PDA

Pogledaj cijelu verziju : Pričuvni dijelovi (ili ti ga rezevni), jutarnji u utorak



Dalibor
01-08-2002, 08:45
Ljudi, jeste li gledali istrazivanje jutarnjeg (prekjucer u utorak) glede pricuvnih dijelova; Po njihovim istrazivanjima njemacki dijelovi su najskuplji, dok su talijanski i francuski medju najjeftinijim. Japanci su skuplji pd franc. i tala ali jeftiniji od njemaca. Jos jedna tabu teme (meni nije tabu jer sam se na svom iskustvu osvjedocio) pada u vodu!
Vase misljenje?

Jo
01-08-2002, 10:42
Istina je da su njemci skuplji,ali trebalo bi vidjeti puno vise razlicitih djelova jer cijene jako osciliraju.Nekome su skuplja svitla,a nekome limarija itd...

Seatibiza
02-08-2002, 09:38
Imam malo srece pa mogu cesce mjenjati aute pa sam tako vozio i Fiata i Peugeota i Citroena i VW i sada Seatai mogu Vam reci da dijelovi su svima podjednako skupi samo sto je fama da su za talijane i njemce jeftiniji a to je zato jer se za doticne mogu kupiti jeftine talijanske replike koje i nisu bas kvalitetne ........... origigi dijelovi za fiata su jednako tako skupi kao i francuski i Njemacki time da su origigi francuski djelovi jako kvalitetni tako da cijena na kraju i nije previsoka

Dalibor
02-08-2002, 09:38
Pa naravno, a opet nije uzeto ono najvažnije u obzir-koliko se koji dijelovi kvare i na kojim autima:
npr. dio za japanca može biti skuplji za 50% od nekog drugog ali se uštedi na tome što on 3 puta duže traje nego na drugom autu-mada prva klasa europljana (Opel, Ford, VW, Renaul, PSA) su u 10% kvalitete (ili sam u krivu?).

Seatibiza
02-08-2002, 11:20
Jednom sam mjenjao Homokineticki zglob na Passatu i majstor me pitao koji Kineticki ocu za 270 kn, za 380 kn ili za 620 kn .......... i sad kako mozemo tu pricati o cijenama dijelova kada ce neki od vas uzeti onaj za 270 kuna i nakon 15000 kilometara ce reci ×××× ti njemcki djelovi stvarno nis ne valjaju.... treba uzeti onaj za 620 kn i voziti 70000 km... i sve je OK .... ili mozda onaj za 270 kn izdrzi 40000 pa ti ostane jos za jednog i jos 100 kn tringlta