PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zamrzavanje racunala...



Electromaniac
19-01-2009, 19:25
Trenutno boravim u CH, inace sam iz BiH, i koristim drugi racunar. Sve radi uredno sve dok ne pokusam streamati neki video ili gledati tv preko media playera ili da slusam muziku. Situacija je ovakva: pustim mp3, odsvira jednu pjesmu pustim drugu zamrzne se i ne pomaze nista osim restarta. U winampu radi uredno mp3. No, kod oba playera mi zamrzne kad probam otvoriti webtv preko stranice svog providera bihneta (televizije: ftv, bht, hayat, tvsa...). Takodjer sam sinoc na novoj gledao lud zbunjen normalan i odlucim da maximiziram prozor kad se opet zakuca sistem, hoce bez full screena. Jedno vrijeme mi je to radilo. Desavalo mi se da se zakuca i kad ubacim CD od drivera za graficku. Potom mi se desavalo par puta da nestane slike na monitoru i nakon 10s se ponovo pojavi. Reinstalirao sam sistem par puta. WMP sam nadogradio sa 9 na 11, snimio sam KLite sa opcijom lots of stuff, ali nije do toga, u sto sam bio i prije siguran. Ostalo je sve ok, youtube radi, probao sam igrati i igre, snimio project64 i igrao zeldu, posto sam to imao na usb sticku. Sve usb uredjaje sam poslije toga iskljucio, potom sam iskljucio Propheta i prebacio se na integriranu grafiku, iskopcao opticke uredjaje i floppy i ostavio hard disk. HDD Life kaze da je disk uredu. Obavio sam testove OCCT, Prime 95, Orthos, ali nista tu nije se cudno desavalo. Uradio sam i BIOS Update s v 1.10 na 1.40. Konfiguracija je:
ASROCK P4i65G
Pentium 4 2.0 GHz Northwood s478
1 GB RAM (jedna plocica, 253 MHz po everestu, SuperTalent Value Series)
Graficka Hercules 3D Prophet 4500
HDD WDC WD800JB 74GB
Opticki uredjaji:
JLMS DVD ROM LTD-166S
i CD RW Cyber CW078D
Na internet se spaja Zyxelovim USB Modemom Prestige 630.
Ostalo: Labtec zvucnici, tastatura, mis, Acer 17" LCD.
Zvucna je C-Media AC97.
Spojen je bio i takodjer i hub sa externim hard diskom i web kamerom, ali trenutno ga drzim iskljucenim. Sumnjam na maticnu, RAM i hard disk.

Sta vi mislite do cega i predlazete da uradim?

OS je Windows XP SP2.
Unaprijed hvala.

oKRamxII
19-01-2009, 21:56
Bit ?u onako klasi?an s pitanjem kakvo je stanje s temperaturom ra?unala (proc/mati?na)?

Mr. M
19-01-2009, 22:12
S obzirom na testove koje si odvrtio, mogu?e da je problem u grafi?koj kartici. Možda je memorija, ali mislim da bi OCCT ili Orthos u tom slu?aju reagirali. Možeš još probati testirati memoriju sa MemTest 86+

Electromaniac
19-01-2009, 22:53
oko 35 C u biosu procesor u windowsu 44C u radu, a ploca 37 C u biosu. probao sam vratiti na int.grafiku, da skinem agp graficku propheta 4500 32 mb, radi i tako, ali nista se nije promijenilo. postoji li mogucnost da nije kompatibilna memorija sa plocom? vrtio sam memtest 20 min i nikakav error nije izbacio. moze li biti do napojne? L-CASE 400w RoHS certified je napajanje.

Mr. M
21-01-2009, 19:05
Ne bi trebalo biti do napajanja, nisu to neki jaki potroša?i. Ali ako imaš nekog kolegu koji bi ti mogao posuditi svoje napajanje, samo da isprobaš, jer mislim da ti se ne isplati kupovati novo da bi ustanovio da nije problem u tome.

Kora
25-01-2009, 19:01
Driveri za zvu?nu i grafi?ku? IRQ stanje?

oKRamxII
30-01-2009, 20:53
Možda driver za grafi?ku što Kora pita, znalo mi se isto smrzavat kod jedne instalacije, pa sam updateom sredio...