PDA

Pogledaj cijelu verziju : Koji je najjeftiniji auto na HR.tržištu?



Mladen
23-09-2002, 17:02
Nemam para za neki bolji auto nego bi si uzeo nešto malo ali da je jeftino i po mogučnosti kvalitetno.Jedino mi se ne sviđa baš Tico ipak mi je premršav za moj ukus.Da je mali a da ima karakteristike velikog u sebi.Recimo Uno je dosta dobar,dođe 7000eura i to se na kredu da otplatit.Ima li netko bolji prijedlog?Dakle zanimaju me najjeftiniji auti na Hr.tržištu.

_Stevo
23-09-2002, 17:32
twingo ????

Girrari
23-09-2002, 18:39
Najjeftiniji je uvjerljivo Tempo. :))

Calibra Zender
23-09-2002, 18:43
Ova tema ti je totalan promašaj. Kupovati neke aute koji niti ne zaslužuju epitet poluproizvod je katastrofa. Kupi nekaj polovno. Bolje niža klasa pa koju godinu stara nego novi Tempo, Tico...

kam&
23-09-2002, 19:21
Da ovo kaj si ti nabrojo uno,tico je stvarno shrot bolje nađi nešto rabljeno za te pare pa se vozi ko čovjek ili pričekaj bolja vremena

307
23-09-2002, 19:43
za te pare definitivno rabljenog pošto ništa novo i kvalitetno ne možeš kupiti

DKW
23-09-2002, 21:45
Rabljeni, sine, uzmi neki Punto i hasta la vista!

Puntolino_
23-09-2002, 21:51
Dvije godine star punto sa 20-30 tkm. Samo obrati pažnju da nije razbijen i na opremu, svima se kreću cijene isto pa je ipak bolje uzeti onog s više opreme nego golog za istu cijenu. Inaće im se cijena kreće oko 7000E

DKW
23-09-2002, 21:54
Nisam baš doma s Puntima, ali da li se dade nabaviti nova linija Punta za tu lovu?

Puntolino_
23-09-2002, 22:12
Dvije godine starom puntu(nova linija) sa malom kilometražom i od prvog vlasnika se cijena kreće oko 7000E. Cijene ljudi i više al tek tolko da nešto mogu spustiti. Takav punto je puno bolji izbor nego 4 godine dakle duplo skuplji polo ili corsa.

DKW
23-09-2002, 22:17
Mislim da je to najbolja kupnja za te pare.
Auto je moderan, ima mjesta unutra, ima prtljažnik, motore kakve hoćeš i košta 7000 EUR.

cokolino
23-09-2002, 22:23
To je zato sto ti vozis punta, a?

Puntolino_
23-09-2002, 22:32
Ne. Punto nije auto za razmažene kupce. Ko hoće da mu auto izgleda ko da se vozi u zaprežnim kolima nek si kupi nemaštovitog njemca. Kome je život zabavan vozi se u puntu, yarisu, 206... Sve je to stvar potreba želja i mogučnosti. Da možemo svi bi se vozili u pravim autima. Mislim da je u puntu omjer uloženo-dobiveno čisto pristojan. Njemci su preskupi i onda kupiš njihovu staru slavu i prerazvikanu kvalitetu.
A kaj ti predlažeš čokolino?

hrv
23-09-2002, 22:38
Daj puntolino več si dosadan stim puntima
http://www.click-smilie.de/sammlung/waffen/waffen001.gif

DKW
23-09-2002, 22:51
Nevjerojatno...
:smile09: :smile09: :smile09:
Zar ni jedna tema ne može normalno završiti, nego sa "ti si već dosadan s tim Puntima" itd. Čovjek je pitao šta može kupit za određene pare, a nas par se sjetilo nekoliko auta, pa tako i tog ××××nog Punta, baš zbog toga što taman ulazi u tu cifru, a novi je model.
Ali "hrv" nema ništa pametno za dodati (mogao si i ti, mudrijašu, reći što bi ti kupio za 7000 EUR), nego odmah pljuvačnica.
Svaka tema se svede na isto:
Netko pita neko najnevinije pitanje, ali za dva dana sve završi na: "×××× te tvoj Citroen/Fiat/Alfa/Moskvič/Tavria/Lamborghini"

hrv
23-09-2002, 23:05
Što mogu kad je zapeo za tog punta.
Pa rekli ste čovjeku sve a ovaj nikako da stane sa hvalospjevima puntu.
Bolje da kupi Škodu fabiu nego punto ako je več do toga, em je veča i trajati če duže
http://www.click-smilie.de/sammlung/mittelgrosse/mittelgr132.gif

Puntolino_
23-09-2002, 23:05
Više se isplati kupiti par godina rabljeni auto pa malo bolji(veći) nego novog tempa ili sl. A za pljuvanje smo već naviknuti. Izgleda da se nesmije reći svoje mišljenje da te neko ne sasjeće odma u korjenu

jesus
24-09-2002, 07:23
isusa ti krista, ovaj gore mu preporuča škodu, o bože udri grome.....škoda

seyzmo
24-09-2002, 07:52
Gledaj, ako mislis kupovati auto za 7000 E, definitivno ti NE predlazem novi auto (nista protiv Punta, niti bilo kojeg drugog novog auta za te pare). Jednostavno mi se cini da za 7000 E mozes dobiti puno vise (auto star max. 3-4 godine, a puno veci, jaci i opremljeniji nego sto su novi auti za 7000 E, a opet ne prestar)

DKW
24-09-2002, 12:00
Da. Maximalno 4 godine...
Auto ionako prve 3-4 godine gubi naviše...

Osim Punta, tu je još Twingo, Megane, ima Bravo/a sa dosta opreme, Alfa 145/6, ima Saxo, Xsara...

punto s
24-09-2002, 18:49
kupi PUNTA

1.2 S sa popustom od 1000 EURA ti je
7550 eura na cestu.

akcija ti jos vrijedi
ja sam iskoristio tu akciju , samo sam jos uzeo klimu (dodatnih 550eura)

"najvise auta dobijes za te novce"

rale unlog
25-09-2002, 06:43
uvijek isti savjeti na ista pitanja


covjeku je novac problem,sto znaci ne samo za kupnju,vec i za odrzavanje

moze kupit dobru polovnu srednju klasu ali auto treba i odrazavati i osiguravati godinama nakon toga

pa nije isto servis sa punto i za 156

pa nove gume 165 ili 205(npr)

pa osiguranje i cestarine.....

6l ulja ili 3,5 l ulja
.....itd,itd


izbacio bi iz igre lade,tempa,dacie,..

i uzeo najjeftiniji novi normalni auto(npr.ovaj putno koji se navodi)

ako nije dost love kupio bi sto noviji(godisnjak)iste te klase

najgore je zaletit se osjecajima na nekaj velko i poslje patit godinama sa troskovima

seyzmo
25-09-2002, 08:04
imas pravo, ali ja jos uvijek mislim da je pametnije kupiti MALO RABLJENI auto, nego novi.

Uvijek treba razmisliti, i nije sve univerzalno, ali eto.. ja sam (u ovakvoj situaciji) uvijek za rabljeni auto.

rale
25-09-2002, 08:17
problem je da u hr ne postoji "normalno"trziste rabljenima

vise manje je sve otpad bez servisnih knjizica i sumnjiva porijekla

po evropi ima dosta ljudi koji mjenjaju aute svakih 2 godine pa je ponuda ok

rijetko ko ce kod nas mijenjati auto nakon godinu-dvije sa 30-ak tisuca km

kod nas se auto kupi i koristi dok ide...........ja cim vidim da neko prodaje auto star 1-2 god odmah trazim u cem je "kvaka"

mc
25-09-2002, 14:31
Cinjenica je da prilikom kupovine auta moras racunati s odredjenom kolicinom novaca za "zavisne troskove". Kod novih je to registracija, cestarina, tablice, prvi servis nakon npr. 1000 km i sl. Kod rabljenih su ti troskovi nesto veci, pa imas sve to i jos poseban porez na bla, bla iliti prijenos, a to se sve posebno osjeti kada umjesto malog novog kupis za iste novce rabljeni veci auto kod kojega je sve nabrojano visestruko skuplje. Osim toga, kod rabljenog jednostavno moras racunati da ces dok se ne stignes okrenuti oko sebe, morati mijenjati gume, kocnice, remenje, akumulator, svjecice, lamelu, auspuh i hrpu "sitnica" na koje ces potrositi malo bogatstvo. Kod novoga si barem s tim nekim vecim servisima miran par godina dok ne dodjes malo k sebi. U principu ti ne postoji jeftini auto...

mc
25-09-2002, 14:35
Jos nesto, u budget klasi ti preporucam Punto ili Twingo. Malo kostaju, malo traze nakon kupovine, a mogu ti pristojno posluziti svrsi.

seyzmo
25-09-2002, 16:20
imas pravo Rale...

problem je sto ja pretezno ne zivim u HR,pa mi je to sto kazes cudno, jer je kod mene STVARNO ogromna ponuda.

Treba mi neko vrijeme da se prebacim na ovdasnje prilike.

600
25-09-2002, 19:01
Uskoro će naše tržište postat jako zanimljivo onim poplavljenim autima iz Švabije pa da vidiš onda veselja!
Zato gospodo OPREZ! pri kupnji rabljenih vozila. ;)

594 krešo ah
25-09-2002, 19:09
kupi rabljeni star nekoliko godina samo nemoj punto.tico je auto za vozanje po dvorištu, yugo je sve samo ne auto,uzmi rabljeni.

Girrari
25-09-2002, 19:30
Kreso, kaj imaš protiv Punta? Možda ne baš ovaj S model, ali neki polovni sa boljom opremom ne bi bio loš izbor.
Auto se ne kvari i generalno je dosta pouzdan. Ako se nekaj i pokvari u 95% slučajeva je to neka ×××××rija koja se da jeftino popraviti. Servisi i djelovi su također jeftini.
Ne vidim u čemu je problem.

A nije mi baš pametno (za dotićnog kupca) kupiti neki auto iznad kompaktne klase jer to podrazumjeva skuplje djelove, servise, veće trošarine, osiguranja...

Puntolino_
25-09-2002, 21:36
Slažem se sa svim kaj ste rekli. Posebno sa tobom Rale. Veći auto- veći troškovi.
Ovako ljepo bi se trebalo razgovarati na forumima a ne ono ti si glup, kaj ti znaš i moj je auto najbolji, moj tata je jaći od tvojeg...

zonta
26-09-2002, 14:25
Ovako, čovjek je pitao za novog, pa bi mu bilo ok dati i savjet u tom smjeru. Rabljeni bi bio puno bolji izbor za tu lovu, ali opet zašto bi netko prodavao auto star 2-3 godine, nismo mi Njemačka pa da to ide tak.
Dakle- prvi izbor Punto (najviše auta za tu lovu- s popustom od 1000 eura)

Citroen Saxo (ili Twingo/106) na drugom mjestu

Uno (mada je glupo kupit auto sa već 20 godina staža na tržištu)

Lada, dacia (relativno prostrane limuzine za male novce, mislim da dacia dolazi i s renaultovim motorom) ili koreanci (atos, pride, matiz- opet, zašto kupit mali auto kad možeš dobit veći za istu cifru)

tempo (ima svojih pluseva)

594 krešo ah
26-09-2002, 19:32
girari, punto je lošiji od pola, saxa,clia, corse, nije na cijeni kao rabljeni zbog loše kvalitete .

Girrari
26-09-2002, 21:24
Ma Krešo odakle ti to da je lošiji???
Imam iskustav s tim malim govnarima da mogu kao političari odgovorno tvrditi kako je Punto 2. generacije barem 20% kvalitetniji od Clija (prije redizajna).
Ne bi se baš kladio ni da su Saxo i Corsa išta kvalitetniji.

A i dosta dobro drži cijenu s obzirom na početni ulog. Imam ga 2 godine i znam da na tom auto odlaze samo jeftinarije koje se daju popraviti za max. 500 kuna.

M.T.P.
28-09-2002, 19:46
Lada niva 2121 1.7-8050 eura.