PDA

Pogledaj cijelu verziju : Twingo servis



Brock
13-09-2002, 10:38
Kupio sam Twingo koji će za 2000 km trebati ići na servis, a pošto mi se ne plaćaju astronomske cijene u ovlaštenim servisima (rad se plaća više od utrošenog materijala, koji je ionako za 40 posto skuplji nego u prodavaonicama),a garancija je ionako istekla, tražim vašu pomoć pri potazi za dobrim i "jeftinim" servisom na području Zagreba. Hvala.

mc
13-09-2002, 13:42
Hi,

I ja sam prije odabira servisera napravio malu "telefonsku anketu" da vidim koliko tko "dere" za istu stvar (radi se takodjer o Twingu). Od ovlastenih servisa se kao najskuplji pokazao Roca, najjeftiniji Zak (Stara Karlovačka) - duplo jeftiniji od Roce, a oko sredine su se smjestili Baotic i Starkelj. Medjutim, buduci da dijelovi za Twingo i nisu pretjerano skupi, moze se proci puno jeftinije kod nekoga tko ti ne naplacuje to sto nosi Renault kutu. Naravno, treba naci nekoga kome mozes vjerovati, jer ti je ipak najvaznije da posao bude napravljen kako treba. Ja imam "svog covjeka" koji koji uskoro otvara svoj servis, a kojemu vjerujem u strucnost i postenje. Bas sam prije par tjedana bio na izmjeni ulja, filtera, ciscenju injectiona, te prednjih diskova i plocica i auto se preporodio...
Dok ne ozakoni posao, moram ga pitati da li ti mogu dati njegove podatke, pa ti se javim na forumu...

Brock
16-09-2002, 08:40
Mrak! Možeš mi, molim te, poslat podatke ××××visera na - brock@net.hr. Vidio sam specifikacije računa iz Roce koji kaže da utrošeni materijal za servis na 45000km košta 850kn, a rad 950kn!!! Možeš li zamislt' da "provjera" akumulatora traje 0.2 obračunska sata!!! Pa koji k... tip 15 minuta pregledava akumulator!!! :smile09: Zato mi treba dobar i pošten serviser.

Autofreak
25-09-2002, 08:09
I mene bi iz istih razloga interesiralo održavanje twinga kod poštenog čovjeka. Do sada sam promjenio nekoliko servisa (Hrvatska, Slovenija) koji su bili skupi a Slovenci su još ulili i jednu litru ulja previše što se "jako povoljno" odrazilo na motor. Ako je vaš serviser takav kako ste ga opisali, mogu li se i ja njemu javiti?

Brock
25-09-2002, 11:32
Ajde MC, javi se i pomozi Autofreak-u i meni! Di si nestal? :))

mc
10-10-2002, 12:08
Sorry decki sto se nisam javljao, ali ipak nisam nestao. Na zalost, "moj covjek" nije bas bio odusevljen s idejom da uzima nove musterije dok je u fazi izgradnje, pa vam stoga jos neko vrijeme ne mogu pomoci. Javit cu vam se s informacijama cim budem mogao, a do tada se cujemo po pitanju drugih stvari.
http://www.click-smilie.de/sammlung/party/party042.gif

mc
10-10-2002, 12:39
Nego, imam i ja par pitanja za vas...
Npr. koje ulje koristite, koliko vam auto trosi (grad/otvorena cesta), da li postoje kriticne tocke na koje bi covjek trebao obratiti paznju na servisima itd.
Evo da ja prvi odgovorim na ova pitanja... Do sada sam koristio samo dvije vrste ulja i to Valvoline Durablend kojeg nisam ja birao i Total Quartz 7000 koji mi se pokazao kao puno bolja varijanta - kada sam ga preuzeo sa servisa iznenadila me volja motora za suradnju. Istini za volju, kod Totala sam primijetio da ga se nesto malo potrosilo (cca 1 litra na 8.500), ali su me uvjeravali da je za dobro ulje karakteristicno da se umjereno trosi kroz voznju !?! Potrosnja goriva je ono sto me narocito veseli kod Twinga (1,2). Uvijek tankam do vrha rezervoara i ponistavam brojac kilometara, pa mogu s par deci odstupanja izracunati tocnu potrosnju. Kod voznje po otvorenoj cesti potrosnja dosta varira ovisno o "tezini noge", guzvama i sl. - tako sam po idealnim uvjetima uspio u par navrata izmjeriti 4,3 l/100 km, dok po nepovoljnijim uvjetima i rezimu voznje ovo zna skociti na 5-5,5 l/100 km. U gradu mi potrosnja varira od 5,5 (topliji mjeseci bez guzve) do 6,7 (zima) l/100 km.
Sto se tice kriticnih tocaka, polako mi pocinju ici na zivce unutarnje kvake na vratima koje za cas popucaju, pa cu ih ocito morati mijenjati svakih 1,5 god. Cuo sam jos da znaju zezati zadnje kocnice na tehnickom pregledu, ali iz vlastitog iskustva jos nemam nikakvih inputa. Prvi diskovi i pakne su trajali do 80.000 km kada sam ih predostroznosti radi zamijenio...
Eto toliko, a sada malo vi...

Brock
11-10-2002, 07:51
Dobro jutro! Glede ulja - koristim Elf što su mi stavili na servisu u Roci, a za sada (55000km) nisam probao niti jedno drugo. Od zadnjeg servisa sam prošao 5000 km i nije potrošio ništa ulja. Našao sam si servisera(radio u Renaultu 10 godina, sad u penziji, al' doma sa pomoćnicima ordinira ko' veliki) , tako da postoji mogućnost stavljanja i nekog drugog ulja, pa se javim sa rezultatima. Potrošnja mu se kreće od 5.2 na otvorenoj do 8.2 u gradu(gume 185, Remus i malo teža noga na gasu). Kvake na vratima su kao nove :) . Kvaliteta obrade i sitnica u autu nije najsavršenija, ali to je ipak auto niže klase koji malo košta, a za uzvrat daje jako, jako puno :)) . Ja sam prije vozio "bolji" i veći auto, pa sam se razočarao. Tako mi i treba kad sam se dao nagovorit' na kupovinu njemačkog auta, a želio sam Twingo od početka. Ali, fala bogu, nakon godinu i pol' sam se riješio krame i sad vozim auto koji stvarno volim. A to je ipak najvažnije :)) :)) :)) .