PDA

Pogledaj cijelu verziju : LJudi dali .......



kam&
23-09-2002, 19:45
Ljudi dali se mogu bilo koje felge montirati na bilo koji auto s obzirom da pašu rupe ili postoje još nekakva ograničenja.

seyzmo
24-09-2002, 08:47
pazi da ne pretjeras.
Razmisli.. ako stavis ogromnu felgu i balon od gume, a onda okrenes volan skroz na jednu stranu i blaaaago zaderes gumom po blatobranu... kuzis ?
Ima pravila koliko oces, ali....

Reci o kojem se autu radi i koliko para imas, pa cemo ti savjetovati.

kam&
24-09-2002, 15:09
Nismo se skužili , kužim sve o veličini felga guma i to,ali zanima me ako recimo oču staviti na auto fegu 15 cola dali mogu staviti bilo kojeg proizvođača i bilo koju vrstu felge ako mi pašu šarafi ili svaki proizvođač radi felge za određenu vrsti auta i modela.

seyzmo
24-09-2002, 15:31
Ma felge se rade na dimenziju, a ne za proizvodjaca.

kam&
24-09-2002, 15:39
ma to te pitam .Mozda malo glupo pitanje al eto ,vidio sam da u onom auto priručniku kaj djele na semaforima od molydona piše pokraj felge na koje aute ide,npr. dotz diablo za vozila Ford,Peugeot,Mercedes,Škoda

Calibra Zender
24-09-2002, 16:42
Samo ti je bitan broj rupa i razmak između njih. Dimenije po želji i potrebi. Ali pripazi i na prstenove koje trebaš imati obavezno za tvoj tip auta. Inače nećeš moći (ja nisam mogao) napraviti balans i volan će ti tresti jer felga neće sjesti kak spada na glavčinu kotača. Dakle ×××××rija.
A ovo kaj piše za koje je marke vjerojatno je samo informacija koja se odnosi na rupe i razmak. A u Molydonu ti je trenutno neka nestašica s tim prstenovima. Doc kupuje felge i odustao je jer ga muljaju da će prsteni stići svaki dan. I tako tjednima. Pazi da ne platiš pa ih montiraš u sobu kraj kreveta jer nemaš prstene!

hrv
24-09-2002, 17:02
NE može, osim broja rupa i razmaka rupa bitan ti je i ET koji daje udaljenost od srca felge. To se može nekad prebroditi distancama, ali je najbolje ako je felda original rađena za taj auto

bullit
24-09-2002, 17:16
Eto, sad ja ne vjerujem, ali hrv je u pravu, ne moze se stavljati bilo koje felge, bez obzira da li pasu rupe. ET je bitan, jel ce inace felge strsati van, ili biti uvucene unutra u blatobran.

Calibra Zender
24-09-2002, 17:26
Ako strše onda je frka (proširi blatobrane i to se riješi :) ), ali ako su unutra izvadiš ih distancama. Ili?
Kaj je s onim (mislim da i to Max TTT prodaje kao vlastiti proizvod) proizvodom pomoću kojeg montiraš bilo koju felgu na bilo koji auto bez obzira na rupe jer se pomoću toga pripaše? Dolazi između felge i glavčine. Jel to kaj valja?

ghostica
24-09-2002, 17:37
Ha,ha, e, Calibra, tebi nikad dosta... Glavni si majmun na forumu, i to svaki dan ponovno i neumorno dokazuj. Kak ti nije neugodno tvrdit tako nesto, i opet ispast papak?

kam&
24-09-2002, 18:25
Ma ja sam več sebi ubo felge i montiro ih ,usput lik nije spominjo nikakve prstenove kad sam išao na montiranje(ovo kaj kalibra spominje)ha valjda su išle bez njih.Auto mi malo leti po neravninama al to su krive hrv ceste i niski profil pretpostavljam. Po ravnom je miran ko beba.Felge su aez bimo 15.Nego šta sam htjeo pitat volan mi je poslje ugradnje postao dosta lagan ,jel se može kaj tu napravit.Prije su bile serijske 175/70/13

Calibra Zender
25-09-2002, 08:29
ghostica, kaj je tebi? Jel imaš neme mentalne probleme pa ih ispoljavš na ovaj način? :smile10:

ghostica
25-09-2002, 10:10
Meni nije nis, ali tebi...
Samo ukazujem na tvoje neznanje. Dva posta prije autoritativno tvrdis da je samo bitan broj rupa i razmak, onda kad te neko spusti i postavi gdje ti je mjesto, pravis se blesav (kao, znao si ti to...).
Sorry, ali glup si, pa samo ukazujem na to, ali uvijek me preduhitris i nadmasis sva nasa ocekivanja.
Ja se bar ne hvalim ako ne znam nesto.

nn
25-09-2002, 10:27
ma da,Nino, ima ghostica pravo!

Calibra Zender
25-09-2002, 11:00
Ne nisam ono znao. Kaj moram napisati da nisam znao da bi ti to shvatila? Glupost. A odgovor je bio da se i to da riješiti, ako treba. A naravno da je bez veze radi felgi širit blatobrane i slične ×××××rije, ali očito smajlić zlonamjernom posjetiltelju foruma nije ništa značio. A i malo zdrave pameti ne bi škodilo!
nn, a ti si stvarno kretenčina kakve nema! Koje nickove sve koristiš? Kaj nemaš muda reći tko si i šta si? Taj usrani nn nick koristiš samo kad meni ×××ך. PAPČINO!

KAM&
25-09-2002, 14:19
Ja oću neš pametno popričata a oni se počnu prejebavat ko je pametniji, ma u××××× i vi

nn
25-09-2002, 20:33
ja jesam kretenčina i papčina ali me bar nitko ne pljuje kao tebe. jednom davno sam ti se predstavio i žalim ako nisi zapamtio tko sam.

red
26-09-2002, 00:06
a zna netko ako se negdje u sloveniji mogu kupiti nove felge na principu staro za novo? da u zamjenu za nove felge dam svoje(original od Clia) nadoplata?

2.0i turbo
26-09-2002, 08:12
koje felge i gume predlazete za astru 99 godiste jedini vlasnik,,sada imam 195/60 se ipslati staviti 215

Calibra Zender
26-09-2002, 09:37
nn, zaboli me za tebe i tvoj Iveco slovenskih tablica! Ajde odhebi od komentiranja mojih postova. Barem odhebi s ovim idiotskim nickom i koristi jedan za sve teme i topice. Pa kaj je to jednom kamiondžiji preteško? :))

KAM&
26-09-2002, 14:57
Jel mi može neko objasnit te prstenove malo bolje i dali se moraju pri svakoj ugradnj felgi stavljti ili može bez njih.

Calibra Zender
26-09-2002, 15:07
Svaka felga da bi pasala na baš tvoj auto mora imati i te famozne prstenove. Ako ih nema ili su neodgovarajući onda ne možeš napraviti balans i volan će ti (kao recimo kod mene) već iznad 110 km/h početi tresti i trest će na višim brzinama sve jače. Ako se to kod tebe ne događa (shvatio sam da si već kupio i montirao felge) onda nemaš frke.Onda je već sve pripasano kak treba.
Svaka felga treba prsten koji odgovara baš za taj model felge i za auto na koji montiraš felge.

Hondo
26-09-2002, 16:40
Ne mora baš svaka felga imat te famozne prstenove. Ako se radi o felgi rađenoj baš za taj tip auta onda ne trebaju prstenovi odn. ne rade svi proizvođači felge za koje su potrebni prstenovi. I Calibra, prstenovi ne služe samo za centriranje felgi, već oni nose težinu auta na kotaču. Šarafi služe da drže felgu na glavčini, a ne da su jedini nositelj težine. Nemojte se tako voziti jer to nije sigurno. Ako promjer rupe u centru felge nije isti kao promjer onog falca na glavčini, prstenovi su obavezni. Neki proizvođači rade tipske felge samo za određene aute i onda su sve dimenzije (ET, razmak rupa i promjer te centralne rupe) OK i prstenovi nisu potrebni.
Recimo za sve OZ Racing felge prstenovi su (koliko ja znam) potrebni.

KAM&
26-09-2002, 16:58
fala dečki ;)

nn
26-09-2002, 18:41
pa ja te ne vrijedjam,ja samo potvrdjujem ostale. uh, kak smo tankih živaca,Nino,Nino!

hrv
26-09-2002, 20:23
Evo za one koji znaju njemački site gdje mogu više naučiti o tehničkim stvarima za Al felge, također moguče je na situ izvršti i neke izračune.
:URL=http://www.german-wheels.com/tunerprogramm/technik/:Al felge:/URL:

:::
15-02-2003, 22:45
Jel mogu umjesto 155/45/13 stavit gume od 15 cola, npr. 175?
koliko auto gubi s tim?

Dzejms Bond
15-02-2003, 23:26
Ti sa tackama znaosi nesto a ovi drugi a posebno KAM& su seljaci. Kakvo lajanje, dali je moguce montirati felge pa coli u pitanju pa ××××× u ××××× pa jabacu vas ako vas cujem kako seljacki lajete a ovaj sa tackama znaoje nesto. :)) :)) :)) :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile10: :smile11: :smile11: :smile11: :smile11: :smile11: :smile11: :smile11: :smile11: :( :( :( :(

:::
15-02-2003, 23:33
Potpuno si u pravu!!!!!!!!!!!!!! Ovi su svi seljaci bre, dal je moguce ××××× sa diametrom od 5 cm da ulazi u ××××× koja nema vise od 15 godina????????????? :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :URL=www.dts.de:www.dts.com:/URL:www.url.comurl

Fabiasdi@yahoo.com
15-02-2003, 23:53
Ne nego ides u WWW.DTSTUNING.DE, kad se otvori stranica klikni dolje,pa kad se otvori klikni u DTS GIRLS i vidi tuniranje i stavite 2-3 slike na ovu stranicu. :)) :))