PDA

Pogledaj cijelu verziju : koji auspuh



ze-e
25-09-2002, 12:09
Koji auspuh preporucate? imama polo 1.4 16v/101ks. sta je bolje: supersprint ili SOLE (ili neki treci).
napisite svoja iskustva(pogotovo za sole) i misljenja. dali je sole kvalitetan, i sto je sa
zvukom i "snagom" koju daje?

seyzmo
25-09-2002, 12:43
Imam i jedan i drugi montiran na aute, i mogu ti reci da sam vise zadovoljan sa SOLE-om. Nije ni Supersprint puno losiji, ali eto... mozda je subjektivan dojam vazniji. Sole sam potpuno birao sam (sound), ostalo je slozeno prema autu.

Hondo
25-09-2002, 13:46
Seyzmo imam pitanje. Pošto imaš Sole auspuh, a i u više ranijih navrata naišao sam na tvrdnju 'rađen je prema autu', zanima me što se pod tim podrazumjeva i kako si ti izabrao zvuk?
Hvala.

INTCP
25-09-2002, 15:03
Nije važno da je auspuh veličinom rađen prema autu, nego je važno da specifikacijama odgovara motoru tj. da nije previše otvoren, dimenzije lonca i ostale fizakalne stvare. Ispuh mora biti tako proračunat ,tako da usis bude jednak kad se stavi protočnji filter. Ja bi rađe Supersprint

Yokosuka/
25-09-2002, 15:10
..imam SOLE ispuh (zadnji top) i sa njime sam prošao 45000 km. Manje više sve je Ok samo me ponekad smeta zvuk kada se prelazi veči broj km u komadu (malo je ponekad preglasan)...

hrv
25-09-2002, 15:15
Ima tu jedan drugi problem a zove se atest ili certifikat ( TUV ) za auspuh a onda sa takvim auspuhom ne možeš imati nikakvih problema u bilo kojem obliku od tehničkog pregleda ili prelaska granice ( bilo je i takvih slučajeva )
U EU ti ne možeš montirati univerzalne lonce jer nemaju atest za tvoj auto, tamo su vrlo stroge kontrole i za sve izmjene od promjene dimenzije guma, spuštanja auta ili nešto drugo moraš dobiti uvjerenje TUV

hrv
25-09-2002, 15:17
Zaboravio sam reči, mislim da SOLE nema potrebnu dokumentaciju

Hondo
25-09-2002, 15:37
E to INTCP. Baš mi je drago da ima ljudi koji kuže stvari. Nemam namjeru omalovažavati ikoga, ali mi je jako bedasto čuti tvrdnju da je auspuh napravljen prema autu, a zvuk izabireš sam. Po vanjskim dimenzijama i sistemom kopčanja na auto normalno da mora biti 'napravljen po autu', al to može svaki malo bolji bravar. A ako izabireš zvuk, automatski zadireš u konstrukciju (u ovom slučaju lonca), a to onda nema više 100% veze sa fizikom i potrebama tvojeg motora. Da ne pričamo o ispušnim granama (tzv. kolektorima) koji itekako mogu utjecati na performanse auta, a koje se opet rade (barem one prave) na osnovu fizikalnih izračuna. I onda kad se to sve stavi na auto, izmjeri se naga i moment i nacrta graf na kojem je prikazano kako je auspuh utjecao na performanse.
Koliko znam SOLE ne raspolaže grafovima za svoj proizvodni program, pa onda mislim da ga je bespredmetno uspoređivati sa jednim Supersprintom (koji pruža sve podatke).
... a ima i onih koji auspuh stavljaju zbog zvuka i izgleda, ali tima je sve dobro.

bullit
25-09-2002, 15:43
E tu ni jedan ni drgui niste u pravu. konstrukcija "prema autu" znaci stvarno custom made, prema tome SVE je napravljeno po zahtjevima tog auta. A zvuk mozes birati zbog toga sto software omogucava simulaciju zvuka razlicitim brojem i dimenzijama rupa u loncu, a ne njegovim kapacitetom. :URL=null:null:/URL:

seyzmo
25-09-2002, 15:59
Hondo.. ja sam sjeo sa covjekom da vidim koliko je ozbiljan.

Od onoga sto sam mu ja donio (ocitanja sa dinamometra, DCS-a i jos nekih dijagnostichih alata) i sto sam trazio (sound do 4000 - soft, preko - s odredjenom frkvencijom) je covjek slozio i tisucu puta provjerio.

Stvarno sam s njime zadovoljan, iako su me mnogi kolege (od kojih neki rade u Remus-Sportauspuff centrima) nagovarali da uzmem njihovu RACING seriju.

Hondo
25-09-2002, 22:28
Seyzmo mislim da se nismo skužili. Mene zanima kako je auspuh utjecao na performanse motora nakon ugradnje. To kaj oni rade auspuh prema podacima motora je OK, al mene zanima ono poslije.
Štima to 'custom made', al jel ima od toga koristi?
Ne omalovažavam nego sam samo malo sumnjičav.

2.0i turbo
26-09-2002, 08:22
koji je dobar auspuh za astru 99' 1.4 16v??da se dobije dobar zvuk jer me sada samo on dira

seyzmo
26-09-2002, 08:57
A, cuj, ja sam stvarno zadovoljan. SOLE je tocno ono sto sam trazio. Mislio sam da nema sanse da ce covjek pogoditisto sam trazio (nisam mislio da ce si uzeti toliko truda). Konacni proizvod je fenomenalan, iako je to moje skromno misljenje.

Ako te zanimaju brute-force podaci, onda ovako.. :

Prije ugradnje : 211 KS
Poslije ugradnje : 219 KS

(mjereno na flywheelu, G-100 Bahn-Brenner supercharged)

Hondo
26-09-2002, 12:12
Znači 8 ks. Sa čime i na kojem autu?