PDA

Pogledaj cijelu verziju : Lybra-ljepotica ili totalni promasaj?



LANCIA FAN
21-09-2002, 23:53
Bojim se da je ipak ovo drugo.Poklonik sam Lancie,ali bojim se da je Lybra na putu da joj se dogodi nesto slicno kao i Opel Tigri i jos nekim autima koji nisu bas bili prihvaceni.Inace,provozao sam Lybru i stvarno je auto odlican i koliko sam uspio primjetiti jako je kvalitetno sastavljen sa kvalitetnom unutrasnjoscu.Mislim da ce ju njen dizajn kostati trzisnog neuspjeha...nazalost. :(

VR6
22-09-2002, 00:04
Dizajn je solidan, problem lezi negdje drugo...

Mozda visa cijena, nedovoljna ponuda motora...

LANCIA FAN
22-09-2002, 00:08
http://www.km77.com/marcas/lancia/lybra_00/lybrajtd_00p/med/trescuardel_m.jpg

LANCIA FAN
22-09-2002, 00:13
http://autozine.kyul.net/gallery/lancia/lybra.jpg

LANCIA FAN
22-09-2002, 00:16
http://www.autointell.com/european_companies/fiat/lybra-innen-dunkel-sm.jpg

LANCIA FAN
22-09-2002, 00:17
http://www.auto.de/Testberichte/images/lybra-4.jpg

LANCIA FAN
22-09-2002, 00:20
http://www.lancia.pt/realvideo/lybra/foto_lybra.jpg


Nije joj ni Harrison Ford izgleda pomogao reklamirajuci je. :(

Girrari
22-09-2002, 00:39
Da kupujem karavan te klase ne bi se dvoumio, pala bi Lybra SW. Tamnoplava, bež koža i kromirani "gelenderi" na krovu.
Vidio sam je u par navrata u toj verziji i fakat je krasna.

LANCIA FAN
22-09-2002, 00:44
Girrari,drago mi je cuti da ima ljudi koji razmisljaju kao ti,ali se samo bojim da se Lancia ne ugasi s obzirom da im prodaja bas neide.Alfi je dobro krenulo,ali mislim da je Lancia malo zapostavljena u FIAT grupi.

Girrari
22-09-2002, 10:06
Ja mislim da je zajeb u promiđbi. Lybra SW (sedan mi baš nije sjeo) mi izgleda odlično, isto kao i Thesis i mislim da nisam jedini koji tako misli; dakle, očito je zajeb u promiđbi.

Fresh
22-09-2002, 10:50
U kvartu gdje živim ima jedna sedan verzija i jedan karavan. Auto mi izgleda super, pun je elegancije. Po meni bi mu najbliži konkurent mogao biti Jaguar X -type.

Dobro Jaguar je i veći i skuplji ali ta dva auta mi nekako odišu aristokratski.

I ja mislim da je problem u promidžbi, nekako je samozatajna, traba joj puno jača i agresivnija promidžba.

Girrari
22-09-2002, 11:04
Slažem se Fresh.

Koliko ste reklama na našim televizijama (HTV, Nova...) vidjeli za FIAT i Alfu, a koliko za Lanciu?

Ona reklama s FIAT Stilom (Schumi & Barrichello) i ona sa Alfom 156 (Sportiva evoluta) se stalno vrte na Novoj.
Znam da sam mlad, ali iskreno se ne sjećam niti jedne reklame za Lanciu na našoj TV.

zonta
22-09-2002, 12:05
A što fali dizajnu auta ?? Izgleda odlično, baš kak Fresh kaže- aristokratski. Iznutra ista stvar. Najveća mana auta je po meni to što nema jačih verzija. Ne treba raditi konkurenciju GTA ali bar kakvih 200 KS ne bi škodilo, ovako ima imidž auta za dedeke

Girrari
22-09-2002, 12:05
http://eur.news1.yimg.com/eur.yimg.com/xp/motlgnd/2002×××7/1225823849.jpg


http://eur.news1.yimg.com/eur.yimg.com/xp/motlgnd/2002×××7/1554960119.jpg


http://eur.news1.yimg.com/eur.yimg.com/xp/motlgnd/2002×××7/1965864768.jpg




Imaš pravo Zonta, no to je kronični problem svih novovjekih talijana (izuzev Alfa 147 GTA, ako zaista bude imala 250 KS). Stilo Abarth, Punto HGT, Alfa 166... sve vapi za jačim izvedbama. Čak i genijalna 156-ica GTA ne predstavlja nikakvu konkurenciju BMW-u M3, već se mjeri sa standatdnim BMW-ovim modelom 330.

doc
22-09-2002, 12:22
Lancia se mora vratiti na staze stare slave, a to je Rally. Luksuz i ekskluzivnost, ali uz veliku dozu sporta. To je Lancia.
A sta se tice Lybre, da kupujem dizel srednje klase niti ja se nebi dvoumio. Jedino mozda oko boje!

DKW
22-09-2002, 18:35
Mislim da tu ima više problema:
1. Problem dizajna:
Naime, Kappa, Lybra i Thesis su teško probavljivi dizajni. Dizajni koji se sviđaju premaloj skupini ljudi. Ljudi koji imaju para, a kupuju limuzine, žele nešto konzervativnije linije. Kappa je bila predebela sa premalim kotačima i usudio bih se dodati da je AR 164 Super, koliko god zastarjela, puno elegantnija od Kappe. Lybra ima problem identitetau smislu da se ne zna da li je elegantna, sportska ili ne znam što. Velika šteta za fantastičan interijer i solidnost izrade. Thesis je promašen sa svojom čudnom njuškom i ško da će se prodat vše od par ćih godinu dana.
Lancia ima i problem promidžbe, kako je netko rekao. Fiat se vrlo maćehinski odnosi prema toj firmi, a čini se i da vodstvo firme nije OK, čim se rade takvi auti, jer nevjerojatno je kako se Alfa izvukla, a Lancia tone sve dublje.
Mislim da je problem identiteta u smislu !"što se od Lancie želi" prvi, a odmah nakon tog problema je problem dizajna. Opet ponavljam da je dizan zadnja triju modela neprobavljiv i ako se nekom sviđa (meni osobno nikako ne) onda je to premala publika.
Ne vjerujem da će se Lancia ugasiti, ali mislim da joj pothitno treba novo vodstvo, i treba joj Pininfarina, Bertone i Giugiaro.

Girrari
22-09-2002, 19:49
FIAT se ponaša mačehinski jer je Lancia kupljena za ad literam jednu liru i time spašena od sigurne propasti. No to ga ne opravdava.

Problem nije niti dizajn jer je on, ako ništa drugo tada probavljiv. Moje osobno mišljenje je da taj auto najbolje ujedinjuje klasiku s jedne i avangadnost s druge strane što rezultira besprijekornim stilom (pod ovim osobito mislim na Thesis).

Najveći problem je u stvaranju umjetnog identiteta Lancie kao luksuzne i kultivirane firme koji je u totalnoj oprijeci sa njezinom sportskom poviješću. Taj put je težak i za poklonike Lancie kao sportske marke bolan, no neophodan. Imati dvije sportske marke u istom koncernu nema smisla, pa je žrtva morala pasti. Iskreno mi je drago da to nije bila Alfa.

Nadam se da Lanciu čeka svijetla budućnost.

zonta
22-09-2002, 20:08
Ok DKW, istina da imaju problem identiteta, jer su stali na pola puta između luksuza, sporta, elegancije i prihvatljive cijene, ali za dizajn se ne mogu složit da im koči prodaju.
I one stare Lancie koje su se solidno prodavale imale su prilično loš dizajn (Thema, Y10, Prisma), tako da ne vjerujem da je tu neki veći problem.
U biti mislim da je to jedino na čemu se može bazirati njihova unikatnost, pošto teško da će u dogledno vrijeme dostići reputaciju kvalitete kakva prati Audija ili luksuza za što je rezerviran Mercedes, pa niti sigurnosti u čemu već predvodi Volvo, tako da jedina stvar po kojoj se Lancia može izdvojiti iz mase je jedinstven dizajn.
Da naprave tipični auto srednje/visoke klase konzervativnog dizajna, njemačke razine kvalitete i cijene propali bi još brže, jer tko bi kupio Audi iz Italije kad ima onog iz Njemačke ?

slika
22-09-2002, 20:18
http://www.alfa-romeo.cz/image/news/spunt_1.gif

m3
22-09-2002, 21:40
Lanciu nemoze izvuci niti Lybra niti Thesis, Lanciu moze izvuci automobil kompaktne klase koji bi imao ono sto je lancia imala prije 15 godina, a to je odlican dizajn i odlicne performanse. Treba im nest kao 147 kod alfe s turbo motorima i 4x4 pogonom. Tek poslije kad bi stekli kupce mogli bi na trziste izlazit s autima kao sto su Lybra i Thesis. Kako stvari stoje Lanci-i se ne pise dobro..steta

Andre
22-09-2002, 22:32
meni se takodjer ne svidja izgled Lancie,osim zadnjeg dijela Lancie Lybre karavan!Mislim da je to stvarno steta s obzirom da taliani imaju velikog potencijala u dizajnu!Mislim da bi se izvukla bez vecih problema kad bi poradila na tome, jer bi polako pocela dobivat status na kojem su i prije radili,onaj koji joj je Fiat koncern namjenio,a to je luksuz,status i profinjenost koja se proteze i u detaljima!Kao sto rekoh,fali joj dizajn,sto zapravo govore i sami prodajni rezultati!Mislim da Lancia nece nikad bit po performansama ko Alfa,sto je i nelogicno za poslovnu politiku Fiat koncerna i njezinog managementa opcenito,jer to je Alfin segment.Nadajmo se da ce joj Fiat dat jos jednu pravu sansu,pa makar platila nekom dizajneru izvan koncerna

Serbia GTi
22-09-2002, 22:59
Lancia...
potpuno zaboravljena...
Mislim da bi FIAT morao da proba da revitalizuje lanciu, jer ima brand potencijala.
I to, po meni, trebalo bi pucati na sport i luxus. Nikako samo luxus!
Mada, očigledno je da je Alfa u vrtoglavom usponu od pojave 156 i počinje da gradi imidž kvaliteta, ili bolje rečeno, da ruši stari deo imidža koji se odnosio na slabiji kvalitet i završnu obradu.
Zašto pominjem alfu?
Zato što je i sam FIAT valjda zatečen neočekivanim usponom alfe i zaboravio je na lanciu, ili tačnije, usmerio svu pažnju na alfu. Tako se sad pokušavaju iskoristiti svi potencijali tog image-booma i lansirana je 166-ca. To je, naravno, pametno, ali ne i za lanciu. (Nisam zaboravio da je postojala 164). Naime, lancia bi mogla, uz učestalo ulaganje u ceo proces, da zauzme tu tržišnu nišu. Viša klasa sa akcentima na sportski karakter, na italijanski dizajn (ne ovakav - ovo mi je preterani retro), i naravno gradnja imidža koji će sadržati i kvalitet, između svega ostalog.
Dakle, kažem, trebali bi se iskoristiti potencijali ovog branda.
Nadam se da vas nisam smorio da me je bar neko razumeo (u frci sam zadnjih dana tako da ovo pišem "zbrda-zdola").
;)

DKW
22-09-2002, 23:54
Najviše se slažem sa M3.
Oni moraju naći identitet, moraju naći prepoznatljiv dizajn, a ne eksperimentirati sa svjetlima u obliku fenjera kao što je to na Thesisu.
Treba se vratiti korjenima. Alfa 156 je prva prava Alfa nakon 30 godina baš zbog toga što je beskompromisna. Nije presvučeni Fiat sa rupastim felgama i više konja od Fiata, nego je novokonstruirani, kvalitetan auto.
(BTW. ne mogu se naviknuti na tu BMW-ovsku tišinu unutra bez pucketanja...)
Lancia bi morala raditi kromiranu verziju "sportiviteta", dakle ono što je imala Fulvia, Flavia, i ostali iz šezdesetih.
Te Lancie su uvijek bile sportske, ali gospodski.
Kasnije su došle HF-ice, Stratosi i Integralke, ali pravi korijen Lancie je upravo ta gospodska sportska elegancija.
Ali za to treba dizajner, nekakav Da Silva , ili najbolje, netko sasvim nov i mlad, koji privatno brije na Lancie iz šezdesetih...

Fresh
23-09-2002, 08:11
Lancia bi trebala napraviti ono šta je napravio Volvo prije destetak godina.

Napravili su S40, meni je auto bio odvratan, jer to nije bio Volvo (nije bilo okomitog stražnjeg stakla, masivnog prednjeg kraja). Auto je bio čista konfekcija.
Danas 10 godina kasnije vidim da je ta konfekcija izvukla Volvo iz krize i da danas ponovo nameću svoj prepoznatljiv dizajn. Danas to nije gotovo okomito stražnje staklo već izbačeni bokovi automobila.

Mislim da bi takav put trebala proći i Lancia.

lepi
23-09-2002, 20:43
jest da dizajn nije bas nesto,posebno sprijeda,iza je ok,ali udobnost,oprema ravno mercedesu,nema sta nema za tu lovu,ali ××××ga kod nas ih ima par komada,vani nesto vise,ali ocito da negdje su debelo zajebali,aute ce kupit stvarno neki ljubitelj taljana,ali ocigledno je da vise ljudi pada na audi,bmw

Girrari
10-11-2002, 20:34
Evo da dignem temu zbog DKW-a!

DKW_
10-11-2002, 20:38
Thanx, ali baš sam tamo rekao što mislim o Lybri i Thesisu: Nažalost, luzeraj.

Lu××××i
Luserischkleit
Pushingness
Oderodeujagodeizam

itd...

Dom-Dom
10-11-2002, 20:39
HOĆU NOVU DELTU!ALI TO JE SAMO SANAK PUSTI.UOPĆE JE NEMA NI U 5 GODIŠNJEM PLANU.A REKLAME KOD NAS ZA LANCIU , NEMA TOGA.PA KOD DOĐEŠ U AUTOCOMMERCE NEZNAM JEL UOPĆE IMA TAMO NEKOG NA LANCINOM ODJELU.

Fire Blade
10-11-2002, 21:40
Lancia treba novi Stratos i bolju promociju..

DELTA S4
10-11-2002, 22:10
Nazalost nevidim niti ja neku sjajnu buducnost Lancie.Fiatov koncern je gotov (FINANCISKI),citao sam negdje da taliani vec imaju planove da udruze ALFU;FERRARIA I MASERRATIA U jedan koncern,jel nezele prodati svoje najcjenjenije.Ali sta je sa Lanciom onda zar to nije legendarna marka,zar se nitko nesjeca dominacije bijelih autiu sa martinievim naljepnicama na rally pistama ovoga svijeta,i zar nitkome nije do toga stalo.ZALOSNO

cuore sportivo
10-11-2002, 22:20
zasto je nema ni auto blicu u cijeniku??? sta je toliko ne prihvatljiva za nase trziste,ili zasto nisu uvozili zadnji model y,po meni odlican gradski auto,najslabije 75 ks,klima seriski,masu ih ima i neku kozu,prostrana,dizajn bas ok,ali nasi ne blendaju nista,vani je dobro prodavana,ali valjda nasi nisu culi za drugo nego polo,corsa..

doc
10-11-2002, 22:28
Y je najprodavanija lanica svih vremena. Cim covjek izadje malo van Hr vec ih moze dosta vidjeti. Ali nasem zastupniku nije bila zanimljiva jer je bila skuplja od Punta. I sad bi nam prodavali Lybre, koja se u evropi prodavala 2 godine prije nego u HR. Tek ove godine je Lybra bila na ZG-autoshowu, i to u samom kutu salona. Najveci minus Lancie je sta nemaju nasljednika Delte. To je stvarno debilan potez koji nikome normalnome nije jasan. Ali valjda ce nesto napravit... Do onda, Lancia moze samo sve dublje u krizu...

Girrari
10-11-2002, 23:30
Ne uvoženje Y-ke je razlog moje kupnje Punta. I dan danas mi je k'o psu žao kaj nisam mogao kupiti Y-ku.

U Italiji je taj auto u top 5 najprodavanijih iz mjeseca u mjesec i tamo ih fakat ima k'o pljeve. Tamo je to gotovo auto nazionale. Inaće genijalan gradski auto.

Od novih Lancia sve su mi odlične, ali nekako nedovoljno isfurane. Fali im identiteta.