PDA

Pogledaj cijelu verziju : new alfa romeo gtv



frenki
25-08-2002, 15:01
http://www.alfa-romeo.cz/image/galerie/xapher.gif

>OSIJEK<
25-08-2002, 15:04
Nadam se da ovo nece nikada ugledati svjetlo dana. :smile10:

mara
25-08-2002, 19:41
:)) e ova ti je dobra.i ja se to nadam jer ovaj auto ili volis ili mrzis.
ali nije ni bitno jer alfistima je sve sto alfa napravi mrak.
kad bi napravili jugica sa alfinim znakom oni bi rekli da je to revolucija u dizajnu automobila

alfist_zg
25-08-2002, 20:23
ma nece ovako izgledati , sta ti je...pa ovo je samo pocetna ideja , do trenutka kad dodje na cestu to ce biti sasvim druga stvar...osim toga ,gledao sam neke crteze i prema time skicama ce nova GTV biti mrak.
idem sad potraziti te linkove, pa cu tu probati ubaciti ako nadjem.

594 krešo ah
25-08-2002, 20:26
alfist je u pravu. ovo je prototip koji se neće proizvoditi. znate svi za alfa romeo brera, to je prava alfa, a ovo gore na slici više liči na neki od američkih vozila budučnosti.

alfist_zg
25-08-2002, 20:45
http://www.alfaclub.lu/GRAPHICS/autobild_spider.jpg


ovo je vec bolje jelda?? ima jos , samo me kompic zajebava da mi je malo falilo da ga sutnem nogom sad.

alfist_zg
25-08-2002, 20:50
ili ovo?fino , ha?
http://www.alfaclub.lu/GRAPHICS/newspider2004.jpg

Club Italia
25-08-2002, 21:02
auto je mrak, ali malo liči na mercedesa sl!!! bem mu miša!!!

VR6
25-08-2002, 21:10
Malo vise...

Shindji Nakano
25-08-2002, 21:32
Malo previše!

alfist_zg odlog.
25-08-2002, 21:32
to je samo crtez club italija...i iz tog kuta gledano lici na sl-a...ali kad bude gotov projekt to ce imati karakteristicne alfine crte, a i ak ce liciti malo na sl-a to je za mene plus u tom slucaju, iako iskreno mislim da ce se sve to korigirati u tom smislu.
ma bice zakon, vidjet cete. :smile07:

doctor
25-08-2002, 21:55
××××s sve te slike. Imam doma auto klubove stare pa gledam slike kako ce nasljednik Brava izgledati. Ma nema niti jedan jedini detalj na Stilu kakav su oni objavili na crtezu. A takvih primjera ima kolko hoces. Sve dok tvornica na objavi sluzbene fotografije mozemo samo cekati.

Club Italia
26-08-2002, 02:55
nemojte me ubit, samo sam reko da malo sliči, i da ostane ovakva kakva je na slicu bila bi predivna, kao i sl!!

Fresh
26-08-2002, 10:20
Sjajno, Alfa u nekim elementima očito kopira Mercedes (prednja svjetla) i svi ste oduševljeni.

Da je Mercedes kojim slučajem kopirao nešto od Alfe napali bi ga drvljem i kamenjem kako švabo ne zna napraviti auto pa krade tuđe ideje.

Evo, na drugim stranicama se spočitava Mazdi da je kopirala jedne obične ventilacijske otvore od Alfe i auto odmah ne valja.

A ovdje Alfa kopira skoro cijelu liniju, na kraju će staviti svoj logo, koji će biti uvučen u prednji odbojnik i za vas će to biti auto nad autima.

Calibra Zender
26-08-2002, 10:51
Fresh, spremi si ovu kvazi sliku na komp i onda kad izađu prve službene fotografije koje neće imat veze s ovom, lupi glavom o zid! ;)

alfist
26-08-2002, 11:26
alfa oduvijek ima lijep dizajn, daleko bolji od mercedesa koji ni nije sportski auto i koji dizajn više odgovara pedesetgodišnjim starčekima.
S ovim modelom mercedesu se posrećilo u uveliko su odstupili od svoje konzervativne linije. Alfa samo prati trendove koje sama nameće i čiji modeli imaju zajedničku crtu. Čim se pogleda ta alfa zna se kojeg je modela nasljednik. Dok kod mercedesa nemožeš više naći razliku između cl,sl,slk, c klasa.... :))

Fresh
26-08-2002, 11:52
Vidjet ćemo tko će lupati u zid kad auto izađe.

Kažeš Alfa nameće trendove, reci mi jedan. Koji je to još auto uvukao svoj logo u prednji odbojnik, tako da kad staviš tablicu s jedne strane, auto izgleda totalno neskladno.

Za razliku od Mercedesovog trenda koji je prednje žmigavce iznad svjetala imao prije dvadesetak godina, i sad kad se vratio na njih, svi su ga iskopirali.

Znam dobit ću odgovor ''Alfa ima dušu koju ti nikad nećeš shvatiti i zato se bolje kloni Alfe''. To je već isfurani kliše na ovom forumu. Kad ostanete bez argumenata i aduta onda Vam je to glavna fora.

Zanima me u čemu je razlika u DUŠI Alfe u odnosu na ostale DUŠE.

alfist_zg odlog.
26-08-2002, 12:44
Fresh, bas si me razocarao sa svojim glupim postovima.
kao prvo, ti ocito samo trazis da potvrdis svoju predrasudu da su svi alfisti na forumu primitivci, kao sto kad si naprimjer otvorio temu :"zar je alfa tolio dobra"...pa kakve si odgovore ocekivao na takvo debilno pitanje?
sada isto...kao prvo, stavio sam te slike tek toliko posto je frenki stavio sliku nekog cudnog drvenog tenka iz Alfa centro stile, ja sam sstavio ove crteze tek toliko da pokazem da vjerovatno nema veze sa onim sto ce izaci..
drugo, ti su crtezi napravljeni PRIJE nego je izasao novi SL, i vjerovatno su to samo mastovita razbacivanja nekih dizajnera, ondasnja.
trece, ako vec idemo uzimati da je to priblizno definitivni oblik nove alfe, ovako...svjetla su poluokrugla jer je i na staroj(tojest aktualnoj sada) GTV i spider svjetla su okrugla, tako da je ovo neki logicni iskorak prateci tendenciju(samo mali primjer na jednom detalju). Bocna silueta je slicna, i to pogotovo iz tog kuta.Takva je aktualna tendencija.
E sad, odi na properties i pogledaj tu stranicu pa ces vidjeti da ima tri ili cetiri projekta kako BI( dakle hipotetski) trebala izgledati nova GTV/spider.

alfist_zg odlog.
26-08-2002, 12:50
joj joj ovo s tablicom, moj svjezi...

da , stvarno, jako su glupi dizajneri i radili su tu liniju u pauzi za rucak pa su zaboravili na tablicu i onda je nabili na lijevu stranu. ma da. ovo je nesto slicno prije nekog vremena i izjavio slavni VR6 ali mi je bilo previse smjesno (a i uzaludno ) nesto mu odgovarati, ali mislio sam za Fresha da je na visoj stepenici percepcije.

dragi svjezi, to je stilska finesa. zasto? zato jer su legendarne Alfe iz pedesetih imale tablicu na lijevoj strani, zbog usisnika zraka, i da bi bio bolje istaknuti legendarni Alfin scudetto.
U svjetlu retro stila kad se radila 156ica , nametnula se ta ideja.
neskladno kazes? a dobro... :smile08:

alfist_zg odlog.
26-08-2002, 12:56
a razliku izmedju "duse"Alfe i ostalih "dusa" ti nemogu objasniti ako ti ne zelis shvatiti.ocito imas nesto protiv, mozda zbog forsiranja alfi na forumu , ali za to ti nisam ja kriv.
pozdrav. :)

Fresh
26-08-2002, 13:49
Nadam se da ćeš mi dopustiti kako bi ta naši sabornici rekli repliku.

1. Kako kažeš, smatram da su Alfisti primitivci. Nije točno, nemam ja ništa protiv Alfista (i vozio sam Alfe i poznajem ljude koji su vlasnici Alfi), naprotiv ti si prvi koji je realno i na fin način objasnio neke stvari. Ono s tablicom nisam znao, ali po mom ukusu to bi pasalo kad napred nebi trebao imati tablicu kao npr. u Americi, a ne ovako, prednji dio bilo kojeg auta igleda mrak a onda tu moraš staviti bijelu tablicu koja prekrije pol auta.

2. Na otvaranje teme Zar su Alfe toliko dobre me potaklo čitajući sve ostale teme. Evo ti mi navedi jednu u kojoj se na pola diskusije nije poteglo pitanje Alfe za i protiv.

I za kraj nisam došao na forum da bi se s nekim prepucavao na način kako to neki čine, već prije svega argumentirano i s mišljenjima bila ona točna ili ne. Ako nisu točna onda ih se demantira, opet ponavljam argumentom a ne napadom, vrijeđanjem i omalovažavanjem.

abc
26-08-2002, 14:43
evo dobia si argumente :))

alfist_zg
26-08-2002, 20:14
dobro svjezi, onda sorry...a ovo sa tablicom , bas sam to i ja htio reci...namjenjena(to jest zamisljena ) je za talijanske tablice, koje su naprijed jako male i super pasu...a ove nase bijele ploce, stvarno si u pravu...

smjesno, ali danas poslije kad sam napisao ove odgovore, kad sam isao doma s posla gledao sam tako jednu 156icu i gledao odnaprijed i onda sam pomislio tocno ovo sto i ti i ovo sto sam ti ovdje napisao.
ciao! :)