PDA

Pogledaj cijelu verziju : VUKOVARSKA BOLNICA

From Belgrade
26-09-2002, 10:44
VUKOVARSKA BOLNICA

49. Na dan ili približno 20. novembra 1991. godine, kao deo opšte kampanje progona, srpske vojne snage, pod komandom, kontrolom ili uticajem JNA, TO-a SBZS i drugih učesnika u zajedničkom zločinačkom poduhvatu, odveli su oko dve stotine pedeset pet Hrvata i drugih ne-Srba iz Vukovarske bolnice nakon preuzimanja vlasti u tom gradu. Žrtve su prebačene u kasarnu JNA, a zatim na poljoprivredno dobro Ovčara, oko pet kilometara južno od Vukovara. Tu su pripadnici srpskih snaga satima tukli i mučili žrtve. Tokom večeri 20. novembra 1991. godine, vojnici su žrtve u grupama od 10-20 prevozili na jedno udaljeno stratište između poljoprivrednog dobra Ovčara i Grabova, gde su na njih pucali iz vatrenog oružja i ubili ih. Njihova tela pokopana su u masovnu grobnicu.

Imena žrtava navode se u Dodatku I koji se daje u prilogu ove optužnice.

SAO SBZS

50. U septembru i oktobru 1991. godine, srpske snage, pripadnici TO-a i Milicije SAO SBZS, hapsile su hrvatske civile i zatvarale ih u jedan zatočenički objekat u zgradi policije u Dalju. Dana 21. septembra 1991. godine, Goran HADŽIĆ i Željko RAŽNATOVIĆ otišli su u ovaj zatočenički objekat i naredili da se dva zatočenika puste na slobodu. Pripadnici TO-a SAO SBZS, predvođeni Željkom RAŽNATOVIĆEM, ubili su iz vatrenog oružja jedanaest zatočenika i pokopali njihova tela u masovnu grobnicu u selu Ćelije. Imena žrtava navode se u Dodatku I koji se daje u prilogu ove optužnice.

51. Dana 4. oktobra 1991. godine, pripadnici TO-a SAO SBZS, predvođeni Željkom RAŽNATOVIĆEM, ušli su u zatočenički objekat u zgradi policije u Dalju i iz vatrenog oružja ubili dvadeset osam zatočenika, hrvatskih civila. Tela žrtava odneta su iz zgrade i bačena u obližnju reku Dunav. Imena žrtava navode se u Dodatku I koji se daje u prilogu ove optužnice.

52. Dana 18. oktobra 1991. godine, pripadnici JNA, TO-a SAO SBZS, i dobrovoljačke jedinice "Dušan Silni" prisilili su pedeset hrvatskih civila, zatočenih radi prisilnog rada u zgradi zadruge u Lovasu, da odu do jednog minskog polja u okolini sela Lovas, koje se nalazi oko 20 kilometara jugozapadno od Vukovara. Na putu prema tom minskom polju, pripadnici ovih srpskih snaga ubili su iz vatrenog oružja jednog zatočenika. Kada su došli do minskog polja, zatočenici su prisiljeni da uđu u minsko polje i da nogama čiste tlo ispred sebe kako bi polje očistili od mina. Eksplodirala je najmanje jedna mina, a srpske snage su otvorile vatru na zatočenike. Poginuo je dvadeset jedan zatočenik, ili u minskoj eksploziji ili u puščanoj vatri. Imena žrtava navode se u Dodatku I koji se daje u prilogu ove optužnice.

53. Dana 9. novembra 1991. godine, pripadnici TO-a SAO SBZS, predvođeni Željkom RAŽNATOVIĆEM, i pripadnici Milicije SAO SBZS uhapsili su mađarske i hrvatske civile u Erdutu, Dalj Planini i Erdut Planini i odveli ih u centar za obuku TO-a u Erdutu, gde su narednog dana iz vatrenog oružja ubili njih dvanaestoricu. Imena žrtava navode se u Dodatku I koji se daje u prilogu ove optužnice. Nekoliko dana posle 9. novembra 1991. godine, pripadnici SNB-a SBZS, u saradnji sa nekoliko pripadnika "Arkanovih tigrova", uhapsili su i pogubili troje civila, od kojih su dvoje bili članovi porodice prvobitno uhapšenih žrtava, Mađara, koji su se raspitivali za sudbinu svojih rođaka. Tela osam od prvobitnih dvanaest žrtava pokopana su u selu Ćelije, a jedna žrtva pokopana je u Daljskom Ataru. Tela još tri žrtve bačena su u jedan bunar u Borovu. Imena žrtava navode se u Dodatku I koji se daje u prilogu ove optužnice. Dana 3. juna 1992. godine, pripadnici SNB-a, u saradnji sa pripadnicima "Arkanovih tigrova", uhapsili su Mariju Senaši (rođenu 1937. godine), člana porodice prvobitnih žrtava Mađara, koja se i dalje raspitivala za sudbinu svojih rođaka. Ova žena je kasnije ubijena, a njeno telo bačeno je u jedan napušten bunar u Dalj Planini.

54. Dana 11. novembra 1991. godine, pripadnici TO-a SAO SBZS, pod komandom Željka RAŽNATOVIĆA, uhapsili su sedam nesrpskih civila u selu Klisa. Dva zatočenika, koji su među rođacima imali Srbe, pušteni su na slobodu. Preostalih pet civila odvedeno je u centar za obuku TO-a u Erdutu. Pošto su ih ispitali, ubili su i pokopali žrtve u masovnu grobnicu u selu Ćelije. Imena žrtava navode se u Dodatku I koji se daje u prilogu ove optužnice.

55. Između 18. i 20. novembra 1991. godine, po okončanju vojnih operacija u Vukovaru i njegovoj okolini, JNA je deportovala na hiljade Hrvata i drugih nesrpskih stanovnika na teritoriju Republike Srbije. Na zahtev Gorana HADŽIĆA da se zadrže oni ne-Srbi za koje se sumnja da su učestvovali u vojnim operacijama, JNA je 20. novembra 1991. godine ili približno tog datuma prebacila veliki broj stanovnika Vukovara u zatočeničke objekte u Dalju. Tu su pripadnici srpskog TO-a izdvojili one za koje se sumnjalo da su učestvovali u odbrani Vukovara. Izdvojene zatočenike su ispitivali, tukli i mučili. Pogubljeno je najmanje trideset četvoro. Imena žrtava navode se u Dodatku I koji se daje u prilogu ove optužnice.

56. Dana 10. decembra 1991. godine, pripadnici TO-a SAO SBZS, predvođeni Željkom RAŽNATOVIĆEM, i pripadnici Milicije SAO SBZS uhapsili su pet nesrpskih seljana iz Erduta. Žrtve su odvedene u centar za obuku TO-a u Erdutu i kasnije ubijene. Tela tri žrtve kasnije su bačena u jedan bunar u Daljskom Ataru. Imena žrtava navode se u Dodatku I koji se daje u prilogu ove optužnice.

57. Od 22. decembra 1991. do 25. decembra 1991. godine, pripadnici TO-a SAO SBZS, predvođeni Željkom RAŽNATOVIĆEM, i pripadnici Milicije SAO SBZS uhapsili su u Erdutu sedam civila, Mađara i Hrvata, i doveli ih u centar za obuku TO-a u Erdutu. Dana 26. decembra 1991. godine, ubijeni su iz vatrenog oružja. Tela šest žrtava pokopana su u Daljskom Ataru. Imena žrtava navode se u Dodatku I koji se daje u prilogu ove optužnice.

58. Dana 21. februara 1992. godine, pripadnici TO-a SAO SBZS, predvođeni Željkom RAŽNATOVIĆEM, i pripadnici Milicije SAO SBZS uhapsili su u Erdutu četiri nesrpska civila. Sve žrtve ispitivane su u centru za obuku TO-a u Erdutu, a zatim ubijene. Tela žrtava pokopana su u masovnoj grobnici u Daljskom Ataru. Imena žrtava navode se u Dodatku I koji se daje u prilogu ove optužnice.

59. Dana 4. maja 1992. godine, pripadnici odeljenja za specijalne operacije DB-a uhapsili su u selu Grabovac pet nesrpskih civila. Ovi civili su odvedeni i ubijeni. Njihova tela kasnije su pokopana u Tikveš Parku. Imena žrtava navode se u Dodatku I koji se daje u prilogu ove optužnice.

60. Delima i propustima vezanim za incidente koji se navode u paragrafima od 39 do 49, Slobodan MILOŠEVIĆ počinio je:

Tačka 2: Istrebljenje, ZLOČIN PROTIV ČOVEČNOSTI, kažnjiv prema članovima 5(b), te 7(1) i 7(3) Statuta Međunarodnog suda.

61. Delima i propustima vezanim za sve incidente koji se navode u paragrafima od 39 do 59, Slobodan MILOŠEVIĆ počinio je:

Tačka 3: Ubistvo, ZLOČIN PROTIV ČOVEČNOSTI, kažnjiv prema članovima 5(a), te 7(1) i 7(3) Statuta Međunarodnog suda.

Tačka 4: Ubistvo, KRŠENJE ZAKONA I OBIČAJA RATOVANJA, predviđeno zajedničkim članom 3(1)(a) Ženevskih konvencija iz 1949, kažnjivo prema članovima 3, te 7(1) i 7(3) Statuta Međunarodnog suda.

62. Delima i propustima vezanim za sve incidente koji se navode u paragrafima od 39 do 49 i od 52 do 59, Slobodan MILOŠEVIĆ počinio je:

Tačka 5: Hotimično lišavanje života, TEŠKU POVREDU ŽENEVSKIH KONVENCIJA IZ 1949, kažnjivu prema članovima 2(a), te 7(1) i 7(3) Statuta Međunarodnog suda.

PODSJETNIK
27-09-2002, 18:52
http://www.vido.ldh.org/images/serbia.jpg

UNICEF pobjeđuje
15-10-2003, 05:42
u borbi protiv obrezivanja

http://www.iskon.hr/2003/09/25/0190007.17.jpg
Više od tisuću sela u Senegalu odlučilo je prekinuti okrutno obrezivanje djevojčica, objavio je UNICEF, no zabrana će biti učinkovitija ako je podupru utjecajni lokalni čelnici.

"Lokalni čelnici i vjerski vođe odlučili su napustiti taj običaj", izjavio je predstavnik UNICEF-a u Senegalu Ian Hopwood.

Poznato kao žensko obrezivanje, taj se običaj sastoji od uklanjanja klitorisa na vaginama djevojčica.

Mnogi smatraju da je riječ o brutalnom kršenju dječjih prava, no ono se, unatoč tome, još obavlja u nekoliko zemalja, uglavnom u Africi. Senegalska vlada zabranila je obrezivanje, no zajedno s UNICEF-om ocijenila je da će zabrana biti učinkovitija ako je podupru utjecajni lokalni čelnici.

Obavezno povuci vodu
15-10-2003, 17:46
Pravila, pravila da bi me udavila
Ili kicmu savila i skroz osasavila
Neka ××××× pravila u crno me zavila
O, ooo..
O, ooo..

Halo, jel' cujes
Nemoj da psujes
Nemoj da pljujes po podu
Kad okolinu zagadjujes i trujes
Obavezno povuci vodu!

Postoje:
O, ooo..
O, ooo..

Nezaposlenima strogo zabranjen pristup na gradiliste!
Kaznjivo je pusenje u kretanju! Kaznjivo je pusenje u kretanju!
Ne govori u stroju, majmune!
Zabranjeno za mladez ispod osamnaest godina!
Ne parkiraj - istovar uglja!
Popuni formulare, ako hoces pare! Popuni formulare, ako hoces pare!
Zabranjen razgovor sa vozacem!
Cuvaj se, pas ujeda!
Provereno min njet! Provereno min njet!
Mirno!

O, ooo..
O, ooo..

Pravila postoje kad se dvoje vole
Mama ti je rekla: ne daj prve noci
Moze do pojasa, ne diraj me dole
A te druge noci mozda necu moci

O, ooo..
O, ooo..

Svaka namerno razbijena casa se placa!
Ne sluzimo pijane goste! Ne sluzimo pijane goste!
Zabranjeno hraniti zivotinje! Zabranjeno hraniti zivotinje!
Kaznjivo je igranje rukom u sesnaestercu!
Cast cast svakome, cast cast svakome, cast cast svakome, veresija nikome!
U ovoj prostoriji se ne pusi!
Provereno min njet! Provereno min njet!
Mirno!

O, ooo..
O, ooo..

Suvise sam umoran da bih dalje pev'o
Ja sam homo sapiens, ja sam bice svesno
Levi zmigavac kad skreces u levo
Desni zmigavac kad skreces u desno

O, ooo..
O, ooo..

Na 200 stepeni
01-11-2003, 07:51
http://www.vecernji-list.hr/SPEKTAR/2002/05/12/Media/ugrahs_strana.JPG

Hrvati se peku oko 20-ak minuta..

Prilog:

Salata ala CROATIA

Sirove Hrvate narežite na kocke, sasvim sitno nasjeckajte ili naribajte češnjak, posolite, pouljite i pooctite te dodajte malo obične vode.
Stavite u frižider i kad se ohlade, jedite žlicom.
U vrijeme jesen/zima ova je salata najbolje osvježenje.

ajde Zelko (Fredo)..
01-11-2003, 12:12
...×××××, dodji do jednog Hrvata... U onoj otuznici gore se vidi da ste bili dosta efikasni prema "nejaci", da upotri××××m srpski izraz.... ali naidji sad kad imamo spremne nozeve u svakom domacinstvu!

Naidji..ako se usudis... imamao i kamenje .... sve je na stand by!

za pečenje Hrvata
01-11-2003, 21:01
http://www.termotehnika.hr/materijali/slike/troetaznabijelo.jpg
http://www.termotehnika.hr/materijali/slike/etaznazuto.jpg
http://www.termotehnika.hr/materijali/slike/rotopec2-1.jpg

i to ti...
01-11-2003, 22:20
...je zeljko na mjestu...konstruktivno! Bravo! Nozevi su kako rekoh spremni - U SVAKOM DOMACINSTVU!! DOBRODOSLI!

zadnji trzaj...
01-11-2003, 23:09
...Srbadije u HR...kad su dobili po picki u Okucanima raketirali su Zagreb...OK...ZADNJI put Fredo...

Dobrodosli!

http://http://www.math.hr/links/war/zagreb95/z3.jpg

slika...
02-11-2003, 00:09
nije izasla...evo je sad...

http://www.math.hr/links/war/zagreb95/z3.jpg

Jos mi niko
02-11-2003, 00:24
nije uspeo poslati niti jednu sliku ostecenog gradskog jezgra Dubrovnika, sem one prelepe vile u Cavtatu ("tesko ostecenu" nekakvim grafitima) !!!

seljacino...
02-11-2003, 00:41
---blesava...
Nema slike nema napada!!
Srbi nisu nikad napasali Dubrovnik niti civile...nista!

Ipak na cijelom svijetu samo Srbi ne znaju sta su im braca radila!
JKkao rekoh...nema slika, ima filmova...

Bitno je da ste popusili, da smo vas prebili, polomili, popljuvali, pobljuvali...××××s Dubrovnik..nema slika znaci... ali ima od vas... kad smo vas kamenovali pred CNN- BBC-om. SKy-em itd...
Jebali smo vam mamicu,,,

DOBRODOSLI!

ti nama...
02-11-2003, 00:44
...posaöji sloke Trebinja...to nam fali u arhivi...
Jer kad smo ih topovima 203mm prebili - NIKAD!! vise niti jedna granata na Dubrovnik pala nije... AMA NITI JEDNA!!

A ti nama posalji slike da vidimo sta su te granate napravile po Trebinju! NIGDJE to naci!! Inace te topove smo nazvali "URAZUMITELJIMA"...

zbor narodne garde
02-11-2003, 05:01
http://www.zvrk.co.yu/Slike/zivotinje_divlje/sisari_kopn/NSCI1356.JPG

sami Hrvat do Hrvata
02-11-2003, 05:02
http://www.zvrk.co.yu/Slike/zivotinje_divlje/sisari_kopn/NSCI1354.JPG

Vesna Bosanac
05-11-2003, 07:59
http://www.nimfomanka.com.pl/modules/My_eGallery/gallery/nadeslane/test/bea/17.jpg

OPREZ
05-11-2003, 10:21
Hrvati su prijenosnici različitih bolesti
Da biste spriječili pojavu Hrvata u svom okolišu, provedite slijedeće mjere:

1. Odlažite hrvate kao ljudsko smeće u zatvorene spremnike ili u za to iskopane jame i prekrijte ih obavezno gašenim krečom i zemljom.

2. Pokupite hrvate svud po svijetu pa ih odložite kao životinjski i ljudski izmet na gnojišta.

3. Redovito čistite kokošinjce, svinjce i staje,(jer tu se hrvati legu i obitavaju) a onda ih u formi izmeta kako im i dolikuje odložite na gnojišta.

4. Zakopajte sve hrvatske ljudske i životinjske otpatke.

5. Gnojišta ljeti prekrijte plastičnom folijom de se čak niti u vrućem gnoju hrvati nebi razvijali.

Svaka površina koja vam se nalazi pri ruci ili u vidokrugu u roku od 10-ak dana može predstavljati leglo hrvata.
U jednu osrednju auto-pepeljaru ispunjenu vrhom može stati oko 10.000 spaljenih hrvata.
Da biste spriječili pojavu hrvata u svom okolišu, provedite slijedeće mjere:

1. Uklonite sve predmete u kojima bi se eventualno hrvati mogli zadržavati i nekontrolisano razmnožavati,kao npr.: automobilske gume, kante, konzerve, stare odbačene frižidere, kade, olupine automobila i dr...
2. Hermetički zatvorite septičke jame, a na oduške postavite mrežice.
3. Ukažite ovlaštenim djelatnicima koji postavljaju sredstva za zaštitu od hrvata na mjesta na kojima se oni zadržavaju ili nedaj Bože okupljaju, kako bi vas mogli od istih zaštititi.
Hrvat je u stanju da prevaljuje velike razdaljine (2-16.000 km), stoga se akciju borbe protiv hrvata provoditi na širem području.

All rights reserved
08-11-2003, 08:22
http://www.bmc4.de/pozadine10/grafika/bajamali.jpg