan i mislit da će sad Alfe izgledat ko Vectre....

Pa bilo koji budući gazda da dođe, bit će mu jasno da Alfa mora zadržati sve sastojke Alfe ako se želi prodavati....

155, 145 i 146 se nisu prodavali kako treba jer su bili (sad ću bit malo grub, ali to je zbog slikovitosti) presvučeni Fiati...