PDA

Pogledaj cijelu verziju : Alfisti:Pozor!2002 motoring survay-page 4:Lexus and Alfa say



Tamagochi
21-09-2002, 19:45
Što reći?Netko spomenu 156-icu kao najpouzdaniji auto u GB?? Idemo u najveću brzinu!

INTCP
21-09-2002, 19:55
Ne kužim???

Tamagochi
23-09-2002, 10:12
Bez šifri,www.topgear.com.Ostalo se samo nacrta.

Dr. Strangelove
23-09-2002, 11:19
koji si ti kreten tamagotchi... već dugo nisam vidio ovako glupu temu... mogao si barem dat link i s par riječi objasnit šta si htio reć... kaj misliš da ću sam surfat okolo i tražit "što je pjesnik mislio reć.."

VR6
23-09-2002, 13:18
Pogledajte na link, vjerovatno je mislio na to, imaju 120 automobila poredanih po kvaliteti, ALFA ROMEO 156 je tek na 114 mjestu, a neko je ovdje govorio da je najpouzdaniji automobil, pa se mozda javio zbog toga.

Evo direktan link ako neko zeli pogledati: :URL=http://www.topgear.beeb.com/content/latest/features/features/survey_2002/04/:Link:/URL:

Tamagochi
23-09-2002, 13:43
Sorry na prešifriranom naslovu teme...Niti ne očekujem veliki odziv na ovu temu jer se dotiče Alfe s one druge strane,a čitajući dosadašnje teme gdje je Alfa nisam uočio baš pretjeranu kritičnost ljubitelja te marke.Samo još jedno pitanje za Dr.Strangelove-a,da li si ti pokrenuo temu "Moj tutač" (dio Foruma Kupnja)?

Dr. Strangelove
23-09-2002, 14:14
ne

kenj kenj
23-09-2002, 15:27
E JESTE KENJATORI MATERE VAM

ALFA 156 JE NA CESTI

I NAKON PET GODINA ULAZI U ŠESTU GODINU
BEZ IKAKVOG OPOZIVA, SKANDALA I KOJEČEGA PRIČICA DA NEVALJA I SLIČNO-NEMA NIČEGA

AUTO JE VRHUNSKI, KVALITETAN I LIJEP PROIZVOD

ONAJ TKO GA JE KUPIO ILI ĆE GA KUPITI ZABOLI GA KITA ZA NEKE LISTE I GDJE JE KO NA TOJ LISTI.

ALFA SE PRODAJE DALJE.

A VI KOJI UMIRETE OD JALA CRKNITE !!!
:smile06: :smile06: :smile06:

INTCP
23-09-2002, 16:12
Tko je uopće ikada rekao od alfista da se ponosi alfinom kvalitetom. Nitko. Alfa je sasvim prosječan auto po kvaliteti i trajnosti. Ako uzmemo sredinu ovih testova, i inače. Alfa niti nije napravljena da bude kvalitetna i da traje. To je uloga vw i sličnog. Alfa je napravljena za uživanje u vožnji i da prednjači po sportskim performansama konkurenciji. Nas alfiste jednostavno zaboli ona stvar što vw traje 50000 više jer zato nismo kupili alfu. Mi uživamo u veličanstvenom dizajnu, ljepoti detalja, držanju ceste, ubraznjima, živčanim motorima sa svom silom teknike itd, a trajnost mora biti onoliko duga koliko je potrebno za dugotrajno uživanje u dotičnim osobinama.

alfist_zg
23-09-2002, 18:34
polako tamagochi...niko nije reagirao na tvoj topic jer nitko nije razumio tvoje sifre dok VR6 nije stavio link.

kao prvo ,ovo nije lista napravljena prema kriteriju pouzdanosti niti kvalitete...pazite samo , skoda ispred toyote - ali dobro, to je posljedica mixiranaj bodova (i matematike cjelokupne kojom su dosli do krajnjih rezultata) i nekih kurtoaznih odgovora koji su bili ponudjeni.
evo kako je napravljena survey.

"Survey respondents were asked four key questions. These covered their overall satisfaction with build quality and reliability, driving experience, customer care and ownership costs. Satisfaction levels were registered by ticking either: ‘extremely dissatisfied’, ‘dissatisfied’, ‘neutral’, ‘satisfied’ or ‘completely satisfied’. Each car’s overall score was made up from the four key answers, with a weighting of 30 per cent placed on each for build quality/reliability, 27 per cent for the driving experience, 16 per cent for customer care and the remaining 27 per cent for ownership costs. A broad selection of related questions were asked about each of those four topic areas to give the great background detail to each car’s score that we’ve been able to bring you here."

znaci, ako mene engleski koliko toliko sluzi tu se kao prvo radi o subjektivnim ocjenama vlasnika(znaci jako sirokog spektra percepcije odredjenih kvaliteta/mana) , jer kako ce svoj auto pregledavati i ocjenjivati neko ko je dao 10 000eura za skodu i neko ko je dao duplo za toyotu?sigurno ne jednakom kritikom.

ovo nije lista koja je napravljena kao posljedica pracenja KONKRETNIH kvarova kao ona od autocara, nego jednostavno satisfaction njihovih vlasnika.Naravno i to je jako relevantno ,ali ipak je tu u igri customer care sto nema nikakve izravne veze sa proizvodom kao samom.

svaka cast Lexusu, ali ovo pisem samo da ne ispadne da netko ko nije ni pogledao link misli da se tu kompromitira necija (ne)kvaliteta.

Calibra Zender
23-09-2002, 18:41
Ma glupost totalna. Idemo mi sad odgovoriti na ista pitanja i sumirati odgovore pa da vidimo onda kak će ta lista izgledati. Toliko o reprezentativnosti uzorka i objektivnosti ankete. ×××××× na kvadrat!

Girrari
23-09-2002, 18:55
Jedan od osnovnih razloga zašto je Alfa na tako niskom mjestu je broj servisnih centara i zapravo ukupna razvijenost prodajno-servisne mreže u U.K. Kao što je i Alfin direktor za to tržište rekao; problem je u tome što je Alfa u posljednjih par godina doživjela velik prodajni boom o U.K., a dotadašnja servisno-prodajna mreža nije to mogla podržati. Zato sada rade na razvoju iste.
Isti problem se javio i s Ferrarijem u jednom trenutku, pa je stoga Ferrari napravio jedan ogronam servisno-prodajni centar u U.K. (također i za Maserati).


Osim toga, nemaju Britanci Valenčića. :))

DKW
23-09-2002, 22:42
Ma, gledao sam taj popis, oči su mi ispale od tih 120 auta, to nema veze s mozgom. To je samo odraz britanskog tržišta auta i takozvanog "aftersales" i servisa. Alfa je u GB u kurcu, jer nisu se valjda proširivali od 1968.

mytbyte
24-09-2002, 13:24
Mislim da je redoslijed prema klasama realniji pokazatelj na Top Gearovom siteu...

Tamagochi
24-09-2002, 16:02
Hvala Interceptoru na odista iskrenom odgovoru.Svakako da su te liste subjektivni dojmovi vlasnika,ali ne mogu vjerovati da Alfa toliko slabo drži do (relativno)velikog britanskog tržišta...Pozdrav alfistima,odoh ja u svoju Corollu!

alfa099
24-09-2002, 18:09
Takve liste rade se godinama, o tome što vlasnici misle o svojim autima. Naravno da je seljo u Škodi rekao da je njegova škoda zakon, pa je dao više bodova...
A onaj u Alfi je sanjao o Ferrariju ili Ma×××× pa nije dao niš bodova...
...mytbyte, imaš ti MA tablice?

mytbyte
24-09-2002, 20:59
Uhhh...čudno što me to pitaš, ja sam ZG, ali ovdje ispred officea na parkiralištu HRT-a od jutra pa do sada (22:00 utorak) je sparkana jedna tamnosiva Corolla s trojim vratima MA registracije...znaš nešto o njoj??? Izgleda da je ganz nova jer je nisam prije viđao...

alfa099
26-09-2002, 20:16
Ma po cijeloj priči mislio sam da je tvoja. Sorry. Ne znam čija je, iako sumnjam na jednog koji je prije vozio crvenu Sierru.
Kaj veliš za kavu na Trgu? Petak u podne...

Girrari
26-09-2002, 21:07
Ja sam surta u gradu, negdje u to doba. Ajde se M javi ak budeš u blizini.

mytbyte
26-09-2002, 23:55
Uhhh, sorry, momci, petak kao i uvijek ××××no grdi dan...stisla nas Udlaga-Valic, kuja jedna, a treba i dovrsavat spicu za AutoMagazin :-)...neki drugi dan, moram vidjeti...I'll let you know... :))

mytbyte
27-09-2002, 00:44
Čekaj malo, Alfa...misliš na Trgu HRT-a?

SUPRA
27-09-2002, 01:06
Ma, hebes alfu!
Zna se ko je prvi!
http://www.bpustore.com/CARSON/DCP_1895.jpg

mytbyte
27-09-2002, 09:23
E, Supra,

jedva prepoznah MR2...ili je to neki Porsche...hehe...malo sarkazma ne škodi, zar ne?

alfa099
27-09-2002, 11:03
Na HRT trgu do jedan sam libero...
Znak raspoznavanja?

mytbyte
27-09-2002, 12:14
'biga, Alpha,

tek sad sam skočio na forum i moram dalje, Đurica se raspomamio na špicu, oće još...hehe...ajmo ponedjeljak u 12...znak raspoznavanja...CRVENA BASEBALL KAPA... :))

Calibra Zender
27-09-2002, 14:26
Bog vas mazo i ekpiu s Prisavlja. Rade u istoj zgradi, a ne poznaju se! :))

mytbyte
27-09-2002, 15:16
Veelika je telka...četiri kata, od kojih Trg zauzima 2...nemreš sve poznavat... :))

Calibra Zender
27-09-2002, 22:02
Velika je telka, a danas na trećem samo prijenos iz Sabora i pregled programa! Žalosno. Kaj ne prodate taj treći program pa da ne zjapi takva sramota? Kaj budete kad vam se pokvare kamere u turističkim središtima? Ugasit ćete treći program? :))

rale
28-09-2002, 06:07
dajte sve programe na net(a ne samo hrt1 povremeno) i malo poboljsajte kvalitetu....za nas pecalbare

zasluzio sam,pa ipak ja posteno NE placam pretplatu

mytbyte
29-09-2002, 10:44
Rale,

priznanje neplaćanja pretplate na ovom forumu može poslužiti kao dokaz na sudu...sve što ovdje kažeš može biti u upotrijebljeno protiv tebe... :)) nije da nije... :))

alfist_zg
29-09-2002, 18:03
ali mytbyte, republika Hrvatska i Macau nemaju potpisani ugovor o izrucenju...prema tome rale, disi slobodno. :)) :)) :))

mytbyte
29-09-2002, 21:41
Tko kaže da HRT-u treba sporazum o izručenju? Vrlo svojevoljna i samodostatna organizacija...držimo čotav odjel specijalnih agenata uvježbanih samo za eliminiranje emigracije neplatiša TV pretplate... :))