PDA

Pogledaj cijelu verziju : Valvoline Durablend ulje - vaša iskustva ?



hallam
22-08-2002, 14:45
Zanima me kako se u Vašim automobilima ponaša motorno ulje Valvoline Durablend. Za nedavnog servisa i redovite promjene to ulje je prvi puta uliveno u motor pa me zanima ima li kakvih prednosti ili mana nakon prijeđenih 1000 - 2000 km.

Dr. Strangelove
23-08-2002, 07:13
ja ga koristim već treću godinu u Felicii i sasvim sam zadovoljan... mjenjam ga jedanput godišnje (nekih 11-12000 km)... mislim da je vrlo dobar odnos uloženo/dobiveno... pogledaj samo koliko košta npr. Castrol 10W-40

hallam
23-08-2002, 10:59
Bio sam poprilično sumnjičav u njegovu kvalitetu, ponajprije zbog relativno niske cijene, ali mislim da zaista pruža max. u odnosu uloženo/dobiveno.

mc
26-08-2002, 09:25
Evo ti moje skromno iskustvo s doticnim uljem. Kada sam kupio (rabljeni) Twingo, nisam imao "kontrolu" nad serviserom koji mi je napravio prvi servis, pa mi je isti stavio Valvoline Durablend. Vjerojatno bi trazio drugo ulje jer sam imao losa iskustva s drugim vrstama Valvoline-a. Medjutim, ulje je odradilo svojih 7.500 km bez problema. Kad sam ga zamijenio s Total Quartz 7000 imao sam osjecaj da mi je majstor ugradio novi motor. Nisam nikada dozivio da mi se na autu osjeti tolika razlika kod promjene vrste ulja. Istini za volju, Total je nesto skuplji, ali mi ne bi bilo zao razlike u cijeni ni da je jos veca.
Eto, ne bi rekao da je Valvoline los, ali je moj izbor Total (do daljnjeg).

More2
28-08-2002, 10:05
Ulje je, po mom mišljenju, sasvim OK. Koristim ga već 3 godine i mijenjam ga svakih 10tkm. Nije skupo, a čini mi se da je i kvaliteta dobra.