PDA

Pogledaj cijelu verziju : Peugeot servis



Pierre
26-09-2002, 08:49
Molim Vas za Vaša iskustva sa Peugoet servisima!

doc
26-09-2002, 20:57
evo mojih sa "automobil Lončar" iz Varaždina. Ukratko KATASTROFA. 4 greške u garantnom roku. Rekli, nazvat ce. Cekam vec 2 mjeseca i nitko ne zove. Totalna neorganiziranost i neljubaznost.

B.S.gost
01-10-2002, 15:08
Moje iskustvo s Peugeotom 307 - 16.16V 110 ks. Kupljen i servisiran do garancijskog roka 1 god. u servisu Autopar Zgb. Vrlo zadovoljan uslugom i ljubaznošću osoblja. Nije bilo nekih posebnih kvarova osim šlamperaja proizvođača ( loši retrovizori, metlice brisača, , te dvije servisne akcije od strane Peugeota - bravica kontakt i čip na kompjutoru). Redovito održavanje nije bilo skupo , a dalje ćemo vidjeti. :smile07:

306 XR
06-10-2002, 12:55
Posjećujem duže vremena peugeotov servis pri TM vozila.Zadnji na 105.000 km bio je živi očaj,pri valjda petom pokušaju da "poprave"konektor suvozačkog zračnog jastuka dečki su već očajni jednostavno uklonili konektor,krajeve žica isprepleli i uredno ih slijepili crnom izolir-trakom i tutnuli u suvozačevo sjedalo!!Naravno,"patent"je funkcionirao čitav jedan dan,a na moj upit (telefonski)što mi je raditi,lakonski je odgovoreno da auto dovezem pa će se vidjeti što se može uraditi.Na pitanje tko će mi platit putne troškove i dnevnicu tip je odgovorio da on sigurno neće.Diletanti!

Matteo
11-10-2002, 09:00
Nedavno sam kupio Peugeota 306, rabljeni. Obzirom da bi trebao napraviti redoviti servis na 50tkm, može li mi netko preporučiti servis gdje bi se to moglo povoljno i kvalitetno napraviti. Ne mora biti ovlašteni servis, samo da je servis OK. Hvala na odgovorima! :smile07:

Tiki
01-11-2002, 19:34
Otidji u servis Soprano na Jarunu.
Tel. 3833-191 :smile08:

los
09-11-2002, 09:51
Moj savjet ti je ako ti netko kaže da odeš do iVANA jURKOVIĆA na Barutanski jarak 150 NEMOJ!!!!! želiš li sačuvati živu glavu. Totalni muljator i lažov...

nijedan
03-12-2002, 09:57
Ja sam bio u auto maksimiru, i tak, kajaznam, bil je kretenski kvar, upravo mi je nevjerovatno da se te stvari na pugovima kvare (ovo mi je prvi i zadnji), no serviseri su bili brzi i relativno okej.

B.S.gost
11-12-2002, 16:44
Upravo sam jučer bio na servisu 30.000 km ,Peugeot 307.16 16V, i to u Autoexpert Slav. Brod.Do sada sam odlazio u Autopar Zgb. , ali mi je ovaj puno bliže. Servis je ovlašteni, uredno se naručuje , a cijena je za isti posao 300 kn manja nego u Zgb.Nije mi baš jasno zašto, jer bi svi ovlašteni servisi trebali imati iste cijene za isti posao. Dakle, sve je promijenjeno prema servisnom planu , pregledano uz ljubazno ophođenje zaposlenih.Uz to plaćam virmanom u roku 15 dana. ;)

Peugeot
02-03-2003, 18:32
Matteo, odi u ovlasteni servis, jer oni sigurno znaju najbolje za tvog Peugeota.Ja idem vec 3 god u Autopar(206 1.4 E) i nemam nikakvih primjedbi, cak stovise, vrlo su ljubazni i znaju svoj posao.

sepra
23-03-2003, 23:23
1. TM dobri dok je sve u domeni klasičnog servisa znači ulje, filteri itd. čim imaš neki nestandardni problem npr. na novom autu ne radi grijanje eto veselja. Mutavac radi na prijemu vozila.

2. Autopar - korektan, dobro rade limariju (mada ne znam gdje), mada i oni tu i tamo brljaju, nekakvo klepetanje unutar garancije su riješili s nekakvom hrđavom žicom. A na pitanje kaj su to vezali nisam dobio odgovor nego samo: Nediraj!
Uvijek unaprijed traži cijenu onoga što će ti napraviti, jer u protivnom dobiješ vodu za pranje šajbi za 3o kn i sl.

3. Autootok - Kod njih ću tek ići, ne znam ništa.

4. Soprano - vrlo povoljni, OK limarija, čist korektno ak ne patite na žigove u servisnoj ili radite češće servise.<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

Fresh
24-03-2003, 10:48
Ja sam kupio polovni Peugeot preko Jurkovića - muljator svoje vrste.
A i do njega sam došao preko žnjore, pa si mislim ajde vjerovat ću.

Dođem pogledat auto, provozam se sve ok. Pitam za vlasnika veli majstor dva su vlasnika otac i sin. Jel promjenjen zupčasti (145 000 km)?, veli samo vozite, nema problema.

Pitam, oćete vi napraviti servis prije nego ga uzmem, veli ja sam ga već sredio vi samo dođite nakon 5000 km na promjenu ulja.

Naravno, zaletim se kupim auto i onda skužim da sam ja peti vlasnik !!
Odveo sam ga kod JANDRASA na servis(sad preko druge žnjore), promjenio je zupčasti, sve filtere za koje kaže da ne zna kad su zadnji put mijenjani, svječice. Pogledao je malo stanje auta, veli auto je dobar, nije udaren, čuje se poluosovina, ali smatra da nije ništa strašno.

I šta da ja sad mislim o Jurkoviću.

S jedne strane auto je u dobrom stanju za tu kilometražu, ali s druge strane da mi laže o vlasnicima i o tome da je napario servis a nije, vi procjenite.

znalac
01-04-2003, 15:17
Kod Soprana sam gledao plavi metallic 306S16 koji je mjesecima pokusavao prodati. Auto je bio tesko groblje a sto reci o mehanicaru koji te laze u lice i mrtav hladan kaze kako je to super pila koju je slagao za sebe...

Znalac
01-04-2003, 17:01
I još nešto... vozim ljute Peugeote već par godina, pa sam silom prilika imao iskustva sa svima u Zagrebu a i s nekima iz drugih gradova. Što da kažem, moj sadašnji auto bio je "održavan" u Autoparu i Auto Maksimiru a kod kupovine dao sam ga pregledati u Auto Otoku.. Sve u svemu ni sa jednim nisam 100% zadovoljan. Jedni su bili ok, drugima su promakle neke stvari koje nikako nisu smjele itd, uglavnom zaključak je da u nijedan zagrebački servis nema kompetentnog GTI-specijalista koji zna hoće i može. Najbolji dojam na mene ostavio je servis AKS u Karlovcu.

sepra
02-04-2003, 14:55
Slažem se s tobom nigdje nema 100% zadovoljstva. Najrađe bih bio cijelo vrijeme uz auto kad bih mogao. Uvijek me u velikim servisima izluđuje što nikad ne znam da li su mi zaista stavili ulje koje sam platio. Imam 206 S16 i želim da sve bude besprijekorno napravljeno pa me to izluđuje.<br><hr><font face="Courier">Erotski roman: Zaključan u pivovari</font>

Znalac
03-04-2003, 09:18
Da sepra, tako je. Na kraju ispada da ipak većinu stvari možeš i moraš "istjerati" sam, samo to traži užasno puno truda i živaca i vremena a naravno i novaca.

sepra
04-04-2003, 10:34
Jebat.

Fresh
15-04-2003, 09:12
Jel se može gdje na otpadu skinut poluosovina sa 106-ice, i jeli takvo rješenje isplativo tj. pouzdano.

Stribor
22-04-2003, 16:33
Probaj na nekom groblju Peugeota. Ja sam si par stvarčica kupio kod Jurkovića na Barutanskom jarku. U pravilu krama ne košta puno, a da li je savinuta ili nije vidjet ćeš tek kad montiraš i odeš na špur. U svakom slučaju, zadnji most od 106-ice čak možeš izravnat na hidraulici, al to već ne možeš sam osim ako nisi limar...

Stribor
22-04-2003, 16:34
Uf malo sam zabrijo, krivo sam pročitao. Poluosovinu najbolje kupi novu.

Fresh
26-04-2003, 14:26
Stribore ako nisi bolje pročitao, ja sam auto i kupio preko Jurčevića.

U biti, jedan drugi serviser me uvjerava da je poluosovina, a frendovi da nije. Čuje se lupkanje iz prednjeg dijela samo kad je volan zakrenut u desno u samo jedno položaju i kad auto izlazi iz zavoja i ubrzava.

Usput, otišao sam danas na akciju Peugeota - provjera eko testa.

Veselju nema kraja, prošao sam.

plavac
20-05-2003, 13:26
Vozim 307 1.6 xs. Auto je star mjesec dana, a imam dva problema.Kod paljenja auta, najčešće kad je motor hladan, kao da se začuje iz auspuha neko "zviždanje".Drugi problem je što u vožnji kad prijeđem preko bilo kakve neravnine čujem neko lupkanje odostraga.
MOžda sve to nije ništa,ali auto je novi, puno košta i to me smeta pa bi htio čuti je li netko imao takve probleme.

Fresh
21-05-2003, 07:41
Nemam 307, ali sam isto imao problema sa prelaskom preko neravnina i lupkanjem u stražnjem kraju. Kod mene je završilo zamjenom stražnjeg amortizera (Ford Focus), a koliko sam čuo problem koji iznosiš se već par puta spominjao na forumu. Navodno je objašnjenje da je to takav ovjes i da se može dogoditi da lupka. Ako ti tu priču prodaju u servisu, ne padaj na to, auto ti je nov, imaš garanciju i j... ih svaki dan ako treba da ti to poprave. Malo im se prijeti, prolazi i to.

307
28-05-2003, 19:01
Prosle godine na NovojTV je bio test 307 50tkm i imali su primjedbu na lupkanje zadnjeg ovjesa. Prikazali su izmjenu nekih kugli iznad amortizera i tada je to prestalo. Inace ima li tko iskustvo s servis/autokucom AutoViola u Osijeku ?? Trebam ići na servis, izmjena ulja, primjedbe etc.

gost 1
16-02-2004, 03:41
Imam par mjeseci star 206.Mjenjač je koma,spor i dugih hodova.Završna obrada na razini Zastave.U autoparu kradu stvari iz auta koji ostavite na servisu!Pazite se!

Dankas
16-02-2004, 13:05
Imam 307 1.4 HDI. Auto je star 3 mjeseca. Kupljen je u TM Vozila. Nakon par tjedana bio sam na prvom rekalacijskom servisu. Razlog:
1. Prebučan ventilator (zamjenjen novim)
2. Nekava polugica na pedali spojke koja je sprječavala pedalu da se otpusti do kraja. (polugica zamjenjena i sada je sve O.K.)Sve su napravili odmah i bez prigovora te o svojem trošku.
To bi bilo za sada sve. Nadam se da će tako i ostati.
Inaće potrošnja mi je malo veća nego što je deklarirano. Po gradu 6.3 do 7 litara. O nekavih 5 litara po gradu mena ni govora. Čak niti uz maksimalno šparnu vožnju.
Inaće i ja sam primjetio nekavo lupkanje kod prelaženja neravnina. Moj prijeteljima isto 307 ali 2.0 HDI i kod njega nema tog lupkanja. Sada kad sam pročitao na forumu da su i neki drugi imali taj problem reklamirat ću ga i ja.
Inaće mi se čini da je servis O.K. Dok sam vozio Citroena SAXA iša sam tamo na servise (tad su još bili ista firma s Automehanikom ali su se morali razdvojiti) i bio sam jako zadovljan.
Sve moje primjedbe i kvarove otklone odmah i zapravo nemam na njih nekavog prigovora.

zega unlog
16-02-2004, 13:46
Eh deklarirana potrosnja je veoma tesko ostvariva skoro nemoguca, to je nevjerovatno kako treba voziti auto da bi se ostvarila potrosnja po proizvodjackoj specifikaciji...
Tako su jednom tipu poslali test vozaca i tip je uredno stepo potrosnju na deklariranu, minimalna ubrzanja kad vidis crveno odmah oduzeti gas, pimplavo do jaja...
ZEGA
ZEGA