PDA

Pogledaj cijelu verziju : Nekoliko korisnih savjeta



DKW
25-09-2002, 19:55
Sjećajući se rubrike "zrnca za razgovor uz kavu" i Beogradskog magazina "praktična žena" eto, ovako iz glave nekoliko savjeta:
1. Nikad ne stavljajte na auto gume Michelin Energy, jer se po mokrom ponašaju kao na ledu, a na suhom samo malo bolje drže (recimo kao po snijegu) a škripe ko vrag

2. Dani su hladni taman onoliko da stavite gajbu piva na balkon, a ne u frižider-piva je zakon tu negdje oko 7-10C

3. Ako ne možete naći brisače za AR 156, kupite dva kompleta: 55 i 51, jer su brisači na 156 nejednaki, pa ih nema u normalnoj prodaji. Ovako kupite dva kompleta, pa imate za normalne pare i sad i na godinu

4. Probajte jednom Super98 na prazan rezervoar. Neki auti reagiraju izvrsno na promjenu, na nekima se uopće ne primjećuje.

5. Ostajte mi zdravo, vaša
Saveta :)) :)) :))

Puntolino_
25-09-2002, 21:20
Slažem se za gume. BTW prodajem svoje 165/70 14.
Za brisaće bi se nadovezao i reko da ako hočete jeftinije proći i malo se više zabavljati, možete kupiti samo gume na placu i sami ih namontirati na stare federe.

doc
25-09-2002, 21:29
nije lose gume na brisacima mjenjat, ako su federi ok. Ali kad su federi u kurcu onda treba cijele metlice mjenjat. Moj savjet je da se ne isplati šparati na brisačima. Ja ima doma na peugeot neke jeftine, tolko škripe da sa rađe vozim bez njih ako baš nije jaki pljusak.

>OSIJEK<
25-09-2002, 21:38
DKW kako mislis da nema u prodaji brisaca za AR 156 zato sto su nejednaki?Moj Punto II isto ima nejednake brisace i BOSCH pakuje u svojim kompletima bas brisace koji idu na Punto II i jos neke automobile.

Puntolino_
25-09-2002, 21:47
Da ali onda su sigurno skuplji od univerzalnih? Ili? Brisaći su jako bitni ×××ך par kuna ako ti to zašpara kakvu saobračajku

DKW
25-09-2002, 21:52
Ma, prošao sam u nedjelju 5 dobro opremljenih benzinskih pumpi (2X OMV) i ima za sve aute na svijetu osim za 156, a kako već danima pljušti kiša, kupio sam jednostavno 2 različita kompleta, 55 i 51 i to je to. (Champion, nisu loši, makar su Bosch bolji)

INTCP
25-09-2002, 23:11
CRVENI SUPER 98 NA PRAZAN REZERVOAR. A šta je s katalizatorom, gotov je nakon 200 mertara. Ili misliš na zeleni 98.

Kad smo već kod supera. dali ako se skine katalizator može bez problema ići crveni 98

Puntolino_
25-09-2002, 23:24
E ovo pitanje već dugo ćekam. Frend mi veli kak se prijašnji vlasnik njegovog brava 1.6 16v vozio na super, samo je izvadio katalizator i sve je ok.
IDIOT!!
Svi novi auti imaju kompjutersko ubrizgavanje koje se regulira preko lambda sonde i ona odlučuje kolko će kompjuter ubrizgati benzina na osnovu izmjerenih velićina na ispuhu. Pošto je ona jako osjetljiva na olovo u benzinu, izgorila bi isti ćas kad bi se vozio na super i slala bi krive informacije kompjuteru i sve bi podivljalo. Al nemreš mu dokazati! Možda mu zato bravo troši oko 11l

Puntolino_
25-09-2002, 23:27
Zato i je manji otvor rezervara napravljen, a velika je cijev na benzinskoj za super.

TRANS AM
26-09-2002, 07:05
U zabludi su svi koji misle da skidanjem katalizatora motor svog automobila mogu pogoniti super 98 benzinom bez ikakovih posljedica. Puntolino 100% si u pravu!

Calibra Zender
26-09-2002, 09:44
Puntolino_, ne vjerujem da mu je otišla lambda sonda jer se to manifestira totalno jako. To kad ti se desi i da si degenerik vidiš da nekaj ne valja. Meni je otišla na Vectri A. Okretaji su skakali ko blesavi, na mjestu je radio na preko 2000 okretaja, dimio je ko parna lokomotiva. Do Graza i natrag je potrošio skoro čitav tank, a to je dosta preko 11 litara. Sve baš radi lambda sonde.

DKW
26-09-2002, 10:46
Naravno da sam mislio na Super 98 Plus, tzv. zeleni super. Kakve burgije sa crvenim, zaboga...
Dogodine se ni neće skoro moć vozit auti na crveni...

Fresh
26-09-2002, 11:01
DKW točno je što si rekao za Michelin Energy - katastrofa.

Vidim da je Puntolino spomenuo prodaju guma, i ja bi se svojih rado rješio, ali tko će ih kupiti i za koliko da ih uopće ponudim na prodaju (185/65-14, 2 godine, cca 20 000 km).

Black Knight_
26-09-2002, 11:08
Brijem da neki auti trpe prijelaz na crveni 98 kao recimo kalibre. Cini mi se da se samo okrene neakav connector na ECU na super98 i to je to. Tehnologija ipak nije tako ×××××. A kolko znam recimo na kalibri turbo kad stisnes gas vise od 80% ignorira lambda sondu. Mozda lupam bezveze lol.