PDA

Pogledaj cijelu verziju : Uer Rigths problemi



sabanof
20-01-2009, 15:47
Imam HP LaseJet1312nfi MFP printer koji ima mogucnost slanja fax_a. E sada kada zelim poslati fax sa racunara to mogu ali samo kao administrator. Molim pomoc.

Kora
25-01-2009, 18:57
O?ito treba u nekom programu uz pomo? kojeg se šalje fax omogu?iti ostalim userima da šalju fax. Pod uvjetom da ti nisi samo user u velikoj firmi i da je admin zabranio faxiranje. Onda je on to postavio zbog nekog razloga :wink:

sabanof
29-01-2009, 16:21
Da budem malo precizniji, ja sam administrator ali sam zelio da omogucim i drugim korisnica da se koriste ovim printerom kako slanje faksova tako i skeniranje documenata. Printer je mrezni i ima svoju IP staticku adresu. Probao sam kroz opcije u programu koji sam instalirao kada sam dobio printer ali nisam uspio naci tu opciju. Cak sam probao preko windows explorera i instalacionim fajlovima omogucivsi dostupnost tih fajlova preko tab-a sigurnost i dodjeljivanaja prava svim korisnicima ali ne ide. Valjda ce neko imati neku ideju.

Kora
30-01-2009, 11:16
Ali mogu?e je zna?i imati i druge u××××? Je li to jedino što se ne može sa drugim user nameovima napraviti?
Printer je spojen preko USB ili mreže?

Postoji i mogu?nost da se možda jednostavno ne može faksirati ako nisi admin, koliko god to bezveze zvu?alo.

sabanof
30-01-2009, 11:23
Printer je spojen na mrezu i ima fiksu IP adresu. Sto se tice ostalog nisam primijetio za sada da ima neke druge smetnje. Znaci moze skenirati, kopirati itd. U mogucnosi sam i da posaljem faks ali samo preko komande Run-us i onda startam program kao administrator.

Kora
30-01-2009, 11:33
Zna?i, kao administrator na ra?unalu, ili na printeru? Mogu li se uop?e raditi useri na printeru? Želiš li re?i da ne možeš pokrenuti taj program ako nisi administrator na ra?unalu?

sabanof
30-01-2009, 12:58
Upravo tako, jedini nacin da pokrenem taj program za slanje faksova je da se ulogojem kao administrator.

Kora
30-01-2009, 13:24
Mogu?e je da je program instaliran da se koristi samo pod Administratorom. To se obi?no riješava ponovnom instalacijom, pri ?emu se odabire opcija da bilo koji user može koristiti program. To je samo stvar softvera i njegove instalacije.

sabanof
30-01-2009, 13:34
To jos nisam pokusao ali cu i to odraditi da provjerim. Hvala u svakom slucaju.