PDA

Pogledaj cijelu verziju : nova matična hmm?



nocko
21-09-2002, 20:00
Razmišljam o zamjeni računala. Koliko sam upoznat kvalitetna matična ploča osnova je za dobro računalo. Može li mi netko preporučiti dobru ploču (da joj je cijena oko 1000 kn).Posjedujem grafičku geforce 2mx.Prešao bih na P4 procesor. Komentar molim? :smile11:

borisav
23-09-2002, 12:26
Jeste da smo mi od "preko"(SRJ) pa ipak posto sam se sreo sa Gigabyte GA 7VXR plocom iskreno ti je preporucujem,jeste da je za Athlon XP ali radi 110% za cenu od 110 eura,(Via kt333 Chipset) i ja obozavam Intel no to je to.Trenutno medju Top 5 ploca u svetu!!!

Noordung NSK
03-10-2002, 16:56
...Jeste da je za Athlon, ali ustekaj si ti doticnu grijalicu u glavu jer covjek trazi plocu ZA P4.

Dakle, preporucam ti nesto za Northwood, od konzervativne Intelove MV2 (koju imam ja) pa do ASUS P4T533 ako volis overclockanje (a to sa Northwoodom ide do bola). Vazno je DA NEMA VIA CHIPSET ako zelis imati kompjuter koji ce sluziti TEBI a ne TI NJEMU.

I dakako. Uzmi Northwooda. Sada im je strasno pala cijena. Ako kupujes, kupi u Autronicu jer ONI JEDINI imaju niske cijene a drugi se prave ××××××.
Ja sam kupio 2533 i ne mogu se pozaliti. Brz je a temperatura mu ne prelazi NIKAD 42°C. A da ne spominjem 512 cachea i 0,13 mikrona. 2470 kn. Ploca je oko 1200 kn. I onda imas zvijer za razliku od ovoga koji ti preporuca smece.