PDA

Pogledaj cijelu verziju : "dodatna" oprema na autu



rale
30-08-2002, 06:55
zanima me misljenje kaj je po vasem neizbjezna dodatna oprema kod kupnje novog auta

po mome se ABS,prednja stakla na struju,klima,centralno,servo,4x zracni jastuci(nije mi bas bitno,al moderni smo ljudi pa ajde) nebi ni trebali ubrajat pod "dodatnu"

da danas kupujem auto,cca 15000E(ne racunamo male ogoljele aute za nase trziste)to bi ocekivao u autu

dodatna bi mi mogla biti koza,satelitska,senzori brisaca,xenon,grijana sjedala na struju,kamera za parkiranje,tv,.............


najgore mi je kad za polovnjake ljudi stave:"sva oprema osim koze i klime" a tu se misli na centralno i stakla na struju.....


sta bi po vasem bilo"must have" da danas kupujete auto?

TRANS AM
30-08-2002, 06:58
Dodatna oprema? Hm? Plavuša s velkim sisama! :)) Šala! Rale, supotpisuje tvoj tekst. :)

seyzmo
30-08-2002, 07:38
must have? ne zanimaju mene sitnice...podizaci stakala, grijanje sjedala...
If the car isn't "turbo-propelled" or supercharged, ×××× it.

Eh da.. ova transova oprema nikada nije naodmet :))

_Stevo
30-08-2002, 11:08
Hawaii Baywatch postava, zenski dio naravno:)
rale pa kud bi satelitsku navigaciju kad, brijem, jos nemaju hrvatsku, osim zagreba mozda na toj karti.
po mojem bi osnovna oprema trebala bit:
servo,abs, bar 2xairbag, i jos neke sitnice(recimo veci desni retrovizor).
jooooooooj kad se samo sjetim koju opremu daje mazda, popis mozes citat dva dana, a sve osnovna oprema.

rale unlog
30-08-2002, 11:29
ma nisam ni mislio da bi to narucivao

samo kazem kaj je po mome"dodatna"

ono kaj i ti navodis mi je "osnovna"

pozdrav

doc
30-08-2002, 18:30
ti su bogme najveci kreteni sta pisu FULL OPREMA osim klime i kože.
To su vecinom vlasnici precjenjenih auti, poput golfa, pa kad je kupovao novog izmuzli su iz njega jos 2000 eura, pa si je covjek nadoplatio centralno, el. podizace i djeljivu straznju klupu. I sad takav misli da ima full opremu, a klima kao nije zdrava, a kožna sjedala su ××××××....
Evo kod mojeg Brava iz 2000-te godine SERIJSKA oprema za 1.6 motor je bila - klima, abs, 2xairbaga, muzika, el. podizaci, centralno, djeljiva, klupa... I to sve za svega 27 000 maraka! Bila je to postena ponuda....

_Stevo
30-08-2002, 20:37
kod vw-a ce jos malo bit dodatna oprema straznja klupa, rezervni kotac, volan, mjenjac, sofer sajba, ma sve al ce jos bit ono svabo je svabo, makar nema nis na autu. bar se ne bu nis imalo pokvarit:) :))

VR6
30-08-2002, 21:04
rale: "najgore mi je kad za polovnjake ljudi stave:"sva oprema osim koze i klime"

Zar nije ovo lakse napisati, nego nabrajati, ABS, airbag, elektricni podizaci stakala, elektricni retrovizori, svijetla za maglu...


Inace, od opreme bi bilo pozeljnu u automobilu, ABS, airbagovi, 4x4, elektricni podizaci stakala, klima.

doc
30-08-2002, 22:54
jest da je najlakse napisat Full oprema osim klime. Ali ta rijec Full oprema ima svoju tezinu, to po meni podrazumjeva svu opremu koja se u neki auto ugradjivala, a ne nekakve podizace stakla i centralno. To svaki auto, ako nije najjeftinij paket opreme. Mnogi ljudi niti nemaju blage veze sta je sve moguce nadoplatiti i ugradit od opreme u njihov auto. Zato ako uzmu malo bolji paket opreme misle da imaju sve osim klime.

Club Italia
31-08-2002, 02:10
×××× AIRBAG DIE HARD!!!

EPS, ABS, daljinska CB i to je manje više to, možda eventualno šiber i metalic lak!

rale unlog
31-08-2002, 06:05
za vr6


evo moj odgovor je dao Doc

Calibra Zender
31-08-2002, 12:38
Ima i drugih nelogičnosti i bedastoća kod opreme auta. Gle novog Okana u Auto klubu, nema kaj nema u seriji. U dodatnoj opremi su više-manje perverzije odnosno neke pikanterije na koje obični smrtnici niti ne pomišljaju. Ali pazi ovo-METALIK BOJA DODATNA OPREMA! Pa kaj to nije sramota? I to ne samo za novog Okana nego više-manje svi proizvođači na popis dodatne opreme stavljaju i metalik boju jer više niko ne kupuje nov auto bez tog detalja. Barem većina doplaćuje. I onda ionako ubere dodatnu lovu pa makar za tih 760 Eura naplatio metalik boju ili podizače na zadnjim vratima, ssasvim je svejedno. Sve je to jedan veliki lopovluk. Ko i kod Calibre. U seriji kad se pojavila nije imala niti električne podizače, retrovizore, šiber...zato je 90% odmah doplaćivalo za tu opremu. I eto dobrog izvora love i dizanja cijene.

alfa099
31-08-2002, 18:54
4X4 dodatna oprema? Onda je i VR6 dodatna oprema. I 16V, 24V itd...
VR6, pojasni!
Za Polo si napisao da su u seriji tepisi... ;)

_Stevo
31-08-2002, 19:12
hehe dobro je gjuro(mislim da on pise za ak) reko da je highline u polu sve al ne bogata oprema :) jos jedan dokaz...

Black Knight
31-08-2002, 19:53
dodatna oprema: elektricni prozori, centralno, proizvodjacev alarm, klima, grijanje sicova, siber/elektricni siber, na kabrio autima elektricni krov, bijele cukice(ili neke druge posebne boje), bolja ugradjena muzika, koza, navigacija, handsfree ugradjen mobitel, xenon svjetla, felge, zmigavci u boji, mali zmigavci sa strane u boji, na nekim autima moras nadoplatit da ti desni retrovizor bude jednako velik ko i lijevi, elektricni retrovizori, senzori za parking, elektricni sicovi, mikroklima(za svaki sic), svi moguci airbagovi, maglenke, putni kompjuter. to je to otprilike sto se mogu sjetit, naravno da sve to ne mozes dobit sa svakim autom.

eto to je otprilike sto se mogu sjetit za sada

VR6
31-08-2002, 21:42
alfa×××: "4X4 dodatna oprema?"

Ako zelis Golf TDI 4Motion, on je skuplji od obicnog Golfa TDI. Znaci da je 4x4, dodatna oprema. Ne treba svima 4x4, da ga ugradjuju serijski.

seyzmo
01-09-2002, 11:33
4x4 dodatna oprema ?
sorry. ne.

cuore sportivo
01-09-2002, 19:48
e ljudi koje ×××××rije jos imas od opreme,koje nikad nebi ni pomislio da moze postojat