PDA

Pogledaj cijelu verziju : Focus - ajme majko



Fresh
24-09-2002, 08:25
Slušam na radiju reklamu za Focus ''najpouzdaniji automobil - najprodavaniji automobil'' i okreće mi se želudac.

Nažalost ja sam kaupio Focus karavan 1.6 2000 godine. Stari mi je govorio nemoj sine Forda, ali kako sam visok 197 on mi je pružao najviše mjesta unutra i samo zato sam se odlučio za njega.

Danas nakon skoro 2,5 godine vožnje i pređenih 30 000 km odem na servis jer mi nešto lupa u stražnjem dijelu i dočeka me veselje.
Veli serviser ne znamo šta je ali sumljamo na amortizer (ponavljam 30 000 km) cijena ''sitnica'' 700 kn.
Otišao prekidač šajbi na struju - 300 kn.
Prije par mjeseci curilo ulje iz kočnica, potrošnja skočila na 14 litara, prije godinu dana pukao dio koji vraća žmigavac, i na sve to mi serviser kaže, pa to su sve SITNICE.

Reci te mi jesam li pehist ili i drugi vlasnici Focusa imaju takve probleme.

seyzmo
24-09-2002, 08:35
Koliko sam ja cuo, nije da je bas cesto, ali dogadja se, kao i kod svih ostalih proizvodjaca.

To je opcenito moj point na svim temama... Danas vise-manje SVI proizvode vrlo manjkave proizvode.

Black Knight_
24-09-2002, 08:50
Najpouzdaniji i najprodavaniji automobil je toyota corolla.

2.0i turbo
24-09-2002, 08:57
i uvijek ce biti corolla najpouzdaniji.Sto gledas reklame pa znas da svi nude svoj auto kao najbolji u klasi,bilo kojoj klasi

Fresh
24-09-2002, 09:10
Kao što sam rekao kad sam kupio auto nisam se povodio za reklamom, nego za autom u kojem se mogu udobno smjestiti.

Žalosno je da se samo u nekim autima može naći mjesta za čovjeka visine 2 m i 100 .. kila, a da se ne mora dokupljivati dodatna oprema tipa podešavanja volana i sjedala po visini (a to baš nije tako jeftina stavka).

Ovo da je najpouzdaniji je prema Njemačkom ADAC-u. (Možda su mislili najpouzadniji europski auto).

Kad sam se odlućivao za auto gledao sam i Opel Astru, Mazdu 323, Peugeot 306, Golf IV, Renaul Megane, Seat Toledo. Jedino sam u Astri i Focusu našao dovoljno mjesta i za noge i za glavu.

2.0i turbo
24-09-2002, 09:47
pa znam kako je u astra i mazdi jer ih imam u obitelji,,ali ces vidjeti da ima i vecih auta sa mjestima

307
24-09-2002, 13:08
Ja sam isto kupio auto te klase i mogu reći da mi se čini da u 307-ici ima najviše mjesta (pogotovo za glavu i u širinu) od svih tih koje si nabrojio jer sam sjedio u svima, a većinu sam i vozio. A to što ti rikavaju "sitnice" na "najpouzdanijem" autu klase to ti najviše ovisi o sreći, na kakav auto naletiš. Nekima ne prdne ništa u 5, 6 godina, a kod nekih svako malo nekakav kvar. Meni hvala bogu na mojoj 307-ici za sad ništa, da kucnem u drvo.

Black Knight_
24-09-2002, 13:14
Naravno da ima mjesta u 307 kad je velik ko kombi

Fresh
24-09-2002, 15:05
Kad sam ja kupovao Focusa 2000. godine 307-ca nije bila ni na vidiku.

SAAB
24-09-2002, 18:21
Imao sam Focus-a 2.0 Ghia 5 vrata 2000 godiste.
Greske koje su bile na autu:
Lezaji na zadnjim kotacima su tvornicki lose kvalitete - promjenjeni na garanciju.
Kuciste pedala je bilo lose namontirano pa kad skrenes pomakne se i lupi u lim - popravljeno 2 godine
poslije prijave u servis (idioti ne slusaju sto im covjek kaze,nego misle da je nesto drugo).
Vjetar se cuo u lijevom vanjskom retrovizoru - kao da ti netko zvizdi na uho - u servisu gluhi, nista ne cuju - popizdio i istresao tubu silikona tamo gdje se retrovizor savija - popravjeno.

Sto se tice komfora, kupe je velik, ali sjedala su tvrda kao kamen. Ledja te zabole poslije 50km. Trend model je jos gori. O buci motora i guma ne trebam ni pisati - katastrofa.

Ipak moram priznati da me nikada nije ostavio na putu (bio sam s njim u Hrvatskoj). Da su one ×××××× u servisu malo pametnije imao bih malo drugacije misljenje o Focusu.

Ukratko Ford - ne hvala!!!
SAAB rules :)) :)) :))

SAAB
24-09-2002, 18:39
Moguce da su i kod tebe otisli zadnji lezaji!!!
Sto se tice tih rucica i dugmadi, sve je bilo OK. :( :( :(

Francuz
24-09-2002, 20:01
Black knight,ti si nešto upristojenije izdanje q10.Baš si agresivna sirovina!

q10
24-09-2002, 21:54
Ne morete bez mene, ha? :)) :)) :)) :)) :)) :))