PDA

Pogledaj cijelu verziju : Toyota Yaris ws Citroen C3



Mikica
29-08-2002, 05:53
Šta je bolja kupnja?

Bond
29-08-2002, 06:20
Idi pa probaj! Ja bi C3! :smile06:

seyzmo
29-08-2002, 07:14
Sjedni u oba, probaj, pa ti nama reci.

mc
29-08-2002, 07:27
Mazda 2

DKW
29-08-2002, 11:14
Vozio sam i jedno i drugo. Po meni C3. Yaris je Toyota, ali jeftina. Priče o japanskoj solidnosti po meni tu nemaju nekog smisla jer stvarno izgleda kao da su ga radili učenici srednje tehničke škole. Na njemu su kvake zašarafljene križnim šrafima izvana, onako da se vidi. Volan je užasno ukoso, predaleko, auto je tvrd, pa bi te do Crikve već boljela leđa ljuto. C3 je pravi Citroen: uspjeli su čak i takav mali auto napravit tihim i udobnim. Osim toga ima oko 100 litara veći prtljažnik. A sada izlazi 1.4 HDi sa 90 KS. Definitivno C3.

mytbyte
29-08-2002, 11:18
Ak ti je do solidnosti izrade, mjesta za noge na stražnjoj klupi i živahnog motora - Yaris...Ako ti je do nešto većeg prtljažnika, (hmm, niti u C3 ne stanu dječja kolica, prema AutoB(ildu)licu i više cijene onda C3...i naravno, vidi koja ti je oprema važna (ABS, zračni etc.) i koliko se to kod koga plaća, mislim da je C3 malo bolje opremljen u najjeftinijoj varijanti...ovisi koliko želiš potrošiti...s tim da će Toyota uskoro vjerojatno faceliftirati Yarisa...

seyzmo
29-08-2002, 13:27
DKW... pitanjce.
Zar ti se ne cini da se putnici na straznjoj klupi cine blaaaaaaago klaustrofobicno. Mislim, ne znam koliki si ti, ali bogami,ja kad sam sjeo odostraga - straaaaaaaaaaava.

Inace o auticu sve najbolje. Koliko je god to moguce.

mytbyte
29-08-2002, 13:45
Da, to je i meni najviše zasmetalo, uz stvarno traljavu izvedbu interijera i moduboarda...sve ostalo pet...onaj HDi od 70KS kojeg sam vozio je odlično vukao, ali, ×××× ga, kad je skuplji od benzinca...

Mikica
29-08-2002, 18:18
Pa interijer je baš lijep u C3.Bež boja siceva.Plastika crno -sa bojom pjeska.
Veliki znak Citroena na volanu(ne kao kod konkurencije u plastici,nego baš fino izrađen kao kod skupljih modela).
Unutrašnjost auta je daleko dotjeranija od konkurencije.http://www.vidiauto.com/forum/gfx/smile05.gif

mytbyte
29-08-2002, 18:32
Ma je, al je fakat plastika, ko na rekvizitima za plažu, pretinci labavi, klimataju se, lijevo poklopac otvora za osigurače stalno ispada...ajde mogu shvatiti da sa testnim vozilom ljudi postupaju okrutno ali ipak...moglo je (i moralo je) bolje, i sada bi Citroen sjebao većinu klubova u ligi...

totalno neodlucni
29-08-2002, 20:11
eto ja imam citroena c3,1.4 benz.exlusive.meni je auto super,vec sam sa njim prosao preko 7000 km udoban je.malo tosi,sve super.mnogi govore o nekvalitetnoj plastici.ajd nek mi neko nadje auto u toj klai bez puno plastike.danas bi ljudi htjeli jeftin auto,sa super opremom i jos po mogucnosti s kozom unutra,hahahaha.kome smeta plastika treba se onda odluciti za neki auto vise klase.apropos plastike.pogledajte japanske i korejske aute.tamo je prava plasticna pustinja u unutrasnjsti, a i nova fiesta i polo nisu puno daleko.

DKW
29-08-2002, 22:01
Kada se kupuje novi auto od 12.000 eura, onda je naravno plastika slične kvalitete. Najbolji interijer u toj klasi ima Polo. Ali sad govorimo o ova dva auta. Istina, što se stražnje klupe tiče, Yaris ima više mjesta, što se na prvi pogled nebi reklo. U C3 su strašno kratke stražnje klupe.

mytbyte
30-08-2002, 09:16
Neodlučni,
ma i Yaris je plastika, osim u skupljim Luna paketima opreme, kao i većina drugih, jedino novi Polo i Clio MALO odskaču...point je da ako mogu VW i Renault, zašto nije mogao i Citroen u, vjeruj mi, jaaaako grdoj utakmici...europski gradovi su sve zakrčeniji i upravo se traži mali auto za lako parkanje u kojem se zapravo provodi cijeli dan...na posao, s posla, po djecu, u šoping u centar...mislim da unutrašnjosti treba posvetiti dosta pažnje, pa makar i zavarati...ipak malo više nego je to učinio Citroen...nije to neki veliki prijestup ali, kažem, mogli su se potruditi više...veći je problem nedostatak prostora za noge straga...ja nisam mogao sjesti a da ne raširim noge :)) oko naslona prednjih sjedala, premda u njima postoji rupa za koljena (visok sam prosječnih 1,82 cm)...

Calibra Zender
30-08-2002, 09:21
mybyte, jesi sjedio možda na zadnjim sjedalima nove Hyundai Sonate? To bi kao trebala biti neka jeftinija varijanta poslovnog auta. Pa nisam se mogao ugurat na zadnju klupu. Glava mi je bila na plafonu, a koljena nabijena u prednje sjedalo, a auto ima preko 4 i pola metra. Katastrofa!

Japo
30-08-2002, 09:52
http://www.vidiauto.com/slike_novosti/0.317911001004639687_toyotayaris_200x150.jpg

Auto godine u Europi
Najprostraniji auto u klasi
Najsigurniji auto u klasi
Dolazi iz najkvalitetnije tvornice auta u svjeta(Corolla-najbolji kompakt i najprodavaniji ikad).

DKW
31-08-2002, 22:30
Najprostraniji auto u klasi? Po kojem kriteriju i kojem usporednom testu?
Bit će da je to ipak Fiat Punto. Ako ima kakvih dvojbi i pitanja, skenirat ću iz Auto Bilda, pa ću poslati bilo kome na mail. Stvari su ovakve: što se tiče putničkog prostora, Fiat Punto, pa onda VW Polo, pa svi nakon njih. Tako stoje stvari. C3 vodi u prtljažniku i eventualno prostoru vozač/suvozač. To što Yaris dolazi iz firme koja radi najsolidnije aute (što je nedvojbeno po svim ADAC-ovim testovima) ne znači da je Best Buy!

Prle
01-09-2002, 09:20
Da je najprostraniji piše na vrhu stranice u vodiču.http://www.ezboard.com/intl/aenglish/images/emoticons/smokin.gif

mytbyte
01-09-2002, 09:32
Calibra, ja sam jedva ulazio a još jedvije izlazio iz Renault Lagune...a nisam sad neki visoki dvometraš...prema njoj su mali auti straga super veliki...

Ma vozio sam se ja i u Puntu...ništa više mjesta nego u Yarisu...najskučeniji je clio...

citro
01-09-2002, 10:02
http://www.plauder-smilies.de/remybussi.gif

ya
01-09-2002, 16:35
Buraz mi ima novog Yarisa 1.3, 86ks sa svom opremom. Jedina mana je naravno jako mali prtljažnik, ali motor je zakon. Na otvorenoj cesti do mora od Zagreba do Zadra ××××no dobrih 5.0 litara potrošnje! Bit će da taj VVTi opako dobro radi. I usput, ne isplati se po meni uzeti Yaris sa 1.0 jer ljudi s tim u realnoj vožnji jednako troše kao i 1.3, a ide daleko slabije. Unutrašnjost je inače OK, definitivno bolja nego da su je radili učenici srednje škole kako je netko pametan tu spomenuo. Naravno, na finalnoj obradi mali kompromisi, ali tako je to izgleda u većini manjih auti te klase.

Glavna prednost tog autića u odnosu na druge je bolji motor te 3 godine garancije pouzdanost auta koja se očekuje od Toyote...kuc u drvo!

DKW
01-09-2002, 21:21
Baš me zanima da li Mikica, koji je uopće i postavio pitanje, da li sada ima bistriju sliku o ova dva auta ili smo mu samo odmogli?
Odi, Mikica, kod jednih i kod drugih kad imaju probne vožnje i napravi đir sa jednim i sa drugim autom. I probaj preć prek tračnica (ako si u Zagrebu) i sa jednim i sa drugim, pa vidi.