PDA

Pogledaj cijelu verziju : stari Mini cooper



alfist_zg
06-10-2002, 14:22
ajmo jos malo o starom miniju.
Malo gledam po internetu, skroz sam se zapalio.
Interceptor, koji je tvoje godiste i da li si imao kvarova i kako nabavljas djelove.Gledao sam po talijanskim linkovima, i ovi starijih godista imaju milijon problema pod normalno, da li je tako i sa ovim novijima (od 91 nadalje?)
Dali se znaju neke orijentacione cijene kod nas , iskljucivo ovi MK7 od 1995 nadalje.

INTCP
06-10-2002, 17:49
Hehe ovako, moj je kupljen iz 2. ruke što znači da sam ja 3. vlasnik. Prvi vlasnik je talijan/ka (nemam pojma). Uglavnom auto je taj talijan razlupao u toj količini da je cijeli prednji kraj bio svinut na dole, zaletio se u bankinu , polomio sav ovjes... Uglavnom ja sam ga kupio sfušanog.

Osim toga mehanika je isto u k... Zašto zato jer motor troši preko litre i osjetno je izgubio na snazi iako je na km satu imao 40000 km.
(vjerovatno skidano i ko zna kako voženo)

Jer to su u biti jako pouzdani auti, nema se baš šta puno kvarit i tokom godina su usavršavani. Ja baš nemam nikakavih velikih problema osim tog ulja, čini mi se da bi moglo sve riknut al on bi svejedno se kotrljao.

Dijelovi uopće nisu problem kao što se misli, pod uvjetom da si blizu granice i nekog BMW koncesionara vani. Svi dijelovi su u komp. Do najmanje matice i to po broju šasije. Ako nešto nema čeka se 7 dana. I dda nisu baš jeftini, negdje u sredini. Potrošni materijal moguće je ovjdje nabavit
(pakne, svjećice, filtri...).

INTCP
06-10-2002, 17:50
Moraš znat i to da je Innocenti radio mini po licenci i takvi miniji nisu kvalitete kao originali.

alfist_zg
06-10-2002, 18:18
eh to za innocenti sam vidio na jednom talijanskom siteu i zacudio se jer to nisam znao. isto tako sam vidio koliko modela ima...huuuuu, ma nemoguce je to sve popratiti, a ionako sam gledao samo ove novije da budem iskren.

dobro, a da li znas koliko se krecu cijene u hrvatskoj, jer iako ih ima malo ja sam vidio u oglasniku tu i tamo, ali se sad ne sjecam.
Moj susjed iza zgrade ima dva minija, jedan je cooper zeleni sa bijelim krovom a drugi je izgleda samo za skidanje djelova...moram priznati da sam ga vidio par puta kako ga gura :))

Al da auto ima karizmu kakvu malo koji auto na cesti danas ima, ima.

A da li neko zna da li se ovi noviji miniji od 1997 godista smiju uvesti po tim nasim katalozima?
vec sam si i nasao par u italiji odlicnih hehe, jos mi samo cash fali. :(

alfist_zg
06-10-2002, 18:20
interceptor, a koji je tvoj tocno godiste i koji je tocno model?

INTCP
06-10-2002, 18:27
Naravno da će gurat auto star 15 i više godina. Budući da se radi od 56. ko zna koje je godište.

Kod nas ih ima jako malo ovih iza 95. Vjerovatno misliš iza 96. Od tada su imali 63 ks, a ne 53 kao prije. Hhah cijene, moj me došao 12 000 dm star 4 godine. Najbolje otić u Italiju gdje se nađu primjerci 2000/01. godište za 50%/60 % cijene novog. A kad su bili novi bilo je 25 000 dm. Njbolji su naravno što noviji.

Posljednja generacija se prepozna po tome šta ima hladnjak smješten ispred motora, a ne sa strane. A sport pack verzije nude brdo šminke (alu fege - široko, drvo, urice, koža, reflektori, sportsko podvozje..)

Moj je isto zeleni sa bijelim krovom.

INTCP
06-10-2002, 18:29
Moj je 96.
Cooper 1.3i 63 ks. Sve prije je 53 ks.

alfist_zg
06-10-2002, 18:34
eh da, to za hladnjak smjesten ispred a ne sa strane sam bas i tamo procitao , i naravno gledam ove sport pack samo , zato jer mi je ljepsa unutrasnjost.dali je tvoj sport pack?

nasao sam jako solidne za oko 8000 eura, 99 god. oko 20tak tisuca km.

i znas sta , veecinom su to mladi ljudi vlasnici i ljubitelji...to sam se iznenadio, jer kraj oglasa pise i starost vlasnika...

ako hoces evo ti link pa pogledaj , ima zgodnih stvari:

http://digilander.libero.it/superdooper/used_minis.html

alfist_zg
06-10-2002, 18:37
napisao si da potrosni materijal kupujes ovdje. di ga kupujes?
i da, ko to servisira??
mislim, ti vjerovatno sam to radis, ali nije mi jasno kojem servi×××× odfurati takav auto jer nekuzim vise sta je to, rover, Bmw, neki posebni ,oldtimer???pod ciju nadleznost spada?

INTCP
06-10-2002, 18:41
Vidiš koja je to sića od love ako računaš da auto kad ima 5 godina vrijedi pola cijene novog. Ali malo mi je sumnjiva ta cijena, malo je to.

Moje nije sport pack jer je to bilo tek kasnije mislim od 97. Moj ima crnu instrument ploču, al sad sam je pofarbo u srebrno mat, i nema tri bijele urice iznad radia već samo crni šugavi sat, ali podloga instrumenata je bijela.

INTCP
06-10-2002, 18:48
Hhe kome, Možeš odnest u rover, nisam pokušao, ali mislim da će to napravit, Bmw bi isto trebao. Ja sam mjenjam ulje i te sitnice, ali kad treba nešto više odnesem tom mehaničaru šta se kuži u to, jer njemu čak više vjerujem nego servisu. Jednom sam odneso jednome šta nikad nije vidio motor njegov i sjebao mi je hladnjak. Sad spada pod BMW pa bi bilo i regularno da ga prihvate ne.

Pa ovdje u rijeci tj. u opatiji ima tih dijelova u malim privatnim prodavaonama. Čak ima i komada ovjesa, cilindri... (Delphi, AP Lookheed..)

INTCP
06-10-2002, 18:50
Ovo je baš po mom ukusu, samo bez tih otvora na haubi i mogo bi zeleni, a i crni ne bi bio loš. Krom i crna - ubojita kombinacija.http://www.mini-online.org/images/desktops/blue800x600.jpg

alfist_zg
06-10-2002, 18:52
hehe, a znas da kad sam bio u 7. mjesecu u opatiji , vidio sam ih 3 ili 4...sad se vise ne sjecam, mislim da je samo jedan bio strane registracije.
vjerovatno je jedan od tih bio i tvoj.

a dobro se sjecam jednog zutog (ili narancastog), parkiran na brdu kod onog velikog ducana kraj glavne ceste dole. vidio sam ga i kad sam bio prvi put i onda par dana poslije isto.Ali taj je stariji cini mi se.

jesi pogledao link?

INTCP
06-10-2002, 18:54
Moj ne možeš fulat lašti se ko nov i ima bijele felge. Ima ih dosta na ovom području jedno 10 komada sigurno.

INTCP
06-10-2002, 18:56
Da ima jedna stari žuti izblijedljele boje, ne znam na koje brdo misliš. Taj je dosta star, al hrđe nem nigdgje.

alfist_zg
06-10-2002, 18:58
da i meni se isto svidja ovaj sta si stavio sliku.
i meni je isto zakon boja crna, ali mi je ok i zelena, a i ova super plava ko ovaj na slici.

inace , jesi ti iz opatije ili rijeke?

eh da, koliko ti trosi ?
jer, onaj u specifikaciji na onoj stranici je naveo neku nebuloznu potrosnju , ali to je ionako onaj Innocenti mini.....sta mislis?

INTCP
06-10-2002, 18:58
Evo sad sam vidio link, dakle moj je MK6 Cooper 1.3i, samo bez reflektora i crta na haubi, i ima felge od cabria koje su viže izbačene na van.

alfist_zg
06-10-2002, 19:00
a vidi ovaj..."God save the Queen" dekoracija :)) :)) :))

http://digilander.libero.it/superdooper/minitradingA64.jpg

INTCP
06-10-2002, 19:02
Troši oko 6,5 litara. Ja niti ne mjerim na svom al pazi moj nije baš za mjerit se po njemu je motor u banani. Čuj to ti je elastično i nema smisla tjerat iznad 5000 okretaja. JA se vozim 70 % vožnje u 4. na 1500 - 2000 okretaja. Nekad su mašine bile sporohodne.

INTCP
06-10-2002, 19:04
http://digilander.libero.it/superdooper/used_mk6_3.jpg

Evo ovakva je bila moja tabla samo crna, sad je srebrna, ali dok sam je farbo primjetio sam da je ispod vrne boje drvo lakirano, dakle bila je ovakva... Nema veze sad je aluminium efect.

alfist_zg
06-10-2002, 19:06
ovaj #God save the Queen# mini je na prodaju...ovo ti je oglas...iz milana je tip.

Vendo Mini Cooper 40° anniversario, anno '99 km 25.000. Trasformata sport pack con cerchi Minilite originali da 13", gomme Yokohama nuove 175/50/13" (omologate). Innumerevoli accessori: interni in pelle, plancia in alluminio, set maniglie interne in alluminio e molti altri.
Scarico centrale artigianale filtro dell'aria artigianale iniezione modificata. Carrozzeria immacolata e personalizzazioni con aerografi... Vendo € 11.000 tratt.


Sad, daj mi objasni te gume 13'' ?
mislio sam da mini ima 10''

INTCP
06-10-2002, 19:09
Ova zastava je zakon, moglo se naručit cijeli krov kao jedna zastava. To sam ja htio napravit, al košta...

Evo ovaj ima gume iste ko ja, sad sam ih nedavno jedva nabavio. Nitko živ ih nema. Gumari mi se smiju jesam ja normalan da tražim 165/60x12. Niti jedan vulkanizer ovdje nema, niti molydon, niti u sloveniji i onda ju nađem u Lovranu. Gume su veći problem ako imaš 12 cola. Ili ova zakon yokohama ili toyo ili pak kumkho - svi to imaju.

alfist_zg
06-10-2002, 19:09
vidis , ovaj tip isto ima tablu u aluminiju.

alfist_zg
06-10-2002, 19:11
ali ovaj ima 175 i to 13 cola...ne 12

a ovu zastavu ti mogu napraviti tipovi koji to rade, znam ko radi na motorima...mislim da mogu isto i na autu.neznam koliko bi kostalo

INTCP
06-10-2002, 19:13
Heh ima svega, ako te zanimaju te prčkice od aluminija i sveopća šminka od kroma i dijelovi za tuning idi na www.minimotorsport.de

Bilo je 10, 12, 13. najčešće sad imaju 12 i 13 pack sport. 10 imaju stariji.

alfist_zg
06-10-2002, 19:16
ovo je oglas za ovaj sta sam ti reko da je 8000eura...iz Brescie je:

Mini Cooper Sports Pack 1999 verde inglese tetto bianco - interno in pelle verde - radica - autoradio - antifurto - come nuova km 20.000 € 8.000,00.

kazes to je preniska cijena? :smile11:

INTCP
06-10-2002, 19:17
Da pa Pack sport felge i gume su 175/50x 13 - preširoko za njega jer je motor preslab. Moj ima 165/60x 12 - vanserijska dimenzija, koju sam ja našao na yokohama stranici i zaključio da bi to moglo ić gore. Inače za 12 cola je serijski 145/70, a može ić gore i 155/70. 145 je definitivno tanko i dosta se podvlači. 155/70 je ista visina ali ipak je guma šira. A na tako malom auto i centimetar je puno.
Primjetio sam da je jedino sa tanjim gumama malčice upravljiviji.

INTCP
06-10-2002, 19:19
Joj ne malo sam zbrko naopako. Računo sam 4000 dm umjesto 16. Ok je to cijena. Ima još manje. Realno to je ok , ali kad ima manje zašto ne tražit dalje.

INTCP
06-10-2002, 19:26
Taj auto je jako loš na kiši, smrt. Okrećeš se odmah klizi, za poludit. Al na suhom je ludnica, nama šanse da te izbaci ideš i držiš gas do poda u zavoju. Predvidljiv. Možeš se igrat s njim, ručna...
Znaš da ima nezavisan ovjes otraga. I nema federe nego neke gumene elemente koje kao možeš zamjenit oprugama koja jedna košta 700 eura????? To kupuju samo luđaci za trke. Ali je zato problem nać kit za suštanje dođe 50 eura al nema ga nigdje nego samo u engleskoj.

alfist_zg
06-10-2002, 19:29
evo nasao sam na quattroruote, ima jedan '97 sportpack, sa 90 000km , kosta 6000eura.
a ta 4500eura, isto 1997, samo obican 1.3i...ma nema ih puno bas, sve su ovi novi nazalost.

A reci mi zasto je smrt po kisi? a po suhom tako natprosjecno dobar?

INTCP
06-10-2002, 19:32
Mislim da je zbog lagane karoserije i laganog zadnjeg kraja, koji mogu dignut bez problema dva tipa.

Ovi novi su i najbolji oni stari prije 96. ne liče baš na nešto (crne plastične maske, jadni sicevi, siva unutrašnjost, šugave felge..)

INTCP
06-10-2002, 19:35
Evo taj 97. je 5 godina i pola cijene novog. Ali ima puno km. Ima ih puno s malom km jer s tim se baš ne putuje. Inače ugodno je stabilan pri većim brzinama na autocesti. . Buči naravno i ne baš ugodno u odnosu na ostale nove aute.

INTCP
06-10-2002, 19:40
Jednom je rover napravio verziju sa novim motorom 1.4 16V nabrijanim na 160 ks. Ludnica. Izvana nije bilo neke velike razlike, ali unutra sve aluminij, roll bar , racing verzija.

A i može se nabavit nova glava sa 2 bregaste i 16 V i na njoj dva dupla Webbera. Cijeli motor skupa s tom glavom i drugim preinakama razvija 120 ks i košta 6500 eur. Bolesno

zračunaj malo kako ide taj sa 160 ks ako ima 650 kg. Opel speedster ima 700 i 14? ks pa ima ubrzanje ispod 7-8. Isto bolesno i tome su sigurno potrebne onakve opreuge od 600 E komad.. :))

alfist_zg
06-10-2002, 21:02
hehe to je onda nesto kao Lotus :))

ma to sta buci mi se ××××,to mi nije problem...na××××m muziku pa buci jos vise :))

nego reci mi kkoliko ima km tvoj i koliko si najdalje putovao s njim?

i sta mislis da li bi za mene bio premali taj auto , imam 188cm.
znam da u svakom slucaju nije prostran i komforan ali to mi nije bitno , nego dali fizicki stanem a da se bas ne mucim??

INTCP
06-10-2002, 21:12
Pa mislim da bi ti bio malo skučen. Ja imam 180, pa mi nekad fali da se protegnem. Putnu brzinu bi preporučio 120 max. jer iznad ne samo da postaje bučno već i opasno. Jer ne voli nepromišljene manevre volanom. Nije to alfa 164 da možeš opušteno putovat. Ja sam bio najdalje s njim od Opatije do Udina. To je sat vremena po autoputu i bilo mi je i uvrh glave. Onda sam ga tirao 160 max. (brzinomjer laže). Konstantno 145 recimo. Moram li uopće napominjati neprestano skakutanje.

alfist_zg
06-10-2002, 21:16
hehe nemoras.
evo to su manje vise pitanja koja sam ti htio postaviti.
ako se jos necega sjetim , napisacu.

a i staviti cu neke slike na ovaj topic ili neku zanimljivost ako pronadem nesto interesantno.

imas mozda neki dobar link ali da nije previse opcenit, nego vise usmjeren prema ovim novijima , a da je nesto kao ovaj sta sam ja naso talijanski , samo da su bolje slike?

alfist_zg
06-10-2002, 21:17
eh da, i bogami cu sutra ili jedan ovaj dan kad vidim tog maloog susjeda da kopa po miniju , malo cu ga priupitati da vidim sta on kaze o svemu tome.

INTCP
06-10-2002, 21:29
Hhehe nemam link, imam dosta slika, al ne znam od kud su. Našao sam puno dobrih slika, samo takve i tražim. Ja idem na yahoo i tražim... i nađem.

GTI FOREVER
06-10-2002, 21:52
Meni je ovaj auto cool do ludila!Vidio sam jedan crni imao je dvije bijele linije preko i kromirane branike naprijed sa reflektorima i krom felge.Cisto ludilo!

alfist_zg
08-10-2002, 13:26
vidi ovo Interceptor...
lijepa slikahttp://www.cooperclubroma.it/images/cruscotto_big.jpg

INTCP
09-10-2002, 20:36
Hheh a šta je ova crvena kazaljka blokada? Na lancii fulvii postoji nešto slično šta se ručno namjesti, tako da ti blokada može biti na 5000 na 6, 7.. koliko staviš Kako to funkcionira

alfist_zg
12-10-2002, 10:48
ma nemam pojma...
inace , nasao sam mini cooper iz 92 , sa 80 000km, za 2400eura.
sta mislis?

alfist_zg
17-10-2002, 17:22
Interceptor,
pa daj se oglasi!

inace bio je u oglasu od ponedjeljka i jedan cooper iz 92, reg. do 2/12 , 85oookm, za 2800eura.
sad neznam dali je to taj isti, jer mi je za ovaj prvi reko frend a i siguran sam da je reko da je bilo 2400eura.
sta mislis?jel to puno km?
koliko ima tvoj?

INTCP
17-10-2002, 18:26
Pa nije puno za to godište. Moj ima isto toliko po brojčaniku, makar sumnjam. Treba vidjet koliko ulja troši. Tako ćeš najbolje znat u kakvom je stanju motor. To bi trebalo uvest posebnu klauzulu u prodajni ugovor po kojemu ti pristaješ na kupnju tek kad vidiš koliko ulja troši na 1000 km i onda se odlučiš oćeš ili ne. :))

INTCP
17-10-2002, 18:28
Ako je motor dobar možda tip čak i pristane jer ti auti se baš i ne prodaju. Cjena je u redu. Ne bi smio trošit više od 2-3 dl na 1000 km.

alfist_zg
17-10-2002, 20:07
da ,znam...

nego ,vidio sam jucer jedan stari ali tako kool mini hehe, ima one 10' kotace(misam siguran ali u svakom slucaju ,mozda max 12ice), ali zato siroke siroke....ko mali tenkic izgleda, zelena boja , ok stanje izvana.

ma da znas , da otkad malo gledam ove minije da ih stalno nekako vidjam okolo :))
ko da se stvaraju oko mene namjerno :))

alfist_zg
07-12-2002, 14:39
Interceptor,

procitaj si autoklub...rubrika vremeplov...citiram: " ...a i u Opatiji ima dobrih primjeraka..."!

hehe...ocitovanje molim...zbog vremeplova se isplati dati 12 kuna... :)

Dom-Dom
07-12-2002, 15:41
Alfista ja sam imao Mini 1275 GT nasviran na nekih 80 KS.Imao je glavu kompletnu s ventilima i duplim federima od Mini Metro Turbo , ferg od Turbaka , Cooperovu original auspuh granu sa spuhom , alu felge 13" sa Pirelli P7F 175/50/13,original Recaro siceve, i na kraju sam htio staviti turbo , ali jednostavno nije stao između šasije i grane ( bio je zajeb jer sam ga već kupio od Metro Turbo).Ja sam hladnjak od vode maknul sa strane ,i stavio sam ga napred ispred motora, i stavio sam električnu pumpu za benzin.Taj mi je autić ostao u lijepom sječanju jer je bio pravi bolid na cesti.Panduri su me zaustavljali samo da vide kaj je to od auta.Kupio ga je neki pomorac u Rijeci sinu , ali kad je vidio kak to ide sumnjam da ga je sin vozio .

Dom-Dom
07-12-2002, 16:00
Alfista vidim da se pališ na Minija , pa kad se vidimo na cugi budem ti slike dofural.Ja sam prije 15 godina i popravljal Minije i znam dosta o njima.Nema auta s kojim možiš uči u zavoj s takvom lakočom i zajebancijom.Nemojte mi sada pričati o Integrale, Imprezama.......

alfist_zg
08-12-2002, 12:39
uhuhuhu, Dom Dom, pa sta ne kazes...

pa to je bila zvjercica koliko vidim...strasno...obavezno moram vidjeti te slike...zvuci izvrsno...

inace Domagoj, jesi ti citao autoklub?

Dom-Dom
08-12-2002, 13:28
Jesam ak misliš na Minije.

INTCP
08-12-2002, 17:16
E pa reko sam vam ja. Moj je sigurno najljkepši u op, jer u biti ovako očuvanog i novog niti nema. Sad sam napravio napred kit za spuštanje.

Nego dom dom jel ta glava od metroa sa dve bregaste????

Kažu ovi u autoklubu da nabavljaju komade iz engleske. Meni bi recimo trebali neki komadi uglavnom tunig parts ali ne znam kako to sve ide s poštom i koliko me to više dođe. Svi sreu po tom 1275 gt zbog drugačijeg prednjeg krahja. Meni je to zvjer. Nije ljepši od originala, ali kad original ne bi postojao i ovaj bi bio zadovoljavajući. :))

INTCP
08-12-2002, 17:17
Taj vremenoplov u auto klubu je strašna stvar. Ako niš ne valja u njemu samo zbog toga bi dao 12 kuna

INTCP
08-12-2002, 17:21
Isto tako ispravio bi jednu njihovu grešku. Naime tvrde da miniji imaju hidrolastik. To je sistem ovjesa na tekućinu kao što ima žaba. Taj sistem imali su prvi miniji. Negdje do 60 i neke. Hidrolastik je bio iznimno udoban i položaj prvog kotača utjecao je na položaj stražnjeg kotača na istoj strani. Tako da je karoserija stalno bila u vodoravnom položaju bez obzira po kakvoj površini vozite. Ali za uzvrat držanje ceste nije bilo spektakularno.
Ali zato dolazi gumilastik. Sistem koji je umjesto opruga imao gumene jastuke. Neudobniji je bio ali je pružao izvanredno držanje ceste.

Stoga mislim da kad se govori o minijevom ovjesu uvijek bi trebao biti primaran gumilastik, a ne hidro koji se ugrađivao prvih godina.

alfist_zg
08-12-2002, 17:33
Odlicno.
Eto lijepo interceptor kontaktiraj ekipu iz vremeplova, imas i broj, pa ce ti oni reci za dijelove i kako to funkcionira.

Moram priznati da neznam kako izgleda taj 1275 gt...daj nabacite neku sliku ili link.
Interceptor , da li je gumilastik sistem i u ovim zadnjim minijima iza 1996?

alfist_zg
08-12-2002, 17:34
eh da...pise u vremeplovu(ako sam dobro procitao i nisam pobrkao nesto) da se po licenci radio i u sloveniji??!?!?
nikad cuo za to...jel to istina?

INTCP
08-12-2002, 18:44
To i ja prvi put čujem.
Imaš taj gt na jednoj maloj sličici u auto klubu. Mala sličica ispod one velike na vrhu strane 68. Ima drugačiji prednji kraj, više u stilu sedamdesetih.
Da imaju gumilastik. Svi miniji u zadnjih 35 godina imaju gumilastik. Možda i više. Al za 35 sam siguran.

INTCP
08-12-2002, 18:45
Imaš negdje na netu stranicu. Tip je u taj 1275 gt stavio v8 iz rovera. To nije normalno. A i ja sam tu na forumu otvorio stranicu mini v8, samo ju treba nać.

INTCP
08-12-2002, 18:51
Evo slikica. http://www.geocities.com/jharkola/images/viku/rover7.jpg

Dom-Dom
08-12-2002, 18:51
Ta glava je bila za jednu bregastu , samo su ventili bili veči sa duplim federima.Inače glava je bila crvena tipa Ferrarija.Miniji su zadnji imali svi gumilastik.
U Sport auto njemački od 11 mjseca 93 ima Mini tuner Jack Knight koji prodaje 16V glavu sa dvije bregaste i dva Weber ferga , auto ima onda 100 KS na 6200 okretaja i ta priča tuninga košta 11600 DM.

INTCP
08-12-2002, 18:51
http://www.geocities.com/jharkola/images/viku/rover9.jpg

INTCP
08-12-2002, 18:53
http://www.geocities.com/jharkola/images/viku/rover8.jpg

Dom-Dom
08-12-2002, 18:53
Alfist istina je Mini se po licenci radio u Novom Mestu , mislim do negdje 79-80 godine.DKW to sigurno bolje zna.

INTCP
08-12-2002, 18:54
Ako se ne vide slike idite na ovaj :URL=http://www.geocities.com/jharkola/Viku2.html:link:/URL:

Dom-Dom
08-12-2002, 18:55
Moj prvi Mini je bio 71 godina i sječam se pisalo je IMV(industrija motornih vozil) Mini tak nekak.

INTCP
08-12-2002, 18:56
Ovo isto treba pogledati - :URL=http://www.16vmini.co.uk/:umetanje opelovog 2.0 16V u mini:/URL:

INTCP
08-12-2002, 18:58
Mjenjana je cijela prednja struktura prednje polušasije. U biti više ni nema tvorničke već je rađena od cijevi.
Ako mož
e opelov 2.0 onda bi mogao i alfin 2.0.
A ako može roverov v8 mogao bi i alfin v6. Ili pak alfin v6 iza siceva :)) :)) :)) http://www.16vmini.co.uk/gallery/126.jpg

Dom-Dom
08-12-2002, 19:02
Ja kad sam imao 18 godina onda sam htio staviti od Swifta GTI motor u Mini.Hebi ga nisam imao potporu........
Ove slike bude uspomene.Kad iz Zagreba došel u Malinsku na more moral sam si Aspirin popiti od auspuha , a tijelo mi se još pol sata treslo od ovjesa , ali svejedno bio je totalno ludilo od auta.

INTCP
08-12-2002, 19:03
Evo ovako izgleda taj prednji dio bez motora i bez haube koja je skupa zavarena s blatobranima i veznim limom, tako da se cijeli prednji kraj otvara na prijed ostavljajući sve ovo na svijetlu. :)) http://www.16vmini.co.uk/gallery/36.jpg

INTCP
08-12-2002, 19:04
http://www.16vmini.co.uk/gallery/36.jpg

INTCP
08-12-2002, 19:06
http://www.16vmini.co.uk/gallery/98.jpg

INTCP
08-12-2002, 19:07
http://www.16vmini.co.uk/gallery/37.jpg

alfist_zg odlog.
08-12-2002, 21:36
decki , evo ovaj link pogledajte...ekipa iz milana, u par koraka, preko 150 konja...za oko 5000E.
odite na "preparazioni" i onda je podijeljeno na tri dijela: motor, kocnice i ovjes... kad bi se sve skupa iskombiniralo, bilo bi puno vise...ali 150 konja!!! hehe

:URL=http://www.fratellimorolli.com:Mini tuning:/URL:

alfist_zg odlog.
08-12-2002, 21:40
lijepa zamisao Intcp , ova kombinacija za mini, ali kad vidim taj gnojpelov znak, pozli mi...

alfist_zg odlog.
08-12-2002, 21:43
Sad sam vidio taj link od tog finca....jebate , pa taj roverov v8 je iz glisera!!haha...ludnica. :smile07:

INTCP log dead
21-01-2003, 19:11
http://www.mini7.co.uk/Engine_out_engine_in.jpg

Engine in, engine out :)) :)) :))

INTCP log dead
21-01-2003, 19:14
http://www.mini7.co.uk/Emmett_Working.jpg

:smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10:

INTCP log dead
21-01-2003, 19:15
http://www.mini7.co.uk/Hinde_Repair.jpg

INTCP log dead
21-01-2003, 19:24
krc :)) http://www.mini7.co.uk/Quarry_Effects.jpg

INTCP log dead
21-01-2003, 19:32
http://www.radioactiveracing.com/Images/pic1.jpg

INTCP log dead
21-01-2003, 19:35
E ovo nek se organizira, a ne usrane fabie i octavie.

http://www.radioactiveracing.com/Images/pic1.jpg

alfist_zg odlog.
21-01-2003, 20:36
E to. :smile07:

Alfi Muharić 2.4 jtd
31-08-2003, 19:27
Ja sam plaćam impulse, ali kao svaki pravi Alfist, rado ću pomoći!
:smile16:

Alfi Muharić 2.4 jtd
31-08-2003, 19:31
Nadam se samo da ćeš na vrijeme doći na forum, tako da ti ova tema ne padne ponovno prema dnu :)) !
Pozdrav svim alfistima i ljubiteljima svih dobrih automobila!

Alfi Muharić 2.4 jtd
31-08-2003, 19:40
Kako dugo da je držim gore?

INTERCEPTOR
31-08-2003, 20:37
Ove slike prednjeg drivetraina su čisti sex :smile20: :smile20: :smile20: :smile20: :smile20:

alfist_zg
01-09-2003, 16:07
evo me evo me Alfi, hvala jos jednom...sad vise nedamo da padne previse prema dnu.
Evo za pocetak cu ponovo staviti ovu sliku "God save the Queen" minića. Gledao sam prekjucer austin powersa pa mi se svidja kako je obojan njegov jag.nullnullnull

alfist_zg
01-09-2003, 16:08
ma ×××××, neradi mi kopi pejst.

alfist_zg
01-09-2003, 16:09
sad moram ici , ali nadam se da cete sudjelovati.
pozdrav!

Mario Haas
01-09-2003, 17:51
:http://www.oneposter.com/UserData/Poster/Poster_1743.jpg

[IMG]http://www.codesign.it/codework/italian/samples/i/shot11.jpg:/IMG

Mario Haas
01-09-2003, 17:53
http://www.codesign.it/codework/italian/samples/i/shot11.jpg

Mario Haas
01-09-2003, 17:53
http://www.codesign.it/codework/italian/samples/i/shot6.jpg

Cezy
01-09-2003, 18:08
Taj auto mi je uvjek bio tiha patnja,samo su skupi u p.m.
Ovo kaj Dom dom kaze,bubnut motor od swift gti-a unutra,to je dobitna kombinacija. :smile20:

INTERCEPTOR
01-09-2003, 18:14
Znaš Haas baš sam se pomirio da tog filma nema nigdje i onda mi ti te slike stavljaš. Jel ovo ispadaju iz kamiona u vožnji? :smile20: :smile20: :smile20: :smile20:

Jel znate da taj auto ima mjenjač ispod radilice jer nije bilo mjesta tako da se mjenjač i motor kupaju u istom ulju. :smile12:

INTERCEPTOR
01-09-2003, 18:15
:URL=http://www.minimotorsport.de/:Minimotorsport:/URL:

INTERCEPTOR
01-09-2003, 18:18
http://www.minispeed.com/newmini/wernersfreig.gif

1.2bar@Pocket Rocket
01-09-2003, 18:19
Ma ne motor od Swifta....

1.3 COOPER i složit ga kak bog zapovijeda...

A zamisli TURBOOOOOOO na njega....

Bye Bye GTT...

:o

INTERCEPTOR
01-09-2003, 18:20
evo mjenjača ispod motora

http://shop2.minispeed.co.uk/images/gearbox.gif

INTERCEPTOR
01-09-2003, 18:24
Pocket da staviš turbo na minija- uff bolje ni ne pomišljat. Taj auto i u seriji ima velikih problema s trakcijom, pogotovo na kiši. Treba kompletno pojačati prednji dio, a još jedna poveći problem je što nema mjesta ispod haube ni za gljivu a kamoli turbo osim ako ne pomagneš motor malo iza (što je moguće) :smile12:

Negdje je neki tip stavio u njega 1.6 iz civic type-r. To mu nije bilo dosta pa ga je još nafrljio na 200 ks. :smile17: :smile17:

INTERCEPTOR
01-09-2003, 18:26
Engine:
Overbore1400cc
Full race big valve cylinder head
High lift Scatter Camshaft
Compression Ratio 9.8:1
Oil cooler
Big bore Exhaust
Balanced bottom end
Weber 45 DCOE twin-choke Carburetors

Max. Power 125 BHP@6500rpm

Max. Torque 95 lb-ft @4000rpm
Bodywork:
In order to give the car a really low look, 3.5 inches have been chopped out of the body. All of the stock seems have also been welded up for smoother exterior styling, not to mention extra strength.
Running Gear:
Suspension lowered with adjustable shocks
Wheels 6x13in Minilite-style
Tyres 205/60H13
Performance:

0-60mph 5.3sec.

Stand. 1/4mile 13.9sec.

Top Speed 136mph


Inače ne volim aute bez vjetrobrana, ali...

http://www.minispeed.co.uk/images/minibackground800.jpg

Cezy
01-09-2003, 18:49
Malo gledam sad po netu,ovi Innocenti-jevi su imali ××××n kokpit,sa puno malih cukica,bolje od orginala. :smile20:

POLOVNJAČA
01-09-2003, 18:57
www.smileygenerator.com:URL=www.smileygenerator.co m:www.click smiles.com:/URL:

POLOVNJAČA
01-09-2003, 19:02
www.smileygenerator.com:URL=www.click smilies.com:www.click-smilies.de/sammlung/spezial/Fool/sexe.gif:/img::/URL:

Dom-Dom
01-09-2003, 19:48
Ja sam pokušao staviti turbo od Mini Metro, ali je smetala kabina tj. lim koji odvaja motor od kabine.Neznam tko mi je pričao da je netko složio turbo u Minija, mislim da Bullit.

A imam oglas u Njemačkoj , Hans prodaje Mini Turbo 84 godina, 99 restauriran, 145 KS, piše trkača getriba za 10000 ojra.Šteta kaj nemrem sliku staviti , ali auto je gotovo "običan" na prvi pogled.Guba!

S V T
02-09-2003, 03:29
mini je strava, imao sam priliku ga vozit i filing je skoro ko u kartingu!<br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

Mario Haas
02-09-2003, 08:48
INTCP odriješi kesu i naruči si Italian Job DVD! Osim toga, sad kad izađe "novi" Italian Job, sigurno će biti i "starih" filmova za kupiti.

Cezy
02-09-2003, 12:21
Vidio sam jutros zutog sa retrovizorom na blatobranu napred,strava!!!!

Ful sam se sad zapalio za taj auto. :smile20:

alfist_zg
02-09-2003, 21:41
tooooooo !!

hvala vam prijatelji sta sudjelujete na ovoj legendarnoj temi.
Imao sam link od jedne firme iz Milana koja tunira minice bez problema za malu lovu. (ima ih dosta , samo u italiji valjda 5 il 6-samo za motore tuning govorim-, a u drugim zemljama da ne govorim). Link sam cak postao tu par stranica dolje, ali sad sam probao pa ne radi. U svakom slucaju, taj sam izabrao jer su imali najbolje napravljen sajt, sa najkonkretnijim podacima. Nasviraju ga na 150 konja bez problema, cijena 5000 eura. Onda jos postoje tri grupe tuninga, kocnice i ovjes, i kad se to sve zajedno napravi, imas pre××××ni autic, koji s druge strane stvarno treba znati i voziti, ali uz malo vjezbe i tehnike, deres sve zive po cesti.

Ma vidio sam jos jedan sajt u engleskoj gdje od Minica rade sve, ali bas sve, Mini- kamp kucica, mini -gliser, ma sve zivo. Moram malo pretraziti malo te linkove kad cu imati malo vise vremena i interneta.

Cezy
02-09-2003, 21:44
Mini rulez :smile20:

Girrari
03-09-2003, 10:48
Ja sam jednom prilikom vidio Porsche gliser. E to je bil ××××n prizor.<br><hr><font color="blue">Burekman ****</font>

alfist_zg odlog.
09-09-2003, 14:56
Interceptor,
pejstam ti tu dole jedan oglas sta sam nasao na jednoj talijanskoj stranici...znam da znas nesto talijanskog, a i prepoznajes ove komponente, pa me zanima da mi kazes dali to stvarno moze vrijediti 9500eura.
evo ga:
-------------

Mini Cooper Montecarlo 1996 km 55000

Motore: completamente revisionato, guarnizioni nuove, frizione rinforzata, cambio nuovo, albero a camme Kent 274, scarico centrale artigianale, filtro JR lavabile

Assetto: coni di gomma Dunlop racing, ammortizzatori Koni regolabili e sistema Adjusta-Ride per la regolazione dell'altezza, distanziali anteriori e posteriori, gomme Yokohama 165 r 12 omologate

Carrozzeria: colore canna di fucile con "race strips" bianche su cofano, tetto e baule, parafanghi "gruppo 5" in vetroresina bianchi, 4 fari supplementari anteriori, finiture in alluminio con logo "Montecarlo" serigrafato, griglia anteriore e paraurti cromati nuovi

Interni: volante sportivo anatomico in pelle, plancia in radica, set portiere e pomello del cambio in alluminio; radio con cd

Pezzi originali: coni di gomma/ammortizzatori "stock", parafanghini originali in tinta con la carrozzeria, paratia antipioggia per vano motore, volante "Montecarlo" originale, albero a cammes originale, filtro aria nuovo originale

Auto rarissima, per mini-maniaci ed appassionati, foto e prove a richiesta!

9500 euro!

alfist_zg odlog.
09-09-2003, 14:57
e da , i kakav je to mini Montecarlo?

Dom-Dom
09-09-2003, 16:11
Nikad čuo , ali po ovom popisu kaj ima čini se neki grdi igrač :smile20:

Dom-Dom
09-09-2003, 16:22
http://www.montecarlo.demon.co.uk/monte/Monte/frontal.JPG
Ecco!

Dom-Dom
09-09-2003, 16:26
http://www.montecarlo.demon.co.uk/monte/Monte/back.JPGhttp://www.montecarlo.demon.co.uk/monte/Monte/interior.JPG

Alfist , to ti je bila special Edition iz 94 godine , u čast 30 godina pobjede u Monte Carlu i napravljeno ih je samo 200 komada , 140 crvenih i 60 crnih.

Više o tome imaš na www.montecarlo.demon.co.uk

Pozdrav!

Dom-Dom
09-09-2003, 16:27
http://www.montecarlo.demon.co.uk/monte/Monte/back.JPG
Valjda bu sad uspjelo.

Dom-Dom
09-09-2003, 16:28
http://www.montecarlo.demon.co.uk/monte/Monte/interior.JPG
Još!

Dom-Dom
09-09-2003, 16:31
http://www.montecarlo.demon.co.uk/monte/Monte/rear.JPG
Još!

Dom-Dom
09-09-2003, 16:32
http://www.montecarlo.demon.co.uk/monte/Monte/Interior.JPG
Još!
Alfist zadovoljan?

INTERCEPTOR
09-09-2003, 17:39
Alfist ZG vrijedi toliko.

1. razlog je taj što je to special edition

2. razlog je što ima pregršta sportskih preinaka počevši od bregaste, auspuha, filtra, racing gumeni elementi što nose karoseriju, koni amortizeri, kit za štelanje visine, distanc ploče, set ručkica na vratima od aluminija, volan... - a te stvarčice nisu baš jeftine.

3. motor i mjenjač su tip top

Bolesno

INTERCEPTOR
09-09-2003, 17:47
Ove ručice su bolesne

http://www.montecarlo.demon.co.uk/monte/Monte/door.JPG

Cezy
09-09-2003, 17:48
Mrakaca od auta! Sam za tu lovu nisam bas ziher da bi uzo minia.

INTERCEPTOR
09-09-2003, 17:52
http://www.miniworld.co.uk/images/thumbs/8porttg.jpg

INTERCEPTOR
09-09-2003, 17:55
http://www.miniworld.co.uk/images/thumbs/clubtg.jpg

http://www.miniworld.co.uk/images/thumbs/clubtg.jpg

http://www.miniworld.co.uk/images/thumbs/fattg.jpg

http://www.miniworld.co.uk/images/thumbs/blu3tg.jpg

INTERCEPTOR
09-09-2003, 17:57
Ovo izgleda impresivno. Izgleda da je neki moćni k.. ispod haube. :o :o :o :o

Mislim tj. ne mislim nego sam siguran da bi Clio Sport pao ko slomljena grančica :smile06: :smile06: :smile06:

:URL=http://www.miniworld.co.uk/images/smallwall/8port_small.jpg:link jer neće staviti sliku veću od 500 pixela?????:/URL:

INTERCEPTOR
09-09-2003, 17:59
:URL=http://www.miniworld.co.uk/images/smallwall/blu3_small.jpg:h:/URL:

INTERCEPTOR
09-09-2003, 18:01
:URL=http://www.miniworld.co.uk/images/smallwall/club_small.jpg:neuspjeli redizajn, al ej pogodan za ubacit veći motor.:/URL:

alfist_zg
09-09-2003, 18:15
znaci tako...
Super izgleda.

Inace frajer je napisao u doljnjem djelu oglasa kojeg tu nema, da je svjestan da je to puno love ali da je sve radjeno kod najboljih majstora i sa puno ljubavi :)

Ma skoro svi koji imaju te stare miniće kad ih prodaju navode razloge zbog kojih ih moraju prodati...ono, tipa , preseljenje u drugu zemlju , bolest itd.

Ovaj je napisao da ga prodaje jer mu hitno treba auto koji moze vuci 1200 kg tesku prikolicu. :smile17:

alfist_zg
09-09-2003, 18:19
nemoj molim te interceptor spominjati clio, jer ce se ova tema pretvoriti u makljazu u roku keks.

Inace, moram reci da mi je i malo "zao" sto mi je ubrizgan Alfa otrov u organizam, jer mi je toliko dobar ovaj minić da bi poceo samo na njega brijati.
Evo , cak i sad kad pisem na ovoj temi iz postovanja maknem svoj potpis.

Ali ima rijesenje i za to: velika garaza i puno Minića i Alfi.
:) :) :)

INTERCEPTOR
09-09-2003, 18:21
prednja polušasija s ovjesom

http://www.minimotorsport.de/images/hmp241001.jpg

zadnja polušasija s ovjesom


http://www.minimotorsport.de/etk_detail.asp?Artikelnummer=HMP+241002

INTERCEPTOR
09-09-2003, 18:22
http://www.minimotorsport.de/images/hmp241002.jpg

INTERCEPTOR
09-09-2003, 18:34
Mini Turbo

http://www.geocities.com/jharkola/images/miniturbo/Block.jpg

http://www.geocities.com/jharkola/images/miniturbo/Head.jpg

http://www.geocities.com/jharkola/images/miniturbo/Turbo2.jpg

http://www.geocities.com/jharkola/images/miniturbo/Turbo3.jpg

INTERCEPTOR
09-09-2003, 18:36
http://www.geocities.com/jharkola/images/miniturbo/new_carb_fitted1.jpg

INTERCEPTOR
09-09-2003, 18:37
http://www.geocities.com/jharkola/images/miniturbo/new_carb_fitted1.jpg

S V T
10-09-2003, 04:00
Na ovom svjetloplavom miniću gore je maska od starog volva, zar ne??

skraćena naravno<br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

INTERCEPTOR
10-09-2003, 14:38
Ne to je Mini 1275 GT. Tj. redizajn. Nakon slabe prodaje ponovno su se vratili originalnom obliku.

alfist_zg
10-09-2003, 22:15
ma ovaj je nista za 9500Eura..evo ovaj svabo trazi 14500 za ovaj.
××××ga neda mi sliku staviti, ali evo oglas:
Mini Cooper Sport Last Edition 'Knightsbridge', british racing green,
erst 1'800 km, mit allen zusätzlichen Extras wie z.B. 4 Zusatz-Scheinwerfer,
el. Faltdach, Edelstahl-Sportauspuff original Rover mit Doppelrohr mittig,
Sonder Weichleder 'alpaca', Wurzelholz-Türgriffe, Hochflorteppiche,
Stereoanlage. Zusätzlich hohlraumversiegelt, Garagenwagen.
Nur Schönwetterbetrieb, absolut fehlerfrei, Preis: € 14'500.-

INTERCEPTOR
14-09-2003, 16:22
http://www.collectorcar.com/72-mini-cooper.jpg

1972 Mini Cooper.. less than 500 mi on complete restoration and upgrade.. New 2000 Sport Pack.. 1275 CC motor.. new Conley leather interior, wood grain dash.. new wiring, upgraded brakes..twin port injection.. racing lights.. etc..etc..

$ 17,295.00 U.S.

:smile17: :smile17: :smile17: :smile17:

INTERCEPTOR
14-09-2003, 16:43
:URL=http://www.cabrionews.de/ontour/01/berg01/mini.jpg:sick:/URL:

alfist_zg
14-09-2003, 19:53
ma pogledaj samo taj prednji kraj kako je jebački....joj.
Conely koža :smile20:
Nasao sam neke super slike minića i nekih okupljanja ljubitelja, ali sve su prevelike a nedami ovaj forum staviti ih.
Prico sam sa administratorom u petak pa je reko da ce se to uskoro popraviti , onda cu ih staviti.

INTERCEPTOR
16-09-2003, 17:31
:URL=http://www.minicentre.nl:Ova bolesna firma se bavi restauracijom minija:/URL:

Ima svega, može s ečak kupiti gola karoserija, imaju čak lager karoserija,

http://www.minicentre.nl/images/DSC00112.JPG

Slike povećeg broja restauracija. Restauracija minija im je valjda rutina.

alfist_zg
16-09-2003, 21:11
ludilo.

Imam jednu novost..ima neka kombinacija, ali necu jos nista govoriti , a i zato jer prakticki neznam jos nista....ali ima jedan mini iz 84 za koji ima jedna kombinacija kako bi mozda mogo doci do njega.

Interceptor, koji bi to mogao biti i kako bi mogao izgledati, znam samo da je iz 84 i da bi trebao biti dobro ocuvan.
pomozi!

alfist_zg odlog.
17-09-2003, 17:21
Interceptor,
motor je neki 1.3 i iz 86 godine je...
sta bi to moglo biti?
nemam za sada vise info.

INTERCEPTOR
17-09-2003, 17:29
Kako bi mogao izgledati, pa svi miniji su isti :))

A 1.3 bi mogao imati 75 ks (to ide solidno). A sad vjerovtano je i cooper jer su mislim svi 1.3 cooper. Ali kažeš d aje auto iz 84., a motor iz 86., možda je ubačen pa ne mora biti cooper.

alfist_zg odlog.
17-09-2003, 20:28
ma krivo si me shvatio.
znam da svi izgledaju isto, ali znas da su periodicki mijenjane serije pa me zanima pod koju bi seriju taj spadao.
Nije iz 84 nego iz 86 , za×××× sam se.Pa sta nema najjaci cooper 63 konja i to onaj iz zadnje serije?kako onda 75 konja???

S V T
18-09-2003, 06:54
nutra paše na šraf od inocentia makina ako se ne varam?<br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

INTERCEPTOR
18-09-2003, 13:33
Pa ta makina od Innocentija i je od Minija. Innocenti je radio neko vrijeme Minije licencno.

Alfist ZG ovi sa 63 ks imaju katalizator, i inection s jednim injectorom. Mislim d aniej toliko do katalizatora nego u ubrizgavanju, a meh. mi govori d aovi stariji 1300 imaju i veće ventile i još ako su 2 dupla karburatora, a bilo je takvih. Tako d aje prosjek tih starijih 1300 bio 75 ks. Bilo je i preko. Ima i 1300 od 53 ks. Postoji opasnost daje to taj, makar ne vjerujem jer mi je 86. predaleko za inection. Najvjerovatnije ima više od 63 ks, možda 70 KS.

INTERCEPTOR
18-09-2003, 13:41
Mislim d aspada u seriju od 80 do 90.g. E sad koliko vidim piše d aje cooper re-launchan tek 1990. Što bi značilo da ga u prethodnoj seriji iz koje je taj tvoj nije ni bilo, a prema tome nije bilo ni 1.3. Znači motor je ubačen. Još ću malo vidjet.

INTERCEPTOR
18-09-2003, 13:48
Evo tko je u Kolumbiji vozio Mini. :o :o :o :o

http://www.minipassionmini.50megs.com/imagenes/fotografias/minihescobarbuga73.jpg

Sad sam našao da su neki Cooperi bili opremljeni kitom koji je davao 80 KS i to ovi iz 91 n adalje. To stavrno nisam znao. Mislim d ase radi o kitu s 2 injektora.

alfist_zg odlog.
18-09-2003, 16:56
a dali su postojali miniji sa 1.3 motorom a da nisu cooper?

_Stevo
18-09-2003, 16:58
Čupavi el buš ti više kupil tog Minija? Tolko se raspituješ za njega ko da dobivaš i neku ženu odmah s njim :)) <br><hr><font face="Impact" color="blue">forT escorD 1.3 kaRaFun, varijacija blue boje --- comMinG thIs fAll....bE CaRfeuL!!</font>

INTERCEPTOR
18-09-2003, 19:04
Ovako nisam siguran, mislim da jesu. Uglavnom 80-ih koliko sam uspio saznati nije bilo 1.3 motora. Tek je uveden ponovno 1990. kad cooper ponovno oživljen. Al to nije nikakva greda ako je motor ubačen jedino je opasno ako je bio slupan. Svakako bolje 1.3 nego 1.1.

Zau sporedbu 1.3 sa 50 ks ima ubrzanje 17,8, a 1.3 sa 63 ks ima ubrzanje oko 12-13s. Al ono što bi ja napravi je da bi na 1.3 stavio glavu od Mini Metro Turbo koja ima veće usisne ventile, al mislim da bi trebalo malo brusiti jer je to glava od turba. Ono što me muči je ekotest i da li bi ga zadovoljio. Zašto baš mene pogađaju ta govna. Možda da mu privremeno za test stavim 3 katalizatora
:(

Ma mislim odmah sutra bi išao u Italiju to tražit.

S V T
19-09-2003, 22:08
imal je sused minia, i to ljubičastog ( :)) ), autić je super!<br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

alfist_zg
21-09-2003, 21:10
Ma Stevo nista od toga...pobjeglo mi.

Inace , to je serija Mk5 i da, samo Cooper ima 1.3 motor a on je ponovo uveden tek 1990.
Tvoj je Mk6 Interceptor.
Jos sam saznao da tek od serije MK5 su uvedene disk kocnice naprijed, a to mi je dosta vazno.

S V T
21-09-2003, 21:13
zar nemaju svi mini cooperi diskove napred??<br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

Girrari
21-09-2003, 21:14
Ne, imali su bubanj.<br><hr><font color="blue">Burekman ****</font>

alfist_zg
21-09-2003, 21:25
Nije Girrari, svi Cooperi od 61 su imali diskove...i to Lockhead. pogledaj si malo ovaj link:
:URL=http://space.tin.it/clubnet/ipqnso/ministory_up.html#COOPER:http://space.tin.it/clubnet/ipqnso/ministory_up.html#COOPER:/URL:

i da..drzi se fiata i bureka hihihi...

alfist_zg
21-09-2003, 21:27
SVT, ja sam ovo govorio za opcenito seriju MK 5, ne za cooper.
Ovo za cooper imas pravo.

Girrari
21-09-2003, 21:33
"The Abarth liked to lift the inside front wheel, the Mini the inside rear wheel. In Abarth's favour may be the bigger wheels (12" or 13" against Mini's tiny 10"), the rear disc brakes and the 5-speed gearboxes (though the group 5 Mini's had that too)."

Ovdje se govori u Miniju za utrke. E sad... kakav je bio civilni Cooper nemam pojma. <br><hr><font color="blue">Burekman ****</font>

Girrari
21-09-2003, 21:34
E da, nemam pojma na koju se godinu text odnosi.<br><hr><font color="blue">Burekman ****</font>

S V T
21-09-2003, 21:35
znam alfista, ali zanimalo me za coopera a nisam bio 100 odsto siguran!<br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

INTERCEPTOR
21-09-2003, 21:38
Ma daj koji vam je pa nema šanse da stari cooper imaju doboše napred, nije to buba ×××× vas.

S V T
21-09-2003, 21:44
Ma incp naj se ljutiti odmah, znam da to nije vw, ipak je riječ o jednom pravom malom englezu! ;)

Samo nisam bio siguran pa sam pitao!<br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

INTERCEPTOR
21-09-2003, 21:53
Da i samo da znate da sam ih danas silovao prvo uz učku, a kasnije niz učku. Cesta prazna Yokohame škripe, svaki lakat zavoj za gore pod ručnom i onda za dole imao sam cilj pregrijati kočnice, al neće ×××× mu m.... Pa mislim da je bilo jedno 10 intenzivnih kočenja. Al pazite za dole i neće da se griju. Kad sam stao taknuo sam disk i speko prst. Bilo onako ko da taknete ploču na špaheru. A i doboši su bili pristojno ugrijani. Al ima jedna serija zavoja i tako fino se prolaze pod punim gasom. Ne mogu opisati to prebacivanje težišta pod punim gasom. Pa taj auto je igračka. Ne bi volio ni pomišlajti što neki majstor je kadar s njime raditi.

S V T
21-09-2003, 22:01
He he i mi smo danas išli tim putem i to pazi s čime...escort karafan....čisto jebanje majke....75 ks, 4 mrcine od po 100 kg...auto jedva da se makne

jedva došli do vrha i onda nizbrdo....opet čisto j....majke....kočnice smrde, kurca ne koče....auto se naginje ko koza....mislim ono.... ×××××× na kvdarat<br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

_Stevo
21-09-2003, 22:19
Nemoj mi Escorta. Još da nije karafan bi ti oprostil ali ovak :smile09: <br><hr><font face="Impact" color="blue">forT escorD 1.3 kaRaFun, varijacija blue boje --- comMinG thIs fAll....bE CaRfeuL!!</font>

S V T
21-09-2003, 22:23
nemaš meni što opraštati ja sam sjedio iza u escortu, nije moj!

ali da je bio neki hot hatch....e.... to bi bio sex....<br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

_Stevo
21-09-2003, 22:29
Da da. Nema veze kaj je tvoj. I da je od mame od tvoje mame od tvoga tate nemaš kaj pljuvat po Escortu karafanu. <br><hr><font face="Impact" color="blue">forT escorD 1.3 kaRaFun, varijacija blue boje --- comMinG thIs fAll....bE CaRfeuL!!</font>

alfist_zg
22-09-2003, 20:14
Girrari , pa i u samom tekstu koji si tu pejstao, kaze "rear disk breakes", znaci zadnje diskove, mi govorimo o prednjim diskovima.
Svi cooperi od 61 , bilo trkaci ili civilni su imali diskove naprijed...procitaj si tekstic na linku koji sam ti stavio dole.

Interceptor, jesi ti modificirao nesto kocnice na svom miniju? nesto si bio pricao , sad se ne sjecam vise...

Girrari
22-09-2003, 22:43
Je, sjebal sam. Nije imal diskove ODOZADA. I to u nekim vertijama valjda s početka.<br><hr><font color="blue">Burekman ****</font>

S V T
23-09-2003, 01:14
:o :o :o štef na čem si ti??

escort je od frenda, nije ni moj ni mamin ni tatin!<br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

INTERCEPTOR
29-09-2003, 19:01
Alfist zg ma stavio samo bolje pločice i pakne. Al svejedno nisu baš racing. Uglavnom kad se potroše stavljam npr. OMP racing ili Ferodo Racing. A kad diskovi odu bušeno rezane. Stalno za njeg analazim neke niske cijene. Iz njemačke bušeno rezani paar 100€.

INTERCEPTOR
29-09-2003, 19:04
1380cc Mini Engine & transmission with SuperCharger
Our standard 1380cc engine produces about 115HP verses a stock "S" of about 72HP! BUT if that is not enough grunt and go, then our special exclusive Mini Mania Supercharged 1380 has got to be all you could ask for. It has all the Horse Power of a big bore plus some and more importantly it has the tremendous torque of a supercharged engine. The results will be 140+ HP that is totally streetable, usable for everyday driving that feels like a race car! Our stock 1380cc engine is modified for the lower compression required for the blower and a special camshaft is installed.


http://www.minimania.com/images/1380_super_b.jpg

Tko kaže da neće slonče u lonče.

:smile12: :smile17: :smile17: :smile17:

S V T
29-09-2003, 23:02
zver, nema šta!<br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

alfist_zg odlog.
30-09-2003, 21:29
uh interceptor, treba ti tocno tjedan dana da odgovoris. bas sam cekao da vidim dali si zaboravio ili te boli ××××× za ovu temu.
dobro, dobro, proso si na testu.

Jesi vidio , reko mi je frend danas ujutro da ima neki krasni mini u fotooglasniku za 1000 eura. Neznam kakav je ni koja godina, reko mi je da izgleda predivno.

E da...gledao sam u subotu film "Bourneov identitet" sa Matt Demonom, i ima super ali super dugacka scena ganjanja sa minicem po parizu. A to je tek kraj. Pocetak je kada ga neka zenska poveze , i idu iz Zuricha u Pariz i onda tamo borave neko vrijeme i onda ganjaona ( ali luda, po stepenicama!!!) i onda u garazu gdje mini zavrsava svoje pojavljivanje u tom filmu.
Ludnica. Pogledajte taj film.

alfist_zg odlog.
30-09-2003, 21:30
a jel komplicirano staviti te diskove naprijed?

INTERCEPTOR
01-10-2003, 14:14
Da alfist gledao sam taj film. Scena je legendarna.

Kako misliš diskove naprijed? Umjesto doboša? Pa treba promijeniti vjerovatno glavčinu, a one su skupe u 3 p.m. Al možda i ne treba već samo onaj dio što dođe između glavčine i diska. Kupiti diskove, klješta, pločice.

Ništa nije komplicirano već treba promijeniti neke stvari.

INTERCEPTOR
01-10-2003, 14:19
Ovaj :URL=http://www.miniandcoopers.com/:link:/URL: je jako koristza tko želi sređivat minija. Imaju svega i svačega, od šminke do ozbiljnog tehničkog tuniga. Možeš kupit gotov tuniran motor s mjenjačem od 95 ks pa do 125 ks.

I što je najbolje to je u Italiji.

da 690€ :smile07:

http://www.miniandcoopers.com/Mini/FOTO/DiscDriveAssemblies.jpg

Sad vidiš da je najisplativije nabavit što jači mogući Mini jer si lišen ovakvih troškova.

INTERCEPTOR
01-10-2003, 14:20
Ma šta to ja govorim, disk dođe direktno na glavčinu nem anikakvog komada između. :smile17: :smile17: :smile17:

INTERCEPTOR
01-10-2003, 14:23
http://www.miniandcoopers.com/Mini/FOTO/FerodoBrakeKit.jpg

Kit freni Ferodo Power
( anche TAROX )

dischi e pastiglie
€ 198

LUDNICA :o

INTERCEPTOR
01-10-2003, 14:33
Na ovom tal. linku glavčine su 48€ kom, dok je original 133€ kom za disk dok je za minije s dobošima oko 50e, znači razlika je poveća i treba mijenjati. Uglavnom, najbolje na odpadu skinut glavčine i klješta jer je to original jako skupo. Istina nakon ugradnje diskova razlika je dan i noć.

INTERCEPTOR
01-10-2003, 14:43
Glavčine

http://www.miniandcoopers.com/Mini/FOTO/FrontHubs.jpg

http://www.miniandcoopers.com/Mini/FOTO/BigBor1.jpg

http://www.miniandcoopers.com/Mini/FOTO/SalisburyLSD.JPEG

samoblokirajući diferencijal, dobro dođe kad se stavlja turbo tj. nužan je. Ali i kad snaga ide preko 100 s bilo kakvim preradama.

1500€
:)) :))

http://www.miniandcoopers.com/Mini/FOTO/PerformanceHandlingKit.jpg

780 € - gume, kit za štelanje visine, sportski amortizeri koni sa štelanjem tvrdoće.

alfist_zg
02-10-2003, 00:00
Ma neeee...ja sam mislio dali je komplicirano kada te vec postojece diskove mijenjas sa onima kvalitetnijima kao sto si ti reko da si napravio?
Vidim da je super taj link , ali pogledacu ga sa kompica na poslu jer me ovaj doma zajebava.

INTERCEPTOR
02-10-2003, 12:36
Ne uopće nije, samo ih namontiraš umjesto postojećih. To možeš i sam napravit.
Skineš pločice van, skineš klješta. Skineš onu ploču koja je zavidana na disk na kojoj se nalaze navoji za vide od kotača i time si automatski odvidao i disk. Izvadiš ga van, staviš drugi, zavidaš tu ploču i vratiš klješta i pločice. Poštelaš kočnice tj. vratiš pumapanjem pločice u početni položaj.
U glacvnom sve se temlji na odvidaj zavidaj.

Ali to vriejdi samo za disk koji sam dao tu na slici. On je istih dimenzija kao tvornički, samo je bušen i rezan. Postoje i high performance diskovi samoventilirajući, veći i bušeni u većoj količini. Tu treba već i stavit 4 klipna klješta. To je već basnoslovno skupo i stavlja se ukoliko ti motor ima preko 150 ks.

alfist_zg odlog.
05-10-2003, 19:11
Interceptor,
evo sad sam pogledao onaj site miniandcoopers.com sta si ostavio.
FENOMENALNO!!!
Nevjerovatno, jesi vidio imaju prakticki ove stare Minije NOVE, sa 0 km!?!?!
cijene od 14000 eura.
Daj mi objasni malo , kako to naprave, nije mi jasno.

A u rubrici rabljeni, cijene do neba. Ima jedan za 22500 eura.
Ludilo.
Definitivno znam sta dalje. Nabaviti lovu i onda dobro prostudirati ovaj site.I onda nakon toga jedan ce biti moj. :) :) :)

INTERCEPTOR
05-10-2003, 22:37
Pa valjda slože cijeloga od novih dijelova :o

ne znam alfist, ti si mis e na onim slikama činio dosta visok. Visoki imaju problema u miniju jer im koljena tuku u volan. Naime u miniju nema ispruživanja nogu jer je napred motor. :smile08:

alfist_zg odlog.
06-10-2003, 19:50
a sad mi to kazes...a kad sam te pitao ( pogledaj ovu temu par strana naprijed) prije , reko si da ne bi trebao imati problema.
Visok sam 188cm.
Ima neko na forumu ko je vozio stari Mini da mi kaze da li stvarno bi imao teskoca??

ma dobro , patit cu malo, naviko sam ja na svasta.
Sad je ionako gotov, zapalio sam se, i vise nema nazad, pa makar bio ko u kutiji sibica.

S V T
06-10-2003, 19:59
Imam ja 193cm i vozio sam minia, moram priznat da je malo bed, al nikad se nezna možda te spasi tih 5 cm!<br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

INTERCEPTOR
06-10-2003, 20:32
Vjerovao ili ne MINI sveukupno ima više prostora unutra nego alfa gtv bertone, lancia fulvia coupe, fiat 128 sport. Jedino ti auto imaju napred puno više mjsta za noge. Ali visina, širina, zadnja klupa, tu ih mini pere strašno.

Al to se isto da srediti, npr. zadnji sic se prepravi da bude više na natrag, to ne bi trebao biti problem, samo što iza ima jedan pretinac koji smeta, pa ga treba malo piliti i ponovo variti, al ni to nije problem. Pod uvijetom ta imaš duge ruke. Štanga mjenjača s elako prilagodi, ali volan je sjeb, malo, al vjerujem da se i to da sredit. Mislim sve s eda sigurno, al ovisi s koliko love raspolažeš.

alfist_zg odlog.
06-10-2003, 22:39
ma dobro, patio bi malo...znas kako je : "love hurts".

SVT, jel tebi zapinjao volan za koljena?
Na kraju krajeva, nije sigurno skuceniji nego peglica, a u peglici mi je bio bad, al sam se brzo navikao.

S V T
07-10-2003, 00:21
Nije koliko se sjećem, al je bilo ××××no tjesno!<br><hr><font size="+1" color="blue">Let the good times roll!</font>

Cezy
07-10-2003, 17:55
Danas sam vidio trebu,sa ful sredenim Minijem.Imala je crvene najlonke i one zute cipele za vozit,kakve rade sparco ili puma.Ludoo!! :))

Btw Mini je bio zeleni sa onim krasnim felgama 13",i 4 rally fara napred,zaljepljenim sa izolir trakama. :smile20:

INTERCEPTOR
07-10-2003, 18:16
Ja sam curu prisilio da si kupi te crvene sparco-puma tenisice.
A i ja ću ih si uskoro nabaviti. :smile15:

Cezy
07-10-2003, 18:35
Puma speedcat se zovu.Postoje vec poluvisoke za 100ojra. :smile20: :smile20:

INTERCEPTOR
17-10-2003, 20:20
Peugeot 1.9 GTi
The October 2000 issue of Mini Magazine (http://www.minimag.co.uk) features Ken Andrew's Mini based on a Peugeot 205 1.9 GTi engine giving around 130 BHP.

The original car is a 1973 Mini 1000 reinforced with 2 by 2 box section steel welded into the floor for strengthening. The additional strength permits the fitting of the Peugeot front and rear sub-frames complete with suspension and running gear.

As the Mini front is the standard size (a steel flip-front) Ken has had to resort to positioning the radiator in the boot of the car which unfortunately means for now that he has to run it with the boot open! The radiator is sourced from a Ford Granada together with the corresponding fan housing mounted where the spare wheel used to go. There seems to be no problem with the standard water pump running the coolant the extra distance.

The suspension is taken care of by MacPherson struts from an Escort XR3 which slotted in easily and fitted better than the Peugeot units as height is restricted by the Mini's wings. Bars are used to strengthen the top of the struts and these are tied into a 6-point roll-cage.

The electrics are a combination of the Peugeot and Mini wiring looms. The brakes and clutch hydraulics are also combinations of the original Mini parts and the Peugeot's.

http://www.btinternet.com/~honda.mini/hybrids/Graphics/Peugeot_-_1.jpg

:o :smile17:

INTERCEPTOR
17-10-2003, 20:22
http://www.btinternet.com/~honda.mini/hybrids/Graphics/Peugeot_-_2.jpg

INTERCEPTOR
17-10-2003, 20:25
Mini VTEC -vau :smile17: :smile17: :smile17: :smile17: :smile17:

http://www.btinternet.com/~honda.mini/hybrids/VTEC/Graphics/Hatfield_01_640x480.jpg

http://www.btinternet.com/~honda.mini/hybrids/VTEC/Graphics/Hatfield_02_640x480.jpg

E to se zove posao, pogledajte kako su alternator povezali :o :smile17: :smile17:

INTERCEPTOR
17-10-2003, 20:36
http://www.btinternet.com/~honda.mini/hybrids/VTEC/Graphics/vtech-engine_640x480.jpg

http://www.btinternet.com/~honda.mini/hybrids/VTEC/Graphics/vtech_kit_640.jpg

Cezy
31-10-2003, 20:21
Strava!!! :smile20:
Btw MINI pere po zavojima Kockicu m3 ko beba zvecku.Stvarno legenda od auta. :)

Cezy
28-11-2003, 10:33
:URL=http://www.minigarage.de/:Link:/URL:
Dora stranica za mini fan-ove. :)

Cezy
28-11-2003, 10:35
http://www.minigarage.de/pics/felgen_reifen/felgen1_01.jpg
10" :smile20: :smile20:
Ove prve su mrak.

alfist_zg odlog.
28-11-2003, 14:39
hvala Cezy.

Interceptor, kako napreduje prodaja Minija ?
Nadam se loše. :)
Izvijesti me malo...

e da...pogledaj si u oglase od Autokluba , ima jedan Mini pre××××no uredjen , godina je 89. za 3 i nesto eura.
Nisam siguran , ali mislim da je to onaj Mini od mog susjeda, sta ga je sredjivao samo za sebe , i onda kad sam se vratio s mora, odjednom ga vise nije bilo, a tipa nikako da sretnem.
Pogledaj molim te taj oglas pa mi reci sta mislis, ima i slika.
pozdrav.

INTERCEPTOR
28-11-2003, 19:39
Alfist, mini se još ne prodaje. Sad ima drugi mjenjač. :smile20: :smile20:

alfist_zg odlog.
29-11-2003, 13:00
novi mjenjac?kako novi mjenjac?zasto novi mjenjac?
kakvi su ti planovi onda s njim?

I jesi pogledo u autoklubu ?

Cezy unlog.
29-11-2003, 13:43
Cep,jeli to getriba sa 4 ili 5 brzina?

INTERCEPTOR
29-11-2003, 21:22
Alfist nažalost bacio sam te oglase, pogledam koje alfe se nude i odmah zgužvam i bacim u koš :(

A stavio sam polovni mjenjač s odpada 90. godište. Razlog je taj što mi se razletio diferencijal i probio je kućište mjenjača. Tako sam za 185€ nabavi motor s mjenjačem u Italiji. I moram reć da sam jako ugodno iznenađen koliko je mjenjač u dobrom stanju. Mislio sam da će trebati bar sinhrone promjenit. Al ovo je za 5. Nema šanse da zastruže ma koliko brzo prešaltao.

Šteta što je motor 1000 ccm. Ništa mi od njega ne paše. Da bar glava paše, pa da ju malo uredim i onda premontiram na svoj.... Malo ću ga rastavljat kad mi bude dosadno. :))

INTERCEPTOR
29-11-2003, 21:26
Cezy 5 brzina se nije nikad serijski proizvodila, al postoje vanserijski mjenjači sa 5 brzina, pa čak i 6 za oko 2500 funti al samo u Engleskoj. A inače novi mjenjač original 4 brzine je 2200€. Eto što da kažem nego blaženi odpad. Za male pare se i najveća krntija s dovede u sasvim solidno stanje.

alfist_zg odlog.
30-11-2003, 17:53
ma ja isto pogledam samo Alfe i onda vise ne gledam, ali slucajno sam brzo prelistavo pa sam vidio i tog minija , zato jer ima slika.
Daj probaj nabaviti te oglase, pa mi reci sta ti se cini.

A jesi razmisljao da nadjes na otpadu 1.3 motor, tojest isti ko tvoj , samo da je u boljem stanju naravno i onda ga transplatiras u svoj i vise nemas problema sa potrosnjom ulja.
I kako to da pase mjenjac od slabijeg motora na jaci?

I daj mi reci jednu stvar....
Ti prakticki odes u Italiju i tamo pronadjes ( u ovom slucaju motor i mjenjac) i das da ti ga tamo presade ili kako?
prosvercao si ga? ili si normalno uvezao polovni dio ?

INTERCEPTOR
30-11-2003, 19:56
Ma nije moj motor toliko loš, da bi se upuštao u to. Troši on ulje, al ne bi rekao po načinu rada i snazi. Pali od prve, ne trokira nikad, ne dimi jako itd. On je još odličan. Motor je najmanji problem. Problem je karoserija koja je sfušano popravljena.

A što se tiče mjenjača, mjenjač paše bez problema, čak su i omjeri isti. Jedino oni stariji miniji imaju kraće omjere, al svejedno se može pripasati. Međutim postoji i prva gen. mjenjača koji ne pašu. To su oni prije 85.

A to za otpad. Dođeš na odpad pitaš ako imaju on ti da ako je izvađen ili ti pokaže auto, prepile nosače, poluosovine, auspuh i ukrca ti ga. Što se tiče ugradnje sumnjam jer je to jebada za raditi i zahtjeva puno vremena. Njima je teško odvidati nosače i auspuh pa ih pile brusilcom. Na miniju je to sve još gore jer nema mjesta za raditi, a i nije auto za svakoga da prčka po njemu... Bilo je jedno 3 minija i 2 mini metroa na 1 odpadu. A odpada ima kolko hoćeš. Najbolji su oni uz autocestu jer tamo ima puno auta koji se razbiju po autoputu, znači novih.

Napravio je tip račun za 100€ i carinik se nakon malo odmjeravanja smekšao i pustio nas. Kao motor je stari, meni treba samo mjenjač, al smo morali uzet cijeli motor jer je mjenjač u sklopu motora u karteru ispod radilice.

alfist_zg
13-03-2004, 19:49
Interceptor, jel ono tvoj mini u oglasniku u autoklubu?

INTERCEPTOR
13-03-2004, 19:53
Je :)

alfist_zg
13-03-2004, 19:55
malo si ga prećero s cijenom, nisi? :)

alfist_zg
13-03-2004, 19:56
a da znaš da sam bio 99% siguran da je tvoj, kad sam procitao srebrno obojana ploča! a znam da si ti to radio, a i pise na pocetku ove teme hehe

INTERCEPTOR
13-03-2004, 20:04
Ovak, cijena je takva jer:

1. imam svojevrstan monopol jer ih kod nas mk4 skoro pa i nema. Zvalo me 5-6 ljudi i nitko nije prigovarao puno za cijenu.

2. U Italiji ili Njemačkoj su od 3500-6000€ ovisno o stanju. Na to još - njihov porez+40% naša davanja.

3. mehanika je dosta dobro, jedina mana je što motor troši ulje ako se to može smatrati manom, al ide ko novi i dalje 160 po brzinomjeru, ne trokira, ne štuca tako da je to OK. Drugo sve je pun kufer toga izmjenjano u 3 godine tako da ne znam što ima riknut. Neke stvari treba još srediti, al lako za to.


4. Komentar jednog tipa u 10. mjesecu kad sam mu rekao d aga cijenim na 4000e je bio, pa možda bi ti daio i više od 4000 ako bi ga sad prodao, al eto ja ga nisam onda prodavao. On je kupio neregistriranog 93. godište Mini British Open za 3800€.


:smile13: ;) :)

alfist_zg
13-03-2004, 20:16
super!
Ja bi bas kupio ovakvog kakav je tvoj, od A do Ž.
A gdje je taj tvoj frend kupio taj british open? kod nas ili vani?

Nadam se da se podrazumijeva da ces ga dati u ruke samo, ali samo nekom super super znalcu i obožavatelju, bez obzira na lovu. ;)

INTERCEPTOR
13-03-2004, 20:27
Ma nije to frend, to je neki tip koji je tražio mini. Kupio ga od neke ženske iz trsta, pa sad mi nije jasno kako ga je uvezao ili je već bio uvežen. Bile su uglavnom neke komplikacije oko registracije.

alfist_zg
13-03-2004, 21:00
o ××××××, ma nemoj mi reci da je imao komplikacije oko registracije i uvoza?!?!
:o :( :smile11: :smile10: :(
Ja si bas nekako mastam, posto u HR tesko da cu naci onakav kakav mi se svidja, da cu si otici u Italiju po neki Mini mojih snova, samo da mi ovi seronje birokratske nesto ne u×××× to mi je najveca paranoja mamu im ××××× :smile09:

alfist_zg
13-03-2004, 21:01
imaju srece sto sad nemam love, inace bi oni vidli svog boga :smile06:

INTERCEPTOR
13-03-2004, 22:26
Ma ja ću si isto nabaviti jednoga koji će biti tip top, prvenstveno karoserija, dug je život :)), ovaj je bio zmašćen par puta pa ravnan, to mi smeta ako ći ulagati u njega. Ma nema komplikacija, samo ne smije biti stariji od 7 godina.

Cezy
31-03-2004, 08:51
Mini slavi 40 godina,od kako su prvi put dobili RALLY MONTE CARLO

Ima u novom Autorevue-u fantastican prilog na preko 4 strane,sa super fotkama.Uzeli su par starih minia i par novih mini cooper s-a.I isli se drapat po origigi etapama rally monte carla.
A prisutni su bili i tadasnji vozaci,One & Only Timo Mäkinen,Rauno Aauthonen,Paddy Hopkirk. I ima mrak prica o John Cooperu.Nisam ni znao da je on uveo mid engine u F1. :smile07:

Cezy
07-04-2004, 21:46
http://www.freenetpages.co.uk/hp/paulbroad/sil22.jpg

Monte Carlo WORKS MINI!! :smile20: :smile15: :smile20:

alfist_zg
12-04-2004, 13:51
Interceptor, vidim da se Mini jos uvijek prodaje!?!?
Jel ljudi zovu?

E , usput, jucer sam gledao stari Italian Job, stvarno je prva liga film! :)

INTERCEPTOR
12-04-2004, 16:51
Ma zovu al čim kažem da je bio udaren bježe. Moram "malo" limariju i ostalo sredit pa neću ništa govorit i nek ide za 4000.

TatinSinek
12-04-2004, 17:24
Pa sta postoji koji Mini da nije bio udaren???

ŠULE
12-04-2004, 17:56
CEP ideš na sporta? :))

INTERCEPTOR
12-04-2004, 18:02
možda u nekom drugom životu. :))

INTERCEPTOR
12-04-2004, 18:05
Kad bi bio u mogućnosti kupiti novi auto, makar ni onda ne bi kupio novi jer se ne isplati :smile18: gledao bi stilo 1.8 dynamic, crni, 3 vrata, 17 cola. Jednostavno sve ispod kompakta ne gledam.

ŠULE
12-04-2004, 18:06
Mislim, to bi ti bio pravi kompromis između Minija i ovog iz avatara. :smile15:

alfist_zg
12-04-2004, 18:17
udaren? mislis na onu proslost iz italije ili si i ti nesto naknadno letio s njim u zid?

i nemoj tako daj 4000 i nosi!
to moras iskljucivo nekom velikom ljubitelju prodati! i da prodje psiho test i test inteligencije, i zakletvu i tek onda eventualno moze. :)
ma ×××××ti bas bi ga ja kupio da imam novaca...ah ×××××× :(

INTERCEPTOR
12-04-2004, 18:24
Pa bio je on udaren prvo onda i još sam ga ja 2 puta sa svake strane. 1 u zid, drugi put me okrenulo na mokrom. Al taj prvi udes je najviše klriv. Ovo šta sam ja napravio nije problem uopće. Zamijene se blatobrani i ciao.

Fresh
14-04-2004, 08:23
http://www.felgenland.de/image/gto1.jpg

http://www.felgenland.de/image/gto5.jpg

Ovo je srijski model ili...

Evo i par tehničkih podataka tko razumije neka prevede

Mini GTO
Erstzulassung 1991, Umbau 1996
4-Gang-Getriebe, schrägverzahnt
1380er STII-100PS-Motor
10-Zoll-S-Bremse, Alubremstrommeln
Hilos, Spax
Inno-Instrumente in Walnuß-Wurzelarmaturenbrett
3-teilige MB-Racing Felgen 6J*10 mit 165-70-10 Falken
<br><hr>

INTERCEPTOR
14-04-2004, 18:12
nikad čuo ni vidio

Cezy
14-04-2004, 18:13
Ma bljuzga,MINI mora biti origigi.A fora su mi i oni kao kombici sa drvenim ramom. :)) :)

Cezy
21-08-2004, 12:43
Kakvog sam danas COOPER sport-a vidio!!!

Da se za××××s kako auto izgleda.
Tamno plavi,izpoliran,bijeli krov i crte na haubi,kromirana maska i 4x reflektori,slape 175 50 R13 na onim pre××××nim felgama,auspuh po sredini auta ide van!!

Unutra,koza boje slonove kosti,volan u dve boje,srebrena konzola,onak puna malih cukica,ma ludnica!!! :smile20: :smile20: :smile20:

Dom Dom unlog.
21-08-2004, 15:48
Da si vidio mog 1275 GT-a , slinio bi davno prije nekih 14 godina kad sam ga imao.Pirelli P7F 175/50/13 , Recaro original sicevi , nabrijan na nekih 80 konja.... :smile20: :smile20:

INTERCEPTOR
21-08-2004, 20:38
Mini najbolji osjećaj na volanu ima sa 155 gumom. <br><hr><font face="Courier"></font>

Dom Dom unlog.
22-08-2004, 11:11
Cep , daj si stavi 175/50/13 , probaj se voziti , pa onda komentiraj!! ;)

INTERCEPTOR
22-08-2004, 14:04
Dom kad sam prešao sa 145 na 165 o osjećaj na volanu je bio šugaviji, a to mi je i potvrdio i jedan tip šta vozi spretnost s minijem... Volan kao da izgubi na preciznosti, postane gumastiji... al svejedno je remek djelo upravljivosti za današnja kolica.

INTERCEPTOR
23-08-2004, 20:15
http://raq662.uk2net.com/minis/pictures/Y477KCJ_1.jpg

http://raq662.uk2net.com/minis/pictures/Y477KCJ_2.jpg

http://raq662.uk2net.com/minis/pictures/Y477KCJ_6.jpg

http://raq662.uk2net.com/minis/pictures/Y477KCJ_11.jpg

2001 ROVER MINI COOPER SPORT 1.3i

Solar Red/Silver roof and bonnet stripes, Silver/black leather interior, aluminium dash, 10,000 miles, drivers air bag, full Rover main dealer service history, all original features retained. A rare example at this exceptionally low mileage.

Ł8695

:o <br><hr><font face="Courier"></font>

INTERCEPTOR
23-08-2004, 20:21
http://www.coopermania.it/temp02.jpg

http://www.coopermania.it/temp04.jpg

:smile20:

http://www.coopermania.it/temp03.jpg

http://www.coopermania.it/lore04.JPG

<br><hr><font face="Courier"></font>

INTERCEPTOR
23-08-2004, 20:42
http://raq662.uk2net.com/minis/pictures/X93NBE_1.jpg

http://raq662.uk2net.com/minis/pictures/X93NBE_10.jpg

http://raq662.uk2net.com/minis/pictures/X93NBE_2.jpg

http://raq662.uk2net.com/minis/pictures/X93NBE_7.jpg

http://raq662.uk2net.com/minis/pictures/X93NBE_11.jpg

2000 ROVER MINI COOPER SPORTSPACK 1.3i

Tahiti Blue metallic with Union Jack roof, drivers air bag, only 4,700 miles, full Rover main dealer service history, half leather interior, all original features retained. A rare example at this exceptionally low mileage.

Ł8495


:smile20: :smile20: :smile20: :smile20:

INTERCEPTOR
23-08-2004, 21:02
mjenjač ispod radilice u karteru :smile12: :smile17:

http://www.austin-rover.co.uk/images/engineaseries_02.jpg

cooper
23-08-2004, 23:01
to interceptor:
kako si spominjao da si u italiji kupio motor od minija mene bi zanimalo kolko bi dosao tamo na otpadu skucani cooper od 96 na dalje;mislim ubost za male pare starijeg minija pa ga urediti da izgleda ko ovaj plavi ili crveni,trebam znači ove rubnjake,felge,1.3 motor.... ili najbolje cijeli takav skrsen pa to preseliti.jel bi se isplatili po tvom misljenju upustat u to,za starog minija bi dao di 1000 eura

INTERCEPTOR
24-08-2004, 16:05
cooper, moj je kupljen upravo u italiji za 1000 dem slupan godinu dana star. Sd se i kajem što sam to kupio jer to nije baš jednostavno popravljati, to je ko oldtimer, al ako misliš mijenjati karoseriju onda OK. meni bi baš trebala jedna karoserija, vidio sam u trstu baš jenu lijepu s malo hrđe i ne lupanu, već ogoljelu, al ne vjerujem d e to može uvest niti mi se upušta u taj posao.

A dal se isplati, ha čuj pogledaj cijen dole pa sam ocijeni, dijeloi nisu jeftini, al nisu ni skupa, ovisi šta kupuješ, al je činjenica da sve ama baš sve možeš naručiti u BMW servisu, sve ide preko broja šasije i najmanja matica i najmanja ×××××rija za koju bi rekao "ma di ćeš to kupit" se moženabaviti. Ako ne original ima i zamjensih dijelova preko interneta.

Pogledaj si na :URL=http://www.minimotorsport.de:minimotorsport:/URL:

Tamo imaš puno dijelova na online katalog, pa možeš si pogledati cijene. Ima i puno korisnih tunig dijelova po Ok cijenama.

INTERCEPTOR
24-08-2004, 16:06
Nije ti dovoljan samo 1.3 motor jer su i druge komponente malo različite. Ako nađeš skršenog od 96 na dalje, svaka ti čast, al to je lutrija. Jako teško, možda i nađeš nekog al to neće bit cooper 96. Ovaj šta sam ja našao je mayflair 1100, trebao mi je mjenjač, motor je u nekoj šupi, ne znam šta ću s njim, ne znam ni u kakvom je stanju.

Ovi rubnjaci, naljepnice, flege i sportspack lok je najnmanji problem.

Al možda ti dobro dođe i 1300 motor iz austin metro, oni su bili jači od 70 do 90 ks, al to je u biti minijev motor ako i sva mehanika. Tako da to ide unutra bez nekih većih problema.

Ako misliš popravljati karoseriju onda ne, al ako misliš to sve presložiti u dobru karoesriju onda da, al pazi da auto bude kompletan jer biš mogao na neke dijelove koji su poskidani s njega potrošit više nego na skucani auto.

Al opet je problem hoćeš li naći coopera iznad 96.

Cezy
26-08-2004, 20:57
Ja bi si rado puknul jednog Cooper sporta,samo kaj je to quratz od auta,a i skupi su.Prosjecan recimo 98-mo godiste kosta 5 kila ojra :smile17: :smile17: I onda se vozis u toj skrebetaljci di mi koljena udaraju u bradu.

Cezy
26-08-2004, 21:00
http://www.paulstephenson.freeserve.co.uk/cooper_pics/co_mini1.jpg

a moze i ovo :smile07: http://www.supercars.de/data/mini/2002ac%20schnitzer%20cooper%20s/480/005.jpg

INTERCEPTOR
27-08-2004, 16:56
Istina skupi su. Novi su bi oko 26 000 dem zadnjih godina dakle 97-00.

Cezy
16-11-2004, 20:34
Ovo je origigi spulja za Mini cooper-a od Cooper works-a.

http://www.johncooper.co.uk/public/pictures/products/zoom/JCM507.jpg

Gledam ga danas sa bijelim felgama,definitivno najbolji novi auto za mene,jos kad se sjetim kak se dobro vozi.. :smile15: Doduse polovni se vec moze dobit za nesto malo preko cenera. :)

Cezy
16-11-2004, 20:40
http://www.matthewgifford.com/img/weblog/my_mini_cooper_2.jpg
:smile20: Samo da je krov bijeli.