PDA

Pogledaj cijelu verziju : Cach



Neznalica
23-09-2002, 04:28
Molim, sto je moguce iscrpniji, odgovor na pitanja: sto je cache Windows ili sl.), gdje se nalazi i kako se moze mijenjati (odn. brisati), ili gdje se moze nesto procitati o tome na Internetu, naravno na hrvatskom ili na francuskom.
Unaprijed hvala.

Neznalica
24-09-2002, 03:32
Vec dugo cekam odgovor a nitko se ne javlja(mislio sam da ce barem Fancy).
Naime mislio sam na cach memoriju HD-a. Jos jednom hvala.

FANCY
26-09-2002, 18:47
Tu sam tu sam ???Ali nisam odavno navraćao na forum. Ako si mislio na cash od harda to nemožeš mijenjati niti brisati , a sad bih ja tebe pitao zašto to želiš uradit mislim koja je svrha tog postupka????? ;)

Neznalica
27-09-2002, 00:44
Hvala na odgovoru. Naime cuo sam da se s brisanjem cach-a moze ubrzati rad kompa.
Ujedno jos jedno pitanje, ako nemas nista protiv. Prilikom formatiranja diska mogu se koristiti parametri: /s, /q, /u. i ne znam da li ima jos koja. Za prve dvije znam sto znace ali za trecu ne znam.
Ujedno ,prije formatiranja, tj nakon ubacivanja boot- diskete(disquette de démarrage), komp sprema neke podatke negdje?. Da li se to moze izbjeci,tj. da se formatiranje vrsi uvijek na novo bez starih sistemskih parametara(hocu reci, da Windows uvijek ponovo pronalazi ugradjeni materijal), a da se nesto ne osteti.
Jos jednom hvala.

FANCY
27-09-2002, 19:28
Hvala na odgovoru. Naime cuo sam da se s brisanjem cach-a moze ubrzati rad kompa.
Ujedno jos jedno pitanje, ako nemas nista protiv. Prilikom formatiranja diska mogu se koristiti parametri: /s, /q, /u. i ne znam da li ima jos koja. Za prve dvije znam sto znace ali za trecu ne znam.
Ujedno ,prije formatiranja, tj nakon ubacivanja boot- diskete(disquette de démarrage), komp sprema neke podatke negdje?. Da li se to moze izbjeci,tj. da se formatiranje vrsi uvijek na novo bez starih sistemskih parametara(hocu reci, da Windows uvijek ponovo pronalazi ugradjeni materijal), a da se nesto ne osteti.
Jos jednom hvala.




Neznam tko ti je rekao ali možda je taj netko mislio na neki drugi cash, dakako da ti odmah kažem nemoj se nadati nekim enormnim ubrzanima jer sva ta ubrzanja sa tim kojekavim trikovima donose performance umalo pa nevidljive u običnom korištenju pojedinih aplikacija. Najveće perfromance donose novi procesor,ploča,ram moduli itdd??.
Ova opcija /U to ni ja neznam ???.
A ovo što ti Win pravi kad se ubaci Boot disk je možemo reći virtualni hard disk, tj(ovo nije 100% sigurno) Win start disk sam sebi pravi imaginarnu particiju u radnoj memoriji ne na hardisku koja služi samo privremeno da se pokrenu osonovne funkcije da bise pc osposobio za daljnji rad a gašenjem PC.a ta se imaginarna particija gubi i ostaje samo onaj dio na hard disku koji je postojao o prije. A formatom C: se gube svi podaci a ako želiš da ih totalno izgubiš onda napravi startaj f disk i napravi nove particije.
A ove zadnje dvije rečenice nisam baš razumjeo.

Neznalica
28-09-2002, 03:49
Nadam se da neces reci da sam dosadan.Posto imam dvije particije, a drugu cuvam za podatke kojke ne zelim brisati, da li bi fdisk prebrisao i te podatke , a ne samo podatke koji su na c:-u.
Jos jednom hvala s velikim potovanjem.

FANCY
28-09-2002, 21:13
Dosadan nisi nikako jer što nekomu vrijedi znanje ako ga nedijeli sa drugima.
A što se tiše fdiska , ako znaš radit sa istim nećeš pobrisati particiju D: na kojoj su ti programi a ako neznaš moglo bi baš da se to desi.
A C se može bez problema izbrisati a da se D uopće nedira ali opet kažem moraš znati gdje što kako itdd?.
A format C ti pobriše sve i mislim da nema potrebe ići na brisanje particije.
PS:FANCY ;)

Neznalica
05-10-2002, 04:54
Hajde, ostavimo to sada na stranu, posto sam u posljednje vrijeme primijetio da se prilikom resetiranja pojave neke linije,( nekada vise kosih po sredini ekrana), O cemu bi se moglo raditi, ili je to normalno. Hvala

FANCY
13-10-2002, 09:46
Ovisi moglo bi biti da imaš jako magnetno polje u blizini koje utiječe na monitor ili kabel ili čak može biti da ti monitor kabel nije dobro uključen u grafičku karticu ali ako sve radi vijerujem da nemaš brige za to.