PDA

Pogledaj cijelu verziju : Povratak Mazde



arba051
28-09-2002, 12:51
Primjetih da u glavnom bas i ne volite Japanske automobile. Priznajem, ni ja nisam neki veliki njihov ljubitelj ali Mazda...
Novom 6-icom vratila se zbilja u velikom stilu. Koliko god vi tvrdili da je kopija svima nam drage Alfe 156, pa i ako je u nekim unutarnjim detaljima, neka je. Ako ona nije originalna (a je), sto bi onda rekli na novu Hondu Accord koja je od naprijed cisti miks 6-ice i Audija A4.
Europa je poludila za 6-icom, a i kod nas se ceka i vise od 6 mjeseci. Za taj novac, nitko ne nudi tako dobar, lijep i kvalitetan auto.
Zna se sto MX-5 znaci u auto-svijetu, 6-ica je iz prve prati, a jos kada sljedece godine stigne RX-8...
Mazda se zbilja vratila iz uspavanosti u velikom stilu.

_Stevo
28-09-2002, 13:09
istina istina.
jos kad stigne 3-ojka. da mi je znat kak ce ona izgledat, makar je meni i 323-ojka ok. jos da im malo spuste cijenu...

kkk
28-09-2002, 20:26
Imali neko sliku buduce trojke?

kilo
28-09-2002, 20:52
:URL=http://www.mazda.mms.si/zanimivosti/mazda6-mps/Mazda6MPS12-s.jpg:web stranica:/URL: :))

kilo
28-09-2002, 20:55
http://www.mazda.mms.si/zanimivosti/mazda6-mps/Mazda6MPS11-s.jpgnull

Yokosuka/
29-09-2002, 11:26
..Mazda 3 dolazi početkom 2004g. (tako bar veli mazdim trgovac)

Pezo
30-09-2002, 12:56
"Dizajn" 6-ice je nešto što su europljani iscrtali već davno tako da mislim da neće proći puno vremena do padanja 6-ice u sivilo japanskog konefekcijskog dizajna, a samim time i u zaborav. (Mazda 6 ?!? Ahaaa to je onaj auto koji sliči na 156-icu. Da da znam za taj neuspjeli pokušaj dodvoravanja europskom kupcu). Jednostavno nije ponudila ništa novo. Govorim o dizajnu. Kvaliteta je druga priča.
Nemojte se odmah uvrijediti ali po meni japanci još nisu napravili auto koji "pobuđuje emocije".

594 krešo ah
30-09-2002, 19:13
mazde će izgledati jako slično. mazde su prvi japanci koji će se moći prepoznati i na udaljenosti od 100 metara kao što je slučaj sa mercedesom bmw, peugeot itd. to je provjerena taktika koju mnogi koriste.sve isto u kućnom stilu.6 je ok. auto.ako je nekom bitan novac, mazde su skupe za održavanje.

zagi
01-10-2002, 00:17
Da li ce se u postojecu Mazdu 323 ugradjivati novi common rail dizel? :smile11:

kurac i dizelu
01-10-2002, 07:43
Ma koji dizel samo benzin je dobar,,gasoline gasoline and only gasoline

INTCP
01-10-2002, 15:43
Bit je u tome šta 6 liči na 156, ali još uvijek nema tako j.. liniju. A 156 ubrzo ide u penziju, a 6 je tek sad došla. :))

M MX
01-10-2002, 18:53
http://www.autotrends.be/phototheque/156-90-nuevo.jpghttp://www.salon-auto.com/images/Nouveautes/mazda6.jpg

Serbia GTi
01-10-2002, 21:03
Ovo je pedeseta tema u kojoj se govori o 6-ici!
I po pedeseti put se neko javlja i kaže da liči na 156. Pa gde ste bili kad sam otvorio temu 6 vs 156? Svi su se složili da ni po čemu ne liči, osim unutra po okruglim otvorima za ventilaciju (ko da je to alfa izmislila, al nema veze ne bude da su ti otvori čista kopija alfe, još nešto?).
Neki anonimac reče - nijedan japanski auto ne budi emocije. E, to je već smešno! Stvarno!

mytbyte
02-10-2002, 14:22
Ma koji auto klase Mazde 626 je ikada pobuđivao emocije? Passat, Vectra? Pa čak niti Peugeot 407! Molim lijepo, sve odreda dosada za obiteljske ljude...zašto se japanci moraju vrednovati baš prema najdosadnijoj mogućoj klasi, a drugi proizvođači ne?

hugo
06-10-2002, 15:38
null

me
06-10-2002, 16:47
mazda je po meni ne samo lijepa, vec i jedan od najljepsih predstavnika svoje klase, a da lici na 156, ne bih se slozio, puno je ljepsa pa tako i ona teorija o odlasku 156 u penziju, a dolasku 6 i predvidanju kratkoj trajanja aktualnosti njezinog dizajna pada u vodu

Poštenjačina
06-10-2002, 16:51
http://www.ultrasoccer.org/pics/dh1.jpg

Black Knight_
07-10-2002, 12:21
Ma daj, kaj ××××te, pogledajte recimo mazdu rx-7 i recite da to ne budi emocije. pa ja ne znam ko pise ta ××××××. sad vidite zasto mrzim alfiste. pa alfa jos uvijek nema nisto sto bi prismrdilo rx-7.

a mazda 6 je prelijepa, a tek kad ju vidis uzivo se u××××s i sigurno budi vise emocija nego bila koja alfa :P i jos lijepo sport verzija dodje skoro isto ko i obicna ako se dobro sjecam. pokopajte se lijepo, prodajte svoje 156ice i u mazdin salon po prava kola :P

nemojte me shvatit krivo, 156 su lijepa kola, ljepsa od svih ostalih europskih nogotvorina u toj klasi a i sire al prosrat nesto tako je katastrofa.

usput bi htio rec da nova vectra izgleda ko najveca nogotvorina od svih ali uzivo izgleda ipak malo impresivnije, zanimljivo...

alfist_zg
07-10-2002, 18:39
daj ezgodna mazda 6 , je, al da je nesto posebno i nije.
vidio sam jucer onu sportsku verziju 6ice i sve je to ok i stvarno privlacno , ali recimo iz profila bas je bezlicna...nema te detalje, kvake , oblik vrata , ma nemoze se tu pricati da je ljepsa od 156 jer nije, nema tih detalja , nema tog feelinga...nema i gotovo.
Al sve u svemu super auto. :)

tako je to
07-10-2002, 18:55
Naumio o se momak ozeniti sa cigankom. Svi ga odgovarali navodeci razne razloge, ruzna, prljava... . Na to on njima odgovara-- E da vam je moje oci, vidjeli bi da od nje nema ljepse na svjetu.

S toga, volio bih malo oci ovih alfista da vidim da vidim tu cuvenu ljepotu. :smile07:

A ima i ona--Svaki cigo svoga konja hvali.

alfist_zg
07-10-2002, 19:03
haha, ok , onda ti meni posudi tvoje oci pa i da ja vidim te fantasticne posebnosti mazde6 :)

tako je to
07-10-2002, 19:07
Bojim se da bih onda ostao bez ociju.

alfist_zg
07-10-2002, 19:12
a šta možeš... :smile08:

Black Knight_
07-10-2002, 22:31
Ima fakat lijepu liniju. A te sminka detalje na alfi samo alfisti vole. To je ko bizuterija

INTCP
07-10-2002, 22:36
Al zato ti obožavaš vectrinu unutrašnjost u tvom kittu, sa i nemam više riječi za tebe.

EasyRide
08-10-2002, 15:42
Meni kojemu okretaji nikada ne dolaze do "crvenog" a voli sportske (duhom) aute, trebala bi se kakti svidjeti Mazda 6?! Ali ne mogu se oteti dojmu da ta Mazda nije ni u kom detalju prestigla 156icu. Istina da u 6ici ima više mjesta, ali 6ica je 30tak cm dulja od 156. 6ica se po dužini približila 166ici (po mom skromnom sudu), te 6icu treba uspoređivati s 166icom. Ničime me ne privlači 6ica jer je sterilna, i ni po čemu "svoja". Budući da nisam ljubitelj crno-bijelog, već ili crnog ili bijelog, znači nečeg definiranog - 6ica neće nikada privuči moj pgled. Taj je auto "bez-veze". MASERATI-SAAB rules

me
08-10-2002, 17:51
"maserati-saab rules", a ja sam mislio da pricas o alfi

Black Knight_
09-10-2002, 12:42
INTCP, nisam to nikad rekao, prednja konzola u kalibri je bezveze i to sam vec rekao par puta.

I stvarno mi ides na zivce, svaki put potezes moj auto kad nemas argumenata. Daj molim te od××××, bed ti je kaj nema jos nijedna alfa kaj je iznad calibre turbo na onoj listi quarter mile rivals, hahah. SMECE ALFE, tuga, bijeda, korito, kao sportski auto, a ne ide brze od opela!

Usrali ste se tu svi mazde 6 jer alfisti vole samo alfe a fakat vam se svidja mazda 6 i sve bi dali da ju je alfa napravila a ne mazda. Onda bi ju tu hvalili i srali o emocijama i sportivi. Sta uopce reci ljudima koji su poklonici samo jedne marke automobila(ferrari ne racunamo).

Svi mi znamo koliko su talijani zapravo pametan narod nadaren za tehnologiju, da da, pa su im zato auti tako dobri.

Yokosuka/
11-10-2002, 13:18
..zagi, u postoječi model 323 ugrađivat če se common rail dizelaš od 120 i 136 ks iz šestice, tako bar veli mazdin trgovac...

INTCP
11-10-2002, 15:12
Zar ja nemam pravo reći nešto o tvom kittu, ako ti ×××ך po alfi???=

××××m ti se na 400 m i američko ××××××. Prevedeno - to je za debile. Jako teško naturbat motor i postić najbolje vrijem - to je zbilja umjetnost. I Zetor bi te odrao sa odgovarajućim motorom. Baš si jadan s tim.

A šta se tiče mazde- haha pa već je bezlična, pogotovo od naprijed, nije puno različita od 626. Zadnja svjetla su mi jedino OK. Motori su super jadni .- 1.8 120 ks, 2.0 140-MIZERIJA. i Iznutra sve ravno i simetrično, onako švapski, jadne urice. Donekle aluminij i otvori vent. spašavaju stvar. Zaista jadno i nije vrijedno spomena uspoređujući s alfom 156. Smeće.

Black Knight_
11-10-2002, 19:41
Kako si samo providan. 400m je smeche zato sto alfe smrde na 400 metara. Da idu dobro onda bi to bilo ××××no mjerilo.

Alfe zapravo smrde po svim mjerenjima cini se ali glavno da ti stalno ponavljas kak alfa izvlaci ne znam kolko konja iz kolko litara vec ne znam kolko godina i da im je ovjes ××××n. Sve ono sto nije ni bitno ni mjerljivo su tebi aduti. Pa stvarno si jadan.

Ja cu ti i ovdje ponovit sta mislim o tvom sranju. Meni se vise cini ko da u tim alfama vi samo imate OSJECAJ brzine i dobrog lezanja dok zapravo te alfe ne idu uopce posebno. I zbog tog subjektivnog osjecaja ti odbijas bilo kakve cinjenice prihvatit.

Ja ti kazem, sjedi u type-r pa ces brijat da si sjeo u 911 turbo a opet auto ne ide ni blizu tak dobro.
Znam zagrizenih alfista kaj su sjeli u type-r pa nisu mogli pricat sat vremena poslije.

Tolko si zagrizen da to nije normalno. Pa zar ti ne vidis da ja recimo cijenim cijelo mnostvo razlicith marki i automobila, pa cak sam i dobrih rijeci reko za 156, a ti cijelo vrijeme tupis alfa alfa alfa alfa. Pa daj malo perspektivu ulovi i pogledaj kolko samo bezocno i bezobzirno ××××s.

zagi
11-10-2002, 22:57
Citam danas da Fiat hoce da proda Alfu kako bi izasli iz krize. Kazu da je Mazda ponudjena jer posjeduje najbolju opremu za reciklazu. Mazdi nedostaje sirovena za proizvodnju sestice, a Fiat ne zna sta ce od smeca. Jos se prica da su se pobunili Zeleni u Japanu.

INTCP
11-10-2002, 23:34
To Zagi, legendoooo! :)) :)) :))
Ovo je najbolji post koji sam citao na ovome forumu! :)) :)) :))