PDA

Pogledaj cijelu verziju : Koje ulje za DIESEL



Hidra
10-09-2002, 23:37
Kakvo je ulje CASTROL RS za novoga turbo dizelasa i koji mi ulje preporucate da stavljam u auto , slobodno me zanima i neko kvalitetnije ulje i nakon koliko kilometara bi trebao mijenjati ulje ukoliko vecinu km vozim po gradu (7500 km ili 15000 km). Jos sam sa se sjetio jednog pitanja ja sam vec navedeno ulje (Castrol RS) koristio , ali za benzinca ,a sada me zanima da li taj isti CASTROL RS mogu koristiti i za DIZELA???

esteem
10-09-2002, 23:47
Koje je najbolje ulje za mog sportaša?
Najbolji odnos kvalitet/cjena?

Hidra
11-09-2002, 23:15
Nije mi toliko bitan odnos kvaliteta cijena , iako je uvijek skuplja stvar kvalitetnija i bolja , ja znam da je ovaj moj CASTROL RS dobar tj. odlican je za benzinca , ali zanima me da li bas to isto ulje smijem koristiti i za novog TDI ili ulje mora biti neke druge osnove ili npr. bilo koji CASTROL ili bilo koje drugo ulje ima oznaku na ambalazi od ulja tj. koje ulje odgovara benzinskom , a koje dizelskom agregatu???

q100
06-10-2002, 18:45
za diesel samo ona koja imaju specifikaciju koju proizvođač propisuje

quattro
13-10-2002, 10:20
bez zezancije kod novih dizelasa obavezno koristite ulja koja su od proizvodjaca motora propisana
Npr. novi TDI motori od VW/Audi tj. PumpenDüsen trebaju jako stabilan uljni film a to nemaju sva ulja zasad samo njih par.
A koliko se ja sjecam taj Castrol RS je bio aktualan kad su izasli Audi RS2, Audi V8 ili auta tipa BMW M3, to znaci stvarno za nabrijane motore a za obicnog, ponavljam obicnog dizelasa dovoljan je i Castrol TXT 5W/30 mislim da je jeftinije od RS jer nijedan ama bas nijedan dizelas netreba specifikacije 10W/60 koliko RS ima ako se dobro sjecam. Ovdje ga vise i nema u prodaji.
Koristimo samo Castrol TXT za vecinu normalnih benzinaca i dizelasa, za PumpenDüse dizelase taj specijalni i za novije i jace benzince te one sa produzenim servis intervalima, Castrol SLX ili SLX LongLife 0W/30.
Znam o cemu pricam radim vec 8 godina kao automehanicar na VW/Audi garazi u Svicarskoj

Bog. ;)

Tadija
27-10-2002, 13:43
Ako je istina da radis u vw servisu, a vjerujem da je molim te da me savjetujes ksko da dodjem do knjizice s uputstvima za Seat Ibizu 1.9td iz 1995g. te koje bi ule preporucio.Hvala.