PDA

Pogledaj cijelu verziju : ljetne ili zimske gume



trap
11-08-2002, 16:32
Dragi forumovci. Imam Michelin Alpin gume (zimske) relativno stare 4 god ali imaju još nešto profila. Mislim kupiti ljetne (nove) te ih staviti na kotače pred zimu. Vaše mišljenje.

hrv
01-09-2002, 17:09
Bolje nove ljetne nego 4 god, stare zimske. Osim toga Michelin nikad nije imao dobre zimske gume, a nisu mu ni ljetne bog zna što. Koliko koštaju malo daju

dragstar
28-09-2002, 21:42
Ovisi gdje zivis, ako si u unutrasnjosti ja bih ti ipak preporucio zimske gume za voznju po zimi!

cannon
29-09-2002, 18:53
"Relativno???", stare 4 godine. Tim gumama mjesto je jedino na Jakuševcu dečec bez obzira na profil. Ukoliko i nisu puno prešle gume je nužno zamijeniti svake treće godine, sve drugo je škrtanje i balkanski mentalitet. Logika, bolje novije ljetne nego starije zimske, za zimsko vrijeme je opet pila naopako. RJEŠENJE PROBLEMA: kupi bilo kakve nove zimske gume (sava eskimo), tj. nije nužno kupovati skupu šminku, pa nisi ti u timu ferarija da ti je to presudno. Ja sa novim ljetnim gumama ne mogu po snijegu ući u garažu koja je pod malim nagibom, a kamoli da se usudim na duži put sa njima. Imamo novaca za aute, a onda se javlja problem kako kupiti gume, ajme al smo jadni. Da ipak kupiš nove čizme za zimu, one su ti 500 kn.?? Guma glavu čuva - glupost?, svi smo mi M.Schumacher,a puna nas je crna kronika, MM(21)NN(19),SS(20),itd.itd.
Pozdrav iz brdskih krajeva. Usput imaš li djece ili si solo.?

cannon
29-09-2002, 19:03
ISPRAVAK KRIVOG NAVODA:
Gore navedene "Relativno" stare četverogodišnje zimske gume, nije nužno iskrcati na Jakuševcu ukoliko je vlasnik emocionalno vezan za njih (a čini se da je jer im tepa relativno). RJEŠENJE PROBLEMA: postaviti relativno stare gume u cvjetni vrt napuniti ih zemljom i humusom, a vrsta cvijeća ide po vlastitom odabiru. Poželjno je da prozor dnevnog boravka gleda na vrt kako bi vlasnik bio u svakodnevnom okularnom kontaktu sa njima do duboke starosti. "Relativno stare"-genijalna izreka, morati ću je zapisati da ne ishlapi.Neću više, i relativno ne želim polemiku.

trap
09-10-2002, 01:36
zahvaljujem na relativno korisnom i produhovljenom savjetu. Ocito su falile poneke zagrade, ali ovako je ispalo simpatičnije... Ja kupio ljetne , pa šta bude (blaga zima). Pozdrav.

dragstar
09-10-2002, 21:11
Ako imas SAT televiziju, na DSF (moras vladati njemackim jezikom) ovih dana se prikazuje Motorvision special o zimskim gumama, pogledaj.Ja sam ti vec savjetovao zimske, kada sam pogledao tu emisiju gdje je lijepo prakticno pokazano sta vrijede zimske, a sta ljetnje gume, sta je kod 4wd pogona, a sta kod prednjeg ili zadnjeg, sta se desava kad se stave zimske samo na pogonske, sta po snijegu, sta po suvom itd., sad sam 100 % siguran da su samo zimske prava stvar, pa makar to bile i najjeftinije Savine ili Barum!!!!!! :smile10: :smile10:

Dylan
30-10-2002, 00:52
Ma naravno, za zimu samo zimske. Fantastično je razmišljanje da je za automobil koji košta nekoliko desetaka tisuća eura skupo investirati petsto eura za dobre gume. Gume su jedini dio automobila koji te vežu sa cestom. Štediti na sigurnosti, svojoj, svoje djece?... ajde još žene, ×××ך ženu.