PDA

Pogledaj cijelu verziju : citroen c 3,isplati li se?



Mamito
30-07-2002, 08:35
dali se isplati kupiti.Kakva su vaša iskustva sa Citroen vozilima.Znam da su se oni stari citroeni dosta kvarili.Međutim kakve su ove nove generacije Saxo,xsara.C3 je prekrasan auto još me zanima kvaliteta iz prve ruke i održavanje.

Extreme
30-07-2002, 11:04
Svaki novi auto je dovoljno kvalitetan da se bezbrižno i udobno možeš voziti još niz godina, a kojega ćeš izabrati ovisi samo o tvojim prioritetima.
Što se tiće Citroena moj frend ima Xsaru 1.4x i s autom je jako zadovoljan. Jest da ide za k**** ali troši malo, završna obrada je O.K., a nije imao ni nikakvih problema ( dok ju nije okrenuo na krov, onda je skoro bankrotirao od cijene rezervnih dijelova ).
C3 je dobar autić za te novce. Jedino mi se ne sviđa previše plastike u unutrašnjosti i prevrelika visina auta, no to je danas svijetski trend :)

Jo
30-07-2002, 11:33
Imam Saxo 1.1Xi. Dobar je i malo trosi. Nije za jurnjavu. Sjedio sam u C3. Za vozaca ima puno mjesta, ali iza njega malo(ja sam 190cm). Ostalo je u redu. :smile07:

594krešoah
30-07-2002, 12:04
imam saxo 1.4 star 4 godine i 3 mjeseca.sve je ok. prešao sam 103000 km bez problema.moja zamjerka je bučan ovjes. :smile06:

Bond
30-07-2002, 12:11
Na svom C3 1.4 SX do sada sam prešao 4000 km i mogo o njuemu kazati sve najbolje. Istina je, da je plastika armature tvrda, ali dali sediš na armaturi kad voziš? Na pogled ništa joj ne fali. Avto je veoma tih i kod večih brzina uz potrošnju 5.8-6.5 l/100. Super kola! Što se tiče održavanja servis ima na 30000 km in 2 g., tako da to nije nikakav problem. c:\c3.jpg

me
30-07-2002, 20:32
moja teta ima xsaru i nije bas zadovoljna. moja cura sada kupuje auto i bas smo gledali, za tu cijenu se najvise isplati yaris

594krešoah
31-07-2002, 07:12
c3 ima najbolju zvučnu izolaciju u klasi, sjedala su lošija od konkurencije, meni se ne sviđa visok položaj sjedenja. :smile08:

seyzmo
31-07-2002, 07:30
pa jasno je da dizajn prodaje automobil... ali za moj ukus ima puuuuuuuuno premalo mjesta. klaustrofobicno.

Fresh
31-07-2002, 11:37
Moram priznati da sam i ja očekivao puno više od tog auta. Na slikama mi je izgledao super, dok nisam sjeo u njega. Za onolike vanjske dimenzije unutra je premali, kontrolna ploča mi je totalno nedefinirana, a gepek, da bi ga cijelog iskoristio moraš maknuti tri ili ćetri plastične ploće, i gdje onda njih staviti?

seyzmo
03-08-2002, 20:56
e je*iga.
ali se prodaje.
uzas

Bubica
04-08-2002, 20:18
već sada KULTNI AUTO:URL=null:web stranica:/URL:http://

ki
08-08-2002, 20:28
Me, molim te objasni s čime to tvoja teta nije zadovoljna na xsari?

mytbyte
08-08-2002, 21:03
Moja priča s C3:

Godinu dana sam se palio na to da ću ga kupiti čim izađe i to najopremljeniju verziju sa staklenim krovom...sve je na slikama izgledalo super...i dizajn, i digitalni instrumenti, kokpit se činio da je od kvalitetnijih materijala...

A onda sam ga vidio na ZG Auto show-u...i dolazio sam dva puta da ga u potpunosti istražim...i zaključio sam da od svega onoga što sam gledao i skidao s neta nije ostalo skoro ništa...u to vrijeme sam imao Matiza i moram priznati da je C3 zapravo upravo to - Matiz po nenormalno visokoj cijeni...plastika je čak nešto lošija, spojevi su bili dosta loši (čak sam se nedavno odlučio na test vožnju i bogami su neki dijelovi armature otpadali), straga mjesta za noge MANJE nego u Matizu i to uračunavajući i udubljenja u naslonu prednjih siceva što Matiz nema, gepek je dosta veći ali ne toliko da bi bilo presudno, čak je i prednja armatura dizajnerski dosta slična Matizovoj.

Onda sam izračunao koliko bi došao potpuno opremljeni C3 sa 110 KS (klima etc.) i zaključio da nova Toyota Corolla (marka koja mi uz Citroen najviše šmeka) košta tek par tisuća € više identično opremljena,a polovica je ionako išla na kredit pa se razlika toliko i ne osjeti u ratama...i sada se vozim u pravom autu...

Ovo ne znači da C3 nije dobro vozilo i kad bih morao birati uzeo bih radije njega nego Pola, Punta, nedajbože Corsu itd...za onoga tko ima novaca samo za jeftinije varijante C3 nema problema niti dileme, ja sam htio najnabrijaniju varijantu i zaključio da to ipak nije to...vjerojatno bi netko s mnogo novca tko ima neki veliki auto kupio najopremljeniji C3 za po gradu, ali onaj kome treba samo jedan auto u životu a želi opremljenost, bolje je da se malo rastegne i uzme klasu više...