PDA

Pogledaj cijelu verziju : Bravo 1,4 12v



Dr. Strangelove
24-09-2002, 07:32
Frend ga je jučer kupio, '97, 66000 km, isprva sam bio malo razočaran jer nije barem 1,6 16v... ali nakon par đireva ugodno sam se iznenadio... auto ide ××××no za 1400 cm... ima novi srednji i stražnji lonac Remus... neznam baš koliko to dodaje snage.. ali zvuk je odličan. Jer zna netko nešto više o tom motoru... ima li neke mane... Doc ti si kupio Brava sigurno znaš nešto više??

Dr. Strangelove
24-09-2002, 07:36
... još nešto, auto ima okrugle instrumente (za razliku od prve serije koja ima preklapajući okretomjer i kilometarsat)...jel zna netko koje je godine Bravo redizajniran i od kad ima tu noviju instrument ploču?..

seyzmo
24-09-2002, 07:48
Pitanje je da li auto ide ××××no (za 1.4) ili se cuje ××××no. Anyway, cini mi se slabasno, ali ako je gust voziti, onda je to jedino vazno.

Fresh
24-09-2002, 08:05
Ja sam vozio Brava-u (5 vrata) 1,4 12v dvije godine, sad ju vozi buraz, oću reći još je u našoj obitelji.

Motor voli visoke okretaje, jedino tada možeš uživati u vožnji. Relativno se nisko sjedi što si vjerovatno i osjetio, tako da je dobar osječaj za volanom koji je za moj pojam malo prelagan.
Nisam siguran ali mislim da je redizajn izašao 98 ili 99. Ali koliko je meni poznato Bravo se od početka isporučivao sa okruglim instrumentima, pa je u redizajnu to preuzela i Brava (ne znam nisam siguran).

Neka ti frenda ne iznenade problemi s elektronikom. Meni se događalo da mi se u vožnji upale sve kontrolne žaruljice. Onda samo staneš ugasiš motor ponovo ga upališ i ideš dalje.
Nakon svake jače kiše zadnja svjetla su se palila bez veze (upališ žmigavac - trepće štop lampa, ubaciš u rikverc - upali se žmigavac). Još su mi se dvije stvari dogodile na autu, otišao je termostat i propao je naslon vozačevog sica.

Dr. Strangelove
24-09-2002, 08:23
imaš pravo... između 5-6 tisuća okretaja je najjači.. ali takvi su svi talijanski auti... nismo mu mjerili ubrzanje... ali subjektivan dojam je odličan (ipak nas je bilo trojica u autu.. prosjek 90 kg...)

Girrari
24-09-2002, 08:29
Ja sam čuo da je taj motor imao dosta raznoraznih poteškoča; u stilu da se dosta kvario. No nemojte me držati za riječ, jar kao što rekoh, čuo sam. Moguće je da se radi o švabskoj propagandi. :))

>OSIJEK<
24-09-2002, 08:50
Ja sam isto cuo dosta kritika na racun tog motora,ali jedan moj poznanik ima Bravu sa tim motorom i nije imao nikakvih problema u ovih 80 000 Km.Tako barem kaze. :smile08:

Fresh
24-09-2002, 09:16
Sad kad ste spomenuli probleme s motorima, sjećam se da se meni auto znao ugasiti kod oduzimanja gasa. To i nije neki problem kad se dogodi na ravnom ili na parkiralištu, ali jednom mi se dogodilo u rotoru, nije baš ugodno odjednom ostati bez serva u zavoju.

Dr. Strangelove
24-09-2002, 12:36
to je vjerojatno onda zaklopka snage... kad ona počne štekat auto se hoće zgasit... ma ne ovaj autić je fakat mrak.. totalno mu zavidim... u izvanrednom je stanju, nove alu felge, novi Remus, prije par dana obavljen veliki servis na 60 tkm, crvena boja (i to ona prava "crvena")... a svi živi kenjaju da originalna muzika u Bravu ne valja, i tu sam se iznenadio.. jest da su prekidači i vrata od kazića napravljeni od slabašne plastike... ali sound je sasvim solidan... ima snage i ne distorzira lako...

doc
24-09-2002, 23:28
Evo i mene, kad sam vec prozvan!
Facelifitng ili novi model Bravo/Brava je izasao krajem 98-godine. Promjene izvana nisu tolko velike, kolko su ispod lima. Uglavnom piše da je izmjenjeno 1700 djelova, i oko 700 ih je modoficirano. Bravo je od svojeg početka ima okrugle brzinomjere, a Brava te neke "preklapajuce". Nakon facelifitnga, unutrasnjost na Bravu i Bravi (i na Marei) je identicna. Od onda svi imaju okrugle brzinomjere kao Bravo, ali se ljepsom grafikom. I plastika je kvalitetnija. Kad sam ja kupovao auto, ovaj 1.4 motor sam odmah iskljucio iz izbora. Jednostavno to je preslab motor za taj auto. Imao sam Tipo 1.4 koji je trosio vise nego 1.6 u normalnoj voznji. Moj Bravo 1.6 troši između 7.5 i 8.5 litara, i to dosta brze voznje. Ovaj 1.4 kad bi se tako vozio sigurno bi vise trosio. I perofrmanse 1.4 su bitno losije, cak 3 sekunde vise mu treba do 100, nego meni s 1.6. Osim toga, taj motor se nakon faceliftinga vise nije ugradjivao u Bravo. Zamjenio ga je 1.2 16V s 80 KS, koji je imao 1.5 sekundu bolje ubrzanje i manju potrosnju. A i ti model 1.4 su obicno bili jako slabo opremljeni. Mozes pogledat unutrasnjost mojeg brava na mojoj stranici, iako tesko da ces na slikama vidjet razlike između novog i starog modela. Uzivo se mnogo toga vidi.
moj site::URL=http://www.italian-cars.tk:italian cars:/URL:

bullit
24-09-2002, 23:37
Taj motor je vrlo nesretno zadavljen na elektronici, trosi jako puno, a ne ide nikak. Na svu srecu ima lijeka, provjereno...

Dr. Strangelove
25-09-2002, 07:43
Na proljeće auto ide na dodatno uljepšavanje... a vrlo vjerojatno će se i nešto ispod haube radit... bullit daj mi svoj mail da te pitam kaj se sve može napravit, kolika je cijena i koji su dobici...

seyzmo
25-09-2002, 07:48
goc355@yahoo.co.uk

bullit
25-09-2002, 10:20
Eto, sad znas. Thx, seyzmo. ;)

cuore sportivo
25-09-2002, 21:00
istina voli visoke okretaje,trosi dosta za svojih 80ks,termostat im je mana,struja,lampice bezveze se pale,gluposti,a da je neuspjeli motor govori i to da su ga izbacili i stavili 1.2 i 80ks,i bravo je oduvjek imao okrugle urice,dok je brava to dobila redizajnom, preporuka je svakako 1.6 manje troši,bolje ide nego 1.4 ili bravo 1.9 jtd ide ko metak,provjereno