PDA

Pogledaj cijelu verziju : Piratski Windows 7 ve? duže vrijeme raspoloživ u Kini



IgGy
26-10-2009, 11:52
Piratstvo je odgovorno za propast mnogih tvrtki u ICT industriji, a vlade mnogih zemalja uvele su rigorozne zakone ne bi li riješili taj goru?i problem. No u Kini je primjerice bez problema mogu?e do?i do piratskog softvera - u trgovini tehni?kom robom.

Japanska je TV postaja Fuji odradila prilog o stupnju piratstva u Kini, a kako bi ilustrirali koliko je piratstvo tamo razvijeno, novinarka je u trgovini tehni?ke robe uspjela do?i do piratskih kopija Microsoftovog operativnog sustava Windows 7. Da stvar bude bolja, neke su piratske kopije i bile prili?no atraktivno upakirane.

Pogledajte video: http://www.vidilab.com/vijesti/vise.php?id=13148

oKRamxII
27-10-2009, 22:05
Moram biti iskren i nemogu kritizirati piratstvo (nevezano uz ovaj primjer), a vjerujem da i ve?ina ovdje tako... jer mi koristiti u pozitivnom smislu...

Mali offtopic, vidim da Francuska sa raznoraznim zakonima pokušava nekakv red uspostaviti, vidjet ?emo kako ?e to funkcionirati...

amd freak
28-10-2009, 09:51
Od kada postoji write label za pisanje po cd-ima i dvd-ima sve može biti original : )))

Dodajmo još tome kako instalacijski cd-ovi ne zahtjevaju crackove pošto se tokom instalacije ne provjerava da li je cd original, eto ti savršene kopije (OS).

A di su još ve? aktivirane verzije sa nikad lakšim windows update-om :)

Malo zapakiraš i eto biznisa.


Meni osobno je malo glupo da se u razvijenijim zemljama koje imaju mjesecna primanja prosjecne osobe puno viša nego npr mi u HR ne mogu ili ne žele dati za OS. Kladim se da takav trošak ne mogu ni osjetiti, a takav cd im može trajati minimalno 2 godine.

Kod nas je pak problem cijena koja se ljudima nikako ne svida. Uzmimo u obzir da je najniza placa ispod 2500kn a srednje vrijedan windows 7 iznosi oko 1500kn ko ajmo rec "pametan" ide uzimat ovakav komad racunalne tehnike na kredit za tako niska mjesecna primanja?

IgGy
28-10-2009, 11:48
Kod nas je pak problem cijena koja se ljudima nikako ne svida. Uzmimo u obzir da je najniza placa ispod 2500kn a srednje vrijedan windows 7 iznosi oko 1500kn ko ajmo rec "pametan" ide uzimat ovakav komad racunalne tehnike na kredit za tako niska mjesecna primanja?

Nedavno je bilo istraživanje da smo zapravo najbolje pla?eni u regiji, stoga "visoka" cijena softvera kod nas je vrlo diskutabilna tema. Naš problem jest taj da uglavnom živimo iznad svojih mogu?nosti, tako da ?e i taj koji zara?uje manje od 2500 kn nekako uspjeti do?i do Windowsa 7, ra?unala, pa ?ak i auta - kreditom.

Još jedan veliki problem jest i piratstvo koje je u Hr na vrlo visokom stupnju, pogotovo otkako je broadband internet široko dostupan svima. Upravo zbog jednostavnosti pristupa piratskom softveru, rijetki doista cijene originalan softver, a mijenjati percepciju kod ljudi i u kona?nici ih preodgojiti je jako težak zadatak...

amd freak
28-10-2009, 18:30
Ne znam kakve ti to informacije imaš, ali ja imam kolege koji kazu da je u Americi tj u toj regiji u kojoj zive oni njihova prosjecna placa preko 10k kuna.

Racunaj da je kod nas oko 5000-6000kn, a da kod njih sedmica dode oko 1200kn dok kod nas ista dode 1500kn neznam ko tu koga :)

Ja sam uzeo minimalac samo za primjer ;)


A kaj se tice broadbanda to je pak tema za sebe...naš dsl je daleko od onih u njemackoj/sloveniji a da ne govorim o Americi.

IgGy
28-10-2009, 23:57
Može Amer imati prosje?nu pla?u 10k kuna, no kod njih su basnoslovne cijene stanovanja, studiranja, zdravstvenog osiguranja, zdrave prehrane itd. Stoga, vrlo je naivno uspore?ivati naš životni standard s njihovim koji je za prosje?nu osobu s prosje?nim primanjima jednako tako prili?no nezavidan. Ne zaboravimo kako je stupanj siromaštva u SAD iznimno visok.
Lako je bit Amer u Hrvatskoj, no nije baš tako savršeno biti Amer u Americi.

amd freak
29-10-2009, 10:53
Može Amer imati prosje?nu pla?u 10k kuna, no kod njih su basnoslovne cijene stanovanja, studiranja, zdravstvenog osiguranja, zdrave prehrane itd. Stoga, vrlo je naivno uspore?ivati naš životni standard s njihovim koji je za prosje?nu osobu s prosje?nim primanjima jednako tako prili?no nezavidan. Ne zaboravimo kako je stupanj siromaštva u SAD iznimno visok.
Lako je bit Amer u Hrvatskoj, no nije baš tako savršeno biti Amer u Americi.

Da al gledaj na to da ti faks mogu platiti starci kaj je u biti i kod nas situacija (više-manje) i gledaj na to da nisu svi bolesni.

Kak bi neki random Hrvat reko, zakaj bi ja placal zdrastveno ak vec 10 godina nisam videl doktora...

Tako?er to kaj više od pola Amera jede u Mcdonaldsu je i lijenost i ubrzani nacin zivota. Ruku na srce al danas se dvije osobe cisto fino mogu nahraniti za 200kn dnevno a i tu sam puno reko.

Ja samo hocu reci kako se kod njih ima vise novca i kako je sam software jeftiniji, te tako imaju zasigurno vise mogucnosti za nabavku i igara i softwera. Npr Risen sa dostavom kod njih u random shopu do?e pazi 150kn sa DOSTAVOM. A pogledaj cijenu iste igre kod nas u npr Algoritmu....e tu je kvaka...

IgGy
29-10-2009, 13:10
Ja samo hocu reci kako se kod njih ima vise novca i kako je sam software jeftiniji, te tako imaju zasigurno vise mogucnosti za nabavku i igara i softwera. Npr Risen sa dostavom kod njih u random shopu do?e pazi 150kn sa DOSTAVOM. A pogledaj cijenu iste igre kod nas u npr Algoritmu....e tu je kvaka...

Softver kod njih jest "jeftiniji" iz razloga što bi NAMA zbog ja?ine kune i slabog dolara kupnja takvih proizvoda s ameri?kog tržišta bila jeftinija, no to ne zna?i kako je i Amerima.

Na mnogo sam ameri?kih gamerskih foruma pro?itao kako se mnogi žale što su igre za konzole užasno skupe, a mnogi su se ameri?ki PC gameri žalili na odluku Activisiona kako ?e Modern Warfare 2 za PC biti iste cijene kao i za konzole, 60 dolara.

Iz naše perspektive, to je zapravo identi?na cijena kao i ovdje, 330 kn, no pretvori to u eure i dobiješ cifru od 450 kn. To je stvarna cijena koja ?e biti kod nas, a ista je tako velika cifra i prosje?nom ameri?kom gameru s prosje?nim primanjima od 10.000 kn kojemu su životni troškovi jednako veliki, ako ne i ve?i kao kod nas.

Doduše, gotovo sve igre kod njih zbog razvijenosti industrije nakon nekoliko mjeseci dobiju "discount" cijenu, te ?e Amer za par mjeseci nakon izlaska, MW2 dobiti za 50%+/- manju cijenu.

I nemoj govoriti gluposti da ti ne treba zdravstveno osiguranje. Amer za svaki najmanji pregled mora dobrano iskeširati, a da ne pri?am kakve su ogromne cifre u slu?aju kakvih povreda, operacija i ostalih kompleksnih zahvata.
Drugim rije?ima, u Hrvatskoj HZZO pokriva brdo toga, te stoga i za brdo toga ovdje ne pla?aš apsolutno ništa, dok bi u SAD-u za iste stvari morao dobrano iskeširati.