PDA

Pogledaj cijelu verziju : Tuning - podizanje automobila



Fresh
18-09-2002, 07:20
Možda je pitanje nebulozno, ali se već duže vrijeme pitam da li je izvedivo, i dali je to već netko probao.

Svi znamo kakve su naše ceste, smrt za aute.

Isto tako kad se spomene tuning auta odmah se pomišlja na spuštanje auta, ugradnju niskoprofilnih širih guma, ukrućivanje amortizera...

Moje pitanje je da li se može ići u suprotnom pravcu, pa obični osobni automobil podići za cca 10 cm, staviti mu deblje gume, podesit ovjes, napraviti ono što je pokušao Golf sa Country-em, a danas to rade i Audi, Volvo, Subaru...

TRANS AM_odlog
18-09-2002, 07:38
Naravno da se može. Sve je izvedivo. Samo bi to bio dosta komplicirani zahvat koji bi zahtjevao veći broj modifikacija. Jer sa spomenutim dizanjem automobila (tipa: druge opruge, amortizeri, felge, gume) poremetilo bi se težište i aerodinamika, što bi naročito moglo biti opasno u zavojima i kod većih brzina prilikom bočnih udara vjetra.

Fresh
18-09-2002, 13:44
Sve je to točno, ali pogledaj primjer Renault Kangoo-a koji je već u cestovnoj izvedbi visok auto. Iz njega su izveli varijantu 4X4 i još ga povisili.

Znači da se na neki način to povišeno težište može donekle anulirati.

Black Knight_
18-09-2002, 14:28
Stavi si 13 colnu felgu i pun ××××× debelu gumu.

Ne znam kaj se svi tak brinete. Ja sam na kadettu strgo sva cetiri nosaca motora 2 puta kolko je bio zabijen do poda pa se nista drugo nije strgalo...

Sledge Hammer
18-09-2002, 15:08
Crni govnaru ti si seljak i točka. Jebalo te spušteno govno od Kadeta. :smile06:

seyzmo
18-09-2002, 16:16
Golf Country...

legendaran auto ;)

M.T.P.
28-09-2002, 19:39
××××te golf najgluplji koji postoji

seyzmo
30-09-2002, 12:44
zajebancija, covjece.. OK ?
na moras vrijedjati ako ne kuzis...

Dr. Strangelove
30-09-2002, 14:22
... mislim da u ponudi dodatne opreme za Golf ima i podignuto podvozje za lošije ceste... dokaz da je taj model vrlo popularan na Balkanu... :))

Fresh
30-09-2002, 14:30
Vidim da ste se sad svi uhvatili Golfa i zajebancije s njim.

Znam da na forumu ima puno iskusnih ljudi i zanima ma njihovo mišljenje.

Izedivo - neizvedio; isplativo - neisplativo; jel to netko radi ili ne; kod nas ili vani.

seyzmo
30-09-2002, 16:14
vani se radi. Kod mene (Pamhagen) je to vise-manje normalno (kao i spustanje).

Dr.Nele
30-09-2002, 17:22
Zasto toliko muke oko toga kad su ljudi rijesili taj problem prije 40 godina.Kupi si lijepo Citroena i stvar rijesena,a svi oni koji budu pljuvali i srali nakon ovog posta rade to samo iz zavisti.Ima tamo pod temom Citroen ID,DS... i ostali jedan link za Xantiu Activa pa pogledaj rezultate sa testova,koliko je taj ovjes dobar da Svapski kako kazu nepristrasni Englezi ispada primitivan,i koliko je drzanje ceste i lezanje u zavojima dobro da je testiraju uporedo sa najbeskompromisnijim sportasima danas.Zivio LHM!!! :smile06: