PDA

Pogledaj cijelu verziju : Jos jedna Renault akcija



LagunasII
05-09-2002, 23:23
Evo citam ovu sjajnu vijest da ce se bez nadoplate moci izabrati za stupanj bolji paket opreme.
Jadna konkurencija :smile06:

DKW
05-09-2002, 23:28
A ××××ga kume, ide im...

Imaju para ko Sultan od Bruneja...

Vrlo pametno odigrano: prvo su sami Francuzi uložili mnogo u marketing i akcije, a onda je Renault počeo prodavati kao mahnit, pa je to donijelo lovu, pa opet marketing, pa lova...

Renault (čuo sam od čovjeka koji radi u Citroenu kao komercijalist) ima takav budžet da može poklanjat svaki peti auto...Dobro su odigrali, svaka čast...

LagunasII
05-09-2002, 23:31
Samo ono sto mene boli jest to da sam ja kupio auto bas nekako u doba kad nije bilo nikakve akcije. Tako nisam dobio ni gorivo za 30000km, ni sad bolji paket opreme, ni staro za novo, ali da ne bude da mi bas nista nisu poklonili, dobio sam plan grada :smile08:

DKW
05-09-2002, 23:37
Kako ne,
bila je to akcija:
"Tanjur supe, nogu u dupe"
;) ;) ;) ;)

_Stevo
05-09-2002, 23:39
dkw svaka cast:) ;)

seyzmo
09-09-2002, 16:08
dkw.. svaka caaaaaast. :)

ali ne moze mi nitko reci da to sto Renault radi kod nas nije "dumping"
sramota. fuj.

Extreme
09-09-2002, 18:54
Seyzmo,
što je u Renaultovom poslovanju u Hrvatskoj "sramota" ? Možda činjenica da za uložene novce nudi najviše opreme, kvalitetne i suvremene automobile, najdužu garanciju na boju (6 god.) i među najdužima na prohrđavanje (12 g.) Hrvatski diler Renaulta je među najboljima u Europi. Ljudi su bili dovoljno pronicljivi da shvate važnost i jednog tako malog tržišta kao što je hrvatsko te uložili dosta novca u servisnu mrežu i promidžbu. Danas im se to vraća preko prodajnih rezultata. A tvoja teorija da je ovo kod nas "dumping" je obična glupost. Auti koji se prodaju kod nas u dlaku su isti ko i oni što se prodaju u Europi. Proizvode se u istim pogonima (a više ne u Sloveniji), a provjereno znam da je moj Clio prvenstveno bio namjenjen za Njemačko tržište, a zatim zbog velike potražnje poslan u Hrvatsku.
Na kraju krajeva trebali bismo biti zahvalni što jedan Renault pridaje toliko važnosti našem tržištu, a ne kao neki drugi proizvođači koji u Hrvatskoj prodaju modele koji su u europskim zemljama dobili nasljednika prije nekoliko godina.

Calibra Zender
09-09-2002, 19:09
Extreme, kakve veze ima gdje se auto proizvodi s dumpingom? Pojma neman dal kod nas Renault prodaje pod dumping cijenama, ali mi se čini da ti je pojam stran.

Extreme
09-09-2002, 19:17
Ja sam shvatio da je dumping prodaja zastarijelih modela ili modela koji su niže kvalitete od onih za neko drugo tržište.
Ako nije tako neka mi netko objasni pojam ! :smile11:

Calibra Zender
09-09-2002, 19:25
Dumping ti je kad proizvođač (bilo čega) na strana tržišta plasira robu koja je niže cijene nego u matičnoj državi. To se ne odnosi na nižu cijenu radi drugačijih carina ,poreza nego planski prodor na tržište nižim cijenama. Zabranjen je više manje u svim zemljama.

_Stevo
09-09-2002, 19:42
renault je jedna od najpostenijih ako ne i najpostenija tvrtka kod nas. za fer novce nudi super opremu. i zato ima takav uspjeh. a nemre se bome rec i da nije kvalitetan.

Girrari
09-09-2002, 21:37
Bile jednom dvije prevozničke tvrtke u Srbiji, prije 2. svj. rata. Jedna bijaše Krstić (sječate se "Tko to tamo peva"), a druga recimo Dušanović. Kako su obje htjele monopol, prvo Krstić reče: "Ja vozim za 5 dinara do Beograda". Kada je Dušanović to saznao reče: "Tada ja vozim za dva dinara". Ubrzo su došli i do 50 para. Tada će Krstić: "Ma ×××× ga, vozim do Beograda za badava!".

To je dakle dumping, tj. kada u težnji da oslabi ili uništi konkurenciju, proizvođač ili davatelj usluga nudi svoj proizvod ispod cijene, naime tada mu prodajna cijena ne pokriva niti troškove. Nakon što je konkurencija uništena, cijene rastu.


Renault se ne bavi čistim dumpingom, već malu proviziju nadoknađuje servisima kod mehaničara-zastupnika. Više prodanih auta=više auta na servisu (nemojte krivo shvatiti kako tvrdim da je Renault nekvalitetan, ali znate da svaki mora proči i redovne servise koji također koštaju).

Hondo
09-09-2002, 21:52
Extreme, kako Renault Hrvatska može biti jedna od najpoštenijih tvrtki u Lijepoj našoj ako njihov vještak (oni kažu i ekspert) dođe na procjenu stanja auta (Clio RS Sport)nakon reklamacije pod garancijom i uvjerava me da su metalni udarci koji se čuju iz mjenjača prilikom ušaltavanja dio sportskog štiha (kak je onda u Ferrariju?) i da ispod zadnje klupe ne prodire voda, a u ruci ima maramicu kojom ju je obrisao sekundu prije?

Buki
09-09-2002, 21:52
Redovni za Clia 1.6 16V je oko 1000kn. ;)