PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ajde malo i ja...



oKRamxII
23-11-2009, 20:56
Ukratko, obi?no bi se sa raznim problemima vlastitom improvizacijom, googlanjem ili sl. znao rješiti no ovdje mi ne ide, pa reko vrijeme da i ja ovdje nešto postam...

Mati?na : P5W DH Deluxe Asus
Proc : Intel Core 2 Duo E6700

Ukratko, problem je sljede?i, prije tjedan-dva kad sam upalio komp prije samog bootanja piše mi ime procesora i sve to, kad ono ispod toga :

Speed 1.60 ghz

I ništa pogledam ja preko par softwarea, tamo mi pokazivalo još nižu brzinu (1.0-1.3), i prije svega osjeti se u radu gdje npr. reprodukcija HD filma je sada nemogu?a bez brejkanja i zastajkivanja (što je prije bez problema išlo)...

Ako sam koji relevantan podatak zaboravio re?i isprika unaprijed, samo pitajte...

Uglavnom cilj svega mislim da je jasan - povratak na normalnu brzinu...

Kora
27-11-2009, 01:00
Pa prvo je mogu?e da je množitelj u BIOS-u smanjen. A ovo što je još manja frekvencija rada ti je verzija cool'n'quiet, frekvencija se spušta kad nema potrebe da radi full. Jedino što se ponekad spušta i kad ima potrebe, npr. gledanje filmova kao što si spomenuo. Uzmeš cpu-z za o?itanje karakteristka procesora (i frekvencije) i pokreneš nešto što ?e opteretiti proc da ga "digne" na radnu frekvenciju. Onda ?eš vidjet na koliko radi, al to opet može bit ograni?eno BIOS-om.

oKRamxII
27-11-2009, 17:01
Ve? sam to i radio sa CPU-Z-om te je i dalje bilo 1.60 ghz, negdje sam i ?itao da je problem sa C1E-om i EIST-om no to mi je disablano, pa sam poslije još vidio da možda Hyperpath pa sam i to disablao no ništa se ne mjenja, 1.60 stoji...

Kora
01-12-2009, 23:09
Then I'm all out of bubble gum.

amd freak
03-12-2009, 11:03
Ili C1 ili Eist ili sjeban množitelj. Drugo nemre ni bit :=)

Ajd ti lijepo resetaj bios, i odmah mu disejblaj gore navedeno a fsb ostavi na default (ram postavi na default).

oKRamxII
03-12-2009, 20:19
Then I'm all out of bubble gum.

I ti si mi neki novinar :)

@amd_freak

Sutra budem probao...

oKRamxII
05-12-2009, 14:30
Jesam, ništa :(

imported_Tox!c
07-12-2009, 10:41
Jesam, ništa :(

ne "load setup defaults" nego na maticnoj, jumperom, reset cmos?

oKRamxII
09-12-2009, 13:56
Znam na što je ciljao, i napravio sam upravo to no nije pomoglo...

Sva sre?a da sam rješio problem ipak xD

Ali hvala na postovima u svakom slu?aju :)

imported_Tox!c
10-12-2009, 10:58
Znam na što je ciljao, i napravio sam upravo to no nije pomoglo...

Sva sreća da sam rješio problem ipak xD

Ali hvala na postovima u svakom slučaju :)

pa reci sad, u čemu je bio problem? :)

oKRamxII
10-12-2009, 18:34
Ma sram me bilo re? al ajd kad si ve? pitao =D

Ma primjetio sam da sam u BIOS-u one postavke za temperaturu stavio IGNORED, i tek sam se tjedan dana kasnije sjetio da pogledam temperaturu, i normalno, na "rubu" je bilo, još sam pogledao i sa AI Boosterom a iako su ovi toolovi disablani o?ito je smanjio frekvenciju kako bi procesor mogao raditi... Malo ?u to sad više kontrolirati za ubudu?e...

Ništa, malo ?iš?enje ventilatora, podmazivanje (najviše sam se namu?io sa skidanjem ventilatora xD)... Temperatura se vratila na standard pa tako i brzina...

Al sad me mu?i kad idem dignuti sa 2.66 na 2.80 recimo, javlja mi blue screen kod XP-a i grešku kod 7ice ali time ?u se igrati preko zimskih praznika... bitno da smo na defualtu...

Kora
13-12-2009, 21:36
Ajd, bitno da si riješio. Logi?no da je skidao clock ako je bilo prevru?e, samo se trebalo toga sjetiti :)

BTW, nisam se ja nikad osje?ao novinarem, ja sam samo vrtio testove i ?a?kao po stvarima i onda pisao o tome :P

oKRamxII
14-12-2009, 20:49
Ajd, bitno da si riješio. Logi?no da je skidao clock ako je bilo prevru?e, samo se trebalo toga sjetiti :)

BTW, nisam se ja nikad osje?ao novinarem, ja sam samo vrtio testove i ?a?kao po stvarima i onda pisao o tome :P

Ako je tako, onda u redu :D