PDA

Pogledaj cijelu verziju : hr auto novinari



rale
06-08-2002, 05:50
vec sam pocinjao slicnu temu,ali ovo me privuklo da opet to napravim

nadam se da je stamparska greska,inace....


danasnji vecernji,auto prilog(sa neta):

Turbodizelski agregat iz 2171 kubičnog centimetra razvija 125 konjskih snaga. Dovoljno da Vectru do stotke potjera za samo sedam sekundi, dok joj maksimalna...

Ja, Alenko
06-08-2002, 08:31
Ma fučkaš ti te novinare, to su sve subjektivni dojmovi. Te plastika je kvalitetna, te držanje ceste najbolje u klasi, te dobro drži korak sa skupljim limuzinama, sve super a da progovore realno vjerojatno im nitko ništa nebi dao na testiranje. Kako novinar može biti realan kad isti auto u Listu 'Auto' troši i preko 22 litre, a u auto blicu-ritobrisu najviše 15.
Pa kako ??? Riječ je o njemačkim kolima.
I opet je na testu jedna škoda bolje prošla nego opel omega ?!?! Nisu realni i objektivni.
Zadnje što se sjećam u auto klubu je usporedba koji auto koliko košta kada se nakrca svom opremom. Toyota pobjeđuje jer nema šiber ni u doplati.
A upravo je Stilo to pokopalo, onaj svemirski el. šiber preko cijelog krova koji košta 1500 eura. Pa moglo je i bez njega, ostala oprema je potpuno identična. Gdje je onda realnost, pogotovo kada na kraju testa piše pamet u glavu. :smile07:

594 krešo ah
06-08-2002, 08:40
ljudi ! zašto bi neki novinar pisao loše o nekom autu.taj novinar nema ništa od toga. profitira samo ako o automobilu napiše sva najbolje i jedva uputi neku nebitnu kritiku, npr.pepeljara je trebala biti 10 cm bliže ruci vozača ili nešto slično. živimo u zemlji u kojoj svatko svakog podmićuje, uvlači se u guzicu, zapravo kako vjetar piri tako se i namjesti.na kraju opet obični ljudi izvuku deblji kraj, tj. kupci automobila. bože čuvaj hrvatsku da oni mogu i dalje rasturati. :smile09:

rale unlog
06-08-2002, 10:30
ono sam stavio tu jer je napisano da vectra dizel ubrzava za 7s(!!!) do 100

inace se slazem da je kod nas to jos jadno

novine nisu dovoljno jake i da bi se ulizale i dalje dobijale auta na test(a i privatno koristenje)moraju pisati sve najbolje

davno je neki tip u auto klubu popljuvao leganzu i onda je bilo protestnih pisama iz deawoa,kao,kak mozete tako pisati o nasem autu?....

znaci,ak ti damo auto na test,moras pisati dobro o autu

seyzmo
06-08-2002, 10:49
Zato fino citajte, slusajte i gledajte strane auto-medije. Oni TESTIRAJU automobile.
Ovo sto se kod nas radi je katastrofa. I samo me zivcira (kao sto pretpostavljam i vas)

doctor
06-08-2002, 20:17
ma nisu ni strani realni, pogotovo ne oni koji imaju svoju auto industriju. Ali sigurno naj nerealniji su njemački novinari. Njima je jos od Hitlera ostalo u glavi da su oni "viša" rasa. Treba svatko probat auto, pa koji mu pase nek kupi, a ne citat necija osobona misljenja. Bilo bi dobro kad bi barem tehničke osobine točno napisali.

Serbia GTi
06-08-2002, 21:37
Novinaru mozes dati koju stotinicu € i nahvalice ti bilo koji auto, kao da je ostvarenje svacijih zelja.
To ti je najisplativiji advertising i PR!
Naivni citaoci (a kakvi bi, uostalom, mogli biti citaoci balkanskih auto-××××××) slepo veruju procitanom.

Resenje : besomucno surfovanje u potrazi za istinom! ;)

seyzmo
07-08-2002, 15:24
ne ne ne ne ne
nego fino.. biras izmedju fiata, citroena, vw-a i sta ja znam.... renaulta.
U jednoj noci fino par cigli i jedan po jedan salon , jedno po jedno staklo i jedan po jedan auto na test-voznju po gradu. Sta ce tebi Sebalj ili Musnjak govoriti sto valja ?

SJEDI DECKO I PROBAJ. to je testiranje. tu nema ×××××× "buka podvozja" ili plastika ovakva, onakva, zavrsna obrada..... bla, bla, sjedi i vozi , to je najbolji test

A i jeftinije je od svih tih novina, koliko moze kostati 5 cigli ?? :))

Musnjak
07-08-2002, 19:10
Auto blic je najkvalitetniji casopis za auta u Hrvatskoj.

Francuz
07-08-2002, 19:27
Bio jednom jedan auto časopis u Hrvatskoj...Zvao se AutoAuto,nije bio oslobođen plaćanja poreza,ali mu je svaki broj bio na enciklopedijskoj razini.Uređivao ga je Goran Dijaković,prijašnji sukomentator prijenosa F1.U njemu pisali I.Sertić,M.Jović,B.Tomurad etc...Ali jedan od novinara mi je ostao u jakoj uspomeni po stupnju educiranosti za materiju i vrlo osobnim zapažanjima-zvao se(i još uvijek se zove)Siniša Tkalčević.Sada radi za Auto blic,valjda najbeskrvniju auto-novinu u Hrvatskoj,gdje se utopio u moru bezličja.Siniša,ima li šanse da počneš pisati opet onako osobene tekstove?Pa nije valjda baš sve u lovi?Rečenični sklopovi,nepotpisivanje tekstova,favoriziranje njemačkih auta do besvijesti-sve je za bljuvanje.No,ta se novina prodaje...Tragedija mediokritetstva.

Ja, Alenko
08-08-2002, 10:24
Seyzmo, to je istina da sam treba probati, ali ako voziš nešto novo i onda sjedneš u nešto 'lošije' tebi je to kramp a nekom drugome, tko je do jučer vozio yugo njemu je i kia lađa.
Tako sam ja recimo bio na probi za Stilo i kada se pri povratku probao od prijatelja golf korito Iv imao sam osječaj da se vozim u golfu II.
S goreg na dobro se odmah privikneš, a sa dobro na loše nikad.

Vidim da raste broj ljudi koji sve više "vole" autoblic ritobris" to mi je drago čuti, ipak ono švabo je švabo izumire zajedno sa tim meni nikad prihvaćenim mentalitetom. ××××ga činjenica je da samo onaj koji vozi korito može sam sebe naći u tim novinama kada korito Iv pobjeđuje ne samo Stilo nego i Corollu i Hondu i Peugeot, sve noviji ljepši, kvalitetniji auti koje cijela europa kupuje, gdje taj Mušnjak živi ?
Pa to ni djeca ne puše više. Samozatajan izgled, daj molim te crkni.
Sada se treba okrenuti Renaultu pošto ih je najviše pa nek njima guzice liže.
Ali čujem da je prekasno za to, da auto online vodi Reno.... :smile07:

lepi
08-08-2002, 18:29
sta kazete na test passata polovnoga u novom blicu,dosta su ga popljuvali,nije vise ni vw sta je bio

mytbyte
08-08-2002, 19:29
Joj, pa ak niste shvatili da je većina tekstova (pa i onaj o rabljenom passatu) u Autoblicu zapravo prijevod tekstova iz njemačkog Autobilda, onda stvarno...Autoblic je hrvatsko izdanje Autobilda, i samo su neki isključivo Hrvatima zanimljivi tekstovi iz pera Autoblicovih novinara, većinu testova i usporednih testova su obavljali njemački "kolege" što se može zaključiti po (moramo to priznati) prilično ironičnom, ponekad zajebantskom stilu pisanja koji možda i ne bi tako zvučao kada prijevod ne bi bio skoro doslovno prenošenje njemačke gramatike tipa "Stiže VW polo za xxx sec do stotke..."). A mora se priznati da švabe iz Autobilda baš i nisu milostivi prema vlastitoj autoindustriji, pogotovo prema golfu (valjda su i sami ljuti što se kaska za francuzima i japancima u kompaktnoj klasi)...

Ja, Alenko
08-08-2002, 20:50
I šta kažu za svetu kravu passat, jeli to stari ili novi model na testu? :smile07:

lepi
08-08-2002, 22:28
98god 115ks tdi automatic kazu da malo razocarava,da nije to vise ni sjena onome starome passatu,a mjenjac automatik da je nesto najgore kad pocne zajebavat,diskovi se trose ko grafit,.... sve u svemu nista posebno od auta, e da pazi ovo ima cak pocincanu karoseriju,dok drugi modeli ranijih god nisu imali, a fiat tipo je 88g imao pocincanu karoseriju,bmw e36 cak nije imao,zamisli sramote,ogrebes auto od 80 000dm a ono se temeljna vidi ispod,skrti njemci

Capri
08-08-2002, 23:31
s obzirom da sve navedene hrvatske auto revije u većini slučajeva lažu tj. favoriziraju određene auto industrije , najbolje je rješenje samo gledat slike, bar ja tako radim i ne zamaram se čitanjem laži i favoriziranjem usranog vw, škode ili audia :)) :)) :))

Ja, Alenko
09-08-2002, 09:43
Lepi, pa nije moguće...
DOŠLO JE MOJIH PET MINUTA....
Ali to je nevjerojatno, švabi sami sebe satrli, njihova krava više ne daje mlijeka, pa kako, ???? Njemačka kola ???
Focwagen, pa nemoguće , pa šta ???
Haha.
Ovaj broj ću još kupiti kada me netko pita za passat da pokažem kako je prošao četri godine star švabo na testu.
Čudno, još ne vjerujem....hehehe. :)) :) :))

opel fan
15-11-2003, 23:55
ti iz auto bilda stcarno nisu normalni.u svakom testu di se neko uspoređuje sa vw-om pobijedi vw.sjecan se testa od prije par godina,koji je preveden u auto blicu,di je passat pobijedio audu A4,bmw 3 i mercedesa C.nije mi jasno kako mogu passat uspoređivat sa meckom i bembarom ?