PDA

Pogledaj cijelu verziju : uredan auto



594krešoah
05-08-2002, 18:40
dali vam je čist auto u unutrašnjosti.usisavate li tepih i sjedala barem jednom mjesečno, perete li auto i polirate, dali imate spray za kokpit, dozvaljavate li zapaljenu cigaretu u autu... ;)

Serbia GTi
05-08-2002, 18:55
Sta jednom mesecno?
Jednom nedeljno sve to!
A cigare - ofcourse, naravno!

594krešo ah
05-08-2002, 19:39
u redu, ali zbog cigareta si pokvario svoju pedantnost prema čistoći automobila. :smile08:

Capri
06-08-2002, 00:32
ma naravno....

mc
06-08-2002, 09:26
U zadnjih mjesec-dva ovo je vrlo bolna tema za mene i moj auto. Inace volim kada je sve uredno i cisto, koristim cockpit spray Nigrin od jabuke (uz razna druga sredstva za ciscenje), cigarete su zabranjene... ali u zadnje vrijeme nikako da uhvatim vremena za auto-higijenu. Tako na tepisima imam pjescanik, mrvica ima za nahraniti jato vrabaca, a i prasine se vec skupilo... Cvrsto obecajem da cu poraditi na tome a.s.a.p..

Extreme
06-08-2002, 10:48
Posjedujem Clio Janicu koji (nažalost) ima siceve u svijetlo zelenoj boji. Već sam ga iz salona dobio s mrljama, a naravno broj im se samo povečava. Pokkušao sam ih očistiti s Sonax-ovom tekučinom za čišćenje, no samo su nastale još veće mrlje od sušenja. Zna li tko najbolji način za očistiti svijetla sjedala :smile11:
Thanks!

seyzmo
06-08-2002, 10:51
"uredan auto je produkt bolesnog uma" :))

samo citiram naljepnicu....

mytbyte
06-08-2002, 12:26
Koliko vas koristi one cockpit sprejeve od kojih armatura izgleda ko da je premazana uljem za sunčanje? Da li vam se to sviđa ili ste prisiljeni koristiti je jer nema drugo? Meni je to nešto najodvratnije...Kaj se događa ak' auto ima gumiranu armaturu???
Eto male ankete :-)

Ludi Konj
06-08-2002, 12:38
Ja vam temeeee....××××te Esmeralda

:smile11:

gti
06-08-2002, 16:48
ne znam kak je stanje kod vas, ali meni je istinski gušt kad sam operem auto, svog ga ispoliram, posaugam, namažem gume glicerinom, stavim mirišljavi borić ili ambipur, i zastanem nakon svega toga i velim sam sebi - u ××××te kak sam ga dobro opro i popijem pivicu. :)) :)) :))

594 krešo ah
06-08-2002, 18:32
jednom tjedno usisavam prašinu na sjedalima i tepihu na podu, perem gumene podmetače, brišem kokpit od prašine i ponekad stavim spray za kokpikt. nakon četiri i pol godine moj saxo izgleda u putničkom prostoru kao nov. izvana je nešto drugo. ne perem ga često jer mi je auto vani.jednom mjesečno je dovoljno i nije za preporuku prati često auto zbog laka.od pretjeranog pranja se može oštetiti. :smile06:

OVISNIK O ČISTOM
06-08-2002, 19:48
Svake subote poliranje kopkita,pranje,usisavanje,ćišćenje felgi ,plastike itd... :smile07:

Capri
07-08-2002, 00:33
seyzmo slažem se s naljepnicom..... :)) :)) :)) :))

307
07-08-2002, 08:29
Koji su po vama najbolji proizvodi za održavanje cijelog auta? Proizvođač i naziv proizvoda? Jel istina da većina tekućina za pranje stakla nagrizaju plastiku, a pogotovo INA-in? I da li netko zna gdje ima za kupit kompletna paleta SONAX-ovih proizvoda ali u Čakovcu ili Varaždinu plus okolica? :smile11:

seyzmo
07-08-2002, 15:17
AC Spoljaric.
Iako mislim da je pranje i ciscenje pametno....svi moji auti su katastroficno prljavi.
Svaki mjesec kad posjetim par prijatelja i njihovu praonicu.. ljudi se krizaju.

majstor pijeska
07-08-2002, 15:23
××××ga to kod mene nema svrhe ,opereš auto ,drugi dan je već sav blatan i pun svakog ××××××.

Ercegovac
08-08-2002, 01:47
Meni je nazalost preslo u naviku ne cistit auto po 4-5 mjeseci pa onda, kada vise ne vidim gumene podloske od sloja blata krenem u akciju sa lopatom. Dobra strana toga je sto je auto neprepoznatljiv nakon ciscenja. Imas osjecaj ko da je 5 godina noviji onak odjednom. ××××ga, lijen sam.

Capri
09-08-2002, 00:56
×××× ga ercegovče, činimi se da smo mi vozači mercedesa jako ljeni po tom pitanju..... :)) :)) :))

Nexx
18-03-2003, 16:53
Pa, došlo nam je proljeće i sunce i vrijeme je za praone, usisavanja, cockpit sprejeve,...

Koja praona je u ZG dobra, a od koje valja bježat' i zašto?

GTD
18-03-2003, 18:22
sad kad sam kupijo novi auto golf3 tdi rijesio sam da ga redovno cistim a dok sam imao golf2 onda sam ga malo sapustijo

jumbo
18-03-2003, 18:30
siromasni ercegovac za razliku od bogatog sam pere svoj mercedes :))
hehe
no ja sam svoj opro silom prilika i sad nakon 2 tjedna i dalje se cudim kak je tak cist...tolko o tome kak je bio zmazan...al dobro sva ta prasina ga je mozda dodatno zastitila od hrđe heheh

Fabia SDI Elegance.
18-03-2003, 18:35
Ja imam sve od pribora za pranje, poljiranje, sprej za kokpit, kante za vodu i autousisivac.
Ja oba 2 auta perem svakih 4 dana.To mi ide kalendarom, iako nije prlava, ja cistim a usisivacem, ma svaki put sto ih vozim,tj svaki dan ih cistim unutra usisivacem.Ma ne mogu da jedem kad su mi Fabije neciste unutra!!!

Fabia SDI Elegance.
18-03-2003, 18:44
Ja imam para da perem auto u servisu ali je ga perem. Znam kad sam skinuo kotace jedan po jedan i sam cistio samponom za kola tamo unutra gdje se stave kotaci i unutra blatobrane i sve to. Ne dam niko da mi pere auto i tacka. Volim auto kao da imam zenu,jer, poceo sam da vozim od kad sam imao 11 godina, tada na stari ali dobri Fiat 1300 de Luxe. Kupio sam kompressor za pranje i sam kuci to radim.
Neki ih ostave zaprljana, vidite sliku:
http://www.autoblic.revije.hr/materijali/ablsad87/20.jpg

Dr. Strangelove
19-03-2003, 15:01
Ček stani malo... za turbodizla mi je jasno da se to neko zajebava... ali ovaj Fabia... nemrem se odlučit... taman je na granici komedije i tragedije... "..skidam kotače jedan po jedan i perem iznutra..." :)) :)) :)) ..vrhunska higijena.. nema šta... strašno...