PDA

Pogledaj cijelu verziju : Glagoljica font...



Netko
01-04-2009, 10:52
Imam doma font glagoljicu,kako na nekim web stranicama pisati njom?
Znam da npr. na erepubliku se može pisati ?irilicom,a nigdje ne vidim kako promijeniti fontove,jeli možda oni to pišu posebnom ?irili?nom tipkovnicom ili kako?

imported_Tox!c
01-04-2009, 12:15
Imam doma font glagoljicu,kako na nekim web stranicama pisati njom?
Znam da npr. na erepubliku se može pisati čirilicom,a nigdje ne vidim kako promijeniti fontove,jeli možda oni to pišu posebnom čirilićnom tipkovnicom ili kako?


glagoljica ima drugačiji sistem. nije svako slovo jedan glas. postoji i taj detalj što je to izumrlo pismo koje se vise ne koristi. tako da, svejedno ne moze se koristit. a ti fontovi sto se nađu po netu najčešće slluže za nekakav artwork i reklame.. imho

Kora
01-04-2009, 16:32
A i moraju ga imat instaliranog, zna?i ako se nalazi negdje gore na stranici i tamo se koristi, onda je tamo (na serveru) i instaliran. Ne možeš ti na njihovom nekakvom webu pisati fontom koji želiš, a da ga oni nemaju instaliranog.

Grga
01-04-2009, 18:14
jep ja sam radio s tim fontovima neke ponude i fora je u tome da svi koji to zele citat moraju imat instaliran taj font ... tako da je fora jedino ako saljes printanu verziju :D

ikisic
01-04-2009, 20:57
Ima nekoliko metoda prikazivanja fontova koje klijent nema instaliranog na ra?unalu, no mogu?e je.

Netko
14-04-2009, 08:24
A i moraju ga imat instaliranog, zna?i ako se nalazi negdje gore na stranici i tamo se koristi, onda je tamo (na serveru) i instaliran. Ne možeš ti na njihovom nekakvom webu pisati fontom koji želiš, a da ga oni nemaju instaliranog.

da,tako nešto sam i mislio.