PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problemi sa modemom...



drill
05-09-2002, 15:31
Dobar dan!

Nedavno sam kupio novi interni modem,56K , V.92 .Windowsi mi ga prepoznaju kao Win Lucent-ov.Instalirao sam ga bez poteskoca jer driveri su bili originalni s modemom.
Kada se spojim na internet brzina veze mi ne prelazi iznad 33600 bps. Koji je razlog tome?
Kada sam imao onaj prijasnji modem,isto interni,spajao sam se na 52000 bps,konstantno.
Molio bih vas ako znadete rjesenje da mi napisete!

Hvala! ;)

Tod
09-09-2002, 21:11
:smile07: Sama brzina spajanja ti nije bitna. Ako ti modem kad se konektiraš radi OK. onda je to u redu.Još ako skidaš nešto bez problema onda je sve u redu.

Ulix
10-09-2002, 03:41
Hm, kod brzine spajanja prikazano ti je očitanje carriera, ne brzine podataka. Kad nešto downloadaš (sa brzog servera, recimo kakav shareware), brzinu protoka podataka možeš očitati. Kod 56k modema bi trebala biti preko 5 kbps. To ti konstantno javlja recimo GetRight download manager, a postoji još hrpa programčića koja prati podatke i navodno ubrzava, što baš i nije uvijek slučaj. Pogotovo kod dugog downloada.

Ako ti kod konektiranja dial up pokaže malu brzinu carriera, logično, neće ići ni podaci brzo...

Uzroka ima dosta. Ako ti se prije modem spajao sa istog mjesta i istog kompića većom brzinom, onda reklamiraj ovaj novi. Konačan rezultat može biti nepovoljan. Jeftin modem, spori download. :(