PDA

Pogledaj cijelu verziju : Natjecateljski Golf?



mytbyte
16-08-2002, 11:25
Evo, baš mi sad pade napamet...gledam tonu satelitskih programa (MotorsTV, ABMoteurs, Nuvolari, DSF), čitam tekstove po časopisima itd., ali nisam još primijetio da se u nekom kup ili bilo kakvom drugom natjecanju takmiči ijedan golf. Na DSF-u stalno nešto testiraju neke nabrijane tunirane golfove, a i drugdje ih prikazuju, ali ga ja niti jednog nisam vidio na nekom službenom natjecanju. Ima svega: Focusa, Yarisa, A156, Felicia, Octavia, svega vraga, uključujući VAG-ove marke, ali golfa nigdje...
Pozivam sve, pogotovo golfiste, da me upute ima li neka utrka u kojoj se natječu (tunirani) golfovi??? Ako nema, zašto?

lažeš
16-08-2002, 11:47
imas lupo kup,bubba nova kup,ima i golfa u nekim natjecanjima tamo s fokusima,ali ima mozda dva komada,imas i passata u w8 kupu,tamo je a6,jaguar,omege..

Ja, Alenko
16-08-2002, 12:31
Vr6, to si ti ???
Da istina je nema golfa i nikakvom natjecanju, a šta će tamo narodna kola. :))

VR6
16-08-2002, 17:35
mytbyte evo samo cu ti nabrojati neka prvenstva u kojima nastupa VW Golf.

DTC - Cini mi se da ovo prenose i na DSF-u, cudi me da nisi vidio
Rally - VW Golf Kit Car - Grupa A/F2
SA Rally Championship
National Rally Championship
Maine Forest ProRally
...

mytbyte
16-08-2002, 18:26
DTC? Hmm, ne znam, ne misliš valjda na Deutche Tourenwagen Meistershaft, DTM, zar ne?
Osim WRC-a druge klase rallyja baš ne pratim, vidio sam neke s Puntačima, starim Corollama, čak saabovima itd...

VR6
16-08-2002, 20:15
Ne DTM, nego bas DTC (Deutsche Tourenwagen Challenge).

Rally je kao i LeMans, pobjednici se pisu vecinom samo iz najace klase, one slabije, nista. Mislim moze se naci, ali nije toliko aktuelno kao najaca klasa.

A Punto, Polo, Corsa, Clio... nastupaju u klasi Super 1600.

Ja, Alenko
16-08-2002, 20:45
DTC ke nešto kao kod nas felicia kup... :))

doc
18-08-2002, 20:51
Golf ima preslabu osnovu da bi ga se moglo sredit za neke utrke. A i to su samo narodna kola, nisu oni nikad bili u sportu. to jest bili su, ali bez uspjeha.

VR6
19-08-2002, 00:17
doc mogao bi prije nego sto govoris da nisu imali rezultate, da provjeris kako Golf kotira u onim gore nabrojanim takmicenjima...

Club Italia
19-08-2002, 00:31
Čuo sam da vw lupo pobjeđuje u lupo cupu!! ×××× ga desi se da i vw nekad pobjedi, pa makar i sam sebe!!

Ja, Alenko
19-08-2002, 08:19
Stvarno, haha, konkurencija je preslaba za njega ;)

doc
20-08-2002, 21:36
cuj Vr6, nemoj mi spominjat ta neka seoska natjecanja za koja nikad nitko izvan njemacke nije ni cuo.
3 najcjenjenija natjecanja u evropi su:
formula 1, rally i STC. i to tim redom

Dakle:
formula 1 - VW nikad nije nastupao
rally - Vw ima pobjedu da jednoj utrci
STC - nisam siguran dal je VW ikad nastupao, ali naslov sigurno nikad nisu osjvojili.

Znači od uglednih utrka VW ima jednu pobjedu u Rallyu. Kolko je to vrijedan rezultat govori činjenica da Talbot ima 2 pobjede!

mytbyte
20-08-2002, 21:41
Nemoj tako, i DTM i BTCC su dosta jaki, mnogi to prate, ali navodno su uvjerljivo najposjećenije i najpopularnije utrke tuniranih kamiona, tamo gdje bi se trebao natjecati Niko Pulić s Mercedesovom grdosijom...