PDA

Pogledaj cijelu verziju : volan na Puntu



Mala
07-08-2002, 12:05
Mi se okreće nekako labavije i lakše nego što je to prije bio slučaj.Znate li o čemu se radi treba li posjetiti servis'dali je opasno.

mc
07-08-2002, 12:25
Bok Mala,
Postoji par mogucnosti:
1. ili si pretjerala u teretani,
2. ili si previse napumpala gume,
3. ili ti je proradio servo za koji nisi ni znala da ga imas,
4. ili ti nesto ne stima na autu.
Ako zanemaris tocke 1 i 3 koje su, ne bi vjerovala, sasvim neozbiljne, ostaje ti da provjeris tlak u gumama. Ako se ne radi o tome, ja bi na tvom mjestu zamolio nekoga tko se razumije u auto-mehaniku da pregleda auto, jer se s takvim stvarima nije za saliti. ;)

Girrari
07-08-2002, 12:37
Ako imaš Punto sa servo-upravljačem, tada imaš servo sa dvije faze rada tzv. "dualdrive". Na konzoli lijevo od grijača zadnjeg stakla imaš gumb na kojem piše "city". Kada ga pritisneš u lijevom kutu kontrolne ploče (lijevo dolje od turncelera) pali se znak "city" (ili mali volanček, ne znam točno). Tada servo, nakon nekog vremena, počne raditi puno jače, a volan se ponaša skoro kao brodsko kormilo. Ponovnim pritiskom na tipku gasi se pojačani režim rada i volan se nakon par okreta vrača u normalu. Također, pojačani režim rada prestaje nakon što brzina prijeđe 70 km/h.
Naravski, sve to vrijedi samo ako imaš novog Punta.
Vjerojatno si slučajno stisnula gumb.
Ako tome nije slučaj, odi što prije u servis!

Majstor "Macola"
07-08-2002, 12:53
Kaži srećo gdje da dodjem da popravim sve kvarove...
;)


Ima da se vrti na sve strane

mytbyte
07-08-2002, 13:32
Girrari,

hehehehe, ima samo jedan odgovor za takve: RTFM (read the ××××ing manual).
Doduše, kakvi su prijevodi domaćih uputstava, ne bi me čudilo da za city prekidač piše objašnjenje koje s njegovom stvarnom funkcijom nema nikakve veze, ko što kod mene u manualu piše da "...dodam više plina..." :-)))