PDA

Pogledaj cijelu verziju : Recenzije IT ?asopisa od dugogodišnjeg ?itatelja svih troje.



Netko
10-07-2009, 13:40
Evo,odlu?io sam recenzirati IT ?asopise u RH,prvi je na redu PC-Chip:

http://mbloger.blog.com/2009/07/10/rece ... h-pc-chip/ (http://mbloger.blog.com/2009/07/10/recenzije-it-casopisa-u-rh-pc-chip/)

ReiKo
10-07-2009, 16:38
Evo,odlu?io sam recenzirati IT ?asopise u RH,prvi je na redu PC-Chip:

http://mbloger.blog.com/2009/07/10/rece ... h-pc-chip/ (http://mbloger.blog.com/2009/07/10/recenzije-it-casopisa-u-rh-pc-chip/)

Fora, svaka ?ast... nastavljam pratiti :)


btw :) http://www.linuxzasve.com/novost/linux_ ... pisima/622 (http://www.linuxzasve.com/novost/linux_i_otvoreni_kod_u_casopisima/622)

to je samo u vezi Open Sourcea u PCChipu kojeg si naveo kao "boljeg" od onog u VIDIju. Za tvoju informaciju, VIDI ide s samostalnom rubirkom na 11 stranica o Open Sourceu s programom mjeseca, operativnim sustavom mjeseca, mini-recenzijama i interviewom svaki broj, dok PCPChip ima mozda jednu,dvije max recenzije na 1-2 stranice...

Tako da ono ne stoji ti ta ali vjerovatno nisi bio u toku pošto Open Source rubrika ide tek 4 broja.

Netko
10-07-2009, 19:26
zadnji broj koji imam je onaj od 4 mjeseca,i za vidi i ostale ?asopise...

ReiKo
10-07-2009, 20:48
zadnji broj koji imam je onaj od 4 mjeseca,i za vidi i ostale ?asopise...

E pa onda lijepo kupi sad sljede?i dvobroj pa ispravi recenziju (malo update jel?), važi prijatelju? :)

btw. prva Open Source rubrika u ?asopisu "VIDI" je izašla u broju 156. za ožujak :)

imported_St. D.
10-07-2009, 21:44
btw. prva Open Source rubrika u ?asopisu "VIDI" je izašla u broju 156. za ožujak :)

Haha... Kad se sjetim tog broja... Ružniju naslovnicu u životu vidio nisam! Mislim, OK, znam da ne bi smio tako govoriti o Vidiju na forumu, ali šta je tu je. Vjerujem da nisam jedini koji je primjetio lošu izradu naslovnice. Ina?e, broj kao broj sve 5, ali vanjština -2. Ali dobro, kao što se kaže, ne smijemo suditi knjigu prema njenim koricama! :D


I da, ina?e, ReiKo je uveo poprili?no osvježenje u Vidi sa Open Source rubrikom, i uredno i kvalitetno obavlja svoj posao, zato - skidam kapu.

Edit:
I još to sam radi! :D

Kora
14-07-2009, 12:04
A ono plavo s diskom? A miša li ti tvoga... Iako plava boja je prikladnija za ljeto.

@Netko

Zanimljivo, baš me zanima koliko ?e Vidi dobiti...

oKRamxII
20-07-2009, 23:48
A ono plavo s diskom? A miša li ti tvoga... Iako plava boja je prikladnija za ljeto.

@Netko

Zanimljivo, baš me zanima koliko ?e Vidi dobiti...

Mislim da ako bude ispod 90% da nema više što tražiti na ovom forumu ;D

Kora
21-07-2009, 15:41
Sredit ?emo nešto :twisted:

ikisic
22-07-2009, 21:08
Evo da budem iskren... Recenzija ti nije dobra. Ako stavim sa strane nacin pisanja i gramatiku (nemam nista protiv slobodnije komunikacije, no razmak nakon zareza je minimum kvragu), najvise mi smeta tvoja percepcija... Cinjenica je da nisu sva tri casopisa usmjerena na istog korisnika i jednako je vazno to da PC Chip ljudi kupuju. On ima dio trzista i svog citatelja, koji vjerojatno nije ista osoba kao i citatelj Vidija.


nije za napredne korisnike ra?unala

Pa? To je dio njihove uredivacke politike i usmjerenosti casopisa, zasto bi to bio minus?


slabo korištenje cinizma i l33t spike

Cinizam... bah. Zasto bi to bila pozitivna stvar? Tekst mozda je suhoparan, no vise mrzim kada se netko prema meni ili mom proizvodu ponasa kao da sam idiot. Korisnike "1337 spike" bi prvo dao rascetvoriti ili streljati ili prisiliti na gledanje Vive 24 sata... Razloge stvarno ne bi volio ovdje pisati, no casopis je ozbiljna stvar, a ne djetinjasto iz××××vanje. Mozemo se saliti, no to je prestalo biti smjesno prije ulaska u ovo stoljece.


nemaju forum

Nema nekog razloga za to, Bug je recimo godinama bio izricito protiv njega i imali su dobre razloge.


žena me?u kolumnistima

Zgodno kao stos, no zadnji puta kada sam citao njihove kolumne nisam primjetio da je nesto pametno napisala. Nitko ne zasluzuje plus ili minus prema spolu.


Ukupna ocjena:60%

Uh, bas me zanima kako si ovo dobio? Koji su parametri? Metodologija? Dal je 100% najbolji casopis od tri recenzirana ili THE casopis kojeg cita Isus Krist?
Mozda pizdim samo zato sto mrzim brojcane ocjene...

Iako tako ne zvuci, ovo je dobronamjerna kritika. Ovo sto sam naveo su po mojem misljenju lose strane tvog teksta i preporucam ti da razmislis o tome. Ovo je vjerojatno prvi i zadnji puta da branim PC Chip.

oKRamxII
22-07-2009, 22:23
Zanimljivo je uvijek pro?itati kritiku, i onda nakon toga kritiku kritike =)

Kora
24-07-2009, 09:03
Moram priznat da se ?ak i slažem sa ikisicem. Osim onog prvog. Svatko ima pravo re?i što misli, pa tako i Netko smije slobodno re?i da po njegovom mišljenju Pc Chip nije za napredne korisnike ra?unala. No, opet, to objektivno i nije toliki minus.

Nekakve prave loše stvari bi bile da se imaju hrpu tipfelera, da nemaju pojma o ?emu pri?aju i da ?asopis izgleda kao sme?e. Ovo sve su samo varijacije u mišljenju od korisnika do korisnika. Moglo bi se re?i: o ukusima se ne raspravlja :D

ReiKo
24-07-2009, 22:35
Moram priznat da se ?ak i slažem sa ikisicem. Osim onog prvog. Svatko ima pravo re?i što misli, pa tako i Netko smije slobodno re?i da po njegovom mišljenju Pc Chip nije za napredne korisnike ra?unala. No, opet, to objektivno i nije toliki minus.

Nekakve prave loše stvari bi bile da se imaju hrpu tipfelera, da nemaju pojma o ?emu pri?aju i da ?asopis izgleda kao sme?e. Ovo sve su samo varijacije u mišljenju od korisnika do korisnika. Moglo bi se re?i: o ukusima se ne raspravlja :D

Sje?am se da sam nedavno pro?itao toliko smješnih stvari u PCChipu da nisam mogao izdržati,npr. umjesto "napredniji korisnici" stave "stariji korisnici", kao da se tekst prepisivao sa engleskog jezika (senior user) te je doslovno prevedeno "senior" kao stariji umjesto sa zna?ajem koji je u tom informati?kom žargonu ozna?avao "iskusnijeg" odnosno "more advanced" korsinika odnosno "usera".

Ima još takvih 1001 sitnica kao i neto?nih navoda no ne volim baš prebirati po tu?em vrtu, više volim ?istiti i usavršavati svoj no da ima svakakvih bisera - ima :)

ikisic
24-07-2009, 23:02
Moram priznat da se ?ak i slažem sa ikisicem. Osim onog prvog. Svatko ima pravo re?i što misli, pa tako i Netko smije slobodno re?i da po njegovom mišljenju Pc Chip nije za napredne korisnike ra?unala. No, opet, to objektivno i nije toliki minus.

Nisam spominjao to njegovo pravo, nego cinjenicu da to nije minus, nego usmjerenost casopisa... Kao da kupis casopis o ribiciji i cudis se sto nema nista o 32 metarskim jahtama. Iako ima poveznica, to nije ista stvar :)

PC Chip je usmjeren na tu razinu i finito.

Kora
28-07-2009, 00:32
Sje?am se da sam nedavno pro?itao toliko smješnih stvari u PCChipu da nisam mogao izdržati,npr. umjesto "napredniji korisnici" stave "stariji korisnici", kao da se tekst prepisivao sa engleskog jezika (senior user) te je doslovno prevedeno "senior" kao stariji umjesto sa zna?ajem koji je u tom informati?kom žargonu ozna?avao "iskusnijeg" odnosno "more advanced" korsinika odnosno "usera".


E vidiš, to je ve? nešto. Ali vjerojatno se radi o jednom tekstu... No, ako ne postoji nekakav sustav koji ?e takve stvari sre?ivati, to se stalno doga?a.

Netko
02-08-2009, 20:01
Slijede?i je vidi...ali to bi moglo trajat pošto sam lijen... :roll:

Kora
02-08-2009, 22:25
A možda samo prokrastiniraš (http://en.wikipedia.org/wiki/Procrastination)?

ReiKo
10-09-2009, 22:10
Kako napreduju recenzije, Netko? :)

Netko
11-09-2009, 17:13
Opet pro...kako god ve?...ma nemam vremena,brinem o školi.

Kora
27-09-2009, 21:43
Imam filing da nemaš ništa loše za re?i o Vidiju :D

Netko
01-10-2009, 21:03
ne,nemam...