PDA

Pogledaj cijelu verziju : Kvaliteta Japanaca



Hondo
09-09-2002, 14:29
Kako ste zadovoljni kvalitetom japanskih automobila koji se proizvode u Evropi? Ja konkretno vozim treću Hondu (2 Civica japanca i sad Accord iz Engleske) i razočaran sam padom kvalitete.

OPPOPP
09-09-2002, 18:16
www.sanriotown.com/psycho/psycho.htm

zonta
09-09-2002, 20:01
I went to visit friends. i took a four hour bus ride to a college in boston, from my teeny-tiny sleepy town, and my first day there was hectic and unfulfilling. i was hoping the next day would be more profitable... i was going to goto a rave and take e for the first time.

it was friday and my friends and i went to get 'supplies'. vitamin C to streamline the trip and increase our health during, gummy worms to chew on and give out, and of course glowsticks. i had just met a super cute guy, a genuine sweetheart, and he let me borrow his sparkley pacifier 'just in case'. (just for kicks we'll call him 'eboi')

it took two hours to get there, and almost an hour to get into the club. we had to stand outside in the freezing rain. and i started to feel really anxious. what if, after i start rollin, i hate it as much as i do pot? what if i curl up into a ball and go into my own person hell for 5 hours? what if i get sick and die? but eboi kept me warm outside and calmed me down. he'd done e over 20 times. i'd be okay.

inside the club i felt stupid. i'd never been to a rave before. i didn't know how to dance. i was terrified of all the people. i didn't know how to act. but eboi said after we started rollin, everything would come to me.

at midnight we rolled. we took a pill called 'mitsubishi'. we sat down against the wall and waited. about some 20 minutes later my stomach hurt like hell and i felt terribly disoriented. i kept feeling sicker and sicker... like my stomach was in a tight ball. i started moaning '××××, i'm gunna die...' over and over, and i curled up into a ball in eboi's arms. i was scared to death, thinking my night would be in hell. it was the worst feeling i have ever experienced in my life. i wanted to cry.

just like a speed train it hit me. i sat up and rubbed my face... and looked up to see a new world. the music, before just a bunch of computer generated beats, was alive. the music had a spirit, and my body could feel it's heart beating. i felt enormous waves of pleasure all over my body. i knelt on the floor holding my head, the pleasure over taking me. convulsing in sync with the music, i started howling 'its soooo fuuuccckkkinnng gooooood!!' over and over, i just couldn't help myself. eboi gave me a big hug and started rubbing his hands all over me: my face, arms, stomach, back. i was fascinated by his bracelets, for no reason at all and then he grabbed my hand and pulled me out onto the dance floor. in waves, the extacy got better and better, more and more. i danced, arms in the air, feeling the music pulse through me. i was so happy i started crying. i danced around in circles, alternately flailing my arms and holding my head in my hands. the waves came more and more. i started going up to people, dancing next to them, asking if they were rolling. i gave out all my candy to people. at one point i found money in my pocket and wanted to give that out too. but eboi made me put it away, which didn't upset me cause i knew i shouldn't give it give it out even though i wanted to. we smoked newport cigarettes (which i usually hate), and it tasted like cool breezes of menthol was radiating thru my body. i danced around the club talkling to everyone who smiled at me. i asked each person if they were happy and if they were having a good time. all i could think about was making sure that every single person i saw was feeling as good as i was. i kept gettting thirsty, and remembering that too much water is bad, i sucked on my pacifier all night. and i poured four dollar water all over myself, just cause it felt good. i talked to eboi about anything that popped into my head, when usually i am pretty quiet. and... i danced for hours.

taking ecstacy at that club was the most amazing and wonderful experience. it was like a journey into heaven. my own version of heaven. i felt overwhelmingly happy, i cared about everyone, i didn't feel alienated or afraid. it was all a warm rush. the instese sickness i felt in the be

zonta
09-09-2002, 20:05
it was all a warm rush. the instese sickness i felt in the beginning was all worth it, and it served as a wonderful contrast to the full body utopia i experienced shortly after. my favorite part was right after the sickness went away, and i felt what could be described as a full body orgasm. i never wanted it to end. i wanted every moment of my life, from then on, to feel as good as that.

around 4 the effects wore off and i felt damn tired but still very happy and warm, although i stopped talking so much. during the car ride home i sucked on my pacifier and drifted off, wishing i was still rolling, thinking of all the fun i had, and i was going to have again and again...
i never want to do any drugs ever again, none of them come close to how you feel when you're on e. nothing does. nothing.


Naravoučenje-------- mitsubishiji su najbolja vožnja
;)

RIJEČNI INTERCEPTOR
12-09-2002, 09:51
Razočaran padom kvalitete, možeš mislit ×××××čino jedna ljubomorna. Ako nemaš para da si kupiš neki pravi japanski stroj onda si ×××× mater i nemoj srat.

Nek mi svi popuše ×××××...... :))

307
12-09-2002, 11:54
Po mojem mišljenju nisu toliko kvalitetniji da bi mogli nadoknaditi ostale nedostatke prema europskim markama.

Black Knight_
12-09-2002, 13:30
Da, kao naprimjer bezgranicna ljepota peugeota 307. To jednostavno ne mozes nadmasit nikako. Mos ti imat vtec al ti nis to ne pomaze kad nemas tak lijep i prostran auto kak je 307

mytbyte
12-09-2002, 17:16
Bleki,

opet ironičan? :))

307, japanci su napokon shvatili gdje im je slaba točka i možemo očekivati sve privlačnije "normalne" aute iz Japana, a ne samo privlačne "pile"...ipak, nadam se, s pokojim japansko-neobičnim (bizarnim) detaljem, tek toliko da ne bude zabune odakle je auto... :)) ...osim toga, meni 307 izgleda kao da je japanski (vidi samo ta svjetla)!

Black Knight_
12-09-2002, 17:40
Japanci ne rade tak debele monovolumenaste mrcine.

Hondo
12-09-2002, 17:59
Prvo onom riječkom presretaču: umno ograničena spodobo nalik čovjeku, napisao sam da sad vozim Hondu Accord 20 iES VTEC staru godinu dana. Malo sam je doradio pa sad ima nešto više od tvorničkih 147 KS, ubrzanje nešto ispod 9 s (što je OK za auto te snage i 1400 kg) i Vmax oko 220 km/h. Za mene je to sasvim OK japanska pila, a uz to nije ni jeftina (sa preradama oko 240.000 kn). Prema tome nisam ljubomoran ni na koga, nego samo kažem da sam razočaran padom kvalitete u odnosu na dva Civica koja sam vozio prije, a bili su iz Japana. Kao što znate (vjerojatno), Accord za evropsko tržište od '93.g. se proizvodi u Engleskoj i na svojem sam se uvjerio da kvaliteta izrade nije kao što je bila na Civicu (a oba su imala i više ljeta i više km na leđima).
Ne mislim pri tom na probleme kakve imaju vozači Peugeota ili Renaulta :-)
nego na sitne nesavršenosti koje živciraju (npr. šumovi u kabini). Interesira me ima li još netko takvih iskustava ili ja stvarno imam probleme (kako me uvjeravaju kod zastupnika) koje sa tim autom niko nema?

M MX
13-09-2002, 07:36
Ja se slazem sa riječnim, da ti nemaš pojma i da si stvarno u kurcu. Pad japanske kvalitete, stari ako je tvoj auto u kurcu i ako ga neznaš vozit neznači da svi japanci nevaljaju.
I ko ga ×××× otiđi u trgovinu i kupi alfu kad si več tolko razočaran. Ja cijeli život vozim japance, i nikad nisam imo nikakvih problema, a što se tiče trešnje pojedinih dijelova zahvali hrvatskim cestama i oranicama po kojima se mi vozimo. :smile11:

UREA46%N
13-09-2002, 11:17
Hondo nemoj zamjerit riječnom zaboravio je da i ti imeš hondu vidis on voli japance a i ti ostani na tome. Nema veze ak šumi pojačaj mjuzu ili dodaj gas. :smile09: :smile09:

RIJEČNI ITERCEPTOR
13-09-2002, 13:06
Svaka čast Urea ko ×××× malo lupkanje, meni kad nešto lupka onda to raz××××× još više, pa gas, malo pojačaš Škoru i sve OK.

UREA46%N
13-09-2002, 17:05
Danas su svi auti ok ××××ga tehnika ide naprjed ukusi rade razliku zato braćo prđijmo na traktore ima ××××nih zvjeri sa ful opremomi i ××××nim šlapama. rječni kaj ti veliš na to? :) :( :o :)) ;) :smile06: :smile07: :smile08:

Hondo
13-09-2002, 23:13
Hvala na savjetima, no ja sam se nadao da ćemo tu potaknuti malo ozbiljniju raspravu.
Kaj reći na 'ja cijeli život vozim japance a ti si u kurcu i nemaš pojma'. Stari, i ja cijeli život vozim japance, a ak hočeš videti kak, pokaži se kaj imaš pa da vidim jel mi se uopče za tebe splati paliti auto.

RIJEČNI INTERCEPTOR
16-09-2002, 16:21
Stari pa znaš da sam ja uvijek za traktore, ovaj UREA 46% N je fakat jedini čovijek sa kojim se fakat da ljepo popričat.
HONDO
Sory ako sam te uvrijedio, ali daj malo razmisli pa za to tvoje lupkanje nije kriv auto več ove naše oranice od cesta.
Ako fakat očeš auto za ovakve ceste onda ××××ga moraš razmislit o terencu.
Ja sam nedugo sjedio u jednom golfu dizlu kojem se na ler gasu armatura doslovno raspada, a vlasnik mi kaže pa to je normalno. Kaj reč na to...
Mogu ti samo reč drži se japanca jel kaj god kupiš iste stvari če ti se događat, samo više....
Pozdrav urei i jedna slikica za njega.
:smile06:

Hondo
16-09-2002, 16:40
Riječni ma sve je OK, samo ne volim baš takav stil razgovora.
Moje razočaranje je došlo iz razloga da mi se to počelo događati na novom autu nakon par hiljada km i mislim da naše ceste nebi smjele tako brzo rasturiti tako skup auto. I nije tu bilo samo škripanje u kabini, nego sam nakon 15.000km pod garancijom mjenjao amortizere jer su u radu stvarali buku, a i ovaj drugi set nakon par hiljada nije ništ bolji. Inače sam dosta pedantan i nije da rasturam auto, pa mi je sve to jako čudno pošto sa Civicima nisam uopče imao ni jedan od navedenih problema, a bili su stariji i imali su više km.
Ja razlog tome vidim u činjenici da Accord nije proizveden u Japanu i da u sebi ima 80% evropskih djelova uključujuči i sastavljanje. Nije mi jasno kako si Honda može dopustiti takav pad kvalitete.

RIJEČNI INTERCEPTOR
16-09-2002, 17:47
HONDO
Neznam kaj da ti kažem ja nisam nikad vozio nijedan auto nov, več rabljeno i takve greškice me uopče nesmetaju ali vjerojatno da kupim novi auto i dam tolko para za njega bi drugačije razmišljo. Ali nema veze kakav ču novi auto kupit rabljeni ili novi jedno je sigurno bit če japanac.

A sad ona sličica za UREU 46% N

:)) :)) :)) :)) :)) :))

RIJEČNI INTERCEPTOR
16-09-2002, 17:50
http://images.cardomain.com/installs/128000-128999/128922_1_full.jpg

adnoH
16-09-2002, 18:23
Hondo, mislim da ovog puta nisi imao sreće. Iako je za euro modele Honde tvornica u Swindonu, ipak je proizvodnja po japanskim standardima. Ja sam čuo sve najbolje o Accordima koji su napravljeni u GB. No ipak, tu i tamo jednostavno mora izaći koji postotak slabijih autića koji imaju neke greške u proizvodnji. Perfekcije nema ni kod jednog proizvođača. Činjenica da su tebi otišli amortizeri ne znači da su na svim Accordima otišli. Jedino što vrijedi jest prava statistika, a ne priče tipa "mojem susjedu se sa autom X desilo ovo ili ono...". Honde su uvijek bile u vrhu što se tiče ljestvica pouzdanosti, te to vrijedi i za ove proizvedene u Swindonu ako je vjerovati automagovima poput Top Gear i sličnima. Inače, čitao sam neke tekstove iz japanskih automagazina (naravno prevedene na engleski) gdje su jako nahvalili Accord R i Civic R koji su proizvedeni u Swindonu (iako oni tamo imaju i bolje i jače modele na raspolaganju). Također su pohvalili i Honde više klase proizvedene u Americi (sigurno ti je poznato ime Acura).

Dakle, samo nisi imao sreće do sada. Makar priznajem, ja bi popizdio da mi se nešto vitalno pokvari na mom Civicu 11g starom, a kamoli na novom autu. Mislim da u tvom slučaju nema veze što ti je auto napravljen u GB.

Inače, da bi danas kupio Hondu proizvedenu u Japanu, moraš kupiti S2000 ili NSX.

Yokosuka/
16-09-2002, 18:33
..sa civicom iz 93 god. bio sam super zadovoljan pošto je auto imal cca 300000 km (model 1.5 lsi,90ks). Motor i getriba bili su u super odličnom stanju, sigurno je prijašnji vlasnik redovito vršil zamjenu ulja pa je to kasnije došlo na vidjelo. Pored te još sam probal voziti model VTI isto iz 93 god. sa pređenih 260000 km a koji se vrti do gotovo 8000!, a isto tako u super stanju mašine i getribe...

RIJEČNI INTERCEPTOR
16-09-2002, 18:37
Svaka čast adnoH tak se govori, pa nek svi znaju, a drugi kao što sam i reko: ¨Mogu pušit ××××ר.

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Pa di si UREA 46% N ?

:smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09: :smile09:

Hondo
16-09-2002, 21:07
AdonH, a kak onda objašnjavaš da je prolupali i drugi set amortizera? Proizvođač je Showa-Nissin i na njima piše Made in EU. Ja bi rekel da je stvar u konstrukcijskoj grešci amortizera i siguran sam da iste zvukove ispuštaju amortizeri i na drugim Accordima samo kaj vlasnici očito imaju potumplana uha i ne kuže kaj se događa sa njihovim millim novim autom. A uostalom u Hrvatskoj i nema baš previše Accorda ove zadnje (predzadnje) linije, pa se i u servisima po Zg ekipa baš ne snalazi u čemu je kvaka. Jedino su mi kod Hadžića rekli da su isti problem imali sa Accordom Švicarske ambasade.

Calibra Zender
16-09-2002, 21:26
Hondo, stavi onda Monroe Sensa-Track ili još bolje Reflex i amen!http://www.monroe.com/images/Intro_Rev.gif

Hondo
16-09-2002, 21:53
Ej, Calibra ne brljavi. Pa ovo kaj si predložil je za penziće. Jedino kaj bi mogel staviti, odn. kaj ću staviti je žuti Koni (štelajući amortizer), pošto je auto već spušten.
Al radi se o drugoj stvari. Na autu starom godinu dana promjenjena su već dva seta amortizera koja Honda ugrađuje kao tvorničku prvu ugradnju i oba nisu u redu. To je priznato i od strane ovlaštenih Hondinih servisa u Hrvatskoj, a predlagali su mi da o svom trošku odem do Jacominia u Grazu da oni tam konačno riješe stvar. To je ono kaj sam mislil pod padom kvalitete. Na nekadašnjim japancima nije bilo takvih problema.
Jest da se ne gasi u vožnji (Peugeot), ne raspada mu se karoserija (Clio), nema samozapaljivanja (Laguna) i sl., al od Honde je i ovo previše.

ghostica
16-09-2002, 22:03
Hondo, nemoj biti grub prema Calibri. Pa ne zna svako da postoje i bolji amortizeri od Monroe-a. Ali da, on se ne kuzi u ovjese, tak je bar rekao. A ne kuzi se ni u elektroniku, i to je rekao. Ali ne kuzi se ni u mehaniku, i to je rekao.
Zato drugovi, nemojte ga napadati, nije on kriv zbog svoje nepismenosti. Samo on smije srat gdje i po kome stigne, ali nemojte i vi po njemu.On je rijetka vrsta, a mozda i izumre uskoro :)) :)) :)) :))

VR6
19-09-2002, 01:21
Make your next secondhand car a Japanese one
According to a What Car? Survey published today used car buyers looking for the best in reliability should buy Japanese. Four out of the five top places went to Japanese manufacturers although many of the cars were actually made in Britain.

1 Mazda
2 Mercedes
3 Toyota
4 Honda
5 Mitsubishi
6 Volvo
7 Nissan
8 Fiat
9 Audi
10 Ford
11= BMW
11= Peugeot
11= Subaru
14 Hyundai
15 Rover
16 Volkswagen
17 Vauxhall
18= Renault
18= Saab
20 Citroen
21 Land Rover
22 Alfa Romeo

Soichiro Mazda
19-09-2002, 01:29
Pa, ofcourse!

Black Knight_
19-09-2002, 09:53
E, TO JE TA LISTA O KOJOJ SAM PRICO

ALFA JE ZADNJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:smile10: :smile10: :smile10: :smile10:

Hondo
19-09-2002, 10:21
Ak je sve tak bajno, onda sam ja stvarno jedini rogonja koji je ugazio u govno ili ja stvarno postavljam neke standarde koji su 'out of this world'.
Naravno da mi je drago vidjeti ovu listu i prvih 5 mjesta.

Girrari
19-09-2002, 10:59
FIAT je ispred BMW-a, Audija i VW-a.

Ja likujem. :)

hehehehe
19-09-2002, 11:14
bravo girera, posro si blekija, hahahaha :))

adnoH
19-09-2002, 17:39
Hondo, u ovu tvoju priču je teško povjerovati. Nekako su ti uspio dobiti dva loša seta amortizera. Ne mogu to objasniti nikako, samo nesrećom.

Da stvarno postoji takav kronični problem kod Accorda, sigurno bi to bilo klasificirano kao safety recall, tj. sigurno bi se čulo o tome, te bi Honda morala sve vlasnike Accorda odmah pozvati u servis da se to zamijeni. Inače oni (kompanija) plaćaju ogromnu kaznu (kao što su to platili Ford i Mitsubishi koji su prikrivali očite probleme). Bar to tako funkcionira preko oceana, dok je u Europi sve to izgleda nešto opuštenije.

RIJEČNI INTERCEPTOR
20-09-2002, 14:59
××××no

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Black Knight_
20-09-2002, 15:09
Pa fiat nikad nije ni bio takvo smece sto se tice motora, vise su ga zajebavali losa dorada i elektrika i klaparanje.

A za BMW, audi i VW nisam nikad nista ni reko. to su za mene bezveze marke, VW je uzas i korito, a audi je presterilan. BMW bi mozda bio ok da nije tolko isfuran. uvijek sam govorio japanci i eventualno mercedes je najbolje.

UERA 46%N
20-09-2002, 16:09
Pa evo me kaje rječni jel te služi traktor ja sam jučer vuko plug sa četri brazde. ××××ga cesta nam je u kurcu treba prodat aute i nabrijat traktore moj se ferc diže na zadnje to nemože ni jedna pila. Imao sam ja CRX-a za amerčko tržište bio je uvjek u blokadi i nikad ništa pa sam ga prodao golfašu sad je dečko u bolnici :( :( :smile11:

RIJEČNI INTERCEPTOR
20-09-2002, 18:25
Traktor me ××××no služi, trebali bi večeras opet povuč par brazda na parkingu, znaš di.
Ali Japanci su najači čim izbace neki traktor odma ga kupujem, a zasad ferc kak ide ide.
Ali moramo priznat da Sigi ima najači traktor, bar po pričama, jer ga ja još nisam vidio.

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

UREA46%N
11-10-2002, 14:03
Evo me nazat pa di si rječni pozovi frenda alfu na vožnju po kupi sa najbržom pilom. Japanci su makše a ×××ך njemce idioti šugavi :smile09: :smile06: :smile09: :smile06:

JEBEŠ KURVE
14-10-2002, 19:47
Evo dignuo sam stranu usrani forum mater mu ××××× u pičćčćku. kaje šupci :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: :smile06: