PDA

Pogledaj cijelu verziju : Renault Clio ws Fiat Punto



schvabo never more
29-09-2002, 14:21
Dvojba je 50:50.Zanimaju me najjeftinije verzije.Dakle auto za grad i kraće relacije oko 100km.
Koji je bolji od ta dva modela ?

Girrari
29-09-2002, 14:30
Definitivno Clio! Za nešto preko 4000 kn dobit ćeš 4 zračna (kod Punta samo 1) i ABS.

Ako ti je pak i tih 4000 kn važno, onda kupi Punto, barem ćeš imat 2 godine garancije.
Ja glasam za Clija.

Calibra Zender
29-09-2002, 14:45
Girrari, jesi to ti? Ili si malo popio ili je nick zlorabljen! ;)

Extreme
29-09-2002, 15:03
:smile11:
Pa dobro, ako je Girrari prešao na moju stranu onda ću ja na njegovu.
Definitivno Punto, ima dosta više mjesta, (navodno je) bolje dizajniran, a ako tražiš auto u najjeftinijem rangu onda ti i 2-3 tisuće kuna razlike puno znače :)) :smile07: :))

Girrari
29-09-2002, 15:05
Ma ne Calibra, samo dajem objektivni savjet.
Svakom tko kupuje auto te klase savjetovat ću Clija jer fakat puno daje za cijenu.

To kaj sam ja kupio Punta rezultat je toga kaj mi se taj auto fakat sviđa, ali da je to bilo razunmo, nije. Da sam kupovao iz računice uzeo bih Clija, ali ×××ך ti to kada danas, nakon 2 godine što sam svaki dan u njemu, kad ga pogledam mogu reći: "e fakat je lepi"; što za Clija nisam mogao ni kada sam ga vidio prvi put.

A ovaj S model je fakat ogoljen i u toj varijanti radije bih Clija. Nije puno, ali ja u svom Puntu ipak imam servo, štosdenfere u boji karoserije, 2 airbaga, podesiv volan i vozačko sjedalo, el. podizače pred. šajbi; da ne govorim o nekim osnovama poput turncelera.

A da sam pio, jesam. Ručak, žlahtina... znaš kak to ide. :)

Puntolino_
29-09-2002, 16:33
Oba auta su dobar izbor za datu cijenu. No morš sam odmjeriti koji ti je bolji izbor. Cijena, dizajn, održavanje, prostranost... sve to moraš uzeti u obzir i odvagnuti. Ja normalno prednost dajem puntu.
Ako misliš da te renault neće ostaviti na cesti, varaš se, takvog auta više nema. Moj frend ima clio 1.6 16V i odma nakon isteka garancije su mu izgorile dvije bobine(za svaki cilindar jedna).

Hondo
29-09-2002, 21:13
Posjedovao sam oba (Clio RS i Punto 55) i za mene dvojbe nema: PUNTO
Clio je kanta koja je očajno sklopljena, a kvalitetom ide uz rame recimo Polonezu. Punto je puno ozbiljnije i temeljitije napravljen auto koji se po prostranosti (odnos vanjskih i unutrašnjih dimenzija) i kvaliteti izrade (usporedi samo zvuk zatvaranja vrata na jednom i drugom) nalazi daleko ispred.

_Stevo
29-09-2002, 21:30
aj da stanem malo u obranu tog jadnog clia. doduse nemam ga al mogu pouzdano govorit o njemu.

1. ima ga jedan moj frend i auto je star 3 godine. motor je 1.4 75 ks sa alize opremom. uglavnom frend ga gari i to ono do blokade neznam kak je auto uopce ziv al ajde... auto ni malo ne lupa, niti jedan kvar nije imo, ko da je nov. unutrasnjos izgleda fakat kvalitetno. jedino kaj u njemu ima pun ××××× malo mjesta odozada, al za grad je ok.
ta linija mi se jos najvise svidja.

2. ima ga moja sestricna. uvoz iz francuske, odnosno belgije. motor je 1.9 d i rn oprema mislim. iz 96 ili 95g. je autic. istina nije bas nes unutrasnjost al ok izgleda. sicevi su spuzvasti i na duljim putovanjima neudobni. cuje se lupanje al tek kad se obrati veca pozornost. inace je sva plastika ok spojena, ne zuji nigdi.
motor je za svaku pohvalu. pali od prve, i nije bilo ni jednog kvara. jest da je trom al za moju sestricnu to i nije vazno.

dakle za clio imam samo najbolje komplimente, a tu su plus jos oprema i cijena. dizajn im je neobican i simpatican(ova zadnja linija mi je totalno antipaticna al ak se malo slozi moze ok izgledat). najljepsa mi je ova "srednja" generacija il linija(kak god).
cak razmisljam da i taj auto uzmem u obzir pri kupnji iduce godine, al me onda ×××× to kaj nema puno mjesta(za one odostraga al to je tak i tak nevazno).

za punto nemrem nikaj govorit jer se nisam vozil u njemu.

nn
29-09-2002, 22:03
ako te zanimaju najjeftinije verzije onda svakako uzmi Clio(daje puno više)

>OSIJEK<
29-09-2002, 22:12
Ako kupujes razumom onda svakako Clio,ja sam kupovao srcem i bio je Punto.

Italo
01-10-2002, 16:37
Puntohttp://www.vidi.hr/perlforum/gfx/smile07.gif

mc
02-10-2002, 08:11
Ma ne mogu vjerovati da jos nitko nije napisao da kupis neki "posteni" rabljeni auto umjesto tih poluproizvoda !?! :smile07:
Nemam ti bas puno pametnog za dodati. Imam prijatelje koji imaju Clio i Punto i svaki je zadovoljan sa svojim i nije bilo nikakvih problema. Prema onome sto sam imao prilike vidjeti, isprobati i cuti od prijatelja, Puntove prednosti su: prostranija unutrasnjost i zivahniji motor (iste snage); dok Clio ima vise opreme u osnovnom modelu, manju potrosnju i manje buke - pa ti vidi sto su ti prioriteti. U krajnjem slucaju, mozes se odluciti za onog koji ti je simpaticniji bez griznje savijesti...

nn
02-10-2002, 15:24
mc,novo je novo!