PDA

Pogledaj cijelu verziju : Golf III VR6 ili...



Neodlucan
27-08-2002, 23:33
Pozdrav svim forumovcima, nalazim se u maloj nedoumici, pa vas molim za savjet. Zaljubljenik sam u aute od malih nogu, a vozim od 12-te god. Trenutacno posjedujem 206-icu, koju uskoro namjeravam prodati i kupiti neki jaci auto do 8000E. Najvise me privlaci VR6-ica i GTI 16v, a u obzir dolaze i drugi naravno, stoga vas molim za poneku rijec o tim autima, vasa iskustva ili misljenje kako da pametno potrosim novac.

TRANS AM
28-08-2002, 06:52
Za te novce plus još nešto malo gore, možeš imati mog Pontiaca (atraktivniji, močniji, dugovječniji, jeftiniji za održavanje, malo napravljenih km i ne troši ništa više od VR6). Ostavi svoj mail, pa ti pošaljem iscrpne informacije.

seyzmo
28-08-2002, 07:35
poslusaj trans-ama.
Just do it.

Calibra Zender
28-08-2002, 08:15
A ako ti se ne sviđa auto od Transa onda imaš moj za manje love! :smile10: Ili uzmi oba pa dobiš i kakav popust! :)

Extreme
28-08-2002, 09:30
Zaboravi Volkswagen i kupi Peugeot 306 S16! To je auto vrhunskog motora, podvozja i performansi s kojima se Golf ne može usporediti. Doduše, VR6 je po snagi motora kategoriju više, no pitam se kako tu snagu iskoristiti uz Golfov "poslovično dobar" ovijes ?!? :smile08:

bullit
28-08-2002, 09:45
VR6 trosi ko dva normalna auta, dozivljaj u voznji je bez veze. Motor uopce nije sportski (ne kazem da nije jak, ali sportskosti u njemu ni "s"),razvlaci jednakomjerno, nema prave eksplozije snage. Po meni, totalno bezlicno.
Neki 16 ventilac, to da, ako 306, onda zadnja verzija sa 167 konja, pravi auto, najbolji hot hatch.

bullit
28-08-2002, 09:47
Ili, ako hoces malo egzotike, da ne vidis svoj auto na svakom cosku, javi se Trans am-u...

alfist_zg odlog.
28-08-2002, 10:51
mozda se za tu lovu nadje neka uscuvana HF integrale?? mozda ?

definitvno ima "S " od sporta.hehe....i vise, punooo vise. :)

mytbyte
28-08-2002, 11:19
Da, ti njemački "sportski" auti, ko da svi imaju dizelase...vuku snažno i ravnomjerno od relativno niskih okretaja do određene granice i onda: kraj, dalje ne ide, ništa se više pametnog ne događa, dok talijani i japanci eksplodiraju iznad 4000 o...a ispod toga mogu biti i dosta štedljivi, u trenucima kad nemaš love... :)) nemoj golfa...

.....
28-08-2002, 12:33
Imao sam prilike voziti HF integrale '87god. 4x4, od prijatelja, to ja strasan auto, ide po zavojima kao lud, ali za tu lovu tesko da cu naci dobru. O peugeotu 306 S16, znam vrlo malo, tj. samo ono sto sam procitao, pa bi vas molio neke podatke o njemu. Vidio sam par komada u oglasniku 95god., a cijena im nije prelazila 8000eura. poznanici mi govore da ne kupujem francuza, jer su dijelovi skupi, dok ih za golf imas na svakom uglu, a o HF-ici ne govorim. Razmisljam pomalo i o nekom japancu, samo sto su im cijene visoke. Jos ne znam sto cu...

TRANS AM
28-08-2002, 12:56
Mogao si ostaviti mail. To bar ništa ne košta. Bio bi bogatiji za neka nova saznanja iz prve ruke. ;)

VR6
28-08-2002, 14:08
VW Golf VR6, vjerovatno najbolji koji mozes naci sto se tice svakodnevne upotrebljivosti. Mana mu je velika potrosnja, ali ako ti performanse nisu najbitnije, uzmi GTI 16V, manje trosi, a ne ide puno losije.

Peugeot 306 S16 je takodjer dobar, sve zavisi kako ti odgovara.

Pontiac Trans Am ti nebi preporucio, dijelovi i slicno... Pitanje je kome ces to kasnije prodati...

Jedino mozda ovaj model:

http://www.zon.se/bil/elmia2002/parkeringen/images/DSC00008.jpg


Lancia Delta Integrale, probaj, pa ako ti se svidi uzmi. Nije bas automobil za svaki dan...

TRANS AM
28-08-2002, 14:23
He,he,he, eto javio se 19-ogodišnji stručnjak. Samo sam čekao. Šta si ti to vozio od pobrojanih modela da nekome možeš davati savjete? Ha? Ovaj je dobar, ovaj je bolji za svakodnevnu upotrebu, ovaj puno troši. Pa ti si stvarno wunderkind kad si sve to mogao provozati! Sad ti meni genije reci "Pontiac ... dijelovi i slično".
1. Definiraj što to dijelovi i što je to slično.
2. Kaj bi to trebalo biti na slici?
3. Ne prodajem Trans Am, već Firebird!

željno očekujem odgovore,



da te ponovno naperem :)) :)) :))

Zvali ga mesar
28-08-2002, 14:31
što su uopće obazireš, taj debilni kreten se morao javiti i usrati sa legendom od dreka Vr6, pa čovjeće nikad nisi probao, a jednom vidio i ti savjetuješ. Ajde krepaj ima ovdje ljudi (bullit) koji su i to čudo vozili, pa možeš čuti informacije o tom govnu golf iz prve ruke. Ni motor nije nešto, potrošnja velika, ovjes loš, a sve mu ide u prilog da ga možeš naći za par hiljada eura koliko je dobar i koliko drži cijenu. :smile09:

VR6
28-08-2002, 14:46
Opet se ti javljas, valjda si sada naucio raspoznavati automobile, u prvom redu Evo-e. Nisam vidio da si naveo ijedan argument, dakle...

Neodlucan, ovaj gleda da nekome uvali svog Pontiaka, pa mora ovako govoriti... Ja sam ti rekao svoje misljenje, mislim da si to i trazio.

Ovo njegovo dovoljno govori: TRANS AM "(atraktivniji, mocniji, dugovjecniji, jeftiniji za održavanje, malo napravljenih km i ne troši ništa više od VR6)."

Valjda ti je sve jasno, toliko je toga nabrojao, a ti fino usporedi s VR6, pa ces vidjeti ko vise trosi, ciji su dijelovi jeftiniji i gdje ih mozes nabaviti, kompletan servis...

Ako ne zelis Golf VR6, mozes probati Corrado VR6.

Top Gear:

VW Corrado VR6
The last proper VW driver's car. Remember the compact and swoopy (for VW)
body, the spoiler that went up automatically as your speed increased, the
fabulous steep-angled 190bhp 2.8 V6 and the sweet, cable-operated
gearchange? Remember the engine's lovely banshee wail, the well weighted,
informative steering, the fast and crisp turn-in, the kicking up of the
inside rear wheel and the thrilling lift-off oversteer? Remember how you
could cover ground in real-world situations as quickly as you could in a
Porsche 911 and with nearly as much fun? We do.

Verdict: The steering is simply brilliant


Moja preporuka ti je Golf GTI 16V ili eventualno Peugeot 306 S16.

.....
28-08-2002, 15:52
VR6 ili S16? Hmm... mislim da bi prije uzeo VR6, ne mogu odoljeti njegovom zvuku. Jako sam zapeo za taj auto, jer mi ga ima prijatelj i vozim ga gotovo svaki dan. '94god, cip, K&N, remus, ide ko vrag. Zvuk je odlican! Po kilometar satu 260km/h. Peugeot? ne znam bas. Nikad ga nisam vidio uzivo, a kamoli jos i vozio. Ako imate kakva iskustva s tim autom, rado cu ih procitati. Evo i mojeg maila. gada535@hotmail.com Eh da, skoro sam zaboravio, nemam nista protiv Pontiaca, ali me jednostavno ne zanima. Corrado VR6 bi kupio ovaj cas, ali mislim da sam na nasim cestama vidio samo par komada. Moj prijatelj vozi G60 '91god., dobar je to auto, ali taman kad teba najbolje ici, upali se blokada. E ××××s to!

Nista bez Opela
28-08-2002, 16:19
Hoce Calibra da ti uvali svoj rostilj a ovaj gore Pontiaca, toliko su zadovoljni i sretni.
(gle krasnih li modela).



Pozdrav VR6 :))

seyzmo
28-08-2002, 16:29
eeeeee, a da znas kako g60 ide kada postane g80 (vijcani supercharger i ostatak). Jaooooooooooo.

Imam ja jednoga, oces probati ?

Calibra Zender
28-08-2002, 16:31
Kopile anonimno, jel voziš uopće šta? Pa daj ti svoj ponos navedi kad si već tako pametan. Samo nemoj reći da je neki Golf u pitanju!
Čini mi se da je za tebe premija mjesečna karta ZET-a! :))

Yokosuka/
28-08-2002, 19:07
..ako još nisi, probaj voziti civic VTI, pa da vidiš što je motor i osjećaj u vožnji kada okretaji rastu prema 8000...

bullit
28-08-2002, 21:13
Gle,odluka je samo tvoja. Jedino sta vrijedi na VR6 je zvuk. Ako si zbog toga voljan bankrotirati, ili se voziti dvaput tjedno, go for it. Najmanja potrosnja za koju znam (realna, u gradu) je bila 15-16 lit, a penje se do 20, pa ti vidi. Gust u voznji, bez veze. Dvaput u jednoj godini pukla spona mjenjaca, kocnice su bez veze, mjenjac sa sajlama, koma. Necu nista vise preporucivati, ali VR6 je zadnja rupa na svirali za mene.

doc
28-08-2002, 21:24
Mislim da se mnogo više isplati kupit GTI 16V nego VR6. Mnogo je veća razlika u potronsnji, nego u performansama. A i taj VR motor se nije bas dokazao nekom kvalitetom. Ako te baš zanima neki kompakti trkač, to od golfa nemoj tražiti. Jedino šta je dobro kod njega jest to šta ih ima dosta rabljenih, pa ces vjerojatno lakse naci u dobrom stanju golf gti, nego neki S16, VTI ili HGT. Golf jr preskup za to što nudi. Ipak je to auto s početka 90-tih, i to se jako vidi na njemu. Zastarjeli je u svakom pogledu

sepra
28-08-2002, 21:27
VR6 špica na 260kmh. Sad sam pitao u videoteci...nemaju :smile11:

alfist_zg
28-08-2002, 21:31
sepra
:)) :)) :))

gti 16v
29-08-2002, 01:13
Nedavno sam prodao 16v 89g a prijatelj mi voza 16v 94g.Razlika izmedju njih je nebo i zemlja.Trica po mom misljenju puno ugladjenija i nema osjecaja u voznji kao u dvici jest da je mnogo udobniji ali mu je mjenjac za ××××× ima tako dug hod da brzo mijenjanje brzina je uzas zato sto cesto zapinje.I ja i on nikada nismo imali vecih kvarova sto se tice motora i ostalog a i dijelovi nisu skupi.Sto se tice vr6 puno trosi za ono sto daje i od 16v je brzi samo malo a i to se gubi po zavojima jer tempo ventilera je tesko drzati nema odvratnog zvuka kad ga drzis na 5000okr./min kao da ce motor ispast.Definitivni 16v.

Club Italia
29-08-2002, 01:14
http://www.plauder-smilies.de/lach.gif

TRANS AM
29-08-2002, 06:54
Mladiću dragi, prvo sam ti mislio napisati da stisneš x-ić, u gornjem desnom kutu ekrana, tek toliko da ne praviš budalu od sebe, ali sam se predomislio. Kome bi se smijao ovako rano u jutro da nema tebe. Nema ljepšeg feeling-a od jutarnje kave i dobre porcije smijeha. Samo naprijed, imaš moju punu podršku.

Nisi mi odgovorio ni na jedno pitanje, pa ću ponoviti:

1. Definiraj što to "dijelovi" i što je to "slično" (tvoje argumenti protiv Pontiaca)?
2. Kaj bi to trebalo biti na slici?

Maca popapala jezik? Nema Auto blica? Odgovora na postavljena pitanja ne možeš naštrebati? Rješenja nema na "Net-u"?

Tebi na znanje (kad to do sada nisi uspio shvatiti) i onom genijalcu koji se skriva iza gostujućeg nick-a, vlasnik sam Firebirda i Trans Am-a, a prodajem Firebirda (kome sam vlasnik 3 godine) zato što sam krajem prošle godine kupio Trans Am-a. Je, Pontiac Firebird je stvarno koma. Stalno se kvari, nema dijelova, a ako ih i nađeš bolesno su skupi, troši ko lud, a brzina mu je traktorska, servisirati ga ne možeš nigdje pa ga kad rikne (to je bar jednom mjesečno) vozim ga brodom u ameriku ... pa sam stoga ponovno odlučio kupiti Pontiac, jer hebiga dosadno mi je u životu, a love imam na bacanje, pa da malo ulažem u stalne i skupe popravke automobila.

Željno očekujem konkretne odgovore na konkretno postavljena pitanja. Ovaj puta se nećeš izvući :)) :)) :))

TRANS AM
29-08-2002, 07:08
Sepra, puko sam :)) :)) :))

Doc, baš sam htio pitat Calibru kaj je s tobom. Drago mi je da si se ponovno oglasio. ;)

Neodlučni, ako baš moraš uzeti golf, onda svakako gti, argumente za a protiv VR6 su ti ostali dovoljno dobro obrazložili tak' da kaj se toga tiče nemam kaj dodati. Corrado ćeš teško naći u dobrom stanju (gotovo da nema ni jednog koji nije bio pošteno zveketnut). Mašina G60 je komatozna.
Odluka je ipak samo tvoja. Ne pada mi na pamet da ti "guram" svog Firebirda, samo sam ti ga ponudio kao puno bolju alternativu u odnosu na svoje nedoumice. U glavama naših ljudi vladaju predrasude poput: "švabo je švabo", "amer puno troši, skupi djelovi, nema servisa...". Opći problem je konzervativizam u našim glavama i to što se bojimo nećeg novog i nama nepoznatog, držimo se ko pijan plota toga što je rekao susjed, a ne potrudimo se saznat, vidjet, probat pa tek potom nešto odlučit. :smile11:

seyzmo
29-08-2002, 07:13
ma fino Tempo Ciao, i sve rijeseno

VR6
29-08-2002, 11:28
TRANS AM: "Kaj bi to trebalo biti na slici?"... Pa radi li tebi 1% mozga?? U prvom mom odgovoru, gdje je ta slika, lijepo pise: "Pontiac Trans Am ti nebi preporucio... Jedino mozda ovaj model: Slika" Sto bi reklo, da je automobil na slici Pontiac Trans Am. Stvarno, mislim da bi ovo i dijete iz obdanista shvatilo.
Evo jos jedna slika, koristis taj nick, a ne znas koji je to automobil...

http://gtoracing.homestead.com/files/73trans.jpg

"Definiraj što to "dijelovi" i što je to "slicno" (tvoje argumenti protiv Pontiaca)?"
Nisam ja profesor jezika, uzmi rijecnik, pa pogledaj sta spada u dijelove, ostatak odgovora ti pise u mom prvom postu, ako to nisi razumio, opet tvoj problem. A u "slicno" spadju stvari kao servis...

"Maca popapala jezik? Nema Auto blica? Odgovora na postavljena pitanja ne možeš naštrebati? Rješenja nema na "Net-u"?"
Nijedno od ovoga, problem je u tome, sto sam mislio da si ti odrasla osoba, a ne neko kinderce iz vrtica, koje ne razumije osnovne stvari.

Kada sljedeci put budem zelio razgovarati s dijecom iz vrtica, to necu raditi na forumu...

Girrari
29-08-2002, 12:21
hehe, sa djecom iz vrtića, hehehe...

Pa ti VR6 si munjen 100%, a još si postao i bahat. Pa kaj tebi nije jasno da si jedan od najmlađih na forumu???, a tako se i ponašaš.
Mali Stevo je za tebe gospon, bedak jedan.

Odi "komšijama" pričati kako VR6 ima bolji zvuk od Ferrarija, a pošten svijet ostavi na miru.

ČoK
29-08-2002, 12:21
VR6 odgovori čovjeku i ostalima na postavljena pitanja, a ne sranjima i izvlačenjem tipa "ako nisi shvatio", pitanje dali ti išta shvačaš !!!! :smile10: :smile10: :smile10:

TRANS AM
29-08-2002, 12:34
Zahvaljujem na konkretnim i zakamufliranim odgovorima,

isprićavam se unaprijed, personi koja je otvorila ovaj topic na skretanje s teme i svim ostlim sudionicima na ovom forumu zbog grubih i teških riječi koje će uslijediti.

VR6, kakikaturo ljudska, šmrkavče posrani, očito si samo ti dovoljno glup da jedini nisi primjetio kako sam te cijelo vrijeme navlačio na tanak led, kako bi tvojoj glupoj i tvrdoj glavi bosanskoj (isprika svim oslatim državljanima susjedne države) te svim ostalima dokazao koliko ti je znanje mizerno. Očito ti jedini nisi shvatio čime se ja u životu bavim (u fušu), koje automobile preferiram i što znam o njima, od koga sam učio i što sve radio i probao. Neuko čeljade jedno!

Na fotki u tvom prvom postu NIJE Pontiac Trans Am, nije čak ni Firebird, već Chevrolet Camaro II. generacije, maska iz '72. god. s redizajnom koji je doživjela '73. god. i to ne jača Z-28, već obična (slabija) LT verzija, time što na fotki nije originalnog izgleda (felge, retrovizori, nedeostatak bočne pozicije/žmigavca na prednjem blatobranu u vizini fara). OBRAZLOŽENJE: Pontiac nikad, ali NIKAD nije imao prednje "škrge" uzdužno podjeljene, već samo i isključivo poprečno ili da se bolje razumijemo okomito. Camaro LT je spomenute dobio '73. god. nakon redizajna, kada dobio prednje pozicije/žmigavce smještene kao na fotki ispod odbojnika, okomitu u ravnini s farovima. Jače verzije imaju na prednjim blatobranima dodatne otvore za zrak, stražnje krilce ili ti stabilizator, proširenja na prednjim i stražnjim blatobranima i grbu na poklopcu motora ispod koje je smješten filter za zrak. ZAKLJUČAK: Na fotki u tvom prvom postu je CAMARO LT, a nikako TRANS AM. Nemožeš vjerovati kak' si si ispo glup?!

Idemo dalje sa školovanjem.

Novi zadaci su:

1. Koji je auto na fotki u tvom drugom postu (marka, model, godina);
2. Koji su se sve modeli tog auta i s kojim motorima, te čiji su se sve motori ugrađivali te godine i gdje su se proizvodili;
3. Kaj uopće znaći TRANS AM;
4. Kad je počela proizvodnja i koliko je generacija Trans Am-a proizvedeno do sada;
5. Ponovno mi nisi konkretno odgovorio na pitanje "djelovi i slično", pa ću preformulirati pitanje: Da li to znači da su djelovi skupi i da ih je teško nabaviti i da li su servisi skupi i baš ih nema?;
6. Budući znaš o Pontiacima ipak više od mene, zanima me koliko to troši moj Firebird V6 3.1L model '92. i u kojim režimima vožnje, grad, otvoreno, kombinirano.

Ljubazno umoljavam konkretne odgovore s konkretnim informacijama na postavljena pitanja od 1 do 6. Zbunjen i neuk ponizno molim za prosvjetljenje.

_Stevo
29-08-2002, 12:35
heheheehehe
girari nisam mogo a da se ne strgam na ovo mali stevo:) ;)
hehehe
samo da se zna da sam neutralan u svadji vr6 i ostalih.

looodo! pozdrav girari :)

seyzmo
29-08-2002, 13:02
Trans... moj savjet (isto kao i Bullitu), ZASTO SI TO DOPUSTAS ?
Svi mi ovdje znamo tko sto i koliko zna.
Pa nemoj uopce dati priliku nekome da te ovako (ili na bilo koji drugi nacin) zajebava. Pa kad vidis da netko ne zna, i pokusas sve sto je u tvojoj moci da mu neke stvari objasnis i on(i) jos uvijek baljezgaju gluposti i tvrde da su u pravu..... samo ces se raspizditi, a bez ikakvog razloga.

ČIKO
29-08-2002, 13:04
VR6:TRANS AM: "Kaj bi to trebalo biti na slici?"... Pa radi li tebi 1% mozga?? U prvom mom odgovoru, gdje je ta slika, lijepo pise: "Pontiac Trans Am ti nebi preporucio... Jedino mozda ovaj model: Slika" Sto bi reklo, da je automobil na slici Pontiac Trans Am. Stvarno, mislim da bi ovo i dijete iz obdanista shvatilo.

Na slici nažalost nije Trans Am....

TELE OSANSKO BLESAVO, DAJ SE POKOPAJ

TRANS AM
29-08-2002, 13:31
Thanks Seyzmo na dobronamjernom savjetu. Malog uopće ne uzimam za ozbiljno pa se stoga ne nerviram. Ne smeta me njegove greške (jer ljudski je griješiti) i neznanje (nije sramota ne znati), već njegova egocentričnost, bahatost i obračanje s visine, a nije ni svjestan u kakvom neznanju živi. Zato sam ga smišljeno uvukao u ovu igru da se svi dobro zabavimo na njegov račun. ;)

Girrari
29-08-2002, 14:49
A to i učinismo! :)) :)) :))

VR6
29-08-2002, 18:14
Dobio si odgovore. Argumente s tvoje strane, nisam vidio. Takodjer, nisam vidio ni odgovore na moja pitanja. Dakle...

Gore model na slici, mislim da sam vec napisao koji je, a evo i ovdje fino pise: :URL=http://bross.cool.ne.jp/cars/info08.htm:Pontiac Trans Am:/URL:

Dr.Nele
29-08-2002, 18:19
Sta reci na sve ovo?Nista osim se od srca nasmijati!!!Da ne bude zabune,ni ja ne znam bas puno o autima,ali u principu izbjegavam ×××××× tako sto ne guram nos tamo gdje ne treba tj.u teme o kojima ne znam dovoljno,sto bih svima preporucio kao najbolji nacin da se izbjegne blamiranje na forumu.Pitanje za Trans Am-a:koliko konja ima i koja je najveca brzina tvog auta(ako nema blokade)?Znam da se isti motor ugradjuje u dosta auta i da ima oko 160-180 ks a o brzini nije potrebno trositi rijeci zbog ×××××vih blokada koje bas kada postane fan to drive sve pokvare! ;)

Club Italia
30-08-2002, 04:38
vr6 bolje šutjeti i biti smatran budalom, nego progovoriti i odkloniti svaku sumnju!! dali postoji neka marka automobila ili model o kojemu ti neznaš ništa!! :smile11:

seyzmo
30-08-2002, 07:41
good point :))

TRANS AM
31-08-2002, 15:51
VR6,

zanima me kakav je to feeling ispasti glup pred cijelim forumom?

1. Ti to muljaš sam sebe kad stavljaš podvaljuješ link s drugim automobilom u odnosu na onaj za kojeg si tvrdio da je Trans Am?
2. Nisi mi odgovorio ni na jedno postavljeno pitanje. Da ih ne ponavljam imaš ih 6 i nalaza se u mojem prethodnom postu.
3. Ne mislim te ostaviti na miru tako dugo dok ne odgovoriš na pitanja ili priznaš pred svima da si jadna gomila gluposti ili dok od muke ne počneš udarati glavom u zid!
:)) :)) :))

VR6
31-08-2002, 16:26
TRANS AM:

"VR6, zanima me kakav je to feeling ispasti glup pred cijelim forumom?"
Mislim da to znas bolje od mene.

"1. Ti to muljaš sam sebe kad stavljaš podvaljuješ link s drugim automobilom u odnosu na onaj za kojeg si tvrdio da je Trans Am?"
Sam si pitao: "1. Koji je auto na fotki u tvom drugom postu (marka, model, godina)", mislim da tamo sve pise.

"Nisi mi odgovorio ni na jedno postavljeno pitanje"
Odgovorio sam na prijasnja, sada je na tebi red:
"jeftiniji za održavanje" - "ne troši ništa više od VR6"

Usporedi s VR6, potrosnja, cijene dijelova kod nas, gdje ih mozes nabaviti, cijena servisa "sto spada pod ono svasta"...

Ti si na redu...

Calibra Zender
31-08-2002, 18:26
VR6, pa kaj ti misliš da smo mi svi ovdje mutavi i nismo u stanju pratiti forum? PA PRESTANI VIŠE S TIM PROKLETIM KOPIRANJEM TUĐIH POSTOVA! ODGOVORI KAJ IMAŠ I AMEN!

seyzmo
01-09-2002, 11:46
too much trouble