PDA

Pogledaj cijelu verziju : Polovni Pasat-brdo problema!



Dalibor
12-08-2002, 07:36
Zadnji Auto-blic! Pasat iz '97 godine!
Brdo problema!
Molio bi ne-germaniste da se malo obuzdaju i da dopuste germanistima da daju svoje mišljenje na ovo! :)

Dalibor
12-08-2002, 10:05
Zar niste čitali zadnji Auto-Blic? U rubrici o polovnim autima tema je bio Passat iz 97 godine- Naslov je bio:
Polovni Passat - brdo (ili puno) problema!
Volio bi koji komentar na ovo!

Girrari
12-08-2002, 11:44
U skladu s autorovim molbama, suzdržat ću se od komentara.

mytbyte
12-08-2002, 12:41
I to još iz pera NJEMAČKOG novinara...onda je jasno kakva je kvaliteta...sjećam se da su slično isprašili i golf...jedino je, prema AutoBlicu(Bildu) polo svijetla točka VW-a...

seyzmo
12-08-2002, 13:29
cekaj malo.. pa rano je jos.
stignu oni jos svasta.. :)

Dalibor
12-08-2002, 14:15
Pa gdje su sad golfisti-već je prošlo pola dana otkad sam pokrenuo temu a nitko se od njih ne javlja!
A da sam to rekao za francuze ili talijane već bi prešlo 50 postova!!?? :)

mytbyte
12-08-2002, 14:24
Šute jer znaju da je istina... :))

>OSIJEK<
12-08-2002, 15:58
Moj stari je sa Passatom 1.8 CL iz 92 godine napravio 300 000 Km,ali uz jako puno problema.Dosta su to zilavi auti,ali jednako kvarljivi kao i svi ostali.

giggs
12-08-2002, 18:13
moj sused više puta na dan diže haubu Passata,ali i on je jedan od onih"švabo je švabo"

cuore sportivo
12-08-2002, 18:36
nije ni passat vise sta je bio

Dalibor
13-08-2002, 07:46
Moj prijatelj ima passat iz '98. Fino auto bez daljnjeg, nisam primjetio da ima neke poteškoće osim da su mu već dvaput otišli motori za brisače... :smile10:

Ja, Alenko
13-08-2002, 09:29
NEBO SE SRUŠILO NA ŠVABOFILE !!!!!!

Nisam nikad vjerovao da će nešto takvo ikada biti objavljeno u našem listu auto blicu, morao sam da kupim još ovaj broj. Izgleda kao da imaju sabotera u svojim redovima, ili da im je netko gurnuo 50 eura da objave test (hihi) ko da sam ga ja napisao:

LOŠIJI OD SVOJE REPUTACIJE: PASSAT NIJE TAKO POUZDAN KAO NJEGOV PRETHODNIK I ČESTO STVARA TEŠKOĆE I TROŠKOVE !!!

USPRKOS DOBROJ REPUTACIJI KOD NJEMAČKOG TUV-a (govnari lažljivi) PASSAT ČESTO DOBIVA NEGATIVNE OCJENE

PASSAT U ZAUSTAVNOJ TRACI-TAJ PROZOR NIJE RIJETKOST ( a ja mislio ljudi odmaraju)

VLASNICI TDI-ja RJEĐE POSJEĆUJU BENZINSKE CRPKE, ALI ČEŠĆE ODLAZE U SERVISE

TKO ODABERE PASSAT ODLUČUJE SE ZA MNOGE BRIGE

SAVJET: RADIJE UZMITE PRETHODNIKA KOJI SE POKAZAO BOLJIM ( KOJA IRONIJA !!!)

PRobleme sa vlagom u unutrašnjosti, kočnicama, "majstorska" prednja osovina koja izdrži čak 30.000 km,(INTCP imao si pravo) automatski mjenjač koji ne može popraviti nijedan službeni mehaničar, gubitak snage motora, itd, itd, itd....MNOGO BRIGA.

Sada smo svi mogli vidjeti koliko je to kvalitetan auto iako mnogi to već tvrde godinama.

A rezervni dijelovi !!!!!
MAJKO MILA: elektropokretač 5324 kn
alternator: 6987 kn
pumpa za gorivo:13.451 kn
UŽAS!

Sada nam samo nedostaju Doorsi....This si THE END...! :smile08: :smile10: :smile08:

Dalibor
13-08-2002, 10:15
Hvala Ti,Alenko na ovako inspirativnom textu!
De potraži kakvog germanofila, kao da su u zemlju propali, nitko se nejavlja! :smile11: :))

Ja, Alenko
13-08-2002, 11:49
Objavili kapitulaciju - GAME OVER

Ah, težak je to udarac za njih, a za istinu nema lijeka. Odnosno ima, prodaj i izmuzi koliko god možeš.

Interesantno kako vw brane samo oni zatucani koji još nisu probali ništa drugo, a oni koji su ih imali, probali i vozili pljuju ih maksimalno. :smile07:

Dalibor
13-08-2002, 13:02
Ali stvarno nemogu vjerovati kako se ama baš nitko od njih ne javlja.
Znaš kako je jedan moj prijatelj germanofil rekao za crash test kada je laguna dobila 5 zvjezdica!
-Plaćeno!
Nemogu priznati poraz i gotovo... :smile07:

q10
13-08-2002, 18:37
Evo ja sam svabofil!
Sto ocetet?
Nisu svabe nekvalitetne koj kuarc, oin su najkvalitnij!

mytbyte
13-08-2002, 19:40
Kulturna razina jednog VW-ovca očituje se u nastupu našeg dragog q10...zna se da su ljudi koji voze njemačke aute najnepristojniji na svijetu...vidi tko ih vozi u USA: (crni)mafijaši (i kod nas), drug-dealeri, bogati glumci-junkyji, brokeri (najniža vrsta)...respektabilna klijentela, nema što...

q10
13-08-2002, 19:44
sto ti iams protiv mene?
Ti mene usporedjujes sa narkomanima?

Dalibor
13-08-2002, 20:38
Lijepo bi molio gospodina koji kaže da su njemačka auta najkvalitetnija da iskomentira ovaj članak u auto blicu, ali samo da nebude po sistemu:"...netko je platio da se tako napiše..." jer to stvarno nema smisla! :o

q10
13-08-2002, 21:15
netko je platio da se to napise !
Budi uvjeren u to!

Dalibor
13-08-2002, 21:22
A jesu li svi loši testovi nenjemačkih auta plaćeni?

doc
13-08-2002, 21:27
da, netko je platio da ga baš ne pokopaju do kraja. Da nisu platili naslov bi valjda glasio : PASSAT - SIMBOL PROPASTI NJEMAČKE KVALITETE.
Ima moj susjed jednog, ali novu liniju. Prije je vozio baš ovakvog kakav je na testu TDI. Sad je kupio novu liniju, ali benzinca. Često sam viđao po zimi ujutro kako serviseri dolaze k njemu da mu ga upale. Ali većinom su ga odgurali do servisa pošto je jako blizu.

Dalibor
13-08-2002, 21:29
Ova je dobra!!!
Fascinira kako golfisti jednostavno okrenu glavu i prave se da nečuju kada im nešto ne ide pod ruku!

alfist_zg
13-08-2002, 21:43
Ja , Alenko : "PASSAT U ZAUSTAVNOJ TRACI-TAJ PROZOR NIJE RIJETKOST ( a ja mislio ljudi odmaraju) "

sorry, pokretacu teme, ne izrugujem se , ali ova mi je ××××no dobra.smijo sam se pol sata.
Alenko ,imas piće.

:)) :)) :)) :)) :))

doc
13-08-2002, 21:50
e baš sam i ja često viđao passate i golfove u zaustavnoj traci. Ali uvijek si mislim, pa ne moguće da je krepao, ipak su to noviji auti. Eh, da je auto-blic prije to objavio onda bi stao da malo ljude podjebavam, ono, a kolko ste platili taj Passat? ili jel i sad troši 4 litre? hahahahaha

totalno neodlucni
13-08-2002, 22:04
ja sam imao Passata 1.8 cl god.proizvodnje kraj 95.s njim sam bio prosao 74000 km,nisam nikakvih problema s njim imao ,jedino sto me je na njemu smetalo je buka (neizdrziva)vec kod 120 km/h,i nikakva oprema.auto je bio redovno servisiran u njemackoj i ulje je bilo mjenjano svakih 8-9000 km.koliko znam to je dosta kvalitetan auto,ne kvari se,al naravno ako se redovno ne servisira,mora se kvarit.kod nas se jos uvjek ljudi drze one ,dok vozi sve je ok(ne vodi ga u servis)

Ja, Alenko
14-08-2002, 08:31
Alfist, a ××××ga svako zlo se vraća zlim, sječaš se test alfe. Dobro, nema veze popljuvali su i nju, ali ono je skoro 15 godina stari talijan, a ovdje govorimo o par godina starom "simbolu kvalitete i robusnosti"

ZAŠTO SE SADA NITKO NE JAVLJA ????

VR6 GDJE SI SADA ????

Gdje je sada sva ona hrpa anonomnih nickova, gdje je onaj koji je otvorio temu povodom mog pisma autoblicu ???
Tko će sada progovoriti od svih onih silnih švercera, zaboli njih, passat ide ko kruh, zatucani kupuju, rabljeno i ukurcu, glavno da je W.
Ajde, gdje je sada naš nick Mušnjak, sa svojim komentarima autoblic je najbolji.
Ha ????
Švabofili, švabofili, jeste jadni.
Neki mi još jednom neko kaže kako je VW dobar auto. Vidjeli smo sami. Ne može biti dobar i kvalitetan kada je narodni.

Totalno neodlučni, taj tvoj passat je stara linija, ovdje se govori o novoj, gdje na kraju testa piše:

RADIJE UZMITE PRETHODNIKA, ironije li...
Hoće li tako za par godina pisati i za golf IV, radije uzmite dvojku ??
:smile08: :smile08: :smile08:

Musnjak
14-08-2002, 09:23
Evo me dragi Jelenko, pa sta je samo sto nisi svrsio u gace.
Kad ne mozes jebati vako onda eto novina kao stimulansa. Tebi bi najbolje bilo da fino ko cojek opet otkucas pisamce, kratko 2-3 strane po tvom dobrom obicaju i posaljes mozda ti daju "police" cvikere, he,he,he.

Budalo jedna zanesena idi tamo Calibri Stenderu napusite se i prepricavajte kako vam je jednom jedna cura dala da je za sisu ufatite.

I ne gledaj me tako mrko ko da si mi ××××× drko.


:smile06:

INTCP
14-08-2002, 09:34
Šta je švabe, Najbolji vw u kurcu, žalosno. Ovakav test ni ja nisam očekivao,

Asjećate se kad je alfa 156 bila na testu stara tri godine. N eznam šta je pisalo točno, al bila je iznad prosjeka.
A ovo ×××××× i mnogo briga.

SDA MI RECITE ŠVABCI KOJA JE TO PREDNOST SAD VW PRED OSTALIMA. dIZAJN NIJE, KVALITETA NIJE, POUZDANOST NIJE, TROŠKOVI NISU, PERFORMANSE NISU, UDOBNOST NIJE, OPREMLJENOST NIJE. Pa koji ××××× vi vidite u tim autima
'

totalno neodlucni
14-08-2002, 09:46
ahaaaa,tu se radi novoj liniji.pa sorry,o novom nebi znao nista vise reci.samo to da je auto ruzan ko noc.
p.s.nedavno sam u auto bildu citao,dosta ih se zalilo da im auto(passat star 2 godine)prokisnjava,i kod nekih od nekud prodire voda unutra :smile11:
ne kuzim,vw-ovi auti su iz dana u dan sve skuplji,a kvaliteta im jos brze pada :smile11:

Nensi B.
14-08-2002, 09:52
Niste znali da VW imaju"samonapuhavajuće"gume te da Passat može ići 200 km/h na felgama i pritom biti upravljiv kao F Modena??Tupavi Hrvati...

TRANS AM
14-08-2002, 10:30
ha-ha-ha,
svaka čast tipu koji se krije iza nick-a Nensi B. Nasmijao me do suza. Najbolja provala na forumu u posljednje vrijeme.

VW je auto, isto toliko, koliko je Auto Blic kvalitetan auto časopis! He,he,he :))

q10
14-08-2002, 18:02
Voli vas vas svabo :)) :)) :))

Ja, Alenko
15-08-2002, 17:41
Koje je to tromo ×××××× od auta, danas sam probao jednog, 1998 godište. Baš je unutrašnjost jadna. Gora od golfa II. A to je teško postići kako netko reče. :smile08:

VR6
15-08-2002, 21:34
Ja, Alenko: "VR6 GDJE SI SADA ????"

Evo me!! Nisam se imao namjeru javljati, ali posto sam prozvan...

mytbyte: "zna se da su ljudi koji voze njemacke aute najnepristojniji na svijetu...
vidi tko ih vozi u USA: (crni)mafijaši (i kod nas), drug-dealeri, bogati glumci-junkyji, brokeri (najniža vrsta)...respektabilna klijentela, nema što..."

Ovaj komentar ti je stvarno...

Prvo mafijasi voze i Ferrarije, jel oni imaju para za njih, i to je tako. Imaju para za njemacke automobile pa sto ih nebi vozili. Nece sigurno uzeti neku Alfu, kad najskuplja prakticno kosta 100000 DM, uzet ce kakvog SL-a od 200000 DM, i ja bi uzeo vjerovatno da mogu.

Glumci, zaradili, ne znam sta je tu cudno.

Brokeri, ne znam sta bi rekao na ovo, pises najniza vrsta, izgleda ne znas ko su brokeri, i sta se treba sve zavrsiti da bi se postalo broker, postani ti broker, ja cu ti cestitati, ali nije to tek tako, oni obrcu milione, dakle...

Sada, od ne nabrojanih, vecina predsjednika, vladinih ljudi, bogatasa voza Njemacke automobile.


doc: "Ima moj susjed jednog, ali novu liniju. Prije je vozio baš ovakvog kakav je na testu TDI. Sad je kupio novu liniju, ali benzinca. Cesto sam vidao po zimi ujutro kako serviseri dolaze k njemu da mu ga upale."

TDI ima problema zbog naseg goriva, i to je svima jasno, moderni dizelasi ne trpe prljavo gorivo. A susjed ti je opet kupio Passata, da je bio nezadovoljan s njim, nebi kupovao novoga.


Sada da kazem nesto o ovoj temi. AutoBlic niste priznavali kada je u pitanju bio test Alfe 164, nego ste pricali ovo ono, a sada odjednom svi ga priznajete, kako to objasnjavate??

O ovom Passatu ne mogu govoriti nista, jel ga nisam posjedovao, ovo sve je vjerovatno tacno, kao i ono sto je navodjeno bilo za Alfu 164. Ne mislim se spustati na vas nivo, pa govoriti ovo je netacno i slicno, sto ste vi govorili kada je Alfa bila u pitanju. Mislim da sam se i prije izjasnjavao, i rekao da nemam neku svoju posebnu marku, do sada s VW-om u porodici nisam imao problema, imali smo ih 4, dvije jedinice, jedna je bila davno kad je tek izasla, novijeg Golfa 1 (82) smo imali do 97, i od tada Golf 3, bilo je tu i jedan Golf 2 GTI. Ni s jednim nismo imali neke velike probleme, i zasto nebi govorio da je VW dobar??

Mislim, glupo je ovdje na forumu nekome nesto govoriti, kad svi znaju kakvo je stvarno stanje. Jedino na ovom forumu je VW los automobil, a Alfa dobra, sto inace bas i nije tako. Bar do prije par godina je VW bio daleko ispred Alfe po pouzdanosti i kvaliteti, a vi to nikada niste htjeli priznati, a kakvo je sada stanje, pokazat ce se kasnije.

Ovdje su vecinom svi ko fol neki Alfisti, a pola ih i nema Alfe, pa sta je to onda??

doc negdje kaze, alfist do groba, a voza Fiat Bravo, Interceptor voza Minija, a Alfa stoji za po nekad u garazi, Girrari i ostali, i kakavi su to jadni alfisti?? Da su i ostali takvi, alfa bi vec davno bankrotirala, jel bi oni kupovali druge automobile. Pravi Alfista bi trebao imati Alfu i voziti je svaki dan, kao osnovni automobil, i susretat se s njenim problemima i slicno, a ne jedno prica, drugo vozi... Bezveze...

To nisu neki ljudi, ako lazu sebe, i vicu ja sam alfista a voze drugo, sta tek ocekivati u nastupu prema drugim ljudima??

Girrari
15-08-2002, 22:44
Čuj ti seljačino jedna, vrati se u tu balkansku vuko××××nu iz koje si ispuzao.

Kog ti nazivaš jadnim, dizelski primitivče? Imam Alfu koja vrijedi kao 3 tvoja seljačka Golfa. Jel ti jasno. Nije direktno moja, ali je jako često vozim jer stari vozi službeni od svoje firme (siguran sam da bi svršavao da voziš ono što on vozi). Pa ne bum valjda vozio Alfu koja pije i preko 14 litara po gradu, kad imam Punto koji troši 7-8!?

A alfist se ne postaje samo vlasničkim listom već stavovima, ljubavlju prema Alfi, razumjevanjem njene filozofije...

Sve u svemu, dokazao si konačno tu dugo zatomljivanu primitivu koja je jedva čekala da ispliva!

INTCP
15-08-2002, 23:01
Majmune VR6 ona alfa je imala preko 10 godina, a ovaj passat ima 3. Osim toga bila je i 156 sa 3 godine koja prošla puno bolje od njega. Tuko.

INTCP
15-08-2002, 23:03
Uglavnom VR6 još jednom pokazuješ svoju balkansku zatucanost. Mafijaši se voze u alfi majmune. I to talijanski mafijaši, znači izvorni mafijaši. 164, 166. jESI GLEDO KUMA MAJMUNE???

INTCP
15-08-2002, 23:06
VR6 daj začebi gubetinu majmune primitivni i uživaj u svom vw a nas za tebe BOLI ××××× jel razumeš đubre usrano.

VR6
15-08-2002, 23:19
Istina boli...

Girrari: "A alfist se ne postaje samo vlasnickim listom vec stavovima, ljubavlju prema Alfi, razumjevanjem njene filozofije..."

Ljudi trebaju biti uz stvari koje vole, ako si pravi alfista i volis alfu, onda trebas biti sto vise uz taj automobil, a ne voziti nesto drugo... Druga je stvar, da volis Ferrari pa nemas za njega, to je vec, ali Alfe, ne mozes reci tako. Gledao sam zenu koja je citav zivot od plate skupljala da si kupi Ferrari, to je vec nesto...


INTCP: "Mafijaši se voze u alfi majmune. I to talijanski mafijaši, znaci izvorni mafijaši. 164, 166. jESI GLEDO KUMA MAJMUNE???"

U Italiji i gdje jos?? Gledao si jedan film ili sta vec u kojem voze Alfe, a provjeri sta voze u stvarnosti... Vecinom skupe automobile...

Iz postova Girrari-a i INTCP se vidi kultura alfista...

Zao mi je, ali prihvatam samo argumente.

SB
15-08-2002, 23:27
Inspektor u onoj austrijskoj seriji vozi Alfu 155.Kako se zove ta serija...Rex... :smile08: ...vidis da se vozi Alfa po filmovima.Dustin Hoffman vozi Alfu u Diplomcu...ima jos dosta filmova u kojima je Alfa u "glavnoj" ulozi. :)

Club Italia
15-08-2002, 23:43
vr 6:

"Pravi Alfista bi trebao imati Alfu i voziti je svaki dan, kao osnovni automobil, i susretat se s njenim problemima i slicno, a ne jedno prica, drugo vozi... "

znači oni ljudi koji imaju para za feraria, koji posjeduju feraria, znaju cjelu njegovu povjest, kupuju literature o njemu, a ne voze ga svaki dan, nisu pravi feraristi nego neki glumci??

ako gajiš ljubav prema nekom automobilu (bez obzira koje marke), i imaš ga u garaži (prerada, oldtimer ili sasvim običan auto ali tebi drag) nećeš ga voziti svaki dan, otiđeš s njim vikendom na kavu u omiljeni kafić (pod uvjetom da je vedro nebo) ili neki auto happening i poslije ga opet vratiš u garažu na pranje ,glancanje i sl. a preko tjedna voziš auto za "svaki dan" to ne znači da nisi alfist, ferarist i sl. Naravno sve je to ok ako možeš to financijski izdržati( neki si to mogu priuštiti a neki ne)!

VR6
15-08-2002, 23:53
Club Italia ti bi da kazes da Ferrari i Alfa prave iste automobile??

Zna se za sta je Alfa, a za sta se kupuje Ferrari...

Neces obicni automobil voziti gdje i terenca, ili to ovdje svima jos uvijek nije jasno??

Girrari
15-08-2002, 23:57
Pazi sad. Više se ne kanim spiuštati na tvoju razinu. Moj je post čista reakcija, na tvoju uvredu tj. da sam jadan.

Alfu vozim kada negdje putujem, pa mi treba brz i siguran auto. A za grad je Punto stvoren i zato sam ga prvenstveno i kupio.

A pravi Alfist zna koliko može (neki više, neki manje) o Alfi, cijeni njenu povijest, a što je najvažnije shvaća filozofiju na kojoj je nastala.
Po tvojoj teoriji bi svaki vozač Alfe kojemu je ona jedini auto bio ujedno i Alfist. Pa ne ide to tako! A ako nisi primjetio svaki od nas Alfista ili je imao Alfu, ili je još uvijek ima, pa nas i to dijelom klasificira kao takve.

Club Italia
16-08-2002, 00:00
girrari slažem se s tobom ( bez obzira radilo se o alfi ili nekom drugom autu)

Club Italia
16-08-2002, 00:02
vr6 ja svaćam ali ti očito ne, nema veze dali je to alfa, ferari, golf ili fićo!!

m3
16-08-2002, 00:05
Girrari, koju ti alfu stari ima?

Girrari
16-08-2002, 00:06
Apsolutno se slažem "Club Italia".

Girrari
16-08-2002, 00:08
164 2.0 V6 TB. Super, naravno.

Club Italia
16-08-2002, 00:09
lipa su vrimena bila kad smo imali alfu u kući, nikad s njom problema, imala je brdo prevaljenih km na leđima, trošila ulja i pun ××××× benge ali nikad nije iznevjerila, dok za vw kojeg smo također imali nemogu reći!

VR6
16-08-2002, 00:55
Girrari: "Po tvojoj teoriji bi svaki vozac Alfe kojemu je ona jedini auto bio ujedno i Alfist"

Ako je neko alfist, a kupuje neki drugi automobil koji nije Alfa, cim onda to pokazuje?? Uzeo je drugi automobil, a nije htjeo alfu, iz nekoga razloga?! Onda u cemu je razlika, konkretno prema alfi, toga covjeka i nekoga ne alfiste?? Nesto nevidljivo... Ako ti takve smatras alfistima, onda je tacno ono moje sto sam napisao u prvom postu na ovoj temi, da bi uz takve (ne)alfiste, Alfa vec bankrotirala. Ti se, kao i ostali alfisti mozete buniti koliko hocete, ali onda je to tako. Ako nastavimo, opet cemo se vratiti na moj prvi post, jedino ako vam treba svaku rijec u njemu razjasniti, a to se meni ne radi.

Ja, Alenko
16-08-2002, 08:21
E moj VR6, jesi čuo onu pjesmu Goran Bare i plaćenici, "sve ima svoj razlog"....

Ništa pod živim milim bogom ti ne kužiš.

Ali dobro to si ti, ugroženi vw fan !

Ne želim se uvlačiti u rasprave, pročitao sam test, probao sam nekoliko passata od 1993 arriva do ovog zadnjeg.
Jedini zaključak koji vidim u usporedbi sa alfom, MA VW JE JAD !!! PA daj malo pogledaj tu popucalu apšisalu plastiku, ta jadna tkanina po vratima, ko stara krpa za pod, ta neprofilirana sjedala, ta plastika na karoseriji koja se uvija na suncu, pa to je ×××××× razvikano.

Zamisli ti taj kolaps, u švapskim novinama skoro 15 godina stara alfa iz prošlog stoljeća bolje prošla nego par godina stari passat zvani brdo problema.

Ako Mušnjak misli da ćemo sada kupovati auto blic, malo se za××××....(dobar pokušaj, ali neće ići)
:))

VR6, ajde odgovori na ovo: ako korito može i pobjeđuje na testovima u njemačkim novinama, zašto onda rade golf V ??? I zašto tako brzo, pet godina ? Ako je to tako dobar dizajn, tako dobri motori ???
Zašto alfa 156 iako ne pobjeđuje, nasljednik ne izlazi do 2004 ??? Ha ???
Zar je zaista toliko dobra, hehehe!

Dalibor
16-08-2002, 08:50
Ljudi,
Smirite se, počeli ste jedno drugo vrijeđati!
Dajte argumente! VR6 daj argumente, pokušaj osporiti pisanje auto blica!
VW sigurno nije loše auto ali je daleko od toga kakav image ima (a da nekažem cijenu)! :smile07:

mytbyte
16-08-2002, 10:47
VR6,

priznajem, moja netrpeljvost prema brokerima je osobne prirode, uzrokovana prijezirom prema svakome tko manipulira kapitalom koji nije njegov i kojeg je stvorio NETKO DRUGI poštenim radom i stvaranjem, a ne k'o oni vrebanjem i mešetarenjem...eto, progovara komunist u meni, vidi na što si me natjerao :))

državnici? Pa oni bivaju voženi u njemačkim vozilima koje bira netko drugi, najvjerojatnije osiguranje, pa ne biraju uvijek oni u čemu će se voziti, jer u normalnim zemljama se službena vozila prenose s administracije na administraciju, dakle ona sljedeća nasljeđuje vozni park, osim u diktaturama, to je već druga priča...osim toga francuski državnici voze se u Peugeotima (nekad davno u citroenima), a ima takvih zemalja još...samo nemoj da počnem o tome zašto ne volim državnike, hehehe...

Ja samo ne znam zašto si se toliko našao pogođen, da, mafijaši voze i Ferrarije, ali to ne umanjuje činjenicu da voze i njemačke aute, i to daleko više, zapravo brokeri :smile09: najviše voze Ferrarije...

alfist_zg odlog.
16-08-2002, 12:07
zanimljiva postaje ova tema.
Ja sam evo onda po VR6 ponovo alfist , jer sad je opet 164 u kuci.

Inace, i james bond je vozio GTV u jednom od filmova (neznam tocno koji) i Al Pacino u jednom starijem, isto stara GTV 6 , ali se vise ne sjecam kako se zove, on glumi nekog zigola i radnja se zbiva u firenci.
Ajde, dali se jos neko sjeca nekih filmova gdje se voze Alfe?

Girrari
16-08-2002, 12:08
Tukac! Da Alfa radi auto klase Punta sigurno bi je kupio umjesto njega, ali ne radi. Tako sam otišao u Alfi najbliže dvorište i kupio Punta (Lancia Y se mora posebno uvoziti, a to mi se nije dalo). On je idealan za najurcavanje po gradu (pa neću valjda sa tenkom poput Alfe 164 tražiti parking u š××××).

A ti promjeni taj nick, jer odakle ti pravo da si stavljaš nick VR6, a voziš Golfa diesel??? To je tvoja logika, zar ne!?

Ja, Alenko
16-08-2002, 12:31
Uuuuuu, Girrari dobro si ga skurio sa ovim Vr6 dizel, hehe. :)

Miiiiiir
16-08-2002, 13:22
Ma sta vam ljudi, hajmo sad polako da se puši lula mira

vi ga pušite a mi ćemo vas kuražiti, haj, haj, haj, de, de, de povuci'povuci


a ti girrrrrreeeeera, sta ti je, ti bi fiiin kad si doso, a gledaj se sad ne mogu te poznati. :)) :)) :))

Vaš VW...

:smile06:

VR6
16-08-2002, 17:03
Ja, Alenko: "VR6, ajde odgovori na ovo: ako korito može i pobjeduje na testovima u njemackim novinama, zašto onda rade golf V ??? I zašto tako brzo, pet godina ? Ako je to tako dobar dizajn, tako dobri motori ??? Zašto alfa 156 iako ne pobjeduje, nasljednik ne izlazi do 2004 ??? Ha ???"

Golf 2 - 83
Golf 3 - 91
Golf 4 - 97
I Golf 5 ce vjerovatno doci 2004.
Znaci 7 godina, ako nisi primjetio, ili ti ne ide matematika.

Drugo, kakva ti je to usporedba, zasto dolazi Golf V. Pa sve se moze poboljsati, pa sto nebi uradili to. Znaci ako se neki automobil ne obnavlja dugo, to je nesto pozitivno?? Znaci Lada Niva je po tebi perfektna, ti na njoj nebi nista izmjenio. Hyundai, jedini je prakticno od ovih novijih proizvodjaca uspjeo, a kako?? Pa skoro svaku godinu rade neki redizajn nekog svog modela. A nisi primjetio, da se u ovom modernom svijetu sve ubrzava, pa tako i razvoj automobila.


Dalibor: "Dajte argumente!" Eto dobio je argumente.


mytbyte brokerima ljudi placaju da obrcu njihovim novcem, znaci normalan posao. Znam da drzavnici ako im drzava ima autoindustriju, trebaju voziti automobil koji proizvodi neka tvrtka te drzave. Ali pogledaj ove drzave koje nemaju svoju autoindustriju, koja vozila vozaju drzavnici, eto uzmi kao prvi primjer HR i BIH, da ne idemo dalje. Dakle?? Nisam ja rekao da mafijasi ne voze njemacke automobile, oni imaju para, i mogu ih si priustiti, niko im nece zabraniti kupovinu automobila.


Girrari jesi li ti ovdje jedini alfista?? Ima nekih koji nemaju alfu, ili koji su kupili neki drugi automobil iako su mogli alfu.

Girrari: "A ti promjeni taj nick, jer odakle ti pravo da si stavljaš nick VR6, a voziš Golfa diesel?"

Odakle vama pravo da se nazivate alfisti?? Meni je ovaj nick jos od prije, 98/99 godine. VR6 sam gledao da uzmem, ali naletila je Delta HF 4WD, bila je duplo jeftinija nego sto bi VR6 mogao nabaviti, a trebao mi je automobil za hajcanje, bolje uzeti Deltu, pa ako je i razbijem, bas me briga, nego da razbijem automobil od preko 10000 DM. A samo za tvoju informaciju, gledam vec neko vrijeme kakav fin Golf VR6 Syncro, zelim s 4 vrata, klimom, a oni su rijetki pa...

Girrari
16-08-2002, 18:05
Kaj '98? Pa ti si tada imao 14 ili 15 ako se ne varam!

Ovo o nicku je bila reakcija na tvoje mišljenje i stavove, ako si tako glup da to ne kužiš. Ako ja koji u obitelji imam Alfu (koju dosta često i vozim) ne mogu sebe nazivati Alfistom, onda valjda ni ti ne možeš koristiti nick VR6! Kužiš, ja imam Alfu, a ti si samo gledao VR6!!!

P.S. ja sam uvijek fin! Na gluposti mogu zažmiriti, ali ne kanim tolerirati to da mi netko govori da sam jadan, tim više što to govori bez ikakvog povoda!

>OSIJEK<
16-08-2002, 18:09
VR6 rece:Girrari jesi li ti ovdje jedini alfista?? Ima nekih koji nemaju alfu, ili koji su kupili neki drugi automobil iako su mogli alfu.

Nije Girrari ovdje jedini Alfista,ja recimo isto kao i Girrari vozim Punta II,a mogao sam kupiti i Alfu za te pare.Procjenio sam da mi trenutno treba auto koji ne trosi puno i jeftino ga je odrzavati i kao logican izbor nametnuo se Punto koji je iz iste korporacije.

Girrari,kako to da si ti uzeo Punta sa pet vrata.Hocu reci,decku tvojih godina bio mozda primjereniji sa troja vrata osim ako nemas neku djecu u planu u dogledno vrijeme.

Girrari
16-08-2002, 18:18
Zasad još djeca nisu u planu, da jesu, zel bi nešto veće. A ovo sa Puntom od 5 vrata je dosta duga priča. Recimo da glavni financijer mog auta (čitaj mama) nije pristala na tu opciju. Iako mi se ovaj s 3 vrata kudikamo više sviđa, moram priznati da svakim danom uviđam prednosti verzije sa 5 vrata.

>OSIJEK<
16-08-2002, 18:25
Girrari,koliko si presao sa Puntom?
Moj je vec star godinu i pol i presao blizu 30 000 Km.Citao sam po nekim drugim forumima da im ucestalo rikavaju H 7 zarulje,jedan je cak bio pisao da je u godinu dana tri komada promjenio.Meni je dosad jedna otisla i to je sve sto mi je otislo.Jesi ti imao kakvih problema?

ljepo
16-08-2002, 18:32
Najbolji vozač današnjice Michael Schumacher donirao je milijun eura za žrtve katastrofalnih poplava u Njemačkoj.ajde schumi daj meni jedno 50 000 eura bilo bi mi dosta za neku ljepu zvjerkicu,a da sam schumi... sta mi je majka nasla siromaha koji nemoze kupit ni novi yugo

Ja, Alenko
16-08-2002, 20:54
VR6, sada se cijenkamo za godinu,dvije, ah vidio sam test passata, pročitaj i ti još jednom. :))

Ja, Alenko
16-08-2002, 21:00
Pa čekaj, nisi rekao da ti stari ima taj passat-brdo problema ??? :))

VR6
16-08-2002, 21:19
Girrari: "Ako ja koji u obitelji imam Alfu (koju dosta često i vozim) ne mogu sebe nazivati Alfistom, onda valjda ni ti ne možeš koristiti nick VR6! Kužiš, ja imam Alfu, a ti si samo gledao VR6!!"

VR6 je ime, alfista je pripadnost. To nije isto. Ferrari i Ferrari Fan nemaju isto znacenje. A ja nisam samo gledao VR6...

"P.S. ja sam uvijek fin!"

Uvijek kod tebe izgleda ima drugcije znacenje, nego kod mene.


Ja, Alenko jel ti mijenjas ovdje Calibru ili Doktora?? Nije te bilo dok Calibra nije otisao na more, pa si se opet vratio, a pitas bezvezna pitanja kao Doktor. Pisalo je na kraju onoga testa u AB da za redizajnirani model jos nisu dobili zalbe.

Girrari
16-08-2002, 21:30
Punto je samo za po gradu, pa sam s njim prešao svega 22 000 u 2 godine. Za žarulje je istina, ali ja sam kupio Boschove i za sad je sve super.

VR6, pa valjda i ti s tim nadimkom izražavaš nekakvu pripadnost. Nije ni to bez vraga. Inaće si stavi nadimak 156 GTA, ako ti on već ništa ne znaći. No dalje mi se ne da s tobom raspravljati, jer, ili si glup ili kužiš da si pogriješio, ali ne možeš to priznati, pa tupiš po svom.

BTW, ti si mene prvi nazvao "jadnim alfistom", pa me nemoj onda poslije pozivati na kulturu.

VR6
17-08-2002, 00:21
Girrari: "BTW, ti si mene prvi nazvao "jadnim alfistom", pa me nemoj onda poslije pozivati na kulturu"

Zar je "jadnim alfistom" nesto nekulturno?? A ovo bi se moglo smatrati nekulturnim: seljačino jedna, primitivče, glup. To se hvatate Calibrinog sistema, kad nemas argumenata, onda vrijedjas. A ono sto sam ja rekao je i tacno u nekim slucajevima, sad sto si se ti nasao uvrijedjenim... to nije bilo upuceno samo tebi.


"VR6, pa valjda i ti s tim nadimkom izražavaš nekakvu pripadnost. Nije ni to bez vraga. Inaće si stavi nadimak 156 GTA, ako ti on već ništa ne znaći."

Kakvu to?? Ovo je samo zamjena za moje ime ili tako nesto, znaci nadimak. Ne oznacava nikaku pripadnost, i po zelji mogu ga sutra promjeniti. A neki ovdje govore: "alfist do groba".


Usput, nisi mi dao ni jedan argument koji govori da nisam ja upravu. Na pitanja nisi ni odgovorio, jel ne mozes, znaci...

Neki ovdje samozvani alfisti se po nicemu ne razlikuju od drugih ne alfista, samo kao vole marku, ali konkterno nista, kada treba birati automobil, izaberu nesto drugo sto im vise odgovara, sto radi i svaki drugi ne alfist, ja ne vidim onda tu neku konkretnu razliku prema alfi. Pravi alfist bi trebao biti odan marki.

Trebali bi se vratiti njegovom velicanstvu, VW Passatu!! :)
Jer ovo je ipak njegova tema!!

Club Italia
17-08-2002, 00:27
pasat je veličanstvo samo po svojim gabaritima!!!

Girrari
17-08-2002, 00:40
Ja ti konstantno dajem argumente, ali ih ti oćito ne shvaćaš.
A oprosti, ja kada me netko neprovocirano nazove "jadnim alfistom" to shvaćam kao uvredu.
Nisam te napao, srao ni ništa, a ti ovako.
A kaj da ti ja velim. Onda si ti jadni VW-ist koji pod A vozi najjadniji auto iz ponude (k tome još stari), a pod B nema muda ni priznati da je VW ili bolje VAG-fan, već se fura na nekog ljubitelja automobila!
Kakav si ti jadni VW-ist kad ne iskeširaš 200 000 Dem za novog Phaetona i tako pomogneš omiljenoj tvornici!?

Ferrarist, kao i Alfist je ljubitelj te marke, a ne nužno i vlasnik!!! Utuvi si to u glavu i prestani stalno srati s nekakvim argumentima jer ih jedino ti nemaš!!!

INTCP
17-08-2002, 00:51
VR6 malo si se za××××, ne prodavaj priče. Ti si gledao 98 golfa VR6 pa kako kaže girrry imao si 15 godina majmunče maleno. Koga ti to ×××ך. Šta si s 15 kupio deltu? aogdovori na ovo faco s argumentima

INTCP
17-08-2002, 00:57
A jeste vidjeli statistiku nekog njemačkog slično adacu. Najpouzdaniji japanci, a najgori vw i to buba nova i golf na predzadnjem mjestu. gledale su se gledale žalbe kupaca, kako je ko zadovoljan autom i ostalim vezno uz njega.

VR6
17-08-2002, 01:18
Skocio si, a evo daj odgovore, ako mislis da ih imas, pokusaj i argumentirano.

1. "Da su i ostali takvi, alfa bi vec davno bankrotirala, jel bi oni kupovali druge automobile."

Znaci tacno, po tvome alfist ne mora imati nikakav kontakt s alfom, osim da je kao "voli".


2. "Ako je neko alfist, a kupuje neki drugi automobil koji nije Alfa, cim onda to pokazuje??"

Gdje je odgovor, pokazuje "ljubavlju", pa to se malo teze vidi, ja kada nekoga vidim u Fiatu, ne mogu znati da je on alfist, ili ti mozes...


3. "Uzeo je drugi automobil, a nije htjeo alfu, iz nekoga razloga?"

Tacno?? Uzima automobil, a ne alfu, zasto ne alfu ako vec moze?? Ne odgovara mu skroz, pa u cemu se onda sastoji ona "ljubav"??


Ako treba, ima jos... Pokusaj biti konkretan, bez pisanja odgovora od pola stranice, koji ne govori nista.


Girrari: "Kakav si ti jadni VW-ist"

VW-ist nisam, i nisam to nigdje ni rekao, to si samo ti napisao. Da sam VW-ist, to bi napisao u temi, koju marku preferirate ili tako nesto, ali nisam se tamo ni javljao, jel nemam najdraze marke. Kupujem automobile po onome koji mi se svidi, volim sve probati, pa...


INTCP: "VR6 malo si se za××××, ne prodavaj priče. Ti si gledao 98 golfa VR6 pa kako kaže girrry imao si 15 godina majmunče maleno. Koga ti to ×××ך. Šta si s 15 kupio deltu? aogdovori na ovo faco s argumentima"

Prvo, malo smanji komplimente, ni ja ih tebi ne dijelim. A zasto VR6, vozio sam se tada u VR6, mislim da je bio Syncro Bi-Turbo, i od tada sam poceo koristiti taj nick. Do danas se jos nisam u nicemu vozio sto je bolje islo od toga cuda. Kasnije sam, prije polaganja vozackog, gledao da si kupim neku zvijer, u izboru bili, Golf VR6, Lancia Delta Integrale 16V (ali mi je pobjegla), Lancia Delta HF 4WD, Lancia Thema 8.32 Ferrari, Renault GT Turbo. Delta HF 4WD mi je ispala najbolja solucija, nije bila preskupa, ima 4WD, i zato sam uzeo nju. Posto sam vec dosta koristio nick VR6, nisam htjeo onda da ga mijenjam, a jos i danas imam u planu neki VR6, pa...

Club Italia
17-08-2002, 02:18
vr6 ako znaš nekoga ko ima m3 e36 ili još bolje e 46 neka te provozi malo, pa da vidiš što je auto! ako je šofer dobar da vidiš koji je to gušt prolazit zavoje po boku!! uuu kad se sjetim toga...

Ja, Alenko
17-08-2002, 09:23
VR6, što bi mi bez tebe.

Ne ne mijenjam nikoga, samo mi se mišljenje podudara sa njima.
:smile07:

doc
18-08-2002, 10:48
I tako se konačno netko usudio objavit istinu u katastrofalnoj kvaliteti VW-ovih vozila koja se doslovce raspadaju nakon 30.000 km i 3 godine ekspoltacije. Zamislite tek da je na test došao onaj 1.8 T koji je po svemu na nivou turbo motora iz ranih 70-tih. VW može svoju dobru prodaju zahvaliti jedino zadrtosti i zatucanosti vlasnika takvih automobila koji u 95 % slucajeva nisu posjedovali ništa drugo osim VW-a.

>OSIJEK<
18-08-2002, 17:15
Neki dan sam vidjeo tipa u crnoj Hondi Civic,a na zadnjem kraju ispod branika je dao zavariti mali metalni nosac na kojem stoji Opelov znak koji se skoro vuce po zemlji.Time valjda zeli ponizavati vlasnike Opela. :)) :)) :))
Znam da ovo nema veze sa temom,ali sam to htjeo podjeliti sa vama. ;)

Calibra Zender
18-08-2002, 20:14
"Lega", u kojem si kvartu? :smile11:

Calibra Zender
18-08-2002, 20:14
"Lega", u kojem si kvartu? :smile11:

doc
18-08-2002, 20:18
Osijek, nesto slično sam ja vidio u Varaždinu na BMW-u serije 3 kockica. Tipa je vukao po podu na lancu znak od VW-a.

>OSIJEK<
18-08-2002, 21:32
Ja,lega sam ti u Donjem gradu.Zasto pitas? :smile11:

Calibra Zender
18-08-2002, 22:30
Studiram tamo. Živim na Sjenjaku već treću godinu.

Ja, Alenko
19-08-2002, 22:39
Što mislite kakav je tek golf IV, ipak je on klasu ispod od passata-brdo problema. Korito je valjda planina problema. :)) :)) :))

>OSIJEK<
19-08-2002, 22:53
Calibra,jesi li mozda Pravni fakultet? :smile10:

Calibra Zender
19-08-2002, 23:15
Ekonomija. Zašto?

>OSIJEK<
19-08-2002, 23:36
Jedan moj poznanik je iz Varazdina pa sam mislio da je on ti. :smile08:

_Stevo
19-08-2002, 23:38
mene nis ne smeta kod vw-a osim dizajna. pa malo dete im valjda crta aute!