PDA

Pogledaj cijelu verziju : Talijani dolaze na Jadran u švapskim autima!



DKW
23-08-2002, 00:48
Da li ste primjetili kako više ni Talijani ne kupuju talijanske aute? Na jadranu se vidjelo svega sa talijanskim regama: Focusi, Volvoi, Golfovi, BMW-i, Renaulti... Prošle i ove godine je baš upadljiva činjenica kako talijani više ne voze pretežno talijanske aute. Tu je vjerojatno večina onih četiri milijarde eura minusa za Fiat...

TRANS AM
23-08-2002, 06:41
O čemu ti to briješ??? Zar si smetnuo s uma uvođenje Eura kao jedinstvene valute i kao posljedicu jedinstvene unije skidanje carina na proizvode iz zemalja koje čine gore narečenu. Malo cjelovitiji i detaljnjiji pogled na modele automobila i rege na njima sigurno bi ti otkrio da ima isto tako pun k njemaca s talijanskim, francuskim i švedskim automobila. Francuza s njemačkim i talijanskim itd.

Fresh
23-08-2002, 08:17
Manje više je točno što obojica tvrdite. I ja sam se uvjerio da u Istri velika većina talijana dolazi sa karavanskim izvedbama Focusa, Mondea, BMW 3-ice, Mercedesa C klase. Ima dosta i Alfi 166. Nisam baš promjetio da voze Francuske aute, ali dosta ih ima Japance.

TRANS AM
23-08-2002, 10:18
Fresh,

prije nego što prokomentiraš tuđi post, pročitaj pažljivo što u njemu piše. ;)

Btw, moja reakcija je bila čisto iz razloga da sad ne ispadne: "Aha, talijani skužili da su njemački auti bolji".
Masovnija kupovina njemačkih automobila u Italiji, bila je za očekivati istog trenutka kada se europsko tržište ujedinilo, kada je uveden Euro i kada su carine snižene na simboliku ili gotovo ukunute. Tek toliko.

Fresh
23-08-2002, 12:10
Dobro, možda bi se moj odgovor više podudarao sa DKW-om, nego s tvojim. Dao sam mišljenje prema onome šta sam vidio na cesti, po kampovima i pred hotelima.
Ne kažem da je to reprezentativni uzorak, ali je činjenica da sam na tim mjestima talijanske tablice više viđao na Njemačkim i Japanskim autima nego na Talijanskim.

DKW
23-08-2002, 17:41
Da se razumijemo:

Vozim Alfa Romeo automobile od 1995., do sada, tako da nisam švabofil, pa ne skačite odmah ko furije (neki).

Ima nešto u pričici o euru, jedinstvenom tržištu i tako dalje, ali nisam baš vidio (rezultati prodaje, svaki mjesec u "Auto Bildu") da su švabe nahrupili na Fiate i Renaulte.

Istina, u zadnjjem "Auto Bildu" ima članak na punih pet stranica o uspjehu francuskih automobila. Tamo se kaže da C3 čini korsu "tako staromodnom", što je i istina. 307 je već prije godinu dana bio hvaljen, ali švabe su u tom jadu što 307 prema Golfu izgleda izvrsno izvadiili "šubler" i išli mjerit spojeve dijelova karoserije, kao, ima li lufta!

mytbyte
24-08-2002, 18:21
Pa, vjerojatno zbog nedostatka karavanskih modela u vlastitoj autoindustriji (na pamet mi padaju samo Fiat Marea i Alfa 156 Sportwagon, od kojih ovaj drugi i nije baš karavanski prostranog prtljažnika ;) ),talijani posežu za markama koje su u tome jake (prvenstveno, naravno, švabskim, francuzi su ipak direktniji konkurenti talijanskoj autoindustriji pa valjda zato njih iz patriotskih razloga izbjegavaju)...bez obzira na to, Punto je najprodavaniji auto u Italiji, ali jako cete ih rijetko vidjeti kod nas s talijanskim regama jer jednostavno - oni ga kupuju kao drugi auto za grad, a ne idu s njim na duža putovanja...Focus je najprodavaniji ne-talijanski auto tamo... :)

DKW
24-08-2002, 22:24
Konačno da netko diskutira a da ne špricne litru otrova odmah kad netko nešto primjeti.
Zanimljiva teorija. Istina, puno ima Focusa karavana, a sigurno je bolji od zastarjele Maree. (makar mi frend ima Mareu karavan-nema škripanja, vrlo udoban feeling, samo je imao karanja z getribom -rikverc itd...)

Fresh
26-08-2002, 14:01
Konačno jedna normalna i argumentirana rasprava.
Ovaj tjedan idem napokon na godišnji u Istru, točnije Pulu.
Ako još bude gostiju, a kako čujem na dnevniku sezona još traje, probat ću na većim parkiralištima ispred kakvog hotela ugrubo prebrojat tipove automobila koje tko vozi.
Javit ću Vam kad se vratim.

mytbyte
26-08-2002, 14:22
Daj se ti, Fresh, radije odmaraj, kupaj i broji komade, te saznaj odakle su a potom im uzmi mjeru...(mislim na komade, ne na aute) :))

alfa099
26-08-2002, 16:06
...a jeste li primjetili da Talijani koji voze 156-ce najviše voze Sportwagon JTD. Takvi gosti jediu i piju po jadranu, naravno uz one kaj voze BMW i Mercedese. Ima i onih u Focusima karavan, koji je meni jako ružan. Ti piju mineralnu... nema se para, vozi se Focus...
Općenito, strani gosti na jadranu i nemaju baš puno para, oni koji imaju dolaze s jahtama. Po cesti se voze uglavnom sirotani...bar od Senja južnije...
I za kraj jedan vic:
Došao Mujo u Sloveniju u pekaru pa kaže: Dajte mi jedan hljeb.
Mamo črni anpak beli.
Daj pola anpaka... ;) ;)

alfist_zg
26-08-2002, 20:19
Fresh, dobru ti je preporuku dao mytbyte! :)

to stanje nam javi poslije godisnjeg. :)

Fresh
27-08-2002, 07:20
Prošlo je vrijeme brojanja komada, nažalost. Sad se u šetnje odlazi gurajući kolica u društvu s mamom.

A onda kao gledam aute a u biti proučavam vozačice unutra.

HF INT
29-08-2002, 20:04
Ahaha.Šta se tiče Talijana na Jadranu,pa skoro su veća sirotinja nego mi,rijetki imaju nešto više love,nema više onih Talijana koji bi potrošili novce i još posudili za lomljenje,nešto mladih,ako dođe društvo muških pa će nešto i potrošit ali lajavi su,tu nema diskusije.

alfist_zg
29-08-2002, 20:35
HFica, oni pravi fakeri iddu na hvar. :)

tako ti je to. :smile07:

alfist_zg
29-08-2002, 20:37
BTW, jel pala neka ljetna avantura kad spominjes vec muska drustva talijana??? :smile06:

slioke
29-08-2002, 20:59
http://www.geocities.com/Broadway/6305/dino01.gif